Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Klipsch R-112SW, dołożyć drugi czy wymienić na 1 lepszy


piotrek_rr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że tematy subwooferowe wałkowane milion razy, ale...

Będę się w niedalekiej przyszłości przeprowadzał i będzie więcej miejsca w salonie.

Posiadam do kina set Klipscha na RP280F z przodu itd.

oraz sub Klipsch R-112SW

Pokój 32m2.

Jak myślicie, czy lepiej dołożyć drugi sub R-112SW aby wzmocnić bas w kinie, czy kupić jeden np. SVS SB-3000 ? (PB3000 za drogi)

Przerabiałem już wcześniej RELA HT1205, trochę za mało kinowy (za mało niskich zejść itp. w stosunku do Klipscha.

Jednak po dłuższym odsłuchu brakuje mi trochę precyzji basu i takiego punktowego, mocnego uderzenia. Idealnie było by tak pośrodku, między RELEM a Klipschem.

Wpadł mi w oko SVS SB-3000. Jak ktoś ma niech napisze jak to gra.

Odsłuchu w nowym mieszkaniu nie zrobię, bo jeszcze w trakcie budowy.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche zagrają lepiej bo były by dwa . Sb3000 nie podoła dualowi klipscha. Pokój nawet spory więc tym bardziej przyda ci się lepsze rozłożenie basu z dwóch subów. Generalnie svs jeżeli już to od serii 3000 , małe to .. małe a drogie za to i można zastąpić np klipscha 115. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo bym się z tym zgodził. 2 suby Klipscha będą na pewno słabsze na samym dole (poniżej 20hz) od SB 3000, będą raczej głośniejsze w zakresie wyższego basu, jakość i kontrola basu zdecydowanie na korzyść SVS. Na chwilę obecną najlepszy w tej cenie wydaje się PB 2000 Pro, mocniejszy od Klipsch 15" i SB3000, z lepszą kontrolą basu od Klipsch, no i ma już kalibrację (PB2000 tego nie ma). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ty się upaliłeś? Gdzie masz w kinie poniżej 20hz poza kilkoma momentami na tyle tysięcy filmów ? Testowałeś wszystkie te suby że taki pewny jesteś? Wiesz wogole ile korzyści daje dual ? Powtarzasz jakieś frazesy o kontroli basu jak branża w kółko czyli G słyszałeś.  Ja od razu zaznaczam że większość testowałem u siebie w domu i wiem co pisze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym tu wyskakujesz, z subami za 2k? Jak to najlepsze co słyszałeś to słabo ?

Może zacznij testować te lepsze suby to poznasz te efekty, których nie słyszałeś tj kontrola basu i bardzo niskie zejście. 

Dual sub nie poprawi jakości basu ani zejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek_rr napisał:

Jak myślicie, czy lepiej dołożyć drugi sub R-112SW aby wzmocnić bas w kinie, czy kupić jeden np. SVS SB-3000

 

10 godzin temu, piotrek_rr napisał:

Jednak po dłuższym odsłuchu brakuje mi trochę precyzji basu i takiego punktowego, mocnego uderzenia

Prawda jest taka, że sam musisz sobie odpowiedzieć na to czy chcesz wzmocnić efekty, które prezentuje Klipsch czy też chcesz całkowicie zerwać z takim przedstawianiem niskich częstotliwości i postawić na brzmienie basu z pełną kontrolą i barwą przy zachowaniu dużej mocy i mocnego uderzenia. Są tu zwolennicy tego i tego, po prostu kwestia gustu. Nie słuchaj porad tylko posłuchaj sb-3000 a odpowiesz sobie sam na swoje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

Ale z czym tu wyskakujesz, z subami za 2k? Jak to najlepsze co słyszałeś to słabo ?

Może zacznij testować te lepsze suby to poznasz te efekty, których nie słyszałeś tj kontrola basu i bardzo niskie zejście. 

Dual sub nie poprawi jakości basu ani zejścia.

Miałem na myśli modele SVS,  testowane a posiadane 2 x sb16 ultra dzieciaku więc o niskim zejsciu ty mi lepiej nie pitol smarku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał dostępny docelowy pokój odsłuchowy, wtedy proponuję wypożyczenie SVS oraz drugi subwoofer Klipsch i przetestowanie dwóch opcji. Teoretycznie większe pomieszczenie lepiej nagłośnisz dwoma subwooferem, natomiast klasa subwoofera SVS serii 3000 jest nieporównywalnie wyższa, efekt końcowy może okazać się lepszy stosując nawet jeden SVS. A zawsze w przyszłości możesz dokupić drugi SVS.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem., to wyjaśnia przyczyny tego że jesteś przygłuchy. Albo jesteś po prostu mitomanem. 

