Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Jeszcze nie słyszałem stwierdzenia, że w danym pomieszczeniu lepiej zagrały membrany z "x" niż z "y".
Pozdro


No właśnie. A to jest kluczowe. Kluczowe jest pomieszczenie. Nie zrozum tego źle ale... Wiem co mówię. Jeśli się będziesz upierał to postaram Ci to nakreślić moimi doświadczeniami ale nie wiem czy mi się chce :)
Może ktoś wie o co mi chodzi... :)
A niech... Krótka próbka. Pamiętasz Grajo Pudła z AVS? Głośniki wszystkie absolutnie papierowe. Byłem kilka lat pod rząd ich posłuchać. Jeśli znasz temat to nie będę strzępić języka - wiesz chyba o co mi chodzi. To było moje najlepsze granie ale... Coś się zdupcyło z którymś razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….w tej naszej zabawie w audio  jest taki moment/chwila gdzie ważniejsze jest zaakceptowanie pewnych niedociągnięć czy słabości systemu ( chodzi o sprzęt lub akustykę)  - bo tu czyha największe ''zagrożenie''  ....dlatego znam słabości Harbeth i wpełni je akceptuje,   powiem więcej - przywykłem już do nich  i nawet  polubiłem...powiem jeszcze więcej - te słabości traktuję już jako zalety ? ...bez problemu mogę wymienić kolumny które mają lepsze wysokie tony czy bas.....problem pojawia się wtedy gdy mam wymienić kolumny z lepszą średnicą - nie zrobię tego......bo takich nie znam  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

….w tej naszej zabawie w audio  jest taki moment/chwila gdzie ważniejsze jest zaakceptowanie pewnych niedociągnięć czy słabości systemu ( chodzi o sprzęt lub akustykę)  - bo tu czyha największe ''zagrożenie''  ....dlatego znam słabości Harbeth i wpełni je akceptuje,   powiem więcej - przywykłem już do nich  i nawet  polubiłem...powiem jeszcze więcej - te słabości traktuję już jako zalety ...bez problemu mogę wymienić kolumny które mają lepsze wysokie tony czy bas.....problem pojawia się wtedy gdy mam wymienić kolumny z lepszą średnicą - nie zrobię tego......bo takich nie znam   

 

Ok. Tylko, że... Jestem pewien, że z papierem jest mniej zabawy i mniej kompromisów. Tutaj pmcomp ma pewne racje. Ty musiałeś stworzyć dość kosztowne warunki dla Harbeth, gdyż one tego potrzebują żeby się odwdzięczyć z nawiązką. Ja szczerze mówiąc trochę "pojechałem" z akustyką z moimi JBL (wszystkie głośniki na papierze) Musiałem to nieco naprostować. U Pmcompa jest też żywa akustyka i wiem o co mu chodzi. U niego Harbeth raczej miały ciężko. Dlatego ja będę zawsze powtarzał. Żaden Hiend nie zagra dobrze w odpowiednich dla siebie warunkach! X=y to nie to samo co y=x.

 

Jutro mam taki fajny luźny dzień. Zapraszam Damazego jeśli czyta bo nie mam z nim kontaktu tel. Może Miroslav1 pomożesz bo taka okazja może się długo nie trafić. Jak co to Mircysko ma do mnie tel. Fajna okazaja bo mam teraz idealnie zgrany system (wg mnie).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ja nie twierdzę, że Herbatniki to sa złe kolumny. Jak napisałem sam miałem dwie pary HL. Można pokochać ten dźwięk.

Ale twierdzę, że mi bardziej pasuje papier. W tym samym pomieszczeniu. I twierdzę, że raczej że materiał z którego zrobiono membrany ma sie nijak do pomieszczenia. Jeszcze nie słyszałem stwierdzenia, że w danym pomieszczeniu lepiej zagrały membrany z "x" niż z "y".

Pozdro

Jaka cudowna manipulacja,gdybyś tak napisał wczoraj przeszedłbym obok,ale napisałeś tak:

 

W dniu 20.05.2020 o 17:17, pmcomp napisał:

Nie przeczę, Harbethy mają ładną średnicę choć ... nieprawdziwą. I z graniem live nie maja nic wspólnego.

Jeśli chcesz granie live to duzy papier na basie i jak największy papier na średnicy. Wysokie odpowiednio skuteczne. Ot i cała tajemnica.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, piorasz napisał:

Jutro mam taki fajny luźny dzień. Zapraszam Damazego jeśli czyta bo nie mam z nim kontaktu tel. Może Miroslav1 pomożesz bo taka okazja może się długo nie trafić. Jak co to Mircysko ma do mnie tel. Fajna okazaja bo mam teraz idealnie zgrany system (wg mnie).

