Jump to content
IGNORED

Muzyka religijna, której da się słuchać

Recommended Posts

Gospel albo horały gregoriańskie.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

• Like 1
  • Thanks 1

Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

W dniu 2.04.2021 o 10:55, CDs napisał:

Czy znacie jakieś zespoły czy płyty religijne, które byłyby interesujące pod względem muzycznym i strawne dla osoby lubiącej rock

12 Stones

Demon Hunter

Skillet

P.O.D.

W tej piosence w chórkach Katy Perry.

8 minut temu, vh napisał:

P.O.D.

O!

Youth of A Nation!

Dla basolubów!

Standard i klasyk, chociaż kapela z tych metalowych bardziej.

~Way hay and up she rises early in the morning~

• 3 weeks later...

Edited by Prewwit
  • Like 2

Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

• 3 weeks later...

King's X nie przechwalało się wiarą.

Tu przekaz też jest zakodowany, nie jest wprost (czyli bardziej uniwersalny).

Metalowcy to przecież sekta 🙂

W dniu 8.06.2021 o 08:45, xetras napisał:

King's X nie przechwalało się wiarą.

Tu przekaz też jest zakodowany, nie jest wprost (czyli bardziej uniwersalny).

Metalowcy to przecież sekta 🙂

Zawsze uważałem metali za rodzaj sekty.  Niegroźnej, ale w gruncie rzeczy całkiem pociesznej.

Muzyka koszmarna, ale za to jakie fryzury 🙂

Szukałem świetnego wykonania utworu "Chrystusie" z powyższej płyty.....niestety nie znalazłem.
Za to znalazłem inną perełkę.....

• Like 1

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

W dniu 6.04.2021 o 20:04, Prewwit napisał:
W dniu 6.04.2021 o 19:40, xetras napisał:

O ile nie lubię operowego zadęcia albo w ogóle tenorów to magia była.

Oj magię to on w głosie ma🙂  można też powiedzieć że to jedyny tenor jakiego słucham.

Ma wielkie zasługi w tym że w ogóle ja stary rockman (wyśmiewający operowy styl śpiewu) zbliżyłem się do tego typu muzyki.

Ale to błąd że TYLKO jego słuchasz, "cudze chwalicie, swego nie znacie".....już był tu (na poprzedniej stronie)

to jeszcze dość dalekie "operowego zadęcia", nie do końca muzