Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Zbig napisał:

Sam Elon Musk osobiście przyjedzie abyście mu łaskawie wystawili certyfikat 😉

Na razie nie dojedzie 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, fetek napisał:

Ponoć to inni mają problem z czytaniem...a Ty co ? tyle postów i jeszcze do Ciebie nie dotarło co tak naprawdę jest problemem ?

Niewątpliwie spisek Żydów i masonów, albo jakichś innych iluminatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zbig napisał:

Spadaj chamie

Cała Twoja argumentacja jak zwykle na koniec sprowadza się do tępego pyskowania jak powyżej.

Rozmowa na argumenty już dawno się skończyła, niestety za każdym razem parujesz z forum i "rozmowa" się urywa. Z takimi jak Ty na argumenty się nie rozmawia bo to zwykła starta czasu, dobrze o tym wiesz.

7 godzin temu, Zbig napisał:

Niewątpliwie spisek Żydów i masonów, albo jakichś innych iluminatów.

tia...

8 godzin temu, Zbig napisał:

Sam Elon Musk osobiście przyjedzie abyście mu łaskawie wystawili certyfikat 😉

Elon w ostatnich dniach stracił bardzo dużo pieniędzy, wartość zbliżona do 50% majątku Warrena Buffetta

7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Na razie nie dojedzie 😉

prąd za drogi 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, fetek napisał:

prąd za drogi 😛

Nie gorączkuj, to kwestia czasu jak wszyscy będziemy buspasem jeździć do centrum i za darmo ładować swoje e-mobile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

Z takimi jak Ty na argumenty się nie rozmawia bo to zwykła starta czasu, dobrze o tym wiesz.

Oczywiście że strata, bo te Twoje argumenty to albo jakieś tajne "przecież wszyscy wiedzą" albo wykresik z netu bez podania źródła albo legendy z d... wzięte.  Skonfrontowany z danymi udajesz że ich nie ma albo rzucasz chamskie odzywki, wspierany przez giermków szymusia i tomusia i tak do następnego razu.  Już nawet śmieszni nie jesteście.

1 godzinę temu, fetek napisał:
9 godzin temu, Zbig napisał:

Sam Elon Musk osobiście przyjedzie abyście mu łaskawie wystawili certyfikat 😉

Elon w ostatnich dniach stracił bardzo dużo pieniędzy, wartość zbliżona do 50% majątku Warrena Buffetta

Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.  Najfajniejsze są te teksty z patoportali o wyparowaniu pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nie gorączkuj, to kwestia czasu jak wszyscy będziemy buspasem jeździć do centrum i za darmo ładować swoje e-mobile.

Jeśli technologia wodorowa upowszechni się to ja nie mam nic przeciwko pojazdom zeroemisyjnym. Natomiast samochód elektryczny to jest kretynizm do kwadratu. To jest zaprzeczenie mobilności. Rozumiem e-bike, bardzo mi się podobają skutery elektryczne. Bo to do miasta i zasięg może być nieduży. Przez noc się takie ustrojstwo naładuje i luzik. Nie potrzebujesz korzystać z ładowarek publicznych, zanosisz na noc aku do ładowania w domu. Zero problemu.

Ale samochód? Absolutny kretynizm. Już widzę te miliony Januszy z bloków jak się przesiadają na elektryki. 100% nierealne. Wodór - co innego! Jestem za! Tankowanie wodoru zabiera tyle samo czasu co tankowanie benzyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

Jeśli technologia wodorowa upowszechni się...

Z poprzedniej strony:

15 godzin temu, szymon1977 napisał:

"...daje to średnio 53,2 kilometra na zbiorniku paliwa. Toyota twierdzi, że obecnie największym wyzwaniem jest zwiększenie zasięgu i skrócenie czasu tankowania H2."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Z poprzedniej strony:

 

Nie na zbiorniku tylko na kilogramie H2. Zbiornik na teraz to jakieś 8kg wodoru co daje w realnym życiu 400-500km. Tankowanie - 5 minut. Dane nie z dupy a od właściciela.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, il Dottore napisał:

Nie na zbiorniku tylko na kilogramie H2. Zbiornik na teraz to jakieś 8kg wodoru co daje w realnym życiu 400-500km. Tankowanie - 5 minut. Dane nie z dupy a od właściciela.