 

 

A skąd jesteś?

4 minuty temu, Margol napisał:

Jaka cudowna manipulacja,gdybyś tak napisał wczoraj przeszedłbym obok,ale napisałeś tak:

 

 

I dalej podtrzymuję to co napisałem w tym zacytowanym poście. Harbeth to nie jest granie "jak z sali koncertowej".

A co do drugiego postu doprecyzuję o co mi chodziło: jesli dane kolumny z danym materiałem membran grają dobrze w jedym pomieszczeniu to z duzym prawdopodobieństwem zagrają i w innym. I w drugą stronę jesli w danym pomieszczeniu ładnie grają jedne membrany to nie znaczy, że inne zagrają źle.

A jak wiadomo wszystko jest kwestia gustu słuchacza. Powtórzę: do grania jak najbardziej zblizonego do na zywo papier na basie i na średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

z zadnej kolumny nie ma grania jak z sali koncertowj.juz to dzis bylo poruszane.

p.s 

szukam mit 350 xlr

Po raz kolejny napiszę że pełna zgoda.

Natomiast jedne kolumny bardziej inne mniej się do tego zbliżają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....staram się pamiętać by pisząc o brzmieniu koncertowym robić to w ten sposób 

  brzmienie ''live'' wtedy nie ma niedomówień o co chodzi....przecież żaden instrument nawet na najlepszym sprzęcie audio nie zabrzmi jak na żywo....więc te określenie live trza  traktować  z dużym dystansem  i przymrużeniem oka ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

A skąd jesteś?

Katowice. Oczywiście jeśli miałbyś ochotę to zapraszam. Godziny jednak ścisłe 12:00-19:00. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

A skąd jesteś?

I dalej podtrzymuję to co napisałem w tym zacytowanym poście. Harbeth to nie jest granie "jak z sali koncertowej".

A co do drugiego postu doprecyzuję o co mi chodziło: jesli dane kolumny z danym materiałem membran grają dobrze w jedym pomieszczeniu to z duzym prawdopodobieństwem zagrają i w innym. I w drugą stronę jesli w danym pomieszczeniu ładnie grają jedne membrany to nie znaczy, że inne zagrają źle.

A jak wiadomo wszystko jest kwestia gustu słuchacza. Powtórzę: do grania jak najbardziej zblizonego do na zywo papier na basie i na średnicy.

Czyli dajesz czasem radę i zwrot „..nie mają nic wspólnego” w domyśle: bo ja tak  uważam,już dziś nie obowiązuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tomek7776 napisał:

jakie mity masz do sprzedania

 

Jakaś średnia/niska półka RCA. A Transparenty to seria Super dla RCA, XLR i głośnikowych i MusicLink dla XLR.

26 minut temu, Miroslav1 napisał:

....staram się pamiętać by pisząc o brzmieniu koncertowym robić to w ten sposób 

  brzmienie ''live'' wtedy nie ma niedomówień o co chodzi....przecież żaden instrument nawet na najlepszym sprzęcie audio nie zabrzmi jak na żywo....więc te określenie live trza  traktować  z dużym dystansem  i przymrużeniem oka ? 

Jasne. Tylko do czegoś trzeba dążyć.

Najważniejsze że Ty i ja ze swojego brzmienia jesteśmy zadowoleni. Bo o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 godzin temu, Miroslav1 napisał:

 ...bez problemu mogę wymienić kolumny które mają lepsze wysokie tony czy bas.....problem pojawia się wtedy gdy mam wymienić kolumny z lepszą średnicą - nie zrobię tego......bo takich nie znam  ? 

Albo po prostu kolumny, które CAŁOŚCIOWO bardziej wciągają w muzykę niż te cholerne Harbethy... Każdy zakres pasma harbethow (wyrwany z kontekstu) jestem w stanie pobić innymi kolumnami, ale całościowo znaleźć inne kolumny, które tak wciągają w słuchanie muzyki jest bardzo ciężko... Może faktycznie wykonane są tak jak są, ważą kilka kg, cienkie ścianki, słabe elementy w zwrotnicy itp. to wszytko fakt, ale co z tego jak po prostu tak grają... 

