Skocz do zawartości
IGNORED

Selektor wejsc - jak ?


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno zrobiłem płytkę selektora na 6 wejść i umiesciłem w wątku i na swojej stronie, w pdf do pobrania, wspułpracuje ze sterownikiem od Veterana i można płytkę wykozystać a sterowanie można by napisać od nowa ,niestety Ja nie potrafię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka doszla z Hong Kongu... Poowijane w kawałki kolorowych gazet z pięknymi "znaczkami" odkryłem wszystko co było zamówione. Jakość nie budzi żadnych zastrzeżeń. Komletne kacesoria do montażu, śróbki gniazda - tylko przewodziki, trafo i można uruchamiać. Brak instrukcji - trzeba poświecić kilka minut na elektronikę (biegunowość zasilania nieoznaczona) i trochę wiecej na obudowe, która składa się z indywidualnych płyt (płaskie góra i spód, i C-owe boki).

Kit odpalił się od razu jak dostał zasilanie - na razie z zasilacza laboratoryjnego. Pierwsza miła niespodzianka to że LEDy błysnęły na przepiękny niebieski kolor - zdjęcie tego nie oddaje. Użyłem ciemniejsze niebieskie plexi, bo dostarczone było zbyt jasne.

Na zasilaczu jest zamontowany duży radiator dla 7805... Potem przekonałem sie dlaczego. Na tłumieniu prawie zerowym gasł wyświetlacz.... Przekażniki są włączone praktycznie wszystkie i ciagnie dużo prądu. Musiałem podać większy prąd aby wyeliminować tę "wadę".

 

Wnioski są takie - Do Passa Alepha 1.7 chyba sie to nie nadaje - chyba że będziemy dobrze wietrzyć (tam muszą być 2 takie regulatory i zasilacze (zbalansowany tor)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pudło było duże (ze względu na płyty górną i dolną obudowy)... Wartość towaru 75 USD ;-)

Przy okazji przesyłka jest tańsza (bo zależy od wysokości ubezpieczenia).

 

Poczta wzięła w imienu UC 78 zł (z VATem).

 

Po włączeniu regulatora - zaczyna od wejścia 1, max wyciszenie -88 dB. Jak włączymy Mute, poziom tłumienia gaśnie i zapala się co 0.5 sek. Pilot ma proste przejrzyste przyciski i jest poręczny. Ma jeszcze jeden guzik "Monitor" - nie odkryłem gdzie podłącza się te wyjścia. Na wyświetlaczu zmieniają się Literki na polu który pokazuje normalnie nr wejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie posłuchałem tego "przekaźnikowego regulatora głośności".

Jestem oczarowany.

 

Słychać że jest lepiej, szczegóły się jeszcze oczyściły, zniknęła lekka "poświata", i usłyszałem nawet drobny szczegół którego nie słyszałem wcześniej.. Na końcu 6 utworu Diana Krall przewraca stronę z nutami ... Nie słyszałem tego na Alpsie w pre pasywnym QED'a.

Może dlatego, że kabelki łączące gniazda z płytką mają po 2-4 cm i są dobrego pochodzenia - Kimber KCAG?

 

Skoków jest jak się okazało 100. Po włączeniu zawsze ustawia sie na wej 2 i tlumienie -88.

Mozna zejść do -99 lub w gore. Pierwsza próba była robiona w polaczeniu z GC 3875 na akumulatorach.

Na -88 bylo slychac bardzo wyraznie (myslalem ze to tlumienie bardzo głebokie ). Kolumny miały ok 98 dB. Poziom głośny przy którym najczęściej słucham muzy wypadł tu na -36 / -30.

Pilot nie jest raczej na RC5 (szkoda... - lub rozpoznaje inny typ urządzenia niż AMP)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem obawy czy tak nie bedzie... Przez pierwsze kilka minut bawiłem się pilotem. (szybka ciemniejsza 3 mm okazała się oporem dla podczerwieni - trochę gorzej reaguje.)