Mowa jest o SPALINOWEJ Corolli na wodór.  Zakładając że nawet uda im się osiągnąć w końcu sprawność porównywalną z benzyną, do realnego zasięgu rzędu 500 km potrzebujesz zbiorniki na 15 kg wodoru - jak zastosujesz te najbardziej wypasione z Miraia pozwalające na sprężenie 70 MPa, to ich pojemność wyniesie jakieś 350 litrów, a ponieważ muszą być kuliste bądź cylindryczne i mają grube ścianki, to zapewne zajmą około 1 m3, czyli generalnie jeśli auto spalinowe na wodór to z przyczepką 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zbig napisał:

czyli generalnie jeśli auto spalinowe na wodór to z przyczepką 🙂

Nie, to jest pomyłka. Jeśli wodór to tylko jako składnik systemu FuelCell. Natomiast i w duzym Miraiu bagażnik to zaledwie 270l.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie gorączkuj, to kwestia czasu jak wszyscy będziemy buspasem jeździć do centrum i za darmo ładować swoje e-mobile.

Ja Ci powiem tak... Dzwonisz do kumpla, wpadaj zrobimy biznes albo się nałoimy. Dystans 1500km, wsiada w swojego rzęcha i nie wiem za 15h jest u Ciebie, wsiada w elektryka i jest za 3 dni.

To są takie przekoloryzowane "pitu pitu" z życia.

Wiesz co jest największym absurdem ? Kupujesz za grubą kasę, mega szybkie auto, które katujesz ecodrivingiem a na "autobanie" i tak op.... Cie skoda 2.0T.

13 godzin temu, Zbig napisał:

Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.  Najfajniejsze są te teksty z patoportali o wyparowaniu pieniędzy.

Widać bardzo dobrze wiesz co tam piszą.... i nie żadne wyparowanie tylko "zwykłe" spadki na giełdach, myśl baranie.

13 godzin temu, Zbig napisał:

Oczywiście że strata, bo te Twoje argumenty to albo jakieś tajne "przecież wszyscy wiedzą" albo wykresik z netu bez podania źródła albo legendy z d... wzięte.  Skonfrontowany z danymi udajesz że ich nie ma albo rzucasz chamskie odzywki, wspierany przez giermków szymusia i tomusia i tak do następnego razu.  Już nawet śmieszni nie jesteście.

Bo to żaden hi tech, każdy matoł wie że elektryk jest droższy od swojego odpowiednika, ma problemy z ładowaniem i zasięgiem, prosto mówiąc jest gorszy. Tylko Ty jeden o tym nie masz bladego pojęcia, no ale tak Ty tylko chodzisz po salonach...

O pierdołach typu wałki na inwertorach czy ładowarkach pokładowych nawet nie będę wspomniał. Ty nawet nie wiesz co to jest.

To że ktoś Ciebie nie trawi i za każdym razem przypomina że jesteś matołem nie znaczy że jest chamem. Nie obwiniam Cie za to że jesteś głupi bo nic z tym nie możesz zrobić.

Po za tym przepraszam Cie bardzo jakbyś nie zauważył dax, nasdaq i krytpo lecą na pysk i jest co zbierać, nie mam czasu na pierdoły. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fetek napisał:

każdy matoł wie że elektryk jest droższy od swojego odpowiednika

No faktycznie, jest to punkt widzenia typowego matoła 🙂

7 minut temu, fetek napisał:

O pierdołach typu wałki na inwertorach czy ładowarkach pokładowych nawet nie będę wspomniał.

Tak tak, wiem ale nie powiem.  Załóż kółko mistrzów wiedzy tajemnej, LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zbig napisał:

No faktycznie, jest to punkt widzenia typowego matoła 🙂

raczej człowieka szanującego swoje pieniądze czy też po prostu umiejącego liczyć. Po za tym nie mam zamiaru dostosowywać swojego stylu życia do ograniczeń auta, to ono jest dla mnie nie odwrotnie.