Nie ma źródeł z którymi się nie polubią, wzmacniacz byle by jakoś pędził i już system gra... Tak samo, nie ma kabli które by jakoś skrzywdziły dźwięk tych kolumn by nie dało się słuchać. Jest lepiej lub gorzej, ale zawsze wciąga w muzykę. Wiec moim zdaniem to relatywnie łatwe w aplikacji kolumny, które wiele błędów w składniu systemu wybaczą. 
Jedyne z czym są bezlitosne, to dobór standów i słaby gust muzyczny słuchacza - trzeba po prostu lubić słuchać muzykę, by te kolumny docenić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Każdy zakres pasma harbethow (wyrwany z kontekstu) jestem w stanie pobić innymi kolumnami, ale całościowo znaleźć inne kolumny, które tak wciągają w słuchanie muzyki jest bardzo ciężko... 

 

…..te zdanie zawiera wszystko - zrobiłeś to perfekcyjnie więc nie ma sensu dalej się rozpisywać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
…..te zdanie zawiera wszystko - zrobiłeś to perfekcyjnie więc nie ma sensu dalej się rozpisywać...

Można tylko dodać... Za taką kasę jakby nie grało.... Resztę niech sobie każdy sam dopisze :) Harbeths to firma, która ma świadomość o co chodzi na rynku. Czy drogo? Ja myślę, że tak ale świadomy audiofil z większym portfelem może być zadowolony... Ja nie lubię na audio zbyt dużo wydawać a wiem, że można taniej i równie dobrze. Czy lepiej - nie interesuje mnie żaden wyścig. Jeśli kiedyś będę miał potrzeby pozbyć się kasy to pomyślę :) Na drogie wakacje kasę odłożyłem i nie pojadę - wiadomo dlaczego. Ale czy zamiast tego wydam na audio? Raczej nie :) - i wiem, że jestem wk***iający z taką gadką :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając na ziemię... Taki przykład..
Tannoy Cheviot - te nowe.
Płyta "Mezamine" Massive Attack. Nie słyszałem lepszej reprodukcji choć te kolumny są stosunkowo niedrogie. Co z tego, że u mnie gra dobrze ta płyta ale w porównaniu do Cheviot to karykatura dźwięku niestety. Za to Miles Davis, Coltrane i wiele innych to referencyjne granie z moimi kolumnami za parę groszy. Wniosek? Każdy doświadczony audiofil wie co mam na myśli i chyba nie trzeba nic dodawać.
Ważne jest dobrać system pod swoją muzykę i sprawa jest załatwiona. Przeliczyć na pieniądze się tego nie da.

A w ogóle to sorry, że odjechałem z tematu. Jakby co można usunąć - nie będę czuł urazy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
20 minut temu, piorasz napisał:

Można tylko dodać... Za taką kasę jakby nie grało.... Resztę niech sobie każdy sam dopisze ? Harbeths to firma, która ma świadomość o co chodzi na rynku. Czy drogo? Ja myślę, że tak ale świadomy audiofil z większym portfelem może być zadowolony... Ja nie lubię na audio zbyt dużo wydawać a wiem, że można taniej i równie dobrze. Czy lepiej - nie interesuje mnie żaden wyścig. Jeśli kiedyś będę miał potrzeby pozbyć się kasy to pomyślę ? Na drogie wakacje kasę odłożyłem i nie pojadę - wiadomo dlaczego. Ale czy zamiast tego wydam na audio? Raczej nie ? - i wiem, że jestem wk***iający z taką gadką ?

 

Nie, Piotrze, nie jesteś "wk***iający z taką gadką ?". Mówisz szczerze i prosto z serca - to się liczy!

Kwesta drogo-tanio, to kwestia bardzo umowna - dla mnie Harbeth kojarzy się z tanimi kolumnami, a przynajmniej RELATYWNIE tanimi. Wszytko zależy od zarobków i punktu odniesienia (chociaż czym dłużej trwa epidemia, tym droższe mi się wydają ?).

Ale piszę, że są relatywnie tanie, bo jak przyjrzysz się tej kwestii, to zauważysz, że wiele osób które setki tys złotych w system wpakowały, to kolumny, od lat zatrzymali się na Harbetach. I może słowo zatrzymali, nie pasuje do końca, lepiej byłoby powiedzieć "dotarli". Podsumować to można w ten sposób, że to kolumny przy odpowiednich preferencjach słuchającego można uznać za end line. A jak popatrzysz na konkurencję, to topowe modele kolumn głośnikowych kosztują setki tysięcy złotych... Popatrz na chore ceny Wilson Audio czy Mcintosh chociażby... To wtedy takie 15 tysi za SHL5 wydają się małe... A to już kolumna, która w naprawdę świetny sposób jest w stanie zagrać w pomieszczeniach do 30m. 

 

Zresztą nie trzeba nawet tyle wydawać, te kolumny poszły nie tak dawno poniżej 4 tys złotych. Do tego wzmaniacz Rega, NAIM, LINN używka, lub z nowych Heed, Onix etc. Gramofon Rega, Project lub Music Hall i za 10-15 tys masz kompletny system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=33201]Miroslav1[/mention]

"Płyta "Mezamine" Massive Attack"

Co sądzisz o tej płycie z Harbeth jeśli będziesz miał chwilę. Choć ogólnie to nie moja bajka muzycznie ale tą płytę sobie bardzo cenię jako dzieło artystyczne. Fajnie by było mieć jakiś punkt odniesienia co do tej płyty. Jeśli pozwolisz to poproszę innych userów również o swoje 3 grosze w tym wątku.

 

 

 

Nie, Piotrze, nie jesteś "wk***iający z taką gadką ". Mówisz szczerze i prosto z serca - to się liczy!

 

Nic się nie zmieniło od lat. U Ciebie jednak widzę zmiany... W zależności skąd wiatr zawieje :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piorasz napisał:

@Miroslav1
"Płyta "Mezamine" Massive Attack"
Co sądzisz o tej płycie z Harbeth jeśli będziesz miał chwilę. Choć ogólnie to nie moja bajka muzycznie ale tą płytę sobie bardzo cenię jako dzieło artystyczne. Fajnie by było mieć jakiś punkt odniesienia co do tej płyty. Jeśli pozwolisz to poproszę innych userów również o swoje 3 grosze w tym wątku.

….nie mam ani jednej płyty Massive Attack...więc się nie wypowiem....ale proszę bardzo - zapytaj innych userów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

….nie mam ani jednej płyty Massive Attack...więc się nie wypowiem....ale proszę bardzo - zapytaj innych userów...

 

Dziękuję. Chodzi mi tylko o ten jeden album tej grupy. Album, który znam na wylot. Każdy szczegół i każdy jeden takt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorasz wielkie dzięki za zaproszenie. Niestety dopiero teraz to przeczytałem. Umówimy sie na priv ja też zapraszam do siebie może coś doradzisz w kwestii akustyki. 

A swoją drogą rozwiązanie jakie masz z TV to po prostu bajka. Fajnie by było jakbyś się tym pochwalił na forum bo jest czym i może kogoś zainspirujesz. 

Co do kasy wydanej na sprzęt to też sie zgadzam że drogi sprzęt niczego nie gwarantuje. Najważniejsza jest akustyka pomieszczenia a dopiero sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…. może słówko w temacie wątku...od chwili kiedy mam FBI zacząłem jeszcze bardziej doceniać i88 ….zawsze ten wzmacniacz ceniłem i chwaliłem ale teraz jeszcze bardziej zyskał ...jeżeli sobie rozmawiamy na luzie to mogę śmiało powiedzieć że i88 stanowi  pewna granica gdzie już nie ma sensu szukać lepszej integry - wtedy zostają tylko systemy dzielone.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Jadis I88 jest wyjątkowym wzmacniaczem ponieważ oprócz walorów związanych z wydajnością prądową ma jeszcze coś w dźwięku co sprawia że słuchając starych płyt czuje się klimat tamtych lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cieszę się że mam tranzystor, ale w życiu nie zamieniłbym FBI na i88....u mnie jest jeszcze ten plus …. wzmacniacz i żródło są tej samej firmy więc mam pełną synergię.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
…. może słówko w temacie wątku...od chwili kiedy mam FBI zacząłem jeszcze bardziej doceniać i88 ….zawsze ten wzmacniacz ceniłem i chwaliłem ale teraz jeszcze bardziej zyskał ...jeżeli sobie rozmawiamy na luzie to mogę śmiało powiedzieć że i88 stanowi  pewna granica gdzie już nie ma sensu szukać lepszej integry - wtedy zostają tylko systemy dzielone.....
 
Z tego co wiem FBI może pracować jako końcówka (chyba że się mylę?) Może warto podłączyć dobre pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:
20 minut temu, Miroslav1 napisał:
…. może słówko w temacie wątku...od chwili kiedy mam FBI zacząłem jeszcze bardziej doceniać i88 ….zawsze ten wzmacniacz ceniłem i chwaliłem ale teraz jeszcze bardziej zyskał ...jeżeli sobie rozmawiamy na luzie to mogę śmiało powiedzieć że i88 stanowi  pewna granica gdzie już nie ma sensu szukać lepszej integry - wtedy zostają tylko systemy dzielone.....
 

Z tego co wiem FBI może pracować jako końcówka (chyba że się mylę?) Może warto podłączyć dobre pre?

