Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, szymon1977 napisał:

Wprost przeciwnie, zrozumienie co i czym można osiągnąć, to podstawa kompletowania systemu...

Ja nie napisałem nic przeciwnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, morawka napisał:

ma, tyle że to jest byle jakość, a chyba nie o to nam chodzi

na sprzęcie niskiej i średniej jakości , jakość może być najwyżej niska i średnia

Sam sobie zaprzeczasz. Bo bylejakość można osiągnąć nawet za pomocą sprzętu wysokiej jakości. Rzecz w tym, żeby osiągnąć tak dobrą jakość, na jaką nas finansowo stać. I niektórzy w działach Start, Hifi, PC Audio od zapoznania się z procentowym oszacowaniem wpływu na brzmienie systemu poszczególnych jego elementów powinni zacząć swoją przygodę z audio. Są i tacy, co zbłądzili i na sam początek drogi powinni wrócić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Odpowiedź masz we fragmencie, który zacytowałeś.

To w takim razie powinno to mieć u Ciebie 0% skoro wszystkie dają sygnał takiej samej jakości. Rozumiem czy to będzie komp, odtwarzacz CD, odtwarzacz sieciowy, telefon podłączony do wzmacniacza, to nic nie zmienia w jakości. Tak samo wpisałeś kasetę i winyl, to czy według Ciebie bez znaczenia jest jaki to będzie gramofon czy magnetofon? Dla mnie kaseta oferuje słabą jakość na tle plików. Chyba że ktoś szuka nie lepszej jakości, a inny rodzaj brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, niowluka napisał:

Ja nie napisałem nic przeciwnego.

Niech Ci będzie.

7 minut temu, Prewwit napisał:

To w takim razie powinno to mieć u Ciebie 0% skoro wszystkie dają sygnał takiej samej jakości

 

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Analfabetom wtórnym zalecam powrót do podstawówki.

7 minut temu, Prewwit napisał:

Tak samo wpisałeś kasetę i winyl, to czy według Ciebie bez znaczenia jest jaki to będzie gramofon czy magnetofon?

 

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Analfabetom wtórnym zalecam powrót do podstawówki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adah napisał:

Użycie Filtra sieciowego w torze - w wypadku dużych miast, bloków - kłopotów  z zasilaniem - mam scenę stereo szeroką i głęboką o każdej porze dnia ? Wcześniej występowała w godzinach małego poboru prądu (noc) w bloku.

Filtr sieciowy zawsze działa w tak - by urządzenie (nawet audio! nawet hajEnd audio!) nie produkowało zakłóceń DO sieci, a nie odwrotnie.

6 godzin temu, Adah napisał:

masywne blaty pod elementami audio - mają wpływ.

...pod warunkiem, że tym elementem audio jest gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szymon1977 napisał:

1. Kolumny 50% (właściwie powinno być 100%, bo to od kolumn zależy jak system może zabrzmieć. Niestety innymi elementami możemy z tych 100 co-nieco % odjąć).

100% właściwie nie może być w żadnym wypadku, bo jak sam piszesz bez dobrej akustyki i ustawienia kolumn nie wyciągnie się grania o dobrej jakości. Tak samo do kolumn ciężkich do napędzenia ze wzmakiem np. 30W na kanał przy 8Ohm, nie osiągniesz dobrej jakości brzmienia np. niskich tonów, czyli nie wyciągniesz jak najlepszej jakości grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adah napisał:

A "upierdliwe" sąsiedztwo, może zepsuć każdy odsłuch...

Gdy generuje nadmierny hałas - prawda.

 

eeeeeee, ale słuchanie może zepsuć,

od-słuchu to nie wiem, nie od-słuchuję muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, morawka napisał:

ma, tyle że to jest byle jakość, a chyba nie o to nam chodzi

niestety , ale Szymon ma racje

nie potrafisz przyswoić tego co przeczytałeś

watek nie jest o   rzeczach które powodują podwyższenie jakości dzwieku

 

tylko o rzeczach które wpływaja w jakokilwiek  sposób na jakość dzwieku - negatywny wpływ , to też wpływ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, iro III napisał:

Nic, poza jeszcze lepiej nagraną/zmixowaną/remasterowaną/wytłoczoną/wydaną płytą. ?

 

I ewentualnie wymiana kolumn na lepsze, choć "lepsze" jest określeniem bardzo względnym i zależnym od upodobań odbiorcy.

39 minut temu, Prewwit napisał:

To w takim razie powinno to mieć u Ciebie 0% skoro wszystkie dają sygnał takiej samej jakości.