8 minut temu, Zbig napisał:

Tak tak, wiem ale nie powiem.  Załóż kółko mistrzów wiedzy tajemnej, LOL

na tyle tajemna że znajdziesz ją w specyfikacji auta, nawet musisz określisz przy zamówieniu....

no ale Ty jesteś tylko od oglądania, to może jakieś argumenty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:

Po za tym nie mam zamiaru dostosowywać swojego stylu życia do ograniczeń auta

Zapewne jest to standardowy tok rozumowania tych wszystkich gości, co to zawyją garami w środku miasta zagłuszając wszystko i wydaje im się że wzbudzili w ten sposób podziw i szacunek.

13 minut temu, fetek napisał:

to ono jest dla mnie nie odwrotnie.

Wzorowa postawa targetu marek premium.  Ani chybi dadzą Ci rabat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, fetek said:

dax, nasdaq i krytpo lecą na pysk i jest co zbierać, nie mam czasu na pierdoły

Spodziewasz się dodruku?

Wszystko już tylko człapie na oparach poprzedniego.

Wodospad przed nami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seth_A_Rider napisał:

Spodziewasz się dodruku?

Wszystko już tylko człapie na oparach poprzedniego.

Wodospad przed nami.

teraz fed więc raczej pompa ale bitek podgryza 20k. Ogólnie promocje jakie mało zobacz gdzie siedzi us500 i us100

wczoraj była piękna akcja na gazie.

7 godzin temu, Zbig napisał:

Wzorowa postawa targetu marek premium.  Ani chybi dadzą Ci rabat.

mi nie ale koledze tak i to srogie 🙂

7 godzin temu, Zbig napisał:

Zapewne jest to standardowy tok rozumowania tych wszystkich gości, co to zawyją garami w środku miasta zagłuszając wszystko i wydaje im się że wzbudzili w ten sposób podziw i szacunek.

czy to głupie pierdzie w stołek to sa Twoje argumenty ?

Nie, jak gdzieś wsiadam to chce szybko dojechać do celu i jechać drogą, która ją wybiorę i stylem jazdy który mi pasuje. Nie mam zamiaru oszczędzać każdej "kropelki prądu", chować się za ciężarówkami i tracić czasu na zbędne przystanki. Najlepsze akcje i tak są gdy "ktoś" nie podłączy elektryka a ty musisz jechać albo szybkie ładowanie potrzebuje 40h na dobicie do 80%.

Robiłem już kilka dłuższych taras elektrykiem i mówię temu stanowcze nie ! to nie jest auto, to jest substytut który sprawdza się tylko na krótkich trasach i tutaj faktycznie wygrywa ze spalinówką.

Niestety większość posiadaczy EV to zwykli kłamcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, fetek said:

teraz fed więc raczej pompa ale bitek podgryza 20k. Ogólnie promocje jakie mało zobacz gdzie siedzi us500 i us100

Nie widzę skad miałyby pojawić się biliony w krypto, ani naście w indeksach.
Widze tightening i stopy w górę, bo wybory za pasem, a demokraci spanikowani.

Realna gospodarka w USA jest już wyłożona do góry brzuchem. Magazyny pełne, transport stoi, sentyment konsumentów doszedł do poziomu z 2008, zadłużenie bije rekordy, pożyczki na nieruchomości przebiły 6%. Wszystko stanęło. Oficjalne raporty zobaczysz za kilka miesięcy. Jesteśmy już w głębokiej recesji. -22% w 111 dniu, statystycznie mamy jeszcze ponad 200 dni i kolejne -30%.


W krypto nadchodzi czas pękania kolejnych scamow. Z królem tetherem na czele. Raczej nie będzie czego zbierać, pozniej długi boczniak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

Nie, jak gdzieś wsiadam to chce szybko dojechać do celu i jechać drogą, która ją wybiorę i stylem jazdy który mi pasuje. Nie mam zamiaru oszczędzać każdej "kropelki prądu", chować się za ciężarówkami i tracić czasu na zbędne przystanki.

Model amerykański jest bardzo fajny, tylko że już nawet samej Ameryki na niego nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Zbig said:

Model amerykański jest bardzo fajny, tylko że już nawet samej Ameryki na niego nie stać.

