Skocz do zawartości
IGNORED

Joe Biden Prezydentem USA - Trzymamy kciuki | Wątek ogólny o USA


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Zyzol napisał:

Skoro już tak bardzo uciekasz od tematu, to zapytam:

W Iraku, Libii, Syrii i w innych miejscach nie nie giną obywatele tych państw?

Ile milionów Murzynów wymordowały demokracje zachodnie w swoich koloniach, ile milionów Murzynów zrobiono niewolnikami, ile w przeliczeniu na USD zarobiły na tym demokracje zachodnie?

Ile milionów Indian wymordowano w Stanach Zjednoczonych?

I co ty na to, demokrato? 

Po pierwsze to najwięcej Arabów ginie z rąk innych Arabów . Skąd się wzięła nazwa organizacji palestyńskiej Czarny Wrzesień ? Stąd ,że król Jordanii Hussain wymordował wtedy , w latach 70 więcej Arabów niż Izrael .W wymienionych przez ciebie krajach Arabowie mordują Arabów . Czasy niewolnictwa to zamierzchła przeszłość .A czasy handlu niewolnikami dotyczą większości ówczesnych krajów .Uczestniczyli w tym oprócz Europejczyków i Amerykanów także Arabowie , Turcy , Hindusi i afrykańscy kacykowie .A my w Europie Wsch. także .Przecież chłopi pańszczyźniani to też niewolnicy .Proceder ten kwitł w Polsce i w Rosji . Czemu się nie czepiasz Mieszka I czy Chrobrego . Też żyli z handlu niewolnikami . Skąd się wzięło słowo Słowianin .Od łacińskiego określenia niewolnika .Książęta słowiańscy , np. Piastowie handlowali niewolnikami i dostarczali ich do Bizancjum . Takie porównania są bez sensu , są głupie .

A teraz wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację .W 1938r. wojska francusko - brytyjskie i polskie wkraczają do Niemiec i obalają Hitlera .Co się wtedy dzieje ? Ówczesny Zyzol natychmiast z oburzeniem potępia ten akt agresji niczym nieuzasadnionej . I boleje nad niemieckimi stratami w walkach z koalicją . Ale nie ma II wojny .Podobnie w Rosji w 1917r. Nie ma rewolucji , nie ma wojny domowej , komunizmu i tego wszystkiego co było potem .Ja wiem , to są tylko fantazje ale ukazują pewne mechanizmy . Każdy czas miał swoje prawa i obyczaje .Klasyczna cywilizacja ateńska z V wieku p.n.e. oparta była na niewolnictwie Liberalna demokracja tak znienawidzona przez Zyzola nie powstała znikąd , nie spadła na Ziemię z kosmosu . Powstawała w wielkim mozole ,latami budowana przez społeczeństwa zachodnie ( nie w Azji czy Afryce ) na zasadzie prób i błędów .I jest to wielkie osiągnięcie Europy .Pisząc społeczeństwa zachodnie trzeba myśleć przede wszystkim o W. Brytanii . Jak wszystko na tym świecie liberalna demokracja też się zmienia i ewoluuje .Wymaga stałych korekt i udoskonaleń . Ale jak na razie niczego lepszego nie wymyślono .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dzięki Bidetowi juz nawet Putin pcha sie do naszego eurokolchozu  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jaro_747 napisał:

mówię o faktach.

No nie zupełnie, interpretujesz, tak jak inni.
Bo nic innego nie można z tym zrobić

1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

nie miały ze sobą łączności?

To bez znaczenia gdyby chociaż jeden z nich zinterpretował sytuację inaczej lub tak samo, jak pozostałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dzięki Bidetowi juz nawet Putin pcha sie do naszego eurokolchozu  :)))

Według PiS przez Bidena krowy nie dają mleka.

Godzinę temu, xniwax napisał:

No nie zupełnie, interpretujesz, tak jak inni.
Bo nic innego nie można z tym zrobić

Mówię o faktach które są takie, że każdy z okrętów podwodnych miał po jednej torpedzie z głowicą 5-10kT. Okręty nie miały łączności ani ze sobą ani z dowództwem. Coś się tu nie zgadza???

A tomuś zaczął od uderzenia przez rosyjskie łodzie podwodne rakietami balistycznymi na amerykańskie miasta. Święcie w to wierzył i twierdził ze jestem tumanem skoro o tym nie wiem.

No i co ty na to?

Jest różnica czy nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaro_747 napisał:

Jest różnica czy nie ma?

Dla mnie bez różnicy. Żyjemy, a Biden dzisiaj może być prezydentem.
Reasumując, żadne kilotony nie były do niczego potrzebne.
 

19 minut temu, Jaro_747 napisał:

...twierdził ze jestem tumanem...
No i co ty na to?

Wybacz, ale nie interesuje mnie ta kwestia, jest mało istotna w skali globalnej, lokalnie tym bardziej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Dla ciebie nie ma bo nie kumasz tematu. Co też w sumie nie ma znaczenia.

Wystarczy jedna torpeda / rakieta o małej mocy a nawet zwykły fake by maszyna ruszyła. Więc nie, to nie ma totalnie żadnego znaczenia, z resztą cała armia rosyjska bazuje na tej zasadzie.

3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Kolejna seria gdybań a ja cały czas mówię o faktach.

Tia.. a gdzie są ta fakty ? 90% Twoich wypowiedzi to próba obrazy, dyskredytacji i odwracania kota ogonem.

2 godziny temu, xniwax napisał:

No nie zupełnie, interpretujesz, tak jak inni.

on przedstawia wersję innych, sam nie myśli

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podtykam ci dane pod nos a ty ich nie widzisz to szkoda mojego czasu na taki przypadek skrajniej ignorancji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Po pierwsze to najwięcej Arabów ginie z rąk innych Arabów . Skąd się wzięła nazwa organizacji palestyńskiej Czarny Wrzesień ? Stąd ,że król Jordanii Hussain wymordował wtedy , w latach 70 więcej Arabów niż Izrael .W wymienionych przez ciebie krajach Arabowie mordują Arabów . Czasy niewolnictwa to zamierzchła przeszłość .A czasy handlu niewolnikami dotyczą większości ówczesnych krajów .Uczestniczyli w tym oprócz Europejczyków i Amerykanów także Arabowie , Turcy , Hindusi i afrykańscy kacykowie .A my w Europie Wsch. także .Przecież chłopi pańszczyźniani to też niewolnicy .Proceder ten kwitł w Polsce i w Rosji . Czemu się nie czepiasz Mieszka I czy Chrobrego . Też żyli z handlu niewolnikami . Skąd się wzięło słowo Słowianin .Od łacińskiego określenia niewolnika .Książęta słowiańscy , np. Piastowie handlowali niewolnikami i dostarczali ich do Bizancjum . Takie porównania są bez sensu , są głupie .

A teraz wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację .W 1938r. wojska francusko - brytyjskie i polskie wkraczają do Niemiec i obalają Hitlera .Co się wtedy dzieje ? Ówczesny Zyzol natychmiast z oburzeniem potępia ten akt agresji niczym nieuzasadnionej . I boleje nad niemieckimi stratami w walkach z koalicją . Ale nie ma II wojny .Podobnie w Rosji w 1917r. Nie ma rewolucji , nie ma wojny domowej , komunizmu i tego wszystkiego co było potem .Ja wiem , to są tylko fantazje ale ukazują pewne mechanizmy . Każdy czas miał swoje prawa i obyczaje .Klasyczna cywilizacja ateńska z V wieku p.n.e. oparta była na niewolnictwie Liberalna demokracja tak znienawidzona przez Zyzola nie powstała znikąd , nie spadła na Ziemię z kosmosu . Powstawała w wielkim mozole ,latami budowana przez społeczeństwa zachodnie ( nie w Azji czy Afryce ) na zasadzie prób i błędów .I jest to wielkie osiągnięcie Europy .Pisząc społeczeństwa zachodnie trzeba myśleć przede wszystkim o W. Brytanii . Jak wszystko na tym świecie liberalna demokracja też się zmienia i ewoluuje .Wymaga stałych korekt i udoskonaleń . Ale jak na razie niczego lepszego nie wymyślono .

Jak widać, iwaszczukiewicz uważa, że od czasy "dzikusów" Piastów można porównywać bezpośrednio do współczesności. Wobec tego zapytam, kto był wówczas rzecznikiem praw obywatelskich?

Natomiast bez wątpienia iwaszczukiewicz stosuje manipulację myślową i zrównuje konflikty wewnętrzne, zresztą często inspirowane z zewnątrz, z wojnami najeźdźczymi i ich następstwami dla podbitych państw i społeczeństw. Te wojny są niczym innym, jak dawnych kontynuacja podbojów kolonialnych.

Pomija zupełnie fakt, że umiłowana przez niego liberalna demokracja, powstała w wyniku prowadzonego przez setki lat wyzysku zewnętrznego (wojny, podboje innych państw, grabieże, niewolnictwo) i wewnętrznego (niewolnictwo, wyzysk i nieprzestrzeganie praw szerokich mas społecznych, niesprawiedliwy podział dochodów) przez niewielu tych, którzy w pewnym momencie postanowili wielu rzucić trochę ochłapów, aby uspokoić nastroje społeczne. 

Obecnie demokracja ta ewoluuje w złym kierunku, co dostrzegli nawet ci, którzy sterują obecnie Bidenem, ale strugający bocznicowego mentora iwaszczukiewicz tego już nie widzi. Zamiast tego popisuje się mini rozprawką na temat demokracji, twarde fakty mając za nic. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Zawsze możesz wybrać demokrację putinowską .

