Skocz do zawartości
IGNORED

Sluchawki nauszne. Budzet 1200 zl za same sluchawki albo 2000 zl za zestaw sluchawki + DAC


MichalZZZZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardziej preferujecie otwarte czy zamkniete sluchawki ? Nie moge trafic odpowiednich sluchawek, juz trzecie ktore będę odsylal. Do miasta na przymiarki mi sie nie chce jezdzic, bo to troche daleko. Szczerze mam juz dosc, będę zamawial kolejne i jak znow nie trafie to wroce do pierwszego wyboru Audio-Technica ATH-MSR7b. Moze polecicie mi jeszcze od siebie jakieś sluchawki ? Bardzo Was prosze. Bede je podpinał najczesciej do laptopa i czasami do telewizora zeby pograc na Playstation. Tak wiec zródło srednie. Przeznaczenie sluchawek głownie filmy, ale gry czy muzyka tez oczywiscie. Muzyka typu RAP oraz klubowa. Budzet powiedzmy do 1200 zl za same sluchawki albo zestaw 2000 zł za sluchawki z DACiem. Zależy mi na szerokiej scenie i głębi. Chce slyszec kazdy szelest podczas ogladania filmow czy grania w gry. Sluchawki będę uzywal tylko w warunkach domowych. Rodzaj nauszne, najlepiej przewodowe, z wymiennym kablem. Aktualnie mysle żeby zamowic Sennheisery HD 650 ale nie wiem czy to dobry pomysl brac otwarte. Do tej pory uzywalem przez dlugie lata Sennheiser HD 555 i tak sobie pomyslalem, że moze bedzie lepiej sie przesiasc tym razem na zamkniete. Z tym, że czasami poznymi wieczorami potrafie przesiedziec na sluchawkach ogladajac jakis serial kilka godzin, wiec musza byc naprawde wygodne. Z gory dziękuję za kazdą pomoc.

Pozdrawiam, 

Michal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Bardziej preferujecie otwarte czy zamkniete sluchawki ?

Jeżeli chodzi o wygodę to otwarte nie grzeją tak w uszy i też bardziej mi odpowiada dźwięk z z nich, ale tutaj to już osobiste preferencje.

Sennheiserów tych nie słuchałem, ale się nimi interesowałem i trochę poczytałem. Ogólnie zbierają bardzo dobre opinie, poszukaj w necie. Co mogę jeszcze powiedzieć to HD600 mają bardziej wyrównane granie, tutaj masz pomiary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HD650 natomiast mają wyeksponowane niskie tony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) porównaj Sobie wykresy frequency response. Co Tobię będzie bardziej pasować, to już sam musisz wybrać. Bo są osoby zachwycone hd600 i hd650. Ja bym się wybrał do salonu posłuchać, tym bardziej że możesz spróbować czegoś innego.

Z DACów polecę iFi iDAC2, które ma wzmacniacz słuchawkowy. Używkę można dostać za 800-1000zł. Poczytaj recenzje o nim, ogólnie się z nimi zgadzam, sam go używam z DT880 Edition(bardzo wygodne) i nie planuję w przyszłości zmiany. Nie dość że jest bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy, to jako źródło dla wzmaka też super daje radę. Minus: tylko wejście usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam więc na Twoim miejscu spróbowałbym otwartych beyerdynamic 990 pro + wzmacniacz słuchawkowy. Jeżeli słuchasz w domu i interesuje Cie głębia i przestrzeń to raczej otwarte. Problem z 990 przy Twoim stylu zakupowym mogą być takie, że nie zdążą sie wygrzać.

Są jeszcze jak ktoś już wspomniał DT 880 pro. Mieszczą sie w budżecie i konstrukcja półotwarta więc rap i klubowa powinny dobrze grać. Niestety nie słuchałem ich więc musisz i tak sam spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Widziałbym kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich byłyby słuchawki Meze 99 Classic w połączeniu ze wzmacniaczem Ifi Hip DAC. Otrzymujesz muzykalne brzmienie z odpowiednią dynamiką i świetną podstawą basową. Audio Technica MSR7b to także dobra propozycja o szczegółowym brzmieniu i tutaj warto byłoby rozważyć Ifi Audio xDSD, który dociąży nieco brzmienie. 
Jesli miałby to być zestaw stacjonarny to polecam zwrócić uwagę na Hifiman Sundara w połączeniu z iFi Audio ZEN DAC lub Beyerdynamic DT990 Pro w połączeniu z Chord Mojo. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PawelMitsu napisał:

Sam mam więc na Twoim miejscu spróbowałbym otwartych beyerdynamic 990 pro + wzmacniacz słuchawkowy. Jeżeli słuchasz w domu i interesuje Cie głębia i przestrzeń to raczej otwarte. Problem z 990 przy Twoim stylu zakupowym mogą być takie, że nie zdążą sie wygrzać.

Są jeszcze jak ktoś już wspomniał DT 880 pro. Mieszczą sie w budżecie i konstrukcja półotwarta więc rap i klubowa powinny dobrze grać. Niestety nie słuchałem ich więc musisz i tak sam spróbować.