Kraje geograficznie odległe od konfliktów, posiadające dostęp do surowców energetycznych i własnej żywności wyjdą z nadchodzącej zawieruchy jako jedyni wygrani. To Europa, już w tej chwili, jest w prawdziwie tragicznej sytuacji i nie ma juz właściwie żadnego, rozsądnego wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

Najlepsze akcje i tak są gdy "ktoś" nie podłączy elektryka a ty musisz jechać albo szybkie ładowanie potrzebuje 40h na dobicie do 80%.

Robiłem już kilka dłuższych taras elektrykiem i mówię temu stanowcze nie ! to nie jest auto, to jest substytut który sprawdza się tylko na krótkich trasach i tutaj faktycznie wygrywa ze spalinówką.

Komórki NMT też się "nie sprawdzały" - notorycznie się rozładowywały, nie miały zasięgu i miały gabaryty nieporęcznej cegłówki.  To jest początek okresu przejściowego, w dodatku większość branży motoryzacyjnej robi za kotwicowych, bo sobie założyli, że biznesowo bezpieczniej jest eksploatować technologie spalinowe do oporu a potem sobie kupią na rynku to czego im brakuje do przejścia, tyle że mogą się na tym mocno przejechać, podobnie jak już w historii bywało.

2 minuty temu, Seth_A_Rider napisał:

Kraje geograficznie odległe od konfliktów, posiadające dostęp do surowców energetycznych i własnej żywności wyjdą z nadchodzącej zawieruchy jako jedyni wygrani. To Europa, już w tej chwili, jest w prawdziwie tragicznej sytuacji i nie ma juz właściwie żadnego, rozsądnego wyjścia.

Europa strzela sobie w kolano systematycznie począwszy od 1914 roku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seth_A_Rider napisał:

Nie widzę skad miałyby pojawić się biliony w krypto, ani naście w indeksach.
Widze tightening i stopy w górę, bo wybory za pasem, a demokraci spanikowani.

Ja obecnie też nie widzę, zwłaszcza w crypto które ma teraz bardzo duże problemy same ze sobą a spadki na BTC pociągną też fundusze.

Ponoć ECB ma dzisiaj jakieś specjalne spotkanie.

1 godzinę temu, Seth_A_Rider napisał:

W krypto nadchodzi czas pękania kolejnych scamow. Z królem tetherem na czele. Raczej nie będzie czego zbierać, pozniej długi boczniak.

USDT bym tak od razu nie zabijał, tam nie ma głupków i szybciej walną inne stable bo często są zabezpieczone USDT 😅

21 minut temu, Zbig napisał:

Model amerykański jest bardzo fajny, tylko że już nawet samej Ameryki na niego nie stać.

jaki model Amerykański ? ja nie mam problemu by z Gdańska na weekend pojechać do Zakopanego, Wrocławia w Bieszczady czy gdziekolwiek. w EV jadę kilka godzin dłużej, GODZIN !!

12 minut temu, Zbig napisał:

Komórki NMT też się "nie sprawdzały" - notorycznie się rozładowywały, nie miały zasięgu i miały gabaryty nieporęcznej cegłówki.  To jest początek okresu przejściowego, w dodatku większość branży motoryzacyjnej robi za kotwicowych, bo sobie założyli, że biznesowo bezpieczniej jest eksploatować technologie spalinowe do oporu a potem sobie kupią na rynku to czego im brakuje do przejścia, tyle że mogą się na tym mocno przejechać, podobnie jak już w historii bywało.

znowu kulą w płot. Problemem nie jest EV tylko polityka i pseudo ekolodzy finansowani przez putnia. Owszem technologia jest w powijakach ale ten stan trwa 20 lat ! a politycy zabrali czas na rozwój technologii. Technologia spalinowa nie osiągnęła swojego maksimum i nigdy nie osiąganie bo zadecydowali o tym NIE specjaliści, NIE ekonomiści, tylko POLITYCY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, fetek napisał:

Owszem technologia jest w powijakach ale ten stan trwa 20 lat !

Od 120lat - dzsiejszy elektryk ma te sane provlemy, które 120lat temu przesadziły, że auta mają silniki spalinowe.