19 minut temu, Xpedite999 napisał:

Miałem na myśli modele SVS,  testowane a posiadane 2 x sb16 ultra dzieciaku więc o niskim zejsciu ty mi lepiej nie pitol smarku. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PB 2000 Pro jest bardzo ciekawą propozycją, nie brałem go wcześniej pod uwagę.

Ciekaw jestem jak by porównać PB 2000 Pro i SB 3000 wyłącznie w kinie, to który by dał lepsze efekty kinowe, ale z uwzględnieniem jakości basu ?

Ogólnie salon typowo rodzinny, nie salka kinowa. Nie jest priorytetem jak najlepsze rozłożenie basu w całym pomieszczeniu tylko w miejscu odsłuchowym, czyli kanapa ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości używałem tylko subwooferów w obudowie zamkniętej. Najpierw Jamo SUB650. Na jego czasy to był rewelacyjny.

Potem REL R-505, którym wspierałem również stereo.

Po pewnych zmianach sub pozostał tylko do kina. Pomyślałem o Klipschu w obudowie otwartej i mnie zachwycił rozmachem i efektami kinowymi. Jednak z czasem, po kilku m-cach oglądania filmów brakuje mi trochę kontroli i jakości basu. Stąd pomysł na SB-3000.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł.

 

Ja zastąpiłem dwa otwarte 12" po 500W, jednym svs sb3000 i jestem zadowolony.

 Może kiedyś dokupię drugiego...

Ale nie czuję presji w tym temacie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 oficjalnie się zaoferował do wypożyczenia więc się nie krępaj  , tylko chociaż ustaw je dobrze żeby nie było jak w poprzednim temacie komuś nawet sb4000 nie grał....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina lepszy będzie PB2000 Pro, mocniejsze efekty od SB300(0, do stereo trochę lepszy będzie SB3000 ale otwarty SVS to nie to samo co otwarty Klipsch. Poza tym można zamknąć oba porty. Poszukaj recenzji/porównań na YT, są ciekawe filmiki, recenzje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego, jak wypożyczyć PB 2000 Pro i SB 3000 i porównać ?

Generalnie rezygnuję z 2x Klipsch R112.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek_rr napisał:

No to nie pozostaje nic innego, jak wypożyczyć PB 2000 Pro i SB 3000 i porównać ?

Generalnie rezygnuję z 2x Klipsch R112.

Strach patrzeć jak popełniasz najgorszą decyzję w życiu ( nie licząc tego kiedy kazałeś swojej niuni założyć strapona) jak to dwa otwarte suby 300w chcesz zamienić jednym i to w obudowie zamkniętej tylko dlatego że jakieś klauny namówiły Cię na to swoją branżową teorią a ty zapatrzony w tematy o svs myślisz że ci ściany poprzestawia bo to słynny SVS ( niech to zapamiętają ci co twierdzą że stawiam SVS ponad wszystko ). Najarałeś się i tyle , nie myślisz logicznie bo chcesz mieć SVS i magiczną " kontrolę " o której już wspominano chyba z 11 razy . Gówno prawda i daje sobie uchlastać dwie ręce że źle na tym wyjedziesz, tzn niby będzie efekt Wow po przejściu z jednego klipscha na sb3000 ale nie będziesz już w stanie porównać dwóch klipchów . Placebo tak Cię ruszy że nie będziesz chciał patrzeć na klipscha nawet jakby grał 3 razy lepiej . Sb3000 zejdzie niżej ale raz że tego nie usłyszysz a dwa że to zamknięta konstrukcja więc też będzie cicho. Okolice 20hz to ruch powietrza a jedna membrana tego nie zrobi . Rozłożenie i wypełnienie też na korzyść 2 x klipsch jak i poziom db i ciśnienia z dwóch 12 calowych membran . Tak czy inaczej będzie gorzej ale lepiej dla Ciebie bo będziesz miał wymarzonego SVS za dodatkowe 5k w stosunku do dwóch klipchów. Jeden ....jak tak to pb4000 minimalnie choć dalej co dwa to nie jeden bo gdybym miał wybierać np dwa klipsche 115 vs pb4000 to wybrał bym klipscha . Wszyscy tu piszący nie mają wogole pojęcia o benefitach z duala a Raf niby miał ale skoro gra mu jeden lepiej znakiem miał je źle  ustawione w tej swojej klitce. 

