Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 Pro FS R - przetwornik AD i DA z rynku pro


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2021 o 15:31, xajas napisał:


Co znaczy nie musi?
Jak Baba mowi ze musi, to musi. Punkt.

Dobra, zmieniam zdanie MUSI 🙂.

W dniu 4.07.2021 o 16:01, Adi777 napisał:

Do tego jest większy, cięższy, i zdecydowanie lepiej brzmi - w sensie nazwa. Debussy, tak z francuska, a RME jakoś tak nijako.

Debussy to mi się kojarzy z czym innym niż z "kupą" elektroniki choćby nie wiem jak świetnie wymuskanej. Takie na siłę sugerowanie że w tej "kupie" elektroniki jest jakiś artyzm budzi u mnie ironiczny uśmiech, ale wiem że takie działania marketingowe działają na pewną grupę ludzi 😉.  
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 16:35, babatular napisał:

Mnie w tym porównaniu niepokoi fakt, że Pmcomp z kolegą nie stwierdzili żadnych różnic w brzmieniu między tymi DACami.

Żadnych różnic w domenie słuchu to nie znaczy że nie ma między nimi żadnych różnic w domenie pomiarowej. Mogli tak stwierdzić, to często spotykane zjawisko, zwłaszcza po wyrównaniu poziomów głośności z obu urządzeń a takie wyrównanie nastąpiło co należy uznać za nową jakość w testach na ucho, rzadko spotykaną wśród audio hobbystów. Oczywiście jak najbardziej popieram takie działania.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie dCS Bartók wiec do niego mogę się odnieść
RME ADI-2 DAC na pewno gra inaczej niz dCS

Jeszcze trochę go po testuje w różnych opcjach i z różnymi DACami, na ta chwile gra przeciętnie,
ale opcji trochę ma na pokładzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałem zakładać temat na pohybel .... i opisać testy, ale daruje sobie
Szkoda mi czasu dla niektórych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda sobie wytnij 😁 ile Ty miałeś 15dB na basie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Moda sobie wytnij 😁 ile Ty miałeś 15dB na basie? 

Czekaj, wystawie na balkon i jeszcze raz poslucham

Jaki by ten mod nie był różnicę są, (mogę się przesunąć do przodu i nie mam, także docinki na darmo) nawet teraz porównuje z innym DACiem łeb w łeb
Kup sobie RME i się ciesz ale bajek nie opowiadajcie ze to gra tak samo jak inne DACi
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

 

Chciałem zakładać temat na pohybel .... i opisać testy, ale daruje sobie
Szkoda mi czasu dla niektórych

Czyli nima testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:



Jeszcze trochę go po testuje w różnych opcjach i z różnymi DACami, na ta chwile gra przeciętnie,
ale opcji trochę ma na pokładzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zgadzam się z Kolegą , miałem i szału na mnie nie zrobił . Przyzwoite granie ale nie każdemu spasuje.

Porównanie  Atoll st 200 , Taec ud 505 i jakiś model electrocompaniet . Pzdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Czyli nima testu.

Jeszcze nie ma, dzisiaj popołudniu sprzęt dojechał 
ale na tą chwile mozliwe ze nie będzie, moze oleje bo po co mam tracić czas ? Zeby na trolowskie komentarze odpowiadać to ..... , przecież wynik u siebie masz

Najlepiej byłoby zrobić test z pomiarem akustycznym, mozna wyrównać SPL ale czy wykres potrafi pokazać rzeczy które wymienię poniżej w "Brzmienie po odsłuchaniu" ???
Najpierw muszę porównać okablowanie i wejścia/wyjścia aby w razie pominąć ich wpływ, muszę do kumpla zadzwonić aby z Esotericiem wpadł bo mój DAC jest w budowany a chciałbym aby było sprawiedliwie 

 

 