Godzinę temu, Zbig napisał:

Komórki NMT też się "nie sprawdzały" - notorycznie się rozładowywały, nie miały zasięgu i miały gabaryty nieporęcznej cegłówki.  To jest początek okresu przejściowego...

Monitory LCD kiedyś też były kosmicznie drogie i do d..., weszły na rynek dopiero, gdy miały konkurencyjny stosunek ceny do jakości. A wcześniej konsument nawet o ich istnieniu nie wiedział. I elektryki sa własńie na tym etapie, że gdyby nie zmuszanie klienta do ich zakupu, to nikt normalny nawet nie zawracałby sobie głowy ich istnieniem. Dałeś sie ponieść reklamom i propagandzie kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, fetek napisał:

znowu kulą w płot. Problemem nie jest EV tylko polityka i pseudo ekolodzy finansowani przez putnia. Owszem technologia jest w powijakach ale ten stan trwa 20 lat ! a politycy zabrali czas na rozwój technologii. Technologia spalinowa nie osiągnęła swojego maksimum i nigdy nie osiąganie bo zadecydowali o tym NIE specjaliści, NIE ekonomiści, tylko POLITYCY.

Powtarzasz standardowe tłumaczenia branży, w skrócie to mnie my to oni, czyli jak zwykle.

6 minut temu, szymon1977 napisał:
Godzinę temu, Zbig napisał:

Komórki NMT też się "nie sprawdzały" - notorycznie się rozładowywały, nie miały zasięgu i miały gabaryty nieporęcznej cegłówki.  To jest początek okresu przejściowego...

Monitory LCD kiedyś też były kosmicznie drogie i do d..., weszły na rynek dopiero, gdy miały konkurencyjny stosunek ceny do jakości. A wcześniej konsument nawet o ich istnieniu nie wiedział. I elektryki sa własńie na tym etapie, że gdyby nie zmuszanie klienta do ich zakupu, to nikt normalny nawet nie zawracałby sobie głowy ich istnieniem. Dałeś sie ponieść reklamom i propagandzie kolego.

Nie , to Ty rozpaczliwie szukasz uzasadnienia "żeby było jak było".

Z monitorami to sobie można było pozostawić wolną rękę procesom rynkowym, bo to był o wiele mniej ważący segment od transportu i bez kluczowego wpływu na otoczenie.

Z transportem to nie przejdzie i nie będzie tak że pewnego pięknego dnia wchodzisz do salonu a tam same elektryki o zasięgu 1000 km a na ulicach właśnie ściągnęli pokrowce z tysięcy szybkich ładowarek a sprzedawca kusi atrakcyjnymi promocjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Z transportem to nie przejdzie i nie będzie tak że pewnego pięknego dnia wchodzisz do salonu a tam same elektryki o zasięgu 1000 km a na ulicach właśnie ściągnęli pokrowce z tysięcy szybkich ładowarek a sprzedawca kusi atrakcyjnymi promocjami.

No właśnie. Są cele wyższe, których jak się okazuje motoryzacja elektryczna nie bardzo spełnia, czyli ekologia, która summa summarum okazuje się być na zbliżonym poziomie. To tylko kwestia lobby, że te 80.000pln różnicy pomiędzy ceną ID3 a Golfa poszło na wprowadzenie na rynek elektrycznej karykatury auta, a nie zmniejszenie emisji motoryzacji spalinowej.

Tak sobię myślę: 40.000pln na filterek na końcówkę rury wydechowej i po 40.000pln każdy na filtr na końcówkę komina rafinerii - to nie mogłoby się nie udać. I nic tu nie zmieni Twoje błędne porównanie do komórek NMT - jeśli chcesz motoryzację elektryczną do czegoś porównywać, to raczej do pagera: wyobraź sobie, że wprowadzono zakaz używania komórek GSM, a za to przywrócono pager-y, dwa razy wyższą cenę motywując ekologicznym zmniejszeniem zużycia energii. Ot i cała rewolucja: zrobiono Cię w balona kolego.