600w( 2x300) bas refleks  vs 800w zamknięta obudowa .... prosty wybór jak dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać pomiary na audioholics?  Jeden SVS 12-13" zejdzie niżej, zrobi większe ciśnienie od 2x Klipsch 12". Ten nowy PB2000 Pro jest mocniejszy od SB3000 i ma kalibrację, do tego kosztuje 4,5k. Już starszy PB2000 wygrywał z Klipsch 15...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Strach patrzeć jak popełniasz najgorszą decyzję w życiu

Nie wiem, jak u Ciebie kolego, ale dla mnie zakup/wymiana itp. subwoofera nie należy do życiowych decyzji, to jedynie zabawa.

Obecnie, po opinii kolegi don11 bardzo zaciekawił mnie PB 2000 Pro. Jest w założonym budżecie, kinowy. Wypożyczę obydwa i porównam. Jak efekt będzie niesatysfakcjonujący, będę bawił się dalej. Mogę podłączyć w swoim amplitunerze (Yamaha RX-A1080) 2 suby, ale ich regulacja jest wspólna, nie jest niezależna. Nie planuję żadnych zmian elektroniki. W związku z tym obstawiam, że nie uda mi się dokładnie wyregulować dwóch subów. Odsłuch i tak puki co w starym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, gorzej, to nie takie proste.

Na pewno jeden sb3000 jest lepszy niż jeden Bk monolit Plus, jest lepszy pod każdym względem.

Teraz 1 vs 2.

Bas nadal lepszy na sb3000, niżej schodzi, to słychać i czuć. Ale falę udazeniową, (tak to sobie określę), ma mniejszą. Bo i moc i powierzchnia membram, jest po stronie 2x Bk.

 

O muzyce to nawet nie piszę, bo tu SB 3000 wygrywa bez pardonu.

 

Teraz pytanie, czy mi ta ilość basu (fala udazeniowa) wystarczy, przy filmach....

Mi wystarczy, zawsze jest opcja dokupić drugiego sb3000.

 

Czy dwa klisze 2x300W będą lepsze niż svs800W.

To zależy.

Raz, od pomieszczenia.

Dwa, od preferencji użytkownika.

 

Ps.

Nie wiem czemu pokój 20m² określasz "klitką".

Olbrzym to nie jest, ale większość ma duży pokój w tym rozmiarze, lub podobnym.

 

 

Umiesz czytać pomiary na audioholics?  Jeden SVS 12-13" zejdzie niżej, zrobi większe ciśnienie od 2x Klipsch 12". Ten nowy PB2000 Pro jest mocniejszy od SB3000 i ma kalibrację, do tego kosztuje 4,5k. Już starszy PB2000 wygrywał z Klipsch 15...

Ja tam widzę że on ma 12" i 550W, to jak mocniejszy?  

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy w sensie - większe SPL (w większej części pasma), sama moc wzmacniacza nie mówi nic o potędze z jaką może grać subwoofer. 

I nie porównywałbym BK Monolith Plus do tego Klipsch ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na temat subwooferow zostało już na tym forum wiele napisane... ale nadal są potyczki, wyśmiewanie i itp. Ja na miejscu założyciela wybrałbym wypożyczenie drugiego Klipscha... łatwiej ustawić bo to taki sam sub by był, następnie ustawienie w obecnym pokoju, kalibracja i jechana... na 1000% będzie to lepsze rozwiązanie... sub Klipscha dużo nie kosztuje, ewentualnie kupno używanego, zawsze można sprzedać z nie duża strata jak by jednak się okazało ze to nie to... i w tedy możesz się zastanawiać nad dalszym kombinowaniem... pamiętaj w kinie większe wrażenia zawsze zrobi bass refleks od zamkniętej konstrukcji i nie sugeruj się mocą wzmacniaczy, bo to tak naprawdę 1/4 suba ważniejsze jest jakość zastosowanego głośnika, dostrojenie portu, no i skrzynia adekwatna do głośnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mocniejszy w sensie - większe SPL (w większej części pasma), sama moc wzmacniacza nie mówi nic o potędze z jaką może grać subwoofer. 

I nie porównywałbym BK Monolith Plus do tego Klipsch

 

Ja napisałem, o tym, co ja porównywałem.

Zakładam, że Bk monolith plus, jest lepszy od klipsha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

ale nadal są potyczki, wyśmiewanie i itp.

Martin weź wyluzuj. Trochę to trąci świętoszkowatą hipokryzją. 

 

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Ja na miejscu założyciela wybrałbym wypożyczenie drugiego Klipscha...

Masz identyczne zdanie co kolega Xpedite. Dziwne, nieprawdaż ?

 

37 minut temu, RAF77 napisał:

Ja napisałem, o tym, co ja porównywałem.