Brzmienie po odsłuchaniu:
W skrócie, główny plan jest lekko przytłumiony, chodzi o wyrazistość i przejrzystość
a tylny plan (niewiele) stonowany względem przodu ze stonowaną dynamiką i nasyceniami (bardzo ugrzecznione brzmienie)
Ogólnie brakuje lepszej przestrzenności i wyrazistości źródeł pozornych, selektywności tylnego planu i całej prezentacji do słuchacza (nie chodzi o granie na twarz tylko wybrzmienia), za bardzo skupia się do linii, wiec 3D na średnim poziomie
Wazny plus ze nie gra technicznie (tzn. klinicznie czy twardo)

 

Oczywiście weźcie pod uwagę ze u mnie to wyraźnie słychać ale tez w różnym stopniu zależności od nagrania,
pmcomp nie słyszy różnić i ja mu wierze bo sam kilka razy doświadczyłem, ze urządzenie w jednym systemie mniej pokazywały własny charakter niż w innym, widocznie dominacja innych urządzeń była większa, nie chodzi o cenę tylko spasowanie, nie raz słuchałem drogie systemy i brzmienie "kulało"

 

 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Jeszcze nie ma, dzisiaj popołudniu sprzęt dojechał 
ale na tą chwile mozliwe ze nie będzie, moze oleje bo po co mam tracić czas ? Zeby na trolowskie komentarze odpowiadać to ..... , przecież wynik u siebie masz

Najlepiej byłoby zrobić test z pomiarem akustycznym, mozna wyrównać SPL ale czy wykres potrafi pokazać rzeczy które wymienię poniżej w "Brzmienie po odsłuchaniu" ???
Najpierw muszę porównać okablowanie i wejścia/wyjścia aby w razie pominąć ich wpływ, muszę do kumpla zadzwonić aby z Esotericiem wpadł bo mój DAC jest w budowany a chciałbym aby było sprawiedliwie 

 

 

Brzmienie po odsłuchaniu:
W skrócie, główny plan jest lekko przytłumiony, chodzi o wyrazistość i przejrzystość
a tylny plan (niewiele) stonowany względem przodu ze stonowaną dynamiką i nasyceniami (bardzo ugrzecznione brzmienie)
Ogólnie brakuje lepszej przestrzenności i wyrazistości źródeł pozornych, selektywności tylnego planu i całej prezentacji do słuchacza (nie chodzi o granie na twarz tylko wybrzmienia), za bardzo skupia się do linii, wiec 3D na średnim poziomie
Wazny plus ze nie gra technicznie (tzn. klinicznie czy twardo)

 

Oczywiście weźcie pod uwagę ze u mnie to wyraźnie słychać ale tez w różnym stopniu zależności od nagrania,
pmcomp nie słyszy różnić i ja mu wierze bo sam kilka razy doświadczyłem, ze urządzenie w jednym systemie mniej pokazywały własny charakter niż w innym, widocznie dominacja innych urządzeń była większa, nie chodzi o cenę tylko spasowanie, nie raz słuchałem drogie systemy i brzmienie "kulało"

 

 


 

 

Jesli Ty ferujesz wyroki po podlaczeniu i posluchaniu gdy DAC dzis po poludniu przyjechał to … nie mam nic do napisania. 

Mam nadzieje, ze podejdziesz do tego testu z jakas metodologią, która opiszesz. Pamietaj o wyrownaniu poziomow glosnosci. Mozna mikrofonem, mozna miernikiem VU. Wtedy chetnie poczytam.

Zgadzam sie ze reszta mojego systemu mogla dominowac ale po wielotygodniowych porownaniach dCS Debussy do Audio Note DAC4 wiem, ze ani dCSowi ani mojemu systemowi nie brak detalicznosci i szczegolowosci, ktorych dCS mial wiecej, zachowujac muzykalnosc lampowego AN. Juz nie raz o tym pisałem.

Natomiast scene 3D determinują w 90%-ach pomieszczenie i kolumny, a nie zrodlo i wzmaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli Ty ferujesz wyroki po poslaczeniu i posluchaniu gdy DAC dzis po poludniu przyjechał to … nie mam nic do napisania. 

Mam nadzieje, ze podejdziesz do tego testu z jakas metodologią, która opiszesz. Pamietaj o wyrownaniu poziomow glosnosci. Mozna mikrofonem, mozna miernikiem VU.

