Skocz do zawartości
IGNORED

cd. TomBase Tomasz S. - jakość usług PODSTAWKI STANDY - beznadzieja wykonawcza


bodo0010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u wyżej wymienionego Pana zamówione standy, kasę oraz potwierdzenie przelewu przesłałem 5 dni temu i od tego czasu nie odpisuje na maile oraz SMS-y. Jednak na razie nie spisuję na straty, chociaż szkoda że tego tematu wcześniej nie znalazłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Lobo Srobo said:

Tematów odnośnie tych półproduktów jest więcej. Standy dostaniesz,ale szału nie będzie...

Postanowiłem zaryzykować, ciężko znaleźć coś z gotowych produktów do MA Silver 100 żeby górna płyta nie była wielkości połowy podstawy głośnika :P 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem bo szukam nowego stolika. Ten na zdjęciach prezentuje się nieźle i cena nie zabija. Ktoś zna lepsze źródło w podobnych pieniądzach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audioanfanger napisał:

Postanowiłem zaryzykować, ciężko znaleźć coś z gotowych produktów do MA Silver 100 żeby górna płyta nie była wielkości połowy podstawy głośnika 😛

Nie łudź się,że zamówione standy będą miały wymiary takie jakie Ty chcesz😆 Tu jest wolna amerykanka. Też kiedyś skusiłem się na ten złom,bo na zdjęciach wyglądało to dobrze, a i cena wydawała się być atrakcyjna. Standy przyszły z miesięcznym opóźnieniem,o 7 cm za wysokie z krzywymi blatami i zaciekami. Wszędzie masa odprysków po spawaniu do tego jakieś dziwne przebarwienia. Sprzedałem je jakiś czas temu za flaszkę i tyle są one wg.mnie warte... Może na przestrzeni lat się coś tam zmieniło i poprawiło,ale to chyba marna nadzieja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Lobo Srobo said:

Nie łudź się,że zamówione standy będą miały wymiary takie jakie Ty chcesz😆 Tu jest wolna amerykanka. Też kiedyś skusiłem się na ten złom,bo na zdjęciach wyglądało to dobrze, a i cena wydawała się być atrakcyjna. Standy przyszły z miesięcznym opóźnieniem,o 7 cm za wysokie z krzywymi blatami i zaciekami. Wszędzie masa odprysków po spawaniu do tego jakieś dziwne przebarwienia. Sprzedałem je jakiś czas temu za flaszkę i tyle są one wg.mnie warte... Może na przestrzeni lat się coś tam zmieniło i poprawiło,ale to chyba marna nadzieja.

O ile w ogóle przyjdą to "pochwalę" się efektami.

Kluczem tutaj jest "o ile" bo od 5 dni zero kontaktu z "wykonawcą" :P

Jeżeli produktu, za który już zapłaciłem nie otrzymam, a umowa była na "maila" to jaka jest najprostsza droga do odzyskania środków? 

Liczę na to, że ta wiedza nie będzie mi potrzebna jednak wolę się przygotować w razie czego :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem taki jak w linku, który podałem  na poprzedniej stronie. Taki ładny amerykański mam.😉 Stoi równo, cały  drewniany z buku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2022 o 08:52, tomek7776 napisał:

Kraków.i wszystko jasne.

Czy mógłbyś rozwinąć tą błyskotliwą myśl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Pan - TomBase

nie miał czasem pasjonującego „wykładu” na AVS w pokoju Ayona o tym jak ciezko jest producentom, wojna , inflacja , masło drogie itd…

a jak grupka młodych audiofili chciała wejść posłuchać to ich nie wpuścił ….musieli zaczekać na kolejna turę ….żeby wykładu nie stracić 

ale jesli się mylę to z góry przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2022 o 16:13, Audioanfanger napisał:

...ciężko znaleźć coś z gotowych produktów do MA Silver 100 żeby górna płyta nie była wielkości połowy podstawy głośnika 😛

A to nie Tobie pisałem, żeby miedzy platformę standu a kolumnę dać cztery małe kuleczki bluetac?

W dniu 14.11.2022 o 18:35, Audioanfanger napisał:

...już zapłaciłem...

Całość czy zaliczkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, szymon1977 said:

A to nie Tobie pisałem, żeby miedzy platformę standu a kolumnę dać cztery małe kuleczki bluetac?