-----

4 godziny temu, fetek napisał:

Robiłem już kilka dłuższych taras elektrykiem i mówię temu stanowcze nie ! to nie jest auto, to jest substytut który sprawdza się tylko na krótkich trasach i tutaj faktycznie wygrywa ze spalinówką.

Jakieś zalety może i tam ma, ale czy warte dopłaty? ID3 porównać można co najwyżej z Golfem, a za jego cenę można kupić... do wyboru do koloru.

2 godziny temu, fetek napisał:

Technologia spalinowa nie osiągnęła swojego maksimum i nigdy nie osiąganie bo zadecydowali o tym NIE specjaliści, NIE ekonomiści, tylko POLITYCY.

Ot to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Są cele wyższe, których jak się okazuje motoryzacja elektryczna nie bardzo spełnia, czyli ekologia, która summa summarum okazuje się być na zbliżonym poziomie.

W polskim energetycznym skansenie być może tak.  Tylko że świat nie idzie w kierunku Polski.

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

80.000pln różnicy pomiędzy ceną ID3 a Golfa

Najtańszy Golf 110 KM w podstawowej wersji zaczyna się od 110 tys żł a ID.3 204 KM startuje od 159 tys zł

Przy postępującym rozstrzale pomiędzy ceną energii elektrycznej a ceną paliwa to się już nawet te wzięte z sufitu 80 tys zł różnicy opłaci jak ktoś przejedzie 100 tys km lub więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

Przy postępującym rozstrzale pomiędzy ceną energii elektrycznej...

To w PL prąd nie idzie w górę? Wow!

2 godziny temu, Zbig napisał:

Najtańszy Golf 110 KM w podstawowej wersji zaczyna się od 110 tys żł a ID.3 204 KM startuje od 159 tys zł

No to po 30.000pln zamiast po 40.000pln - postaci rzeczy to nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zbig napisał:

Powtarzasz standardowe tłumaczenia branży, w skrócie to mnie my to oni, czyli jak zwykle.

a niby kto ? kto zrobił ZAKAZ SPRZEDAŻY AUT SPALINOWYCH ??? KTO ??!!!

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jakieś zalety może i tam ma, ale czy warte dopłaty? ID3 porównać można co najwyżej z Golfem, a za jego cenę można kupić... do wyboru do koloru.

zależy ile jeździsz, jeśli tylko do roboty i na paliwo wydajesz 1000 zł + to powinno się spiąć.

39 minut temu, szymon1977 napisał:

To w PL prąd nie idzie w górę? Wow!

jak widać nie, oni nawet nie potrafią poprawnie policzyć kosztu przejazdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fetek napisał:

Ja obecnie też nie widzę, zwłaszcza w crypto które ma teraz bardzo duże problemy same ze sobą a spadki na BTC pociągną też fundusze.

Ponoć ECB ma dzisiaj jakieś specjalne spotkanie.

USDT bym tak od razu nie zabijał, tam nie ma głupków i szybciej walną inne stable bo często są zabezpieczone USDT 😅

jaki model Amerykański ? ja nie mam problemu by z Gdańska na weekend pojechać do Zakopanego, Wrocławia w Bieszczady czy gdziekolwiek. w EV jadę kilka godzin dłużej, GODZIN !!

znowu kulą w płot. Problemem nie jest EV tylko polityka i pseudo ekolodzy finansowani przez putnia. Owszem technologia jest w powijakach ale ten stan trwa 20 lat ! a politycy zabrali czas na rozwój technologii. Technologia spalinowa nie osiągnęła swojego maksimum i nigdy nie osiąganie bo zadecydowali o tym NIE specjaliści, NIE ekonomiści, tylko POLITYCY.

technologia EV .nie moze skutecznie ''wystartowac'' od ponad 100lat.

caly czas ten sam problem...akumulatory.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

elyty złodziejskie będą jeździć Ferrari bez limitu emisji a motłoch ma jeździć elektrośmieciem z przystankami godzinnymi co 200 km. No jeszcze niech plebs dostanie zakaz korzystania z samolotów, a każdy ojrodojczyk niech dostanie prywatny samolot bez limitu! Prawdziwie europejskie wartości demokratyczne, suwerenne, niepodległe, niezawisłe i co najważniejsze: ODDOLNE!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.