DAC jest testowy a i teraz tez sie rozgrzewa, mogę kopie maila przesłać jak nie wierzysz
 

Pisałem wyżej o pomiarze akustycznym i wyrównaniu SPL, mam możliwość u siebie w PRE na wejściach dla każdego indywidualnie regulować

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

DAC jest testowy a i teraz tez sie rozgrzewa, mogę kopie maila przesłać jak nie wierzysz
 

Pisałem wyżej o pomiarze akustycznym i wyrównaniu SPL, mam możliwość u siebie w PRE na wejściach dla każdego indywidualnie regulować

 

Super, sluchaj i pisz.

Jestem ciekaw ogromnie. Ja ciagle slucham z dCSa 😉 , a ostatnio wiecej z DAPa i sluchawek.

A poniewaz niedlugo fasuje idlera z dwoma klasycznymi ramionami to nie wroze cyfrze wielkiego mojego zainteresowania w najblizszej przyszlosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem kiedyś na prezentacji porównania Vinyl vs kopia do DSD, elektronika za bardzo duże pieniądze,
wady czarnej plyty znamy ale rozłożenie, separacja źródeł w panoramie była "jak w realu" i można bylo odpłynąć a pliki słabiutko,
ale słuchałem tam mojej listy plików znanych mi utworów i ten system plikowy był mimo dużej ceny niespasowany, naprawdę nie jest łatwo zbudować system cyfrowy
Jakbym zaczął opisywać co myślę o niektórych urządzeniach to by mnie z Hi-Endu wygnali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Jaki by ten mod nie był różnicę są,

To nie było nawet złośliwe 😉 chodzi mi o to że spróbuj ustawić na Rme Equalizer i posłuchaj bez moda, jak wiesz która częstotliwość podbija 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinmarcin napisał:

To nie było nawet złośliwe 😉 chodzi mi o to że spróbuj ustawić na Rme Equalizer i posłuchaj bez moda, jak wiesz która częstotliwość podbija 👍

Pobawię się, zobaczę możliwości, pewnie i tak wszystkiego nie rozkminię,
Kiedyś miałem wtyczki z aktywną korekcją, tzn stal mikrofon za głową i cały czas przyciszało nadmiar zakresów
W każdej chwili jako źródło mogę użyć laptopa a tu korektorów co niemiara

Mam teraz jak lubię, sa nagrania ze słyszę przesadny nadmiar wzburzenia ale nie przeszkadza mi to tak bardzo, próbowałem różnie korygować i do tej pory zawsze ciągnęło za sobą minusy, ze dalsze przyciszanie tego modu 42,5Hz ma wpływ tez na dociążenie średnicy, bo jak ruszysz jeden to jego pochodne tez są przyciszane
Na razie jest jak jest, jak będę zmieniał lokum to juz z myślą o dobrym pomieszczeniu do audio

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili podlaczcie słuchawki do RME i dajcie znać czy smak słuchawkowy coś warty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

W wolnej chwili podlaczcie słuchawki do RME i dajcie znać czy smak słuchawkowy coś warty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przetestuje, kiedyś miałem tego DACa w rekach, sprzedawca polecał mi do słuchawek i z taka myślą teraz wypożyczyłem 

ale ja ze wzmacniaczami czy przetwornikami do słuchawek mam zerowe doświadczenie, porównam z laptopem i jak po próbach korekcji nie poczuje miłości 😉 to oddam, czekam az się jeszcze rozgrzeje

P.S to programowanie pilota jest ...., po wyjęciu i włożeniu baterii dopiero zaskoczył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, .:Gerard:. napisał:

dalsze przyciszanie tego modu 42,5Hz ma wpływ tez na dociążenie średnicy, bo jak ruszysz jeden to jego pochodne tez są przyciszane

Nie zaobserwowałem czegoś takiego u siebie, a mierze wielokrotnie przed i po korekcie, aby idealnie wyrównać obie kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie zaobserwowałem czegoś takiego u siebie, a mierze wielokrotnie przed i po korekcie, aby idealnie wyrównać obie kolumny

