Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do mcintosh ma9000


Marcin99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, 747 napisał:

zbudował wzmacniacz, którego nie możecie mieć, nawet przesunąć...

miec nie mogę bo mnie nie stać ,ale przesunąć to już dałbym radę -30 lat uprawiania spotów siłowych ?

pozdrawiam 747

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 00:03, 747 napisał:

Jestem w stanie się zgodzić że z dolnym zakresem czasem jest kłopot, tyle tylko że to co opisują zwolennicy adaptacji to problem raczej z zakresu ilościowego, problem jakościowy, to już jednak kwestia urządzeń i kabli.

Mózg, serce / intuicja /, natychmiast rozpozna naturę owego problemu i słysząc, odczuwając że całościowo sygnał, przekaz jest wiarygodny, pominie niedogodności "ilościowe" klasyfikując je jako "nie istotne" powiedzmy, - strategicznie, usuwanie ich może wprowadzić skutki uboczne.

Jest to twój kolejny bullshit i może faktycznie "słuchaj" intuicją a zakładkę Hiend opuść najlepiej na wieki.

W dniu 22.11.2020 o 23:41, slawek.xm napisał:

zrozum 

Sławek,zapomnij ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, 747 napisał:

 

Odkrycia naukowe, to są najczęściej indywidualne rzeczy, albo ktoś tego dokonuje, albo tego nie ma, czyli nikt o tym nie wie, że istnieje dana możliwość działania.

No i co z tym twoim naukowym kablowym odkryciem?

Opatentowałeś?

Opublikowałeś gdzieś?

Nobel będzie?

 

Pochwal się ... albo zamilknij na wieki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naprawdę być mocno ograniczonym, by traktować wpisy 747 poważnie.

Wyobrażam sobie jaki ma ubaw.

A tuzy komputerowe i tuzy sztuki oratorskiej jedzą mu z rączki jak oswojone gołąbki ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 18:10, .:Gerard:. napisał:

Robilem sam pomiary, absorbery czy rezonatory (kilkanaście) sa w miejscach gdzie największe skupiska basu, pomijałem miejsca pierwszych odbić aby nie przytłumić i nie skrócić wybrzmień a także nie stracić dociążenia średnicy

Na suficie mam absorber który działa tylko na średnio-wysoki zakres, mam tez gruby dywan + sofa
mimo ze mam dodatkowo super tweetery to suma summarum absorberów przyćmiła blask, dlatego zastosowałem rozpraszacze (z kryształów w kształcie diamentów) na wysokości wysokotonowcow miedzy kolumnami

Pomiary (nawet w miejscach stosowania ustrojów) robiłem nie tylko REW, dodatkowo włączałem różne sygnały i nasłuchiwałem gdzie gromadzą sie fale stojące które w miejscu odsłuchu maja pogłos, dlatego mam tez poukrywane absorbery jak np. pod stołem, za sofa czy w jadali (otwartym pomieszczeniu obok)

Każde działania kontroluje nasłuchując, wieszałem absorbery w miejscach pierwszych odbić, zmiany na wykresie znikome a na ucho wyraźne i dlatego tam nie wiszą
Robilem różne wynalazki jak np. tuby Helmholtza które umieszczałem za TV, było tylko gorzej,
bawie sie juz dobre 3 lata
przedobrzyłem wiele razy, także trzeba wiedzieć czego sie chce

Ogólnie jestem zadowolony z efektu, a wybredny w tym kierunku jestem

 

A bawiłeś się kiedyś Equalizerem żeby wyciąć rezonans? Może nie ałdiofilskie, ale skuteczne... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marcinmarcin napisał:

A bawiłeś się kiedyś Equalizerem żeby wyciąć rezonans? Może nie ałdiofilskie, ale skuteczne... 

Górki wytniesz, dołków nie zapełnisz.

Bardzo skuteczne przy użyciu parametrycznego korektora. Może być analogowy, a na basie może być i cyfrowy. Sprawdza się nawet przy zaadaptowanych pomieszczeniach.

 

To jest święty Graal ale ... analogowy i tylko trzy pasmowy:

moog-music-3-band-parametric-equalizer-8

 

Inne firmy miały też 5-o pasmowe.

 

Cyfrowe które znam to dBX 480 (ten mam i używam) i 4800 (to potrafi więcej niż parametryczna equalizacja, nap. wielodrożna zwrotnica cyfrowa):

 

9783566d-ebe1-49e0-ac7a-bfa7b026febf.jpg

dbx_driverack_4800_lg.jpg

 

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A bawiłeś się kiedyś Equalizerem żeby wyciąć rezonans? Może nie ałdiofilskie, ale skuteczne... 

Oczywiście, nawet z korekcją aktywną, miałem DSP, mogę w każdej chwili puścić sygnał z laptopa do DACa przepuszczając przez korekcje
Kazda ingerencja to psucie dźwięku ale musiałem sie upewnić

Jestem zadowolony jak teraz u mnie gra, mam drobne rzeczy do doszlifowania które nie są koniecznością do poprawiania
Nie mam wybitnego systemu ale uważam ze wyciągnąłem z niego optimum zachowując proporcje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jamówię napisał:

kolejny bullshit

Konkretnie, Michałku, który zwrot jest tak nie do przyjęcia, przez Twoje postrzeganie ?

Może jeszcze kilka zdań uzasadnienia..?

 

Jeśli tego nie uczynisz, to postawisz się na miejscu chłopczyka, chlapiącego się w fontannie, chlapie i chlapie, aż wszyscy dookoła są mokrzy...

 

Każdy element znajdujący się w zasięgu oddziaływania pracy sprzętu audio wchodzi z nim w interakcje, reszta jest wynikiem wszelkich fizycznych właściwości ustrojów.

Nie ma niczego za darmo w hi end, cokolwiek użyjemy, możemy uzyskać pozytywne rezultaty jak i skutki uboczne.

Przykro mi.

 

 

8 godzin temu, dudek1 napisał:

traktować wpisy 747 poważnie

Relentless nie gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 11:47, Marcin99 napisał:

Hej,posiadam Mcintosh ma9000 i focale sopra no2.Kolumny świetne-nie ulega wątpliwości, niemniej jednak mam problem z basem bo mam go aż za nadto.Akustyka b.dobra.Problem lezy chyba w pomieszczeniu,bo to salon otwarty z kuchnią o metrazu ok 25m2.Odleglosc odsłuchowa ok 3.5m od kolumn.

Jesli wysunę kolumny mocno do przodu to jest ok,ale jak cofnę m/w metr do sciany(taką odległość chcialbym zachować)to już schodzi zbyt nisko i dudni przy głośniejszym odsluchu.Za kolumnami mam dyfuzory.

Niewiem,może odpowiednie podstawki pod kolumny pomogą ?

Jesli to nie pomoze to myślę nad zmianą na sopry no1,ew utopie diablo.Boje się jednak ze przy monitorach basu bedzie jednak za mało 

Macie jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam 

 

Witam,

 

mialem wlasnie przygode z Fyneaudio 704 w sklepie Natemataudio.pl,  bardzo wywaznoe, bas  z dobrym konturem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2020 o 18:33, kaviter napisał:

Strasznie dziwne rzeczy piszesz, ja bym powiedział że w każdym pomieszczeniu fizyka działa tak samo, ale OK, najważniejsze że jesteś zadowolony.

Ja na moich założyłem flagowe wtyki Furu, super tweak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W którą stronę poszedł dźwięk ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blokers napisał:

W którą stronę poszedł dźwięk ? 

Najpierw poszedł w przód,  potem skręcił w lewo, aby po jakimś czasie zawrócić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, blokers napisał:

W którą stronę poszedł dźwięk ? 

Ogólny charakter się nie zmienił. Bardzo otworzyła się góra. Dźwięk zrobił się gładszy, bardziej nasycony i super mikrodynamika. Jak go kupowałem miałem też Valhallę w domu i długo się łamałem nad nimi, te wtyki za ułamek różnicy w cenie robią podobną różnicę w dźwięku, żałuję że tak długo z tym zwlekałem nie jestem jakimś fanem przerabiania sprzętu, kolega który u siebie zmienił mnie namówił. Bardzo długo się wygrzewały z 250h albo lepiej. Tak samo wtyki sieciowe 50NCF super upgrate w stosunku do zamiany przewodu na wyższy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 20.11.2020 o 17:15, pmcomp napisał:

Jak ty musisz nienawidzieć tej gęby, którą codziennie oglądasz przy goleniu. I musisz swoje frustracje wylewać tutaj. I syf się robi i śmierdzi. Nasrać u kogoś to twoja specjalność. Tak jak znowu w tym wątku.

To przykro czytać, kiedy tak piszesz. I nie o rozmówcy, ale właściwie to o sobie.

W dniu 20.11.2020 o 21:30, pmcomp napisał:

Kocham cię. Jesteś niepodrabialny. Łatwo cie rozgryźć.

 

Pisz dalej ... srasz w kolejnym wątku.

 

Po tobie tylko to zostaje:

 

220px-Feces_de_can_(dog).jpg

Jezu, cham i głupek jesteś.

Niestety przez takiego kogoś jak pmcomp nie można czytać wątku. Odpadam. Gratulacje dla moderacji, któa nie zauważa obwalania gównem użytkowników. Kompletne dno. Wypisuję się stąd.

Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, acapella55 napisał:

Pożegnania.

Napisałeś "pa"

?

 

A umiesz rozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 10:39, kaviter napisał:

wtyki sieciowe 50NCF super upgrate w stosunku do zamiany przewodu na wyższy model.

Pisałem nie jeden raz na ten temat, że  w s z e l k i e  wtyki oraz gniazda, niestety bezwzględnie muszą być najlepsze z oferty, oczywiście że polecam Furutech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.