Ponoć z DT880vsDT990 jest podobnie jak z Sennheiserami, 990 mocniej wyeksponowane niskie tony w stosunku do 880. Moje 880 mogę powiedzieć, że grają w miarę równo, basu nie jest bardzo dużo, ale tak lubię. Chociaż do filmów mogą lepiej się sprawdzić 990, pod tym kątem swoich nie sprawdzałem, bo do oglądania dźwięk idzie u mnie przez kolumny. Jak Beyerdynamic to wersja Edition ma prosty kabel, dla mnie wygodniejszy, niż w Pro który jest spiralny. Co do wygodny to nauszniki są duże(wchodzi całe ucho), misiowate i pałąk nie uciska mocno głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trudno przyczepić się do produktów Beyerdynamic. Nie ukrywam jestem trochę fanboyem więc raczej nie jestem obiektywny co do dźwięku ? dlatego zawsze lepiej sprawdzić na "własnych uszach". Na pewno obiektywnie można stwierdzić że jakość wykonania i trwałość jest na top poziomie. Trzeba też niestety przyznać, że budżetowe beyerdnamic to syf jakich mało. Miałem i douszne i nauszne DTX 300p - tragedia, nie ma nic wspólnego z marką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może te MSR7B nie są wcale takie złe? Co Ci w nich nie odpowiada dokładnie, że chcesz zmienić?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Ha ha śmiech na sali!!!! I co myślisz ze jak podepniesz słuchawki za 1200 zł to Cię „oczarują” lub daca ze słuchawkami!!!! Śmiać mi się chce!!!! 

A dlaczego nie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a może te MSR7B nie są wcale takie złe? Co Ci w nich nie odpowiada dokładnie, że chcesz zmienić?

Byly to pierwsze ktore zamowilem i mialem chęć porownac je z innymi. Teraz uwazam, że byly najlepsze. Takie mam wrazenie. Choc moglby miec ciut wiecej basu.

Aktualnie zastanawiam sie nad Sennheiserami HD 650, Sennheiserami HD 660S, ATH MSR7B i Edifier H880 (w przypadku Edifierow moglbym dokupic troche lepszy wzmacniacz, bo budzet by mi na to pozwolil, mialoby to sens?). Moje pytanie brzmi - ktore z tych sluchawek bylyby najlepszym wyborem a ktore powinienem odrazu skreslic ? Majac na uwadze moje wymagania. 

Co do reszty Waszych propozycji, zaraz sobie o nich poczytam. Dziekuję.

17 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Ha ha śmiech na sali!!!! I co myślisz ze jak podepniesz słuchawki za 1200 zł to Cię „oczarują” lub daca ze słuchawkami!!!! Śmiać mi się chce!!!! 

Ciesze się, że pomoglem, smiech to zdrowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a może te MSR7B nie są wcale takie złe? Co Ci w nich nie odpowiada dokładnie, że chcesz zmienić?

Fajne słuchawki ale trochę imadła i nie wyobrażam sobie słuchać w nich dłużej niż 0,5 godz... no chyba, że ktoś ma małą głowę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku recenzji jestem też zainteresowany Audioquest Nightowl. 

No to teraz mam dylemat, otwarte Sennheisery HD660S czy zamkniete Audioquest Nightowl

Co sadzicie Panowie o tych sluchawkach ? Do tego dragonfly red albo iFi ZEN DAC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Byly to pierwsze ktore zamowilem i mialem chęć porownac je z innymi. Teraz uwazam, że byly najlepsze. Takie mam wrazenie. Choc moglby miec ciut wiecej basu.

pod co je podłączałeś? Z doświadczenia wiem, że Audio Technica lubi troszkę basowe granie wzmaków, czy DACów (takie cieplejsze). Wtedy jest już idealnie. Nawet prosty Audioquest Dragonfly Black już gra właśnie w ta stronę i często jest wybierany do tych słuchawek. Oczywiście można iść wyżej i uważam, że warto, jednak trzeba już kilka rzeczy odsłuchać i porównać. 

 

Di NightOwli czy NightHawków, czyli ciemniejszych słuchawek z Dragonfly najlepiej spisuje się Red, chociaż Cobalta bym też spróbował. Sam prywatnie używam NightHawków Carbon z Redem właśnie i gra to dobrze, do wieczornych odsłuchów, gdy nie mogę posłuchać wolnostojących kolumn mi wystarcza ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodlo slabiutkie, bo zadnych DACów/Wzmacniaczy tylko tel/laptop/tv. Pewnie bede kupowal Dragonfly Red albo iFi ZEN DAC. Co do Cobalta to w zaleznosci ile wydam na sluchawki.