Na wykresie jest różnie, postawie absorber nad TV i średnica zaczyna byc odchudzona a na wykresie żadnych zmian, ustawie piramidę z poduszek średnica sie wycofa (bo zostaje przyciszona), ustawie reflektory metalowe to podbija wyrazistość
Zamknę otwór w jednym z kilku A. Helmlotza i tez nie wiadomo na wykresie czy to zmiana czy tolerancja pomyłki, a na ucho barwa straciła na do syceniu  
Juz nie jednemu u mnie prezentowałem różne opcje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, u mnie sa wady akustyki mimo ze sporo zrobiłem,
muszę iść na kompromis i jestem świadomy wad, nie wmawiam sobie czy komuś ze u mnie jest idealnie
dostroiłem pod siebie świadomie krok po kroku, wiele razy wracałem, bo to co było na wykresie lepiej to dla ucha nie zawsze 
Idę takim tokiem rozumowania, jeżeli są plusy i minus to wracam, tylko plus albo nie idę dalej, nie da się to próbuje inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard

 Na razie twój test to przy tescie Pmcompa po.prostu jakaś niewiarygodna amatorszczyzna. Pmcomp podal dokładnie warunki odsluchu, skrupulatnie wyrównał poziomy i generalnie sensownie się przygotował do testu. Mnie mocno zastanawia fakt że nie usłyszał żadnych różnic - ale rzetelności w przygotowaniu i przeprowadzeniu jego testu  nie sposób mu odmówić.

A Ty ? - wyciagnąłeś DAC z pudełka i napisales że gra przeciętnie. Przy tescie Pmcompa twój "test" to po prostu kpina i jakieś żarty.

Ale najlepsze jest to że piszesz ze odnosisz brzmienie RME ADI do DCSaBartoka, ktorego MIAŁEŚ.  Rok temu, a może pół roku temu, a może w ogole kiedyś - bez porównania łeb w łeb to kpina nie test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, babatular napisał:

Gerard

 Na razie twój test to przy tescie Pmcompa po.prostu jakaś niewiarygodna amatorszczyzna. Pmcomp podal dokładnie warunki odsluchu, skrupulatnie wyrównał poziomy i generalnie sensownie się przygotował do testu. Mnie mocno zastanawia fakt że nie usłyszał żadnych różnic - ale rzetelności w przygotowaniu i przeprowadzeniu jego testu  nie sposób mu odmówić.

A Ty ? - wyciagnąłeś DAC z pudełka i napisales że gra przeciętnie. Przy tescie Pmcompa twój "test" to po prostu kpina i jakieś żarty.

Jeszcze smoczka z gęby nie wyciągnąłem a ty chcesz abym zatańczył
Cierpliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, babatular napisał:

Ale najlepsze jest to że piszesz ze odnosisz brzmienie RME ADI do DCSaBartoka, ktorego MIAŁEŚ.  Rok temu, a może pół roku temu, a może w ogole kiedyś - bez porównania łeb w łeb to kpina nie test.

To weź wypożycz sam "RME ADI do DCSaBartoka"

dla mnie to nawet po takim czasie to porównywanie słońca z księżycem, bez problemu miałbym dCSa znowu u siebie ale nie będę płacił za przesyłki czy sprzedawce obciążał aby tutaj udowadniać
A w tajemnicy może nikt nie przeczyta, żadnego z nich bym do systemu audio nie polecił 

Tzn, dCS do koszenia trawy al RME do słuchawek czuje ze sie nada

Porównałem z McIntosh a chce z podstawowym Esoteric

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babatularPrzeanalizuj sam twoje wpisy, najpierw jedziesz po pmcomp a potem atakujesz mnie pucując się do pmcomp
Ja tez miałem z nim zgrzyt, ale ja załatwiam swoje konflikty sam
Jak widzisz gadam z nim jak z xajas mimo różnicy zdań, bo oni testują i to co gadają to z doświadczenia
Nie traktuje ich jak Troli, jak niektóre rzepy które tutaj krążą, ci goście poświęcają czas i nie plotkują tylko wypowiadają się za siebie  

"Nie wpie... sie miedzy wódkę a przekąskę"
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard

Doopa a nie pamiętasz jak brzmi DCS. Jak nie zrobisz testu łeb w łeb to szkoda twoich wypocin.  DCS to bardzo dobra marka ale ceny z kosmosu - a brzmienie na poziomie dobrych DACów z Chin za 5-10 tys zł. 