 Ja też nie zauważam różnicy 1 sub vs  2. Fakt, że mam słabiaki AB i wszystko przede mną, ale podejrzewam, że główną rolę gra akustyka pomieszczenia. Przykładem jest gostek, któremu nie zagrał SVS 4000. Wypełnienie pomieszczenia basem mnie nie przekonuje. Siedzę tam gdzie siedzę i nigdzie się nie wybieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, WARMSTONE napisał:

Masz identyczne zdanie co kolega Xpedite. Dziwne, nieprawdaż ?

 

Wcale ze nie dziwne miałem najpierw jeden sub później cztery, następnie dwa i na sam koniec jeden największy i jakie wnioski że najlepiej zagrały cztery tanie, mając dwa tez było lepiej i wymieniając dwa na jeden okazało się klapą... A były to wszystkie suby Klipscha 4xR-10SW w cenie 219€ 2xR-12SW w cenie 259€ a ten największy to R-115SW 550€ Podane ceny gdy kupowałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, to nie miałeś, żadnego, jak dobrze pamiętam.

 Ja też nie zauważam różnicy 1 sub vs  2. Fakt, że mam słabiaki AB i wszystko przede mną, ale podejrzewam, że główną rolę gra akustyka pomieszczenia. Przykładem jest gostek, któremu nie zagrał SVS 4000. Wypełnienie pomieszczenia basem mnie nie przekonuje. Siedzę tam gdzie siedzę i nigdzie się nie wybieram.

Tak na marginesie, mam dwa małe subwoofery, w pokoiku, do grania na konsolach.

Mam system 5.2, tam akurat słyszę duża różnicę, kiedy załącze jeden, a kiedy dwa...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pomieszczeniu 28m2 Klipsch R112SW okazał się zbyt słaby, po pół roku ustawiania zmieniłem go na R115SW i to był bardzo dobry ruch.

Nie wiem jak zagrałyby dwa R112 ale jeden R115 daje niezłe efekty w kinie, dużo lepsze niż 112. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Wcale ze nie dziwne miałem najpierw jeden sub później cztery, następnie dwa i na sam koniec jeden największy i jakie wnioski że najlepiej zagrały cztery tanie, mając dwa tez było lepiej i wymieniając dwa na jeden okazało się klapą... A były to wszystkie suby Klipscha 4xR-10SW w cenie 219€ 2xR-12SW w cenie 259€ a ten największy to R-115SW 550€ Podane ceny gdy kupowałem.

Martyn na wakacjach byłeś?  

 

4 godziny temu, don111 napisał:

Mocniejszy w sensie - większe SPL (w większej części pasma), sama moc wzmacniacza nie mówi nic o potędze z jaką może grać subwoofer. 

I nie porównywałbym BK Monolith Plus do tego Klipsch ?

 

Kolega nie bądź śmieszny z tą wiedzą z YT  kariery nie narobisz a skoro takiś zapatrzony w Audioholics to nie pitol porównań svs do klipscha tylko zaiteresuj się tym co naprawdę ważne czyli ich opinią na dual sub a wtedy zrozumiesz dlaczego 2 x klipsch będzie lepsze od sb3000.  Monotithy też testowałeś fiu fiu  jest coś czego nie testowałeś?

 

6 godzin temu, piotrek_rr napisał:

Nie wiem, jak u Ciebie kolego, ale dla mnie zakup/wymiana itp. subwoofera nie należy do życiowych decyzji, to jedynie zabawa.

Obecnie, po opinii kolegi don11 bardzo zaciekawił mnie PB 2000 Pro. Jest w założonym budżecie, kinowy. Wypożyczę obydwa i porównam. Jak efekt będzie niesatysfakcjonujący, będę bawił się dalej. Mogę podłączyć w swoim amplitunerze (Yamaha RX-A1080) 2 suby, ale ich regulacja jest wspólna, nie jest niezależna. Nie planuję żadnych zmian elektroniki. W związku z tym obstawiam, że nie uda mi się dokładnie wyregulować dwóch subów. Odsłuch i tak puki co w starym pokoju.

Dla mnie możesz kupić sobie za tą kasę na sub miśków haribo bo tyle mnie twoje kminienie obchodzi . Pojęcia nie masz czego chcesz i dlaczego . Chcesz zamieniać dwa na jeden ale dobry , potem dwa na jeden kiepski a tak na dobrą sprawę nie wiesz jak te dwa razem by zagrały... Tak jak pisałem,  ty nie szukasz lepszego rozwiązania tylko chcesz się upewnić że dobrze zrobisz kupując SVS bo się napaliłeś na niego i tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.