Kolega widzę wpada w jakieś skrajności, jak poszczególne części toru mogą wpływać pod względem techniki na sygnał/brzmienie było omawiane w wielu wątkach, omawiane były też zjawiska występujące w pomieszczeniach poza sprzętem które mogą wpływać/zmieniać brzmienie. Udział tych ostatnich jest traktowany przez hobbystów, nie wiedzieć czemu po "macoszemu". 

29 minut temu, iro III napisał:

eeeeeee, ale słuchanie może zepsuć,

Przy głośności koncertowej ca 105-110 dB SPL nic nie zepsuje słuchania, żadna huczna imprezka u sąsiadów czy inne działanie zakłócające na zewnątrz ?. Tylko w cichszych fragmentach płyty może być gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, iro III napisał:

Gdy generuje nadmierny hałas - prawda.

 

eeeeeee, ale słuchanie może zepsuć,

od-słuchu to nie wiem, nie od-słuchuję muzyki.

Edytowane 30 minut temu przez iro III

Kolega w dwóch postach postarał się wprowadzić „erratę” do moich wypowiedzi. ?

Cała moja wypowiedź była dostatecznie czytelna...

...tak myślę.

Czy „potoczność” wypowiedzi na tym forum jest już zakazana... ?

eeee ...pozdrawiam wszystkich hajendowych słuchaczy ?

Przepraszam za prywatę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, billy idol napisał:

watek nie jest o   rzeczach które powodują podwyższenie jakości dzwieku

 

tylko o rzeczach które wpływaja w jakokilwiek  sposób na jakość dzwieku - negatywny wpływ , to też wpływ

No właśnie. De facto za brzmienie systemu odpowiedzialne są tylko i wyłącznie kolumny, a reszta elementów może co najwyżej uniemożliwić wyciągnięcie 100% z brzmienia kolumn. W zasadzie teza powinna brzmieć: ile można spier...lić poszczególnymi elementami toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

a reszta elementów może co najwyżej uniemożliwić wyciągnięcie 100% z brzmienia kolumn.

skoro "reszta" elemantów moze zminić w jakikolwiek spsób brzmienie to znaczy że  ... ma wpływ

czyli moze znależć sie na liście

 

czego nie mozna powiedzieć o ściśle wyselekcjonowanym piasku, włożonym do drewnianej rynienki, na krórej stawia sie przedłużacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Filtr sieciowy zawsze działa w tak - by urządzenie (nawet audio! nawet hajEnd audio!) nie produkowało zakłóceń DO sieci, a nie odwrotnie.

Dwie główne funkcje filtra sieciowego to zapobieganie przenikaniu generowanych w urządzeniu sygnałów o wysokiej częstotliwości do przewodu zasilającego oraz zapobieganie przenikaniu do urządzenia wysokiej częstotliwości sygnałów (zakłóceń) z sieci zasilającej prądu przemiennego. Bagatelizowanie tej drugiej kwestii przez ciebie pominiętej to proszenie się o kłopoty techniczne urządzeń wrażliwych na tego typu zakłócenia z sieci. Jak myślisz po kiego w Matrix X Sabre jest filtr na wejściu? Tam nie ma zasilacza smps tylko zwykły trafol toroidalny. On sieje zakłóceniami w.cz.? 

 

2 godziny temu, iro III napisał:
9 godzin temu, Adah napisał:

masywne blaty pod elementami audio - mają wpływ.

...pod warunkiem, że tym elementem audio jest gramofon.

Gramofon to przypadek szczególny. Blaty pod kolumnami to nie tylko element wibroizolacyjny, może być elementem dopasowującym wysokość tweetera. Czasami ciężki blat położony na ZG wpłynie pozytywnie na jakość dźwięku. To czysta fizyka dotycząca drgań i ich niekorzystnego wpływu na pracę przetworników. Szczególnie tweetera, którego drgania elementów generujących dźwięk mogą interferować z drganiami obudowy czy przewodów doprowadzających sygnał. Oczywiście wpływ blatów może być znikomy ale to jeden z wielu elementów, które bagatelizowane spowodują ogólnie gorszą jakość systemu audio. Jeden poprawiony element sam niewiele znaczy ale kilkanaście takich elemencików może mieć krytyczne znaczenie w ogólnym odbiorze reprodukowanej muzyki. 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

No właśnie. De facto za brzmienie systemu odpowiedzialne są tylko i wyłącznie kolumny

To zbyt mocne uproszczenie. Jeżeli kolumny będą najsłabszym ogniwem systemu audio to tak będzie. Na szczęście są kolumny, które nie ograniczają systemu i wtedy znaczenie ma teoretycznie każdy element. Wzmacniacz bo poziom szumów, dynamika, THD+N itd. Jeden ma lepsze parametry inny gorsze. To samo dotyczy wszystkich elementów w torze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

I ewentualnie wymiana kolumn na lepsze, choć "lepsze" jest określeniem bardzo względnym i zależnym od upodobań odbiorcy.

Otóż to, w moim przypadku, nie sądzę żeby lepsze, inne tak. tyle że moje mi pasują , to po co mi inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iro III napisał:

Otóż to, w moim przypadku, nie sądzę żeby lepsze, inne tak. tyle że moje mi pasują , to po co mi inne?

Jak pasują to oczywiście jak najbardziej prawidłowa decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MariuszZ. napisał:

Szczególnie tweetera, którego drgania elementów generujących dźwięk mogą interferować z drganiami obudowy

"drgania obudowy"???

Obudowa nie ma prawa z powodu grania samych głośników drgać, a już tweetera?!!! (pomijając szczególne wydumki w rodzaju którychś "harbeth? tannoy? gdzie ona , ta obudowa ma drgać i "grać").

Obudowa ma mieć odpowiednią WAGĘ ( w/g mnie monitor > 25 kg, podłogowa >40 kg), wtedy nic nie drga, nie drgając nic nie "gra.  (piękna "poezja" wyszła ?)

Kiedyś, kiedyś dawno, dawno temu, gdy jeszcze szukałem kolumn dożywotnich, punkt 1. testów moich polegał na próbie przechylenia danej kolumny jednym małym palcem, jak się udało taką (podłogową, bo takich tylko szukałem) odchylić od pionu - testu "przesiewowego" z automatu nie zaliczała. ?.

31 minut temu, MariuszZ. napisał:

Jak myślisz po kiego w Matrix X Sabre jest filtr na wejściu?

dla zaspokojenia wybujałego ałdiofilskiego ego?

...taki "matrix"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iro III napisał:

w/g mnie monitor > 25 kg,

Monitor już od 12-15 kg (może nawet od 10 kg) nie drga przy nawet głośnym domowym słuchaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MariuszZ. napisał:

Gramofon to przypadek szczególny

...dlatego właśnie o nim wspomniałem, bo tylko w tym przypadku mają realny wpływ podstawki, blaty czy inne "icydera antywibracyjne".

1 minutę temu, Lech36 napisał:

Monitor już od 12-15 kg (może nawet od 10 kg) nie drga przy nawet głośnym domowym słuchaniu

Być może, być może. napotkałem w moim żywocie takie (ciągle jeszcze monitory) jak Sony SS G5 i G7 one spełniają "moje wymagania" ...i wiem jak grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, iro III napisał:

dla zaspokojenia wybujałego ałdiofilskiego ego?

Może dla najlepszych parametrów? One są również wskaźnikiem jakości. Nie ego stanowi o jakości systemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MariuszZ. napisał:

Może dla najlepszych parametrów? One są również wskaźnikiem jakości. Nie ego stanowi o jakości systemu. 

Tak. Ale nie jesteśmy w dziale hiend i nie szukamy najlepszego jakościowo systemu, a w dziale hifi szukamy najlepszego jakościowo brzmienia. Więc co z tego, jak kupisz np. sieciówkę najwyższej jakości, skoro dźwięk pozostanie bez zmian?

-----

59 minut temu, MariuszZ. napisał:

To zbyt mocne uproszczenie. Jeżeli kolumny będą najsłabszym ogniwem systemu audio to tak będzie. Na szczęście są kolumny, które nie ograniczają systemu i wtedy znaczenie ma teoretycznie każdy element.

Oczywiście, że tak! Tylko żaden element nie sprawi, że system zagra lepiej niż są w stanie zagrać kolumny. Dlatego szukanie systemu należy zacząć od znalezienia kolumn i wpasowania ich w akustykę pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xajas napisał:


Cyfrowy tez moze byc „manualny“, wiec zastanow sie co ty wiesz i co ty pier**lisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakie to byly „procesory“?

O "potencjometry suwaki" sterowanie mi chodziło, to ty się przestać przypierdalać do słówek przysłaniając sedno,
bawiłem sie tez współczesnymi DSP pasywnymi i aktywnym, bylem tez na prezentacji przez profesjonalistow takiej niby "poprawy" dźwięku
W moim przedwzmacniaczu tez pomijam korekcje bo samo przepuszczenie zmienia dźwięk

7 godzin temu, billy idol napisał:

chyba musze zaczac metodą  Szymona

to jeszcze raz

 

 

To i zastosuje

Odwrócenie kolumn o 180° w pionie i poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Odwrócenie kolumn o 180° w pionie i poziomie

no tak

ale to sie chyba mieści w zbiorze "ustawienie kolumn"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O potencjometry...

Juz pytalem jakimi? Brak odpowiedzi

I jak sie bawiles? przesuwales suwaki?

To wszystko brzmi tak, jak by ktos, kto cale zycie jezdzil Fiacikiem 126p, porywal sie na dyskusje o Bentleyach, Porsche i Ferrari.

Wszystkie maja 4 kolka, ale wierz mi, to nie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście, że tak! Tylko żaden element nie sprawi, że system zagra lepiej niż są w stanie zagrać kolumny.

to oczywisty fakt

bo z punktu widzenia fizyki - a  jesteśmy w dziale hifi - wiec tu fizyka "działa" - tylko kolumny "grają" - reszta elementów wytwarza tylko prąd elektryczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
5 minut temu, billy idol napisał:

to oczywisty fakt

bo z punktu widzenia fizyki - a  jesteśmy w dziale hifi - wiec tu fizyka "działa" - tylko kolumny "grają" - reszta elementów wytwarza tylko prąd elektryczny

? Ale gniazdko w ścianie wytwarza prąd, i to jak jeszcze, więc powinno "grać" tak samo, jak wzmacniacz. Oczywiście z punktu widzenia fizyki.

51 minut temu, szymon1977 napisał:

...

Oczywiście, że tak! Tylko żaden element nie sprawi, że system zagra lepiej niż są w stanie zagrać kolumny. Dlatego szukanie systemu należy zacząć od znalezienia kolumn i wpasowania ich w akustykę pomieszczenia.

Pozornie słuszne stwierdzenie, ale w istocie jest bez znaczenia, bowiem można je - po zmianie jednego słowa - odnieść do każdego innego systemu audio. Jest to zasada najsłabszego ogniwa, którym może być dowolny najgorszy element, nie tylko kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, billy idol napisał:

no tak

ale to sie chyba mieści w zbiorze "ustawienie kolumn"

Ale chyba w tym wątku chodzi o to, aby czytający wyciągnęli pozytywne wnioski

4 minuty temu, xajas napisał:


Juz pytalem jakimi? Brak odpowiedzi

I jak sie bawiles? przesuwales suwaki?

Proszę cie ....
Kiedys nie było możliwości kontroli w warunkach domowych jak dzisiaj

W Twoim przypadku użycie DSP prawdopodobnie jest najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba mieć świadomość zalet i wad i ze inni używają innych kolumn czy układów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,... czyli zadnymi.
I To nie jest problem. 99,9% audio-hobbystow czegos takiego nie slyszalo. Ale problem zaczyna sie tam, gdzie ten sam audio-hobbysta tworzy i rozpowszechnia pewne opinie o deprawacji dzwieku, ktorym brak jakichkolwiek podstaw. To jest niepowazne.

PS.

Zasady dzialania sa te same przy roznych kolumnach czy ukladach, a ich glowna zaleta i cel to wlasnie indywidualne dopasowanie do roznych kolumn i ukladow.

Ale do tego nie wystarcza przestawiac suwaki albo uzywac autokalibracji w kinie domowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Acha,... czyli zadnymi

Zasady dzialania sa te same przy roznych kolumnach i ukladach, a ich glowna zaleta i cel to wlasnie indywidualne dopasowanie do roznych kolumn i ukladow

A jakbyś zaprosił pianistę do domu to tez kazałbyś mu grac dźwięki ciszej/głośniej aby dopasować do twojego otoczenia ?

Tyle jeżeli chodzi o indywidualne dopasowanie i ingerencje w tonacje,
przepuszczenie przez DSP potrafi tez przesunąć fazę i źródło dźwięku dochodzącego do ucha, to następna wada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zielonego pojecia o tym, co takie DSP potrafi i do czego sluzy
Porownania i wywody jak powyzej, sa bez sensu.
To znowu dyskusja kierowcy Fiacika o Porsche

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jozwa maryn napisał:

Pozornie słuszne stwierdzenie, ale w istocie jest bez znaczenia, bowiem można je - po zmianie jednego słowa - odnieść do każdego innego systemu audio. Jest to zasada najsłabszego ogniwa, którym może być dowolny najgorszy element, nie tylko kolumny.

Więc zamiast od kolumn, proponuję rozpocząć kompletowanie systemu od doboru najfajniej brzmiącego bezpiecznika i dopiero pasujących do tego bezpiecznika elementów. Eee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.