We wnioskach Pmcompa nie pasuje mi tylko jeden fakt - że nie usłyszał ŻADNYCH różnic. Sam test przygotował i zrobił na piątkę.

Ci którzy porównwali UCZCIWIE dobre DACi za 50,100tys zł z tymi dobrymi za 5,10tys zł wiedzą ze w zakresie jakości brzmienia za DACa.nie trzeba dzisiaj przepłacać. Jesli ktoś chce zapłacić za markę, prestiż i poważnie na mieście to kupuje MSB,DCS - ale ich przegięte ceny nie mają nic wspólnego z jakością brzmienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum nie opisywałem testu Bartoka u mnie, ale opisywałem gdzie indziej,
jakbyś poczytał co tam pisałem to bys dokładnie wiedział czy pamiętam czy nie, ja go chciałem kupić póki u siebie nie posłuchałem, różne kablowanie i łącza przetestowałem bo chciałem dać szanse, nawet właściciel sklepu byl u mnie i byl w szoku jak gra z dCS a jak moja konfiguracja

Juz pisałem po co wziąłem RME (w opcji do słuchawek i przy okazji przetestować, może z Esoteric ale juz mi się odechciewa) Nie musicie tego czytać ani mi wierzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos dCSów i RME. Apmiętajcie, że dCS robi i robił znakomite DACki od zawsze. Elgar, Scarlatti, Puccini, Verdi, Debussyi te z najnowszej serii. Na początku wieku praktycznie nikt nie miał do nich startu. W DACach świat przyspieszył w drugiej połowie drugiej dekady. I pojawiło się na rynku przede wszystkim dużo znakomitych Chińczyków plus ze dwa "markowe" rozwiązania. I się świat wywrócił do góry nogami.

Biznes napędziły pliki i streamery do ich odtwarzania. Popatrzcie że z małymi wyjątkami Chinole nie robią i nie robili ... napędów CD. Popatrzcie, że Chinole nie robią tez dobrych kolumn (ani głosników) ani źródeł analogowych (poza brandami które kupili i tną masówkę) i np. wkładek.

DACki projektować i robić jest stosunkowo łatwo. A jak go zrobią to tłuka na tasmach na potęgę bo tak umieją i lubią. Oni kochają fabryki, a nie manufaktury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, jak juz masz ten RME, to wykorzystaj ta okazje, wystartuj zabudowane DSP, skoryguj twoj Mount Everest na basie i „docisnij“ srednice. Zawsze mozesz go wlaczyc i wylaczyc dla porownania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ale nie, temat znam
u mnie wszystko gra swobodnie i nie mam zamiaru niczego sztucznie wymuszać, dewiza to jak najmniej przeszkód, jak najmniej filtrów i zakłóceń   
korygować to mogę akustykę a nie system i w tej chwili mam całkiem dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mount Everest tez jest sztuczny, wymuszony i jest ZAKLOCENIEM. Gwarantuje ci, ze w sygnale go nie ma
Ale jak tak lubisz, to wszystko jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, .:Gerard:. napisał:


korygować to mogę akustykę a nie system i w tej chwili mam całkiem dobrze

Mody pomieszczenia duzo łatwiej i taniej skorygować paramatrycznym equalizerem (czy teraz DSP jak kto woli) w domenie cyfrowej. Też mam tak zrobione a mody miałem trzy. dBX 480 wpięty w tor niskich załatwił sprawę dla całego toru i wszystkich źródeł.

A tu masz wbudowany za free. I możesz go włączyc i wyłączyć jednym ruchem i posłuchac jaki daje wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.