W kazdym razie dopiero sie kapnąłem, że są dwa rodzaje - Nightowl i Nighthawk ? Jakie sa glowne roznice ? Przypomniam, że interesują mnie najbardziej filmy, muzyka typu rap (czyli bas, wokal) oraz gry a wiec jak rozumiem szeroka scena, glebia itd.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Nightowl i Nighthawk ? Jakie sa glowne roznice

Owle maja konstrukcję zamkniętą, a Hawki są półotwarte. Musisz posłuchać obu ? Hawki mają lepszy komfort, Owle ciut lepszy bas ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioquest Dragonfly Red dla mnie trochę niewygodne urządzenie, i co mnie trochę denerwowało iż nieliniowo volume działało, jak w telefonie na max brałem to wtedy nagle robił się skok i było bardzo głośno. Teraz używam Cyrus Soundkey, tańsze (mi się udało kupić w promocyjnej cenie za 250zł) mniejsze i bardziej wygodniejsze urządzenie, moim zadanie lepiej brzmi nawet. Testowałem na Audiotehnica MR7, AKG N700, teraz mam Bose QuetComfort 35II w fajnej cenie je kupiłem i super się zgrywają z Cyrus. Moim zdaniem jak chce się słuchawki to dobrze aby miały AptX HD i aby abyły lekkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

A co powiecie o zestawie Audio-Technica ATH-MSR7b + DragonFly Cobalt ? 

świetne połączenie i wcale nie za drogie. Wpadnij posłuchać ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Koniecznie wzmacniacz słuchawkowy,  bez tego to żadne nie zagrają dobrze.

Ja bym kupiła tańsze słuchawki + wzmacniacz. Bardzo wygodne do długich odsłuchów np AKG 712 Pro + Aune x1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 9.06.2020 o 11:26, MichalZZZZ napisał:

A co powiecie o  Audio-Technica Ath-DSR9BT ? 

Witam czy możesz zdradzić co podłączyłeś do Cobalta i jak się sprawuje?

Będę miał to urządzenie a zacznę rozglądać się za słuchawkami.Generalnie potrzebuje chyba 2 komplety.

Jedne do słuchania w ciągu dnia mogą być lepsze a drugie do łóżka na wieczór.Jest jeden problem bo zdarza mi się zasnąć w słuchawkach i nie chciałbym sprzętu zniszczyć przypadkiem. Może kto się wypowie w temacie jak rozwiązał taki problem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie mam Cobalta, poszedłem w nieco innym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 23.04.2021 o 21:46, MichalZZZZ napisał:

Hej, nie mam Cobalta, poszedłem w nieco innym kierunku.

Kolego forumowy!

Skorzystałeś z wiadomości innych osób, poświęciły Ci uwagę i czas.

Ty tymczasem odwróciłeś się dupą i poszedłeś w siną dal.

Forum polega na wymianie opinii - miałeś przemyślenia - podziel się nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piramidon napisał:

miałeś przemyślenia - podziel się nimi

Może olał audiofilię i kupił rower?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@piramidon, @Terrapin

Przepraszam, nie zaglądałem tutaj dość długo. Mam dużo różnych zainteresowań i nie na wszystkie fora mam czas.

Pisząc, że poszedłem w inna stronę miałem na mysli bardziej rozbudowany system stacjonarny.

Pozwole sobie skopiować stopkę z forum MP3 Store :

Źródło : Matrix X-Sabre Pro MQA + Matrix X-Spdif 2, Pathos Aurium z lampami Mullard E88CC, IFI Zen Dac + Zen Can.

Słuchawki : Abyss 1266 Phi TC (zamówione), ZMF Verite LTD African Blackwood (zamówione), Meze Empyrean Copper, ZMF Verite Closed Sapele, ZMF Atticus, Audioquest Nighthawk Carbon, ATH DSR9BT, oraz Sennheiser HD555 - od nich sie wszystko zaczęło i mają wartość sentymentalną.

Zasilanie : Liniowy zasilacz Keces P8 zasilający Aurium i Matrixa Spdif, listwa Tomanek TAP6, kable zasilające Wireworld Silver Electra.


Kable : Interkonekty Tellurium Q Black Diamond XLR, Signature One AF RCA, słuchawkowe AC3B AF, Argentum Extreme, FAW Noir Hybrid, cyfrowe Monkey Connoisseur HDMI (IIS).

 

Oprócz powyższego dojdzie jeszcze pewnie niedługo albo Violectric HPA V550 Pro, albo Burson Soloist Grand Tourer, albo Niimbus US5 pro - tutaj mam spory dylemat. A z słuchawek Audeze LCD4 albo LCD5. Bardzo prawdopodobne, że będzie to zestaw Niimbus + LCD5.

W miedzy czasie mialem Bursona C3XP, Audeze LCD2C i Audeze LCD3. 

 

Pozdrawiam,

Michał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZZ piękna kolekcja! Gratulacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Terrapin Bardzo dziękuję i raz jeszcze przepraszam, że przestałem się odzywać - postaram się częściej zaglądać 🙂

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MichalZZZZ napisał:

raz jeszcze przepraszam

Ależ ja się przez sekundę nie gniewałem.

A słuchawki masz zajebiste! Nighthawki też mam. 

BTW rower fajna rzecz 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.