Tak, a bluetac i uhu patafix to to samo?

Bo patafixa można dostać w rossmannie a bluetaca trzeba szukać w necie i płacić za wysyłkę a to tania rzecz :P

22 minutes ago, szymon1977 said:

Całość czy zaliczkę?

Całość, wciąż czekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Audioanfanger napisał:

Tak, a bluetac i uhu patafix to to samo?

Mie mam pojęcia. U mnie kolumna na bluetac nie spadła ze standu po przewróceniu całości.

21 minut temu, Audioanfanger napisał:

Całość...

Ups, kupiłeś kota w worku, mam nadzieję, że nie będziesz rozczarowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audioanfanger napisał:

Tak, a bluetac i uhu patafix to to samo?

Bo patafixa można dostać w rossmannie a bluetaca 

możesz poszukać w sklepie z artykułami szkolnymi/biurowymi  a i przy odklejaniu od standu kolumny nie ciągnąć w górę tylko kolumnę ''odkręcać'' od standu lepidło po czasie lekko wysycha i trzyma mocno można oderwać fornir/okleinę od kolumny 

jeszcze jest faber castell sprawdziłem trzyma dobrze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, jarekb napisał:

przy odklejaniu od standu kolumny nie ciągnąć w górę tylko kolumnę ''odkręcać'' od standu lepidło po czasie lekko wysycha i trzyma mocno można oderwać fornir/okleinę od kolumny 

Dlatego kuleczki malutkie, kilka mm każda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja dla zainteresowanych.

Standy przyszły, z lekkim opóźnieniem ale przyszły. Dzięki niezwykłym usługom FedEx'a karton był całkowicie zniszczony. Jeszcze takiego stanu przesyłki nie widziałem w życiu. Standy same w sobie też trochę ucierpiały, lakier odpryśnięty na narożnikach, porysowane. Nic nie było pogięte, tyle dobrego.

Standy nie są wybitnie wykonane, co najwyżej można je nazwać dobrymi. Można się przyczepić jak się człowiek przygląda z bliska, z daleka wyglądają całkiem nieźle. Minusem były słabe nawiercenia na kolce, wkręcenie kilku było prawdziwą męką z użyciem kombinerek :)

Nie mam porównania do innych standów w podobnym zakresie cenowym. Jak by się miały do np Norstone Stylum 3.

Czy kupiłbym je drugi raz? Raczej nie.

Czy polecam? Polecam najpierw rozejrzeć się za gotowymi produktami. U mnie powodem zamówienia ich były MA Silver 100 i ich spora podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Audioanfanger napisał:

U mnie powodem zamówienia ich były MA Silver 100 i ich spora podstawa.

Dla potomnych: między stand a monitor daje się 4 kuleczki z bluetac, trzyma nawet po przewróceniu całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, szymon1977 said:

Dla potomnych: między stand a monitor daje się 4 kuleczki z bluetac, trzyma nawet po przewróceniu całości.

Oczywiście, jednak chciałem żeby powierzchnia górnej płyty była trochę większa. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szymon1977 napisał:

Dla potomnych: między stand a monitor daje się 4 kuleczki z bluetac, trzyma nawet po przewróceniu całości.

Lub bez syfienia - taśma dwustronna albo mocne rzepy na taśmie dwustronnej na podstawie i na kolumnach. 

51 minut temu, Audioanfanger napisał:

Mała aktualizacja dla zainteresowanych.

Standy przyszły, z lekkim opóźnieniem ale przyszły. Dzięki niezwykłym usługom FedEx'a karton był całkowicie zniszczony. Jeszcze takiego stanu przesyłki nie widziałem w życiu. Standy same w sobie też trochę ucierpiały, lakier odpryśnięty na narożnikach, porysowane. Nic nie było pogięte, tyle dobrego.

Standy nie są wybitnie wykonane, co najwyżej można je nazwać dobrymi. Można się przyczepić jak się człowiek przygląda z bliska, z daleka wyglądają całkiem nieźle. Minusem były słabe nawiercenia na kolce, wkręcenie kilku było prawdziwą męką z użyciem kombinerek 🙂

Nie mam porównania do innych standów w podobnym zakresie cenowym. Jak by się miały do np Norstone Stylum 3.

Czy kupiłbym je drugi raz? Raczej nie.

Czy polecam? Polecam najpierw rozejrzeć się za gotowymi produktami. U mnie powodem zamówienia ich były MA Silver 100 i ich spora podstawa.

Norstone są bardzo dobrze wykonane. Czy warto Tombase czy nie - wszystko zależy od ceny, ale za 300-400zł można kupić ładne używki Norstone, Vap, Atacama itp, z gwarancją solidnego wykonania. 

Co do kuriera - gdyby było solidnie zabezpieczone w środku to by nie było problemu, ma być tak zabezpieczone żeby przeżyło ewentualny upadek. Tymczasem ludzie pakują byle jak, nakleją czasem naklejkę 'ostrożnie szkło' i myślą że to im zagwarantuje bezpieczną wysyłkę... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem był z zabezpieczeniem ich do transportu. 

Ja odbierałem osobiście i wtedy nalezycie było to sprawdzane przy odbiorze. 

Przy wysyłce chyba też wolał bym coś firmowego. 

Z drugiej strony też miałem na wymiar 😕

takiego bym gotowego nie kupił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, don111 napisał:

Lub bez syfienia - taśma dwustronna albo mocne rzepy na taśmie dwustronnej na podstawie i na kolumnach. 

Norstone są bardzo dobrze wykonane. Czy warto Tombase czy nie - wszystko zależy od ceny, ale za 300-400zł można kupić ładne używki Norstone, Vap, Atacama itp, z gwarancją solidnego wykonania. 

Co do kuriera - gdyby było solidnie zabezpieczone w środku to by nie było problemu, ma być tak zabezpieczone żeby przeżyło ewentualny upadek. Tymczasem ludzie pakują byle jak, nakleją czasem naklejkę 'ostrożnie szkło' i myślą że to im zagwarantuje bezpieczną wysyłkę... 

Bo on tak pakuje. Nie zabezpiecza brzegow. Do mnie też przyjechały poobdzierane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Audioanfanger napisał:

Czy kupiłbym je drugi raz? Raczej nie

I wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu odebrałem przesyłkę ze standami od Tombase. Wykonanie bardzo średnie. Potwierdzam kłopoty przy wkręcaniu kolców, płyta stalowa w podstawie kolumny lekko wygięta. Fatalne pakowanie. Standy dotykały do siebie, została zdarta farba. Machnąłem ręką na reklamacje i sam je trochę podmalowałem. Kontakt z firma bardzo specyficzny. Właściciel przekonany o swojej wielkości, nerwowo reaguje na uwagi o opóźnieniach w terminie. Ogólnie nie polecam. Drugi raz bym nie zamówił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pdkl napisał:

Fatalne pakowanie. Standy dotykały do siebie, została zdarta farba. 

Trzeba nazwać rzeczy po imieniu, ten gość jest zwykłym głąbem kapuścianym, skoro tak pakuje standy, że w środku się stykają, bez żadnych przekładek. 

Nie dziwne więc, że mniej oczywiste rzeczy, jak sprawdzenie i ewentualne poprawienie gwintów - też przerastają jego możliwości.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, don111 napisał:

Trzeba nazwać rzeczy po imieniu, ten gość jest zwykłym głąbem kapuścianym, skoro tak pakuje standy, że w środku się stykają, bez żadnych przekładek. 

Nie dziwne więc, że mniej oczywiste rzeczy, jak sprawdzenie i ewentualne poprawienie gwintów - też przerastają jego możliwości.... 

Rzekłbym iż ma w dupie czy sie poobijaja czy nie. Klient włoży więcej siły i gwint sam sie poprawi. Robi masówkę i tyle. Procent klientów niezadowolonych zniknie w tłumie pozytywów. 
 

Przykład pierwszy z brzegu. Jakiś czas temu zamówiłem nogi do stolika z prętów u innego Pana. Dostałem towar lekko obity z cała masa odprysków. 
 
Nadmienię, ze posiadam cały park maszynowy i mogę zrobić każdy element sam. Brak czasu wygrał. Sprawy nie zgłosiłem bo nie było sensu sie użerać. 
 

chcesz idealnie - zrób se sam 🤷‍♂️

I właśnie na takich klientów liczą tacy sprzedawcy ——- którzy odpuszcza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na foto u gościa ten stolik nie wygląda OK...proszę spojrzeć na lewy róg.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.