Takiej odpowiedzi oczekiwałem 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie wajrus położy ostateczny kres nawet tej mocno juz upudrowanej "demokracji liberalnej"

 po to zresztą został wypuszczony by przyspieszyć pewne procesy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zyzol napisał:

Takiej odpowiedzi oczekiwałem 😎

Ja twojej też .

4 minuty temu, costa brava napisał:

obecnie wajrus położy ostateczny kres nawet tej mocno juz upudrowanej "demokracji liberalnej"

 po to zresztą został wypuszczony by przyspieszyć pewne procesy 

Pozostaje ci tylko emigracja do Korei Płn. Tam nie ma demokracji liberalnej i koronawirusa . Istny raj !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Kolejna seria gdybań a ja cały czas mówię o faktach.

Operujesz wyłącznie faktami wytworzonymi we własnym zakresie. Inne są przez ciebie nieprzyswajalne. 😎 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antyszczepionkowcach opierać dorwanie się do koryta jest, jak widać na przykładzie ostatnich wyborów w Rzeszowie raczej mało zachęcające. 

A prawaki dalej brną.... Tym bardzie, ze walczą z demokracją, by zaprowadzić dyktaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ikona Konfederatów nie tylko bez maseczki na zakupach w Otwocku. Jeszcze powinien gatki ściagnąć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zyzol napisał:

Operujesz wyłącznie faktami wytworzonymi we własnym zakresie. Inne są przez ciebie nieprzyswajalne. 😎 

Kłamiesz jak zwykle, mącisz i mataczysz. Napisałem wyraźnie jak dla intelektualnie nierozgarniętego a ty dalej swoje. Dwóch zdań nie potrafisz ogarnąć i trzech faktów. Żałosne.

Aha - z łaski swojej d... mi nie zawracaj swoimi jękami jaki to niedobry jestem - leć z tym od razu na policję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jaro_747 napisał:

Kłamiesz jak zwykle, mącisz i mataczysz. Napisałem wyraźnie jak dla intelektualnie nierozgarniętego a ty dalej swoje. Dwóch zdań nie potrafisz ogarnąć i trzech faktów. Żałosne.

Aha - z łaski swojej d... mi nie zawracaj swoimi jękami jaki to niedobry jestem - leć z tym od razu na policję.

Jak zwykle kompromitacja. Do pięt mi nie dorastasz. 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jar1 napisał:

Tym bardzie, ze walczą z demokracją, by zaprowadzić dyktaturę.

NO, tak walczą, że dyktator nie może sobie dwóch wież zbudować we wsi Warszawa...bo mu inny dyktator Pan T nie pozwala.

Reasumując drogi jarzełan - dedykuje tylko tobie ku zakwitaniu jeszcze większych głupot.

obraz.png.48c1649cd49cd8d6167f6dbbad969526.png

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, costa brava napisał:

i przymusowych szczepien ktore zapowiada Kaczafi 

demokracja pełną gębą 

Tak , już od pół roku trwają przymusowe szczepienia .Czy już cię dopadli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tak , już od pół roku trwają przymusowe szczepienia .Czy już cię dopadli ?

... ale konflikt i ciśnienie pomiędzy szczepem szczepionym, a szczepem nieszczepionym będzie narastał - tak normalnie, w ramach miłości i najmojszych racji. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, że mamy trend szczepionkowy - już dawno 'wszystkie' drzewka zostały zaszczepione i jakie mamy piękne owoce, a te niezaszczepione, to jakieś takie dzikie, małe, kwaśne i niedobre. Może z ludżmi też tak trzeba jak z drzewkami...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,że costa pisze o przymusowych szczepieniach . Przed szczepieniami też takie bzdury wypisywał . Czyli kłamie , notorycznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogia do 'drzewek zaszczepionych' zadziałałaby, gdyby ludzkość poszła w dobrą stronę i faktycznie koncerny farmaceutyczne pracowałyby dla ludzkości - generalnie, to chyba nikomu nie zależy na tym, żeby ludzkość nie chorowała...??? Wyobrażacie sobie super szczepionkę dostępną dla wszystkich za darmo, która uodparnia człowieka na wszelkie wirusy i bakterie? Po co to komu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Jeżeli podtykam ci dane pod nos a ty ich nie widzisz to szkoda mojego czasu na taki przypadek skrajniej ignorancji.

dane na temat hipotetycznej sytuacji czy też głupiego filozofowania ? ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Chicago napisał:

Analogia do 'drzewek zaszczepionych' zadziałałaby, gdyby ludzkość poszła w dobrą stronę i faktycznie koncerny farmaceutyczne pracowałyby dla ludzkości - generalnie, to chyba nikomu nie zależy na tym, żeby ludzkość nie chorowała...??? Wyobrażacie sobie super szczepionkę dostępną dla wszystkich za darmo, która uodparnia człowieka na wszelkie wirusy i bakterie? Po co to komu?

dawali takie w wojsku...po co komu chory żołnierz?

nie wiem jak teraz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.