Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 00:10, Yankes napisał:
W dniu 8.12.2020 o 00:08, rasputin napisał:

no ba!

"Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: «Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować». Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa. Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich."

jeszcze raz dobranoc.

Rozwiń  

Trudno to zrozumieć.

 

W dniu 8.12.2020 o 00:15, McGyver napisał:

Proste. Jak ziomale Lota dowiedzieli się że jacyś fajni kolesie wjechali mu na chatę, to chcieli ich przecwelić. 

Ja dopiero wczoraj natknalem sie na ten watek, przeczytalem tylko 4 strony i dlatego dopiero teraz pisze jak zauwazylem bledny wpis.

Historia Lewity przytoczona przez rasputina nie ma nic wspolnego z historia Lota, ktora jest opisana w 19-tym rozdziale ksiegi Rodzaju, a ta Lewity opisana jest rowniez w 19-tym rozdziale, ale ksieki Sedziow !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2020 o 11:23, Piotr_1 napisał:

Tak, gawrony, nie kruk. Kruki są potężniejsze, inne by się go bały. Wielkiego kruka widziałem kiedyś przy Czarnym Stawie gąsienicowym. "Jako ptaki terytorialne kruki zaciekle bronią swojego rewiru i odganiają z niego inne ptaki drapieżne. Nie wahają się czasem zaatakować nawet orła." Przeczytałem że gawron to też krukowaty. Orzeł może mieć jednak rozpiętość skrzydeł do 2,4m, a kruk do 1,4m.

Przed wszystkim inny biotop.  Kruka zobaczyć a tym bardziej usłyszeć jest dość łatwo, wystarczy udać się do lub w pobliże większego lasu.  W Polsce z orłami wchodzi w kolizję rzadko, bo u nas są głównie bieliki, które polują na ryby i ptactwo wodne, spośród szponiastych największym zagrożeniem dla lęgów kruka są chyba jastrzębie.  Krukowatych mamy w Polsce 7 gatunków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejek znowu straszy, ale fajnie gada, więc wkleję. Zaczyna od polityki, kończy na wierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! W dzisiejszym odcinku będzie o mądrości! Co to jest mądrość? Sprawdźmy, ale niech Ona mówi sama za siebie - ludzkimi słowami.

8-seven-spirits-of-God-Temple-Menorahy.p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 09:12, Piotr_1 napisał:

Cześć! Dzisiaj zajmuję się dwoma Psalmami.

 

" Nie chcę przyjmować cielca z twego domu
ni kozłów ze stad twoich,
 bo do Mnie należy cała zwierzyna po lasach,"

skąd Ci przyszło do głowy , że to jest zapowiedź Jezusa?

sens jest prosty, po jaką cholerę składacie ofiary ze zwierza skoro ważne jest tylko

" Złóż Bogu ofiarę dziękczynną
i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu,
 wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia:
Ja cię uwolnię, a ty Mnie uwielbisz"

reszta jest upomnieniem z zakończeniem podobnej treści jak powyżej

dla mnie ważne jest to , że Bóg pragnie uwielbienia i podzięki a nie ofiar kasy postów

miłości pragnę nie ofiary

akurat Psalm 50 jest jasny w swej treści i doszukiwanie się w nim symboliki i proroctwa to nadinterpretacja

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Cześć! W dzisiejszym odcinku będzie o mądrości! Co to jest mądrość? Sprawdźmy, ale niech Ona mówi sama za siebie - ludzkimi słowami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duch Święty, Duch boży, żar miłości, ogień pragnienia obdarowania, moc niezmierzona pewności i mądrości,wicher prawdy wypełniający wnętrze jak tornado porywający do najwspanialszych czynów i przeżyć, źródło motywacji a zarazem absolutna pewność postępowania, najcenniejszy dar , owoc miłości i wspólnoty Ojca i Syna

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

" Nie chcę przyjmować cielca z twego domu
ni kozłów ze stad twoich,
 bo do Mnie należy cała zwierzyna po lasach,"

skąd Ci przyszło do głowy , że to jest zapowiedź Jezusa?

sens jest prosty, po jaką cholerę składacie ofiary ze zwierza skoro ważne jest tylko

" Złóż Bogu ofiarę dziękczynną
i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu,
 wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia:
Ja cię uwolnię, a ty Mnie uwielbisz"

reszta jest upomnieniem z zakończeniem podobnej treści jak powyżej

dla mnie ważne jest to , że Bóg pragnie uwielbienia i podzięki a nie ofiar kasy postów

miłości pragnę nie ofiary

akurat Psalm 50 jest jasny w swej treści i doszukiwanie się w nim symboliki i proroctwa to nadinterpretacja

 

 

 

Bo niby co? Asaf i synowie Korego to kapłani i psalmy są z czasów żydowskich. My teraz nie składamy ofiar, a oni musieli. Księga Wyjścia, Kapłańska, Powtórzonego Prawa, a może i Liczb. Te sprawy były tam dla nich uregulowane. W Psalmach są zapowiedzi Jezusa, w ST jest ich wiele. Wystarczy chociażby przeczytać rozdział 53 Księgi Izajasza. A Izajasz zmarł 700 lat PNE. Stąd, nie rozumiem w ogóle na czym polegają twoje zarzuty że czegoś się doszukuję. Werset 4 i 5 psalmu 50 świadczy o tym że jest tam mowa o Sądzie Ostatecznym dla żydów. Jak wiesz sąd ostateczny będzie dokonany przez Jezusa, dla wszystkich mieszkańców Ziemi. Dodatkowo:

Ew. Marka 12:35

"A Jezus, nauczając w świątyni, odezwał się i rzekł: Jakże to uczeni w Piśmie mogą mówić, że Chrystus jest synem Dawida?

Wszak sam Dawid powiedział w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich podnóżkiem stóp twoich?

Sam Dawid nazywa go Panem, skądże więc jest synem jego? A wielkie mnóstwo ludu chętnie go słuchało."

 

Masz tutaj powyżej dowód że Jezus jest Panem Dawida i to on mu się objawiał. Nie wiem czy wyłącznie, ale na pewno często, bo to widać. Konkretnie z tego cytatu ew. Marka: "Dawid powiedział w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: " Pan do Pana mego, czyli Bóg Wieczny do swojego syna, Jezusa. Także niczego się nie doszukuję. Owszem, jest to dość ulotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę konkurować z Waszym Bogiem ?

Bo gdy ktoś potrzebuje pomocy, bez próśb z jego strony, taką pomoc staram mu się ofiarować. Nie oczekuję przy tym żadnego podziękowania, za ofiarowaną pomoc. Zasadniczo, to mam na wszystko wywalone, ale nie potrafię przejść obojętnie koło spraw, które dotykają ludzi.. potrafię wysłuchać, doradzić, bezinteresownie pomóc.. po prostu, tak po ludzku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MSki napisał:

Czy ja mogę konkurować z Waszym Bogiem ?

Bo gdy ktoś potrzebuje pomocy, bez próśb z jego strony, taką pomoc staram mu się ofiarować. Nie oczekuję przy tym żadnego podziękowania, za ofiarowaną pomoc. Zasadniczo, to mam na wszystko wywalone, ale nie potrafię przejść obojętnie koło spraw, które dotykają ludzi.. potrafię wysłuchać, doradzić, bezinteresownie pomóc.. po prostu, tak po ludzku.

Możliwe że jest tutaj więcej takich osób, ale one się nie chwalą. Nie będziemy się tutaj licytować w stylu:

-moja wiara jest większa niż twoja

-moja dobroć jest większa niż twoja albo kogoś innego

-mój ból jest większy niż twój,

Widzę że regularnie ktoś tutaj wchodzi żeby przelicytować że jego świętość jest świętsza niż świętość innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę i tobie pomóc, bo widzę że nieświadomie, ale tej pomocy oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Piotr_1 napisał:

Stąd, nie rozumiem w ogóle na czym polegają twoje zarzuty że czegoś się doszukuję.

pisalem tylko o psalmie 50

nie bardzo tez moge pojać ,że moje wypowiedzi traktujesz jak zarzuty

oraz nie rozumiem dlaczego piszesz

30 minut temu, Piotr_1 napisał:

Widzę że regularnie ktoś tutaj wchodzi żeby przelicytować że jego świętość jest świętsza niż świętość innych

" Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa"

nie jestem świętszy od innych a juz na pewno od Ciebie

dlatego kończę swój udział w tym watku

Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia , dużo pokoju wewnętrznego roztropności w interpretacji Pisma doświadczenia bożej obecności bardzo namacalnie i radości oraz stałości w rozwoju duchowym wszystkim wierzącym w Jezusa życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, MSki napisał:

Mogę i tobie pomóc, bo widzę że nieświadomie, ale tej pomocy oczekujesz.

Chcesz mnie nawrócić na Twaroga z Piątnicy, o którym pisałeś że jesteś jego wyznawcą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Piotr_1 napisał:

Chcesz mnie nawrócić na Twaroga z Piątnicy, o którym pisałeś że jesteś jego wyznawcą?

Nie znajduję odpowiedzi na głupie pytania, gdyż te musiałyby być jeszcze głupsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MSki napisał:

Nie znajduję odpowiedzi na głupie pytania, gdyż te musiałyby być jeszcze głupsze.

A co głupiego jest w moim pytaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minutes ago, Piotr_1 said:

A co głupiego jest w moim pytaniu?

W pytaniu to może nic, ale reszta .......

chciałoby się powiedzieć - jest milczeniem.

Ale bardziej pasuje tu kończ waść, wstydu sobie oszczędź.

I żeby było jasne. To jest aktualne w każdym wątku, który waść raczyłeś nawiedzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jerryporcupine napisał:

W pytaniu to może nic, ale reszta .......

chciałoby się powiedzieć - jest milczeniem.

Ale bardziej pasuje tu kończ waść, wstydu sobie oszczędź.

I żeby było jasne. To jest aktualne w każdym wątku, który waść raczyłeś nawiedzić.

Mówisz to jako użytkownik forum, który ma staż 3 dni? Pytanie nie było do Ciebie poza tym. Kto Ty jesteś i skąd się wziąłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Chcesz mnie nawrócić na Twaroga z Piątnicy, o którym pisałeś że jesteś jego wyznawcą?

To jeszcze raz.. może zrozumiesz. Nie zamierzam cię nawracać i nie polecam żadnej z religii, bo każda otumania.

Twarog z Piątnicy był z mojej strony jedynie zabiegiem socjologicznym, zmierzającym do ustalenia, czy jesteś w stanie uwierzyć. I chyba jesteś.

Wśród wielu pozycji z gatunku fikcji literackich, narracją płynnie przechodzących w rejony sci-fi, ale też osadzonych w świecie dalekiego wschodu, znaleźć można bardzo ciekawe tytuły.

Diabły i demony nie są straszakiem i wynalazkiem tylko chrześcijańskiej populacji, całe zatrzęsienie dżinów, zjaw, strzyg i innych duchów występuje w innych religiach i wierzeniach.

I na koniec.. wyznając którąś z religii i ją praktykując, stajesz się jej niewolnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MSki napisał:

To jeszcze raz.. może zrozumiesz. Nie zamierzam cię nawracać i nie polecam żadnej z religii, bo każda otumania.

Twarog z Piątnicy był z mojej strony jedynie zabiegiem socjologicznym, zmierzającym do ustalenia, czy jesteś w stanie uwierzyć. I chyba jesteś.

Wśród wielu pozycji z gatunku fikcji literackich, narracją płynnie przechodzących w rejony sci-fi, ale też osadzonych w świecie dalekiego wschodu, znaleźć można bardzo ciekawe tytuły.

Diabły i demony nie są straszakiem i wynalazkiem tylko chrześcijańskiej populacji, całe zatrzęsienie dżinów, zjaw, strzyg i innych duchów występuje w innych religiach i wierzeniach.

I na koniec.. wyznając którąś z religii i ją praktykując, stajesz się jej niewolnikiem.

Tutaj jest poważny wątek o wierze i deklaracje czyjejś wiary składane tutaj trzeba traktować poważnie. W przeciwnym razie należałoby to odbierać jako próbę kpiny z osób wierzących. Jak wszyscy nagle zaczną żartować o jakichś abstrakcyjnych rzeczach, to nie da się już tutaj połapać.

Co do wiary, wiara jest wiarą.

Tłumaczenie z Biblii warszawskiej:

"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."

A to samo w Biblii gdańskiej:

"A wiara jest gruntem tych rzeczy, których się spodziewamy i dowodem rzeczy niewidzialnych."

 

Dla mnie patrząc na siebie, innych ludzi, świat który mnie otacza naiwnością jest sądzić że jesteśmy sobie sami i samoistnie i bezcelowo. Nie znamy ani granic mikroświata i makroświata (kosmosu). Nie znamy naukowo co jest źródłem życia i co jest źródłem ruchu. Ruchu elektronów, planet. Nie wiemy nawet skąd się pierwotnie wzięła materia, nawet jeżeli wszystko się zaczęło od gwiezdnego pyłu, to nie wiemy skąd on się wziął.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Nie wiemy nawet skąd się pierwotnie wzięła materia, nawet jeżeli wszystko się zaczęło od gwiezdnego pyłu, to nie wiemy skąd on się wziął.

 

A mnie ktoś podpieprzył rower, nie wiadomo kto.

Czyli Bóg.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika prymitywów: jak nie wiadomo kto - to na pewno Bóg.

Każ Mu oddać rower!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzenie w Boga jest taką samą wiarą w coś niesprawdzonego jak wierzenie. Na oba poglądy dowodów brak, ale nie wierzenie jest wbrew ludzkiej naturze która zawsze uwzględnia możliwość istnienia sił wyższych, tym bardziej wobec zbyt wielkiej ilości niewyjaśnionych zagadek dotyczących istoty życia. Brak wierzenia w siły wyższe wynika z chęci braku karności i chęci większej frywolności bez zadręczania się o konsekwencje, z chęci tworzenia własnych zasad pod siebie, lub postępowania według zasad przeciwnych jak w religiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_1 napisał:

ale nie wierzenie jest wbrew ludzkiej naturze która zawsze uwzględnia możliwość istnienia sił wyższych,

Nobla! Oscara! 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, toptwenty napisał:

Nobla! Oscara! 

 

Czasem lepiej jest wziąć powróz i się powiesić na haku. Mniej zamieszania, a i lepiej dla innych i ku chwale ojczyzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.