Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z kryzysem Kościoła Katolickiego najwyższy chyba czas zwrócić swoją uwagę na karty Biblii i poznać o czym faktycznie mówi to słowo. Są inne kościoły chrześcijańskie niż Katolicki, np. Protestanckie, Prawosławne, na ile lepsze na ile gorsze, nie wiem czy możemy to osądzić. Są też ludzie uczestniczący w Chrześcijaństwie w sposób niesformalizowany, podobnie jak pierwsi Chrześcijanie. Jest ich coraz więcej i tworzą nieformalne grupy, np. internetowe, ja także nie należę do żadnego zinstytucjonalizowanego kościoła, może bym do jakiegoś pasował mniej, albo bardziej, ale na razie nie potrzebuję.

Moje zainteresowanie Biblią trwa już trochę, ale ogólnie nie jestem w tym temacie wielce biegły, nie przerobiłem wszystkiego, jednak już coś wiem. Moją zaletą jest dociekliwość i chęć wyjaśnienia niezrozumiałych dla mnie dotąd spraw. Jakieś 7 tygodni temu przyjąłem chrzest wodny, zgodny nauką Nowego Testamentu. Było to dla mnie duże wydarzenie. Zdecydowałem się na to, ponieważ dotarły do mnie pewne sprawy, a są one częściowo związane ze złem które się teraz na świecie dzieje.

Wątek zakładam dla osób zainteresowanych wykładnią Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu.

 Religii i teorii duchowych jest wiele. Wiele wierzeń na tej planecie się wyklucza i jest w opozycji do siebie. Jest to często źródłem kłótni bez możliwości naukowego rozwiązania, ponieważ mówimy o czymś w co wierzymy, więc nie możemy tego matematycznie dowieść. „A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.” (Hebr 11:1). W związku z tym narzucam że we wątku Biblię przyjmujemy jako nasz odnośnik do rozważań, aby uniknąć chaosu. I tak pomiędzy różnymi Chrześcijanami jest tyle kontrowersji i niezgody, że tematów do naparzania się nie brakuje. Mam jednak nadzieję że naparzania się wzajemnego nie będzie.

Chciałbym więc aby wątek był źródłem wymiany informacji dla osób zainteresowanych tematem, miejscem gdzie każdy może zadać pytanie, również osoba zupełnie niewierząca, a może w szczególności. Kpin, szyderstw, prześmiewania, zniewag, spamu nie będę tolerował ze względu na cele wyższe, a Chrześcijanin takie powinien posiadać.

Na pewno nie musimy unikać odniesień do świata rzeczywistego, polityki, finansów, sytuacji w różnych krajach. Dla osoby dla której wiara jest czymś żywym, wszystko to co żywe powinno mieć znaczenie i powodować pytania, czy zainteresowanie, tak sądzę.

Źródła (wydania) polecane przez osoby którym ufam to Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Biblia Toruńska, ew. Biblia Warszawska i te też polecam. Błędy są jakieś wszędzie, jednak błędy przez niedopatrzenie, niedbałość, to nie jest to samo perfidne, umyślne zmienianie znaczenia, albo wycinanie całych fragmentów, aby je ukryć i dopasować do własnych interesów. Mam nadzieję że dzięki temu wątkowi na przykład ktoś zainteresuje się Biblią. Zważajmy na słowa które piszemy, nie zniechęcajmy innych do siebie, czyńmy świat lepszym, nie gorszym. Z góry dziękuję za kulturę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr_1 napisał:

Wątek zakładam dla osób zainteresowanych wykładnią Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu.

Święte zasady pisowni stanowią, że w tytułach (tu: wątku) nie stosuje się kropki. To na przyszłość, gdyż...

10 minut temu, Piotr_1 napisał:

czyńmy świat lepszym, nie gorszym.

Reszta to bullshit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotr_1 zmienił(a) tytuł na Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne

@Wuelem Usunąłem kropkę, skoro twierdzisz że się znasz, to wierzę na słowo. Zastanawiałem się czy kropka się należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj wspomnieć o Św. Pawle. To on napisał większość Nowego Testamentu. Słyszałem że nawet 70 czy 75% objętości NT. Wpadł mi dzisiaj w oko pewien rozdział.

Paweł był rodowitym rzymianinem, Żydem, w pierwszej części życia Faryzeuszem, prześladowcą pierwszych Chrześcijan ze skutkiem więzienia dla nich, a i skutkiem śmiertelnym.

O jego powołaniu przez Boga nie trzeba opowiadać. Sam o tym pięknie napisał w Dziejach Apostolskich, rozdział 22, więc sobie przeczytajmy. Rozdział 23 też jest kontynuacją, opisuje jego pojmanie i sądzenie przez Żydów i uwolnienie z Jerozolimy przez rzymskiego dowódcę, jego rodaka. A Żydzi w tamtym czasie bali się Rzymian, ponieważ Rzym był największą potęgą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzimy również w rozdziale 22 że Paweł natychmiast się ochrzcił. To warunek konieczny przystąpienia do Kościoła Chrystusa.

„Dlaczego teraz zwlekasz? Wstań, ochrzcij się i obmyj swoje grzechy, wzywając imienia Pana.”

Sam Jezus także został ochrzczony, lecz symbolicznie, aby pokazać pewne sprawy ludziom, nie musiał być chrzczony.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych innych "kościołów chrześcijańskich". Są siakieś tam sekty, ale co nas sekty obchodzą?

Jak szlag trafi Papu Franiu to Święty Powszechny Apostolski Kościół Katolicki wróci do dziejowej formy. Tylko trzeba się pozbyć komucha z Tronu Piotrowego. Kościół przeżył już papieży homoseksualistów, dziwkarzy, łapowników, to przeżyje i komucha.

Jeden więcej, jeden mniej... to nic nie znaczy na tle 2000 lat historii.

A propagandę antykościelną powinniśmy ignorować. Pochodzi ona prosto od szatana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, il Dottore napisał:

Nie ma żadnych innych "kościołów chrześcijańskich". Są siakieś tam sekty, ale co nas sekty obchodzą?

Jak szlag trafi Papu Franiu to Święty Powszechny Apostolski Kościół Katolicki wróci do dziejowej formy. Tylko trzeba się pozbyć komucha z Tronu Piotrowego. Kościół przeżył już papieży homoseksualistów, dziwkarzy, łapowników, to przeżyje i komucha.

Jeden więcej, jeden mniej... to nic nie znaczy na tle 2000 lat historii.

A propagandę antykościelną powinniśmy ignorować. Pochodzi ona prosto od szatana.

Typowy polski Katolik wyróżnia swój kościół, a resztę nazywa sektą, jest to powszechne. Nie zgadzam się z tym co piszesz. W sprawie poprawy uważam że dla KK nie ma już żadnego ratunku, poczynił zbyt wiele odstępstw od Słowa. W każdych formalnych kościołach prędzej czy później zaczynają się problemy, nie tylko Katolickim, tacy są ludzie. Tak się dzieje kiedy materialne sprawy zaczynają górować nad sprawami duchowymi, niestety. Nie musimy się skupiać na tych podziałach na kościoły chrześcijańskie, naszym odniesieniem w tym wątku jest Pismo Święte, a nie doktryna czy katechizm jakiegoś kościoła stworzona przez ludzi i po części dla pilnowania swojego biznesu i ziemskiej władzy materialnej. W duchu świat się dzieli na wyznawców Dobrego i wyznawców złego, jest to wyższy podział ponad ziemskimi kościołami, niemniej Chrystus powołał swój kościół jako kościół zarządzany przez Ducha, Ducha który żyje i działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Chrystus powołał swój kościół jako kościół zarządzany przez Ducha

I powiedział, że bramy piekielne go nie przemogą.

Także ja jestem spokojny o dalszy rozwój sytuacji. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, il Dottore napisał:

I powiedział, że bramy piekielne go nie przemogą.

Także ja jestem spokojny o dalszy rozwój sytuacji. ?

Cieszę się, to znaczy że jesteś już gotowy na śmierć, może nawet w taki sposób, jaki byś nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toptwenty

Kolego, co wyśmiałeś w moim poście o Św. Pawle? Bądź łaskaw podzielić się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Paweł był rodowitym rzymianinem, Żydem

Na przykład to.

 

14 minut temu, Piotr_1 napisał:

co wyśmiałeś w moim poście o Św. Pawle?

Poza tym każde słowo, spację i znak przestankowy.  

Katecheza mnie śmieszy. Im poważniej pisana, tym śmieśniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, toptwenty napisał:

Na przykład to.

 

Poza tym każde słowo, spację i znak przestankowy.  

Katecheza mnie śmieszy. Im poważniej pisana, tym śmieśniejsza.

Widzę że kózka rozkręciła się na całego na Bocznicy. Czytałeś zasady wątku w pierwszym poście. Nie szanujesz zasad, trollujesz, nie masz nic do powiedzenia. Znasz swoje miejsce. Mam ci przypomnieć gdzie jest twoje miejsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Święte zasady pisowni stanowią, że w tytułach (tu: wątku) nie stosuje się kropki.

A może to była owa słynna "kropka nienawiści"?

 

3 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Mam ci przypomnieć gdzie jest twoje miejsce?

Jakiś stosik?

 

50 minut temu, il Dottore napisał:

I powiedział, że bramy piekielne go nie przemogą.

Już przemogły, o ile to czasem nie były te same bramy, którymi wchodzi się do świątyni.

 

No a teraz parę pytań do założyciela wątku.
1. Czy zgodnie z tym, co można wyliczyć z tzw. Starego Testamentu (a nie będę przytaczał argumentacji tych, którzy literalnie interpretują, bo są znane, jak zły szeląg) świat ma faktycznie kilka tysięcy lat?
2. Jeśli tak nie należy interpretować, co wobec tego z boskim nakazem zabijania homoseksualistów?
3. Jest kilka religii wywodzących się z tego zasadniczego judajskiego pnia. Mam na myśli judaizm, młodsze nieco chrześcijaństwo i jeszcze młodszy islam. Która z tych religii jest tą prawdziwą i dlaczego?
4. Jeśli chrześcijaństwo, to która wersja? Może koptyjska? Byłaby najbliższa źródeł. Prawosławie? Katolicyzm? Jakiś odłam protestancki?
 

Liczę na poważne odpowiedzi inicjatora wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Paweł był rodowitym rzymianinem, Żydem,

Nazwy narodowości należy pisać dużą literą ZAWSZE, a nie jak popadnie.

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

O jego powołaniu przez Boga nie trzeba opowiadać. Sam o tym pięknie napisał w Dziejach Apostolskich

A niby dlaczego nie trzeba opowiadać? 
Właśnie, sam o tym napisał. 
Z wnikliwej analizy NT wynika że Szaweł z Tarsu zwany apostołem Pawłem był samozwańcem, heretykiem który powypaczał i poprzekręcał znakomitą większość nauk Jezusa i dokonał czegoś w rodzaju wrogiego przejęcia nieformalnej grupy uczniów i naśladowców Jezusa podpinając się  prawem kaduka pod jego autorytet. Jezusową ewangelię miłości usunął w cień i unieważnił, zastępując ją stworzoną przez siebie ewangelią poczucia winy i hipokryzji. Kościół zbudowany na pawłowych założeniach od samego początku był robaczywy w zarodku. Nic dziwnego że jego wielowiekowa ekspansja i dominacja doprowadziła do tak wielu nieszczęść, cierpień, zbrodni i podłości. 
O ile Jezus był nieszkodliwym i dobrotliwym filozofem nieco odklejonym od otaczających go realiów, o tyle Paweł był wyrachowanym, żądnym "władzy nad duszami" bezwzględnym i obłudnym karierowiczem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zetempowiec napisał:

A może to była owa słynna "kropka nienawiści"?

 

Jakiś stosik?

 

Już przemogły, o ile to czasem nie były te same bramy, którymi wchodzi się do świątyni.

 

No a teraz parę pytań do założyciela wątku.
1. Czy zgodnie z tym, co można wyliczyć z tzw. Starego Testamentu (a nie będę przytaczał argumentacji tych, którzy literalnie interpretują, bo są znane, jak zły szeląg) świat ma faktycznie kilka tysięcy lat?
2. Jeśli tak nie należy interpretować, co wobec tego z boskim nakazem zabijania homoseksualistów?
3. Jest kilka religii wywodzących się z tego zasadniczego judajskiego pnia. Mam na myśli judaizm, młodsze nieco chrześcijaństwo i jeszcze młodszy islam. Która z tych religii jest tą prawdziwą i dlaczego?
4. Jeśli chrześcijaństwo, to która wersja? Może koptyjska? Byłaby najbliższa źródeł. Prawosławie? Katolicyzm? Jakiś odłam protestancki?
 

Liczę na poważne odpowiedzi inicjatora wątku.

1. Nie liczyłem nigdy ile ma faktycznie, a ile czasu upłynęło w ST przed Noe'm, a także w Edenie. A naukowcy wiedzą dokładnie kiedy powstała Ziemia? W zasadzie to jak miałbym sprawdzić ile czasu minęło od początku Ziemi? Nie potrafię, więc nie zabieram się za sprawdzanie tych rzeczy.

2. Bóg ani Jezus nie każe zabijać homoseksualistów, jak tak, to poproszę o cytat i bezpośrednie miejsce.

3. Skupiam się na tym co mam okazję poznać i staram się najpierw możliwie dobrze zrozumieć chrześcijaństwo, ale podoba mi się, nie koliduje zbyt mocno z moim doświadczeniem życiowym, wiele rzeczy się potwierdza, czyli działa, czyli uznaję to za prawdę. Lektura wraz ze zrozumieniem i wcieleniem praktyki żeby to sprawdzić jest obszerna i czasochłonna, rozumiem że kolega bazuje na opracowaniach, opracowaniach które wynikają z postawy krytycznej, nie jestem teologiem ani filozofem z zawodu. Co do judaizmu i chrześcijaństwa, to oba wyznania są prawdziwe, aczkolwiek Żydzi nie uwierzyli w to że Jezus był mesjaszem, królem żydowskim który miał przyjść według żydowskich proroctw. Przykład i zeznanie i świadectwo św. Pawła który był radykalnym Żydem jest bardzo mocnym argumentem przeciw myśleniu Żydów, a jest ich o wiele więcej, ponieważ wiele żydowskich proroctw, a nawet zwyczajów które kultywowali z nakazu Boga, a ich jeszcze nie rozumieli wypełniło się w życiu i działaniu Chrystusa.

4. Dla mnie biblijne, nie religia, tylko wyznanie, bez władzy i kierowania przez strukturę władzy ziemskiej, czy też człowieka. Przywódca, czy autorytet oczywiście.

 

3 minuty temu, McGyver napisał:

Nazwy narodowości należy pisać dużą literą ZAWSZE, a nie jak popadnie.

 

A niby dlaczego nie trzeba opowiadać? 
Właśnie, sam o tym napisał. 
Z wnikliwej analizy NT wynika że Szaweł z Tarsu zwany apostołem Pawłem był samozwańcem, heretykiem który powypaczał i poprzekręcał znakomitą większość nauk Jezusa i dokonał czegoś w rodzaju wrogiego przejęcia nieformalnej grupy uczniów i naśladowców Jezusa podpinając się  prawem kaduka pod jego autorytet. Jezusową ewangelię miłości usunął w cień i unieważnił, zastępując ją stworzoną przez siebie ewangelią poczucia winy i hipokryzji. Kościół zbudowany na pawłowych założeniach od samego początku był robaczywy w zarodku. Nic dziwnego że jego wielowiekowa ekspansja i dominacja doprowadziła do tak wielu nieszczęść, cierpień, zbrodni i podłości. 
O ile Jezus był nieszkodliwym i dobrotliwym filozofem nieco odklejonym od otaczających go realiów, o tyle Paweł był wyrachowanym, żądnym "władzy nad duszami" bezwzględnym i obłudnym karierowiczem. 

Znam naukę Pawła w sporej większości, nie całą jeszcze, jednak nie zauważyłem niezgodności z nauczaniem Chrystusa. Skoro Nowy Testament uznajesz za herezję, to nie powinieneś być fanem tego wątku.

5 minut temu, McGyver napisał:

Nazwy narodowości należy pisać dużą literą ZAWSZE, a nie jak popadnie.

Miałem wątpliwości czy traktować Rzym jako cesarstwo, czy jako cesarstwo/miasto, ale ok, masz rację, to cesarstwo/państwo było wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, toptwenty napisał:

Paweł (Szaweł) z Tarsu jako rodowity Rzymianin.

Szkoda słów.

 

Zasadniczo rzecz biorąc Paweł urodził się jako obywatel rzymski wiec śmiało można go nazwac rodowitym Rzymianinem. W Dziejach Apostolskich ( 22:25) jest opisana taka scena gdy mają go biczować:

«Czy wolno wam biczować obywatela rzymskiego? I to bez sądu?- odezwał się Paweł do stojącego obok setnika, gdy go związano rzemieniem. Usłyszawszy to, setnik poszedł do trybuna i powiedział mu: «Co chcesz robić? Bo ten człowiek jest Rzymianinem». Trybun przyszedł i zapytał go: «Powiedz mi, czy ty jesteś Rzymianinem?» A on odpowiedział: «Tak». «Ja za wielką sumę nabyłem to obywatelstwo» - odrzekł trybun. A Paweł powiedział: «A ja mam je od urodzenia». Natychmiast też odstąpili od niego ci, co go mieli badać. Dowiedziawszy się, że jest Rzymianinem, trybun przestraszył się, że kazał go związać.

pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr_1 napisał:

A naukowcy wiedzą dokładnie kiedy powstała Ziemia? W zasadzie to jak miałbym sprawdzić ile czasu minęło od początku Ziemi?

Naukowcy wiedzą. Na pewno nie parę tysięcy lat, jak mówi tzw. Biblia. Nie wiesz i nie chcesz się tym zajmować, a więc fugas chrustas.

11 minut temu, Piotr_1 napisał:

Bóg ani Jezus nie każe zabijać homoseksualistów, jak tak, to poproszę o cytat i bezpośrednie miejsce.

Księga kapłańska, rozdział o karach (20,13):
"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."
No dawaj Pinokio, dawaj... ?
 

 

16 minut temu, Piotr_1 napisał:

nie koliduje zbyt mocno z moim doświadczeniem życiowym

Really? Współczuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaranek. napisał:

Zasadniczo rzecz biorąc Paweł urodził się jako obywatel rzymski wiec śmiało można go nazwac rodowitym Rzymianinem

Synowie Henryka Sienkiewicza urodzili się jako obywatele rosyjscy. Czy można śmiało nazwać ich rodowitymi Rosjanami?

Adam Mickiewicz (ur. 1798) - to też rodowity Rosjanin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zetempowiec napisał:

Księga kapłańska, rozdział o karach (20,13):
"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."
No dawaj Pinokio, dawaj... ?

 

Faktycznie, te zasady były bardzo ostre, nie pamiętałem tego, nie musisz mnie nazywać kłamcą.

Z tego co teraz czytam, to nie tylko za to była śmierć.

To były twarde czasy, brutalne, a Żydzi to byli twardzi ludzie, którzy prawdopodobnie inaczej nie przestrzegaliby tych zasad. I tak je łamali potem. Tak wygląda "wychowywanie" ludzi przez Boga w biblii, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł sam siebie traktował jako Żyda.

Dopiero w czasie rozprawy sądowej skorzystał z obywatelstwa rzymskiego, żeby uniknąć kary na miejscu. "Ja jestem Żydem z Tarsu" - powiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kazik-t napisał:

Białorusin,

W 1798 istniało państwo Białoruś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Tak wygląda "wychowywanie" ludzi przez Boga w biblii, niestety.

Brutalne rzezie, czystki etniczne, wielokrotne użycie "broni masowej zagłady", krwawe vendetty, nierząd sakralny i temu podobne kwiatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Faktycznie, te zasady były bardzo ostre, nie pamiętałem tego, nie musisz mnie nazywać kłamcą.

No to jak? Stosować mamy, czy nie? Bo mam znajomą, co się wróżeniem zajmuje.
"Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie" (ibidem, w. 27)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, McGyver napisał:

Brutalne rzezie, czystki etniczne, wielokrotne użycie "broni masowej zagłady", krwawe vendetty, nierząd sakralny i temu podobne kwiatki.

Co to jest "nierząd sakralny"?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Co to jest "nierząd sakralny"?

Chyba masz poważne braki w tym czytaniu Biblii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zetempowiec napisał:

No to jak? Stosować mamy, czy nie? Bo mam znajomą, co się wróżeniem zajmuje.
"Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie" (ibidem, w. 27)

Jezus powiedział do tych Żydów co chcieli ukamienować kobietę która dopuściła się cudzołóstwa "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem", tak wygląda ewolucja zasad wg. chrześcijan, nowe przymierze z ludźmi, nowa umowa z Synem Boskim, dziedzicem Boga. Jednak ta umowa jest tylko dla tych którzy przyjmują nowe przymierze.

2 minuty temu, zetempowiec napisał:

Chyba masz poważne braki w tym czytaniu Biblii.

To mnie oświeć, zawsze jesteś taki wredny, czy tylko w poniedziałki po godz. 22?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem"

No i jak w dowcipie, jego matka bez grzechu rzuciła. ?
A serio to widzę problem. Bóg zmienił zdanie? Czy też Chrystus odciął się od tatusia? To bardzo poważny problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kazik-t napisał:

a Polska istniała?

Wyjaśnij gdzie urodził się Paweł i będzie spokój. Mickiewicze i Białorusini to nie o tym jest wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.