….może tak pracować i kiedyś to sprawdzę....kolega ma lampowe i tranzystorowe pre więc nie będzie problemu..... byłoby grzechem ? takiego połączenia nie posłuchać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, Miroslav1 napisał:

…. może słówko w temacie wątku...od chwili kiedy mam FBI zacząłem jeszcze bardziej doceniać i88 ….zawsze ten wzmacniacz ceniłem i chwaliłem ale teraz jeszcze bardziej zyskał ...jeżeli sobie rozmawiamy na luzie to mogę śmiało powiedzieć że i88 stanowi  pewna granica gdzie już nie ma sensu szukać lepszej integry - wtedy zostają tylko systemy dzielone.....

 

MZ systemy dzielone mają sens gdy idziemy już w granie bez kompriomsów - kable z kilkadziesiąt tysi, topowy preamp i topowe monobloki. Wtedy to ma sens. 

A branie słabszego preampa i końcówki ze środka oferty, oszczędności na kablach - wtedy topowa Integra wypada lepiej po prostu. Zwłaszcza, że taki sprzęt ja Krell FBI czy wczesniej wspomniany E800 to Integry ale w środku siedzą bebechy z topowych rozwiązań tych marek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Piorasz wielkie dzięki za zaproszenie. Niestety dopiero teraz to przeczytałem. Umówimy sie na priv ja też zapraszam do siebie może coś doradzisz w kwestii akustyki. 

A swoją drogą rozwiązanie jakie masz z TV to po prostu bajka. Fajnie by było jakbyś się tym pochwalił na forum bo jest czym i może kogoś zainspirujesz. 

Co do kasy wydanej na sprzęt to też sie zgadzam że drogi sprzęt niczego nie gwarantuje. Najważniejsza jest akustyka pomieszczenia a dopiero sprzęt. 

 

Ech Damazy, Damazy :)

Miałem dziś gości. Szkoda, że Cię nie było. Odezwij się wreszcie tam gdzie Mircysko mówił. Będzie prościej.

Chwalić się patentem z TV nie zamierzam publicznie. Nie mam takiej potrzeby. Może kiedyś...

….może tak pracować i kiedyś to sprawdzę....kolega ma lampowe i tranzystorowe pre więc nie będzie problemu..... byłoby grzechem takiego połączenia nie posłuchać....

Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Mam naprawdę świetne pre... Wręcz wybitne po modyfikacjach. Robi kapitalną robotę.. I jest full balanced :) To co krell lubi najbardziej :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, plastik1989 napisał:

- wtedy topowa Integra wypada lepiej po prostu. Zwłaszcza, że taki sprzęt ja Krell FBI czy wczesniej wspomniany E800 to Integry ale w środku siedzą bebechy z topowych rozwiązań tych marek. 

…..dlatego jest pewna granica której lepiej nie przekraczać ? z takim E800 + dp 700/750 mamy super granie -  czego chcieć więcej...

26 minut temu, damazy napisał:

Dla mnie Jadis I88 jest wyjątkowym wzmacniaczem ponieważ oprócz walorów związanych z wydajnością prądową ma jeszcze coś w dźwięku co sprawia że słuchając starych płyt czuje się klimat tamtych lat. 

Damazy, może my przeceniamy i88?...pamiętasz jak Maciek36 pisał o i88 - że nie bardzo jest z niego zadowolony....w pewnej chwili  nawet napisałem że na jego miejscu sprzedałbym ten wzmacniacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Damazy, może my przeceniamy i88?...pamiętasz jak Maciek36 pisał o i88 - że nie bardzo jest z niego zadowolony....w pewnej chwili  nawet napisałem że na jego miejscu sprzedałbym ten wzmacniacz....
Haha, był taki moment :) to też chyba była nervosa początkującego. Trochę irytacja slyszalnym trafem.
Ale teraz mam 40stki, niezły DAC i poza lekkim odglosem z trafa jestem zadowolony. Ale też zupełnie przestałem się nad tym zastanawiać.
Muszę w końcu mojego Jadis zatargac do dwóch kumpli, zweryfikujemy.
Jeden i drugi od niedawna grają na hybrydach. Kolumny totalnie różne mają.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 
 
 

Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Mam naprawdę świetne pre... Wręcz wybitne po modyfikacjach. Robi kapitalną robotę.. I jest full balanced :) To co krell lubi najbardziej :)  
Może dzisiaj odpale Massive Attack. Tej płyty słuchałem wiele razy do spania w samolocie, innym transporcie, ale na systemie w domu to chyba nigdy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.