 

Delikatny trzask - raz usłyszałem na pewno - tzn że problem nie istnieje jako warty dyskusji - przyjmijmy że nie ma trzasków przełączania.

 

Natomiast tak jak QED - zmiana wejścia (miałem 2 sygnały 1- z CD, 2 - z DACa zewnętrznego) jest tak niezauważalna, że uznaję że również nie ma trzasku przełączenia wejść.

 

Za to słychać wyraźnie przy niskich poziomach głośności charakterystyczne cykanie.... przekaźników.

I to z tego powodu PASS musiał przejść na kluczowanie tranzystorami w najnowszych preampach?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki do zakładu udostępnie, powiem więcej jest zakład który już robi tę plytkę dla MAL " www.merkar.pl" i może jeszcze mają klisze więc mozna by się dowiedzieć za ile zrobili by większą ilość PCB do tego projektu.i jeśli za drogo to sprubować można gdzie indziej - inwęcja należy do was koledzy:o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stmaniak< Powinien współpracować, Nie wiem jakie śą dokładnie różnice w programie sterownika napisanego dla Jara 1 i Andrei 29 , w moim jest 6 wejść sterowanych inpulsem , reset ,wejscie monitor sterowane inpulsem , i wyjsciowy przekażnik z układem opużniającym zabespieczający koncówkę mocy przed impulsami niestabilości układów pre w momęcie włączenia i wyłączenia , pozatym układ ma funkcję odłanczania wyjscia pre przy każdej zmianie wejscia którą można pominąc, ewentualnie można też wykożystać ten układ jako MUTE gdyby sterownik miał wyprowadzony taki sygnał na zewnącz. Dublując przekażniki wejsciowe można by zrobić też wejscia XLR a wyjsciowy - wyjscie XLR . lecz nad tym trzeba było by się zastanowić . Mógł bym podprojektować też układ ten tak by był bardziej uniwersalny lecz musieli byśmy ustalić co i w jak sposób miał by obsługiwać selektor i napisać do niego odpowiedni sterownik, jak napisałem wcześniej programować nie potrafię i tym musiał by się zająć ktoś inny, pozdrawiam Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja prawdopodobnie będę oddawał do zakładu selektor przedstawiony przeze mnie kilka wpisów wyżej, z małymi poprawkami.

A jego cechy to:

- 5 przełączanych źródeł - XLR/RCA

- dowolny wybór każdego źródła (XLR lub RCA)

- sterowanie:

a) impulsowe - 5-set, 1-wspólny reset (czyli podobnie jak u bodo_z, z czego wynika, że ze sterownikiem veterana będzie współpracował - nie znam sterownika, ale jeśli układ bodo współpracuje, to ten także)

b) I2C - czyli tylko 3 przewody z procka mogą sterować całym selektorem (ponadto możliwość zmontowania np. 3 takich selektorów i mamy sterowanie 6 - kanałowe:), wciąż tylko 3 przewodami) - ten rodzaj sterowania będzie realizowany przez mój sterownik (także mogę oddać do zakładu jeśli znajdą się osoby zainteresowane) lub przeprogramowany sterownik veterana)

- mała, rzekłbym kompaktowa płytka (wymiary: 42,5 x 112,5mm)

 

Aha, w przypadku używania tylko do RCA, motujemy po prostu połowę (5) przekaźników.

 

To tyle. Płytkę prawdopodobie tak czy inaczej będę oddawał do zakładu, więc jeśli jest ktoś zainteresowany, to proszę o kontakt, gdyż im więcej osób tym wyjdzie taniej:) Jak wspominałem, sterownik z zaprogramowanym procesorkiem, także będę mógł wkrótce udostępnić (sterowanie selektorem, potencjometrem na PGA2310, włącz wyłącz, soft-start układów mocy - wzmacniaczy, sterowanie do wyboru z impulsatora lub pilota RC5 i pare innych drobnostek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msfalcon< chciał bym z tobą pogadać wyślij mi proszę na @ sposub kontaktu z tobą , oile jesteś zainteresowany? Namiary w o mnie Ppozdrawiam Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, poszedł mail do Ciebie bodo_z.

A właśnie, tak zupełnie nie na temat, ale zauważyłem, że niektórzy piszą nicki z dużej litery (np. bodo_z tak napisał mój)...ja wyznaję zasadę, iż piszę dokładnie tak jak ktoś się zarejestrował - więc proszę, nie odbierajcie tego jako brak szacunku czy coś podobnego:)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

> Ryszard_wpl, 31 Mar 2006, 16:34

 

Lekki off-topic: Ludzie od ktorych zamowiles zestawik to bardzo urocza para i zajmuja sie dystrybucja sprzetu i czesci dla DIY robionych przez Li-te audio, nie wiem czemu ale stronka Li-te zniknela ale to chyba jest podyktowane faktem ze kopiowali oni wzmacniacze: Pass, Rowland, CJ itp - piszac ze sa po modyfikacjach - trudno jednak byc pewnym. Wracjac do zakupow 'ala' Hong Kong to kupilem od tej pary (eshop.diyclub.biz) DAC-AH i podobnie jak u Ciebie jestem oczarowany jakoscia czesci i dzwiekiem tego malego DAC'a. Sa oni solidni i PayPal jest calkiem bezpieczny. Na skladzie maja duuzo sprzetu choc w rzeczywistosci to maly box w dzielincy zakupow Kowloon, zreszta tam jest cala masa podobnych sklepow gdzie sprzet znany z naszych polek jest duzo duzo duzo tanszy.

 

Co do ogolnych zakupow w HKG to nie mialem problemow jak dotad - ostatnio dotarly do mnie Aurum Cantus G2 za około 50% ceny jaką proponuje dytrybutor z włoch:)....

 

Generanie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morris, 27 Kwi 2006, 11:34

 

>->mad_z

>Możesz podać namiary gdzie kupywałeś Aurum Cantus G2?

 

Kupowałem u właściciela poniższego sklepu w Hong Kongu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właściwie to na składzie on nie ma tych głośników - możesz napisać po prostu do Kena i zapytać czy może ma jeszcze coś dostępne, ja nawiążałem z nim kontakt poprzez forum gdzie pisał że ma AC do sprzednia, bo chciał robić na nich projekt ale zrezygnował. O ile pamiętam miał AC3 i AC2...może coś jeszcze, czy coś jeszcze mu zostało tego nie wiem.

 

Jest on bardzo kooperatywnym człowiekiem i być może mógłby sprowadzić z 'Mainland' większą ilośc i przesłać do Polski. Jeśli byłaby wola większej ilości uczestników, to mogę/możesz spytać Kena co myśli o takim 'deal' i jaki byłby koszt - w razie co warto byłoby otworzyć nowy wątek i nie zaśmiecać 'przekaźników' więcej -- bo nas ustrzelą:)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mad_z

 

Chętnych na zakupy chyba nie będzie dużo.

 

Szkoda, bo chętnie bym domówił trochę dobizagów i wypełnił kolejną paczkę. DIYclub sprzedałby mi front czarny z AL za 20 usd (pomyliłem i kupiłem srebrny), ale wysyłka jest w chyba nawet wyższej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przeglądając słodkości ze sklepu hongkongowego znalazłem switche... skąd doszedłem do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ....

Co wy na to? Musi być tańsze niż Elma... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl, rekin,...

 

Jak najbardziej warto by cos zamowic - sam sie zastanawiam nad paroma czesciami i obudowa...

Jesli temat nie ruszy odezwe sie na priva i cos zorganizuje;) - jednak poczekajmy 2-3 tygodnie jeszcze - co Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :)

Obudowy - fajna sprawa, choć osobiście wziąłbym kilka dupereli, kilka potków i switchy - bo tanio, może jakieś knobs i na pewno trochę teflonowych rurek i być może jakieś przewodziki. Muszę pomyśleć ile mogę wydać, ale jeśli transport podzielimy na kilka osób, to wyjdzie tanio jak barszcz.

Myślę, że dla tego zamówienia warto byłoby założyć oddzielny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.