Jump to content
tomaszna

Yamaha RX-A880 vs RX-V685

Recommended Posts

Zmieniam amplituner.

Przez kilkanaście lat używałem Yamahę RX-V659 i byłem zadowolony.

Czas przejść na HDMI i WiFi itd. 

Rozważam amplitunery Yamahy RX-A880 i RX-V685.

Generalnie tylne ścianki obu amplitunerów są podobne (dodatkowe 2 HDMI w RX-A880).

Te same konwertery BurrBrown.

Patrząc na dostępne materiały to różnice na rzecz tego droższego są głównie w lepszej obudowie, wielopunktowej kalibracji i DAB.

Co dodatkowo miałoby mnie skłonić do zakupu droższego modelu?

Amplituner tylko do kina domowego - do Stereo mam oddzielny zestaw.

Ktoś podpowie?

też miałem podobny dylemat, przeszedłem cztery ampli Yamahy -ostatni był RXA2070 i żaden nie dał mi tego co obecne Onkyo RZ830.  Jest różnica w odbiorze filmu, porównywałem oba u siebie i zostało Onkyo, zdziwiłem się zresztą bo 2070 był o prawie 3tysie droższy :d

Zastanów się, poczytaj jeszcze bo Onkyo w kinie w swojej cenie jest nie do pobicia :)

• Thanks 1

Onkyo Rz830, Klipsch RP280F, RP450, R115SW, Canton Inceiling 865, Atmos 7.1.2

Tak w realu to seria Aventage gra łagodniejszym dźwiękiem, tak bardziej analogowo niż seria V. Zależy od kolumn co bardziej podejdzie nie biroąc pod uwagę argumentów wykończenia itd, jak wspomnieli koledzy wyżej.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

xavian

Dokładnie. Główne różnice dotyczącą dźwięku obu amplitunerów, więc w dużej mierze wybór jest uzależniony od kolumn, które miałyby współpracować z amplitunerem w systemie wielokanałowym. Kwestia modelu kolumn będzie również pomocna w temacie rozważań czy optymalnym wyborem jest amplituner Yamahy czy też warto się zastanowić nad innym producentem.

Pozdrawiam,

Michał

• Like 1

Jeśli budżet pozwoli, to na pewno polecam dołożyć do serii Aventage. Przede wszystkim różnica będzie w brzmieniu. Aventage zapewni znacznie bardziej spójny, plastyczny, dociążony dźwięk. Oczywiście te różnice są bardziej słyszalne przy odsłuchu muzyki, ale także kino domowe zabrzmi lepiej, bardziej pełnym dźwiękiem.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Z tym, że A od Yamahy zaczyna się raczej od A10XX. Poniżej, to są raczej półśrodki, które bardziej nadrabiają wodotryskami, niż brzmieniem

• Thanks 1

Czyli tak jak mi się wydawało - nikt nie wskazał funkcjonalnych różnic innych niż wypisałem. 

Czyli zakładam że inny (bardziej analogowy) dźwięk będzie wynikiem nieco innych komponentów: kondensatorów czy rezystorów.

Kolumny to zestaw Mirage AVS100/AVS200 + Sub. 

Obecnie dźwięk bardzo żywy, dynamiczny, bardzo dobrze współgrający z Yamahą w kinie domowym.

I szukam podobnego dźwięku, bardzo szybkiego i dynamicznego. 

Jak już napisałem ten sprzęt nie będzie odtwarzał muzyki - tylko kino domowe i tv.

Czy w Warszawie jest sklep w którym można porównać Onkyo z Yamahą?

12 godzin temu, Markcox napisał:

Z tym, że A od Yamahy zaczyna się raczej od A10XX. Poniżej, to są raczej półśrodki, które bardziej nadrabiają wodotryskami, niż brzmieniem

fakt z modelu RX-A880 na model RX-A1080 jest chyba największy przeskok a może nawet przepaść...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl