Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, TomekL3 napisał:

Owszem, gdy szukasz prawdy z poziomu ego. Gdy wchodzisz w serce pojawi się wiadomość/ wiedza z naszego pola informacyjnego.

Coś podobnego pisze w Biblii. Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, (2) nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, (3) jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czy wasze bogi choć raz powiedziały, dlaczego ludziom zgotowali taki los? By w międzyczasie zgrywać miłosiernych kochających was tatusiów, znających przeszłość i przyszłość.

I z jakiego powodu dali wam książkę, dla której gotowi jesteście gardzić człowiekiem?

i zabić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z systemu, w którym funkcjonujemy, gdzie Religia jest jednym programów blokujących nasz rozwój. Wprowadza lęk i niepewność. Obniża nasze wibracje. Taki jest cel kontrolerów, poprzez utrzymywanie ludzkiej farmy w ,,lęku,, nieograniczony wręcz dostęp do ,,darmowej,, energii.

Trochę ich to przerosło. Energii mają nadmiar, ale kosztem degradacji planety. Postanowili zredukować populację ,,farmy,,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda Cię wyzwoli. Tak to działa. Prawdę znajdziesz w sobie. Skoro jesteśmy wszyscy jednym wystarczy skierować się po wiedzę ku sobie. Pomaga w tym wchodzenie w serce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

gadasz to już wystarczająco długo, by samemu w to uwierzyć i wygląda na to, że w to uwierzyłeś, skoro tak często to powtarzasz.

Ale, jak już zdarzyło się, że powiedziałeś to znowu, że wszyscy są jednym, to raczej bez znaczenia jest to, komu się wlezie do serca, by znaleźć to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kazik-t napisał:

Czy wasze bogi choć raz powiedziały, dlaczego ludziom zgotowali taki los? By w międzyczasie zgrywać miłosiernych kochających was tatusiów, znających przeszłość i przyszłość.

I z jakiego powodu dali wam książkę, dla której gotowi jesteście gardzić człowiekiem?

i zabić ....

Człowiek człowiekowi zgotował ten los. A że ludzie mają skłonność zwalać winę na innych, to mówią że to Bóg albo diabeł. Najwięksi zbrodniarze, tak jak Hitler, usprawiedliwiali swoje działanie wolą bożą.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
gadasz to już wystarczająco długo, by samemu w to uwierzyć i wygląda na to, że w to uwierzyłeś, skoro tak często to powtarzasz.
Ale, jak już zdarzyło się, że powiedziałeś to znowu, że wszyscy są jednym, to raczej bez znaczenia jest to, komu się wlezie do serca, by znaleźć to czego szukasz.

Wejdź to będziesz wiedział jak to jest.

Hmm, dobre pytanie.

Zrobił na swoje podobieństwo, humanoid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TomekL3 napisał:

Zrobił na swoje podobieństwo, humanoid.

Też o tym pomyślałem. Może jesteśmy przybyszami z innego świata.  

Może przyszliśmy tu na własne życzenie. Istoty nam podobne stworzyły człowieka i przystosowały planetę do życia, żeby żyć w ludzkim ciele. Dziwne jest, bo w mitologiach bogowie mają cechy ludzkie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, TomekL3 napisał:


Zrobił na swoje podobieństwo, humanoid.

jak zwykle zamiast odpowiedzi na potwierdzenie lub sprostowanie swojej teorii,  jest pływanie w mętnej wodzie.

 

"Ale, jak już zdarzyło się, że powiedziałeś to znowu, że wszyscy są  jednym, to raczej bez znaczenia jest to, komu się wlezie do serca, by znaleźć to czego szukasz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle zamiast odpowiedzi na potwierdzenie lub sprostowanie swojej teorii,  jest pływanie w mętnej wodzie.
 
"Ale, jak już zdarzyło się, że powiedziałeś to znowu, że wszyscy są  jednym, to raczej bez znaczenia jest to, komu się wlezie do serca, by znaleźć to czego szukasz"

Teoretycznie tak. W praktyce mamy wolę i to może komplikować temat, ale to napewno się zmienia.
to pięknie, załatwia sprawę i wszelkie wątpliwości...więc jak jest ? jak wszyscy są jednością, to czy ważne jest w czyje serce wejdziesz?

Sorki kazik, to nie była odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 04:22, 23031970 napisał:

Tomku , gdy Jezus oznajmił :" Ja i Ojciec jedno jesteśmy" , to nie mówił o tajemniczej Trójcy , lecz o wspaniałej jedności , najbardziej zażyłej więzi (czytaj: miłości) , jaka może łączyć dwie osoby/istoty. 

 

I do przemyślenia:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, też tak myślę. "Że są jednym" oznacza jedność ważnych poglądów i intencji, a także posłuszeństwo wobec Ojca. Na zasadzie synowsko-ojcowskiej. Jednak ogólnie zgodę, bo mają tego samego ducha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o zwierzętach dobre zdanie. Ostatnio w niedzielę obserwowałem mocno ptaki i bardziej mi się podobały niż otumanieni ludzie w tych maskach. Zastraszeni, zmanipulowani, wyalienowani. A zwierzęta… widać że myślą po swojemu, mało tego, uważam że widzą wyraźniej jaki duch jest w innych istotach i jakie są jego intencje. W tym również w ludziach. Jednak może nie każdy gatunek i nie zawsze, wiadomo, jak polują czy mają swoje zajęcia, to są zajęte czym innym. A obserwowałem Mewy, kaczki, gołębie, kawki, kruki. Też mimo trudnych warunków nie były brudne fizycznie jak niektórzy ludzie, dbają o higienę, mają swoje rutyny, porę mycia, porę na relaks, na jedzenie, bardzo podobnie.

Słyszałem że dla duchów, czy aniołów, ważne jest to co tu się dzieje na ziemi. My mamy możliwość tworzenia, robienia czegoś fizycznego, namacalnego i są to ważne rzeczy. One nam podobno nawet trochę zazdroszczą, ponieważ nie mają włączonej „opcji kreatorskiej”. Stąd podszeptują nam co powinniśmy robić, aby mieć swój udział w tym świecie. Czy zauważyliście że tutaj na forum jesteśmy duchami poza ciałem? Naszym jedynym ucieleśnieniem są cyferki które wysyłamy z komputera i awatary. Ew. linki które wklejamy, a mimo to mamy tutaj swój "inny świat" cyfer, znaków i duchem żyjemy w tym dziwnym „świecie”. Potrafimy się jakoś tam komunikować w ograniczony sposób, ale bez gestykulacji i głosu, widocznych cech witalnych jest to okrojony świat narażony na duże błędy w komunikacji.

Jednak zauważcie, my tutaj zostawiamy część naszego ducha i jest on zapisany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj nowy filmik, wstałem po 4 nad ranem także jestem trochę przymulony, w głowie dziś pustka, ale udało się. Zrobiłem nowe aranżacje techniczne. Dodałem dźwięk i jakiś tam obraz. Wszystko nagrywam na lajwa, nic nie tnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kontynuując wątek Bożego Narodzenia, nagrałem dzisiaj odcinek o Janie Chrzcicielu i genezie Chrystusa w oparciu o 3 Rozdział Ew. Łukasza. Polecam wytrwać do końca, ponieważ natrafiłem na ciekawy wątek i pewnego rodzaju nieścisłość. Genetykiem nie jestem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na dzisiejszy odcinek. Mówię dzisiaj o detalach architektonicznych i rytualnych pradawnej świątyni żydowskiej (Przybytku), tajemniczej Arce Przymierza, Nowym i Starym Przymierzu Boga z człowiekiem, czyli o umowach Boga z żydami i chrześcijanami. Wszystko w kontekście Rozdziału 8 Listu do Hebrajczyków oraz proroctwa Jeremiasza (rozdz. 31).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 09:54, Piotr_1 napisał:

obserwowałem Mewy, kaczki, gołębie, kawki, kruki

Sądząc z zestawu te kruki to raczej gawrony były...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 09:54, Piotr_1 napisał:

Ostatnio w niedzielę obserwowałem mocno ptaki i bardziej mi się podobały niż otumanieni ludzie w tych maskach

Z moich obserwacji i odczuć to da się odczuć że ptakom  bardzo nie podobają się im i wnerwiają ich ludzie w maskach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gawrony, nie kruk. Kruki są potężniejsze, inne by się go bały. Wielkiego kruka widziałem kiedyś przy Czarnym Stawie gąsienicowym. "Jako ptaki terytorialne kruki zaciekle bronią swojego rewiru i odganiają z niego inne ptaki drapieżne. Nie wahają się czasem zaatakować nawet orła." Przeczytałem że gawron to też krukowaty. Orzeł może mieć jednak rozpiętość skrzydeł do 2,4m, a kruk do 1,4m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny spacer w Bydgoszczy z obserwacją ptaków i przyrody.

Przyłapałem kilka ptaków na dokonywaniu niedzielnych ablucji. Spotkałem też Kaczora Śpiocha, za nic nie chciał się obudzić! Był też kocieł, ale ten jak zwykle chodził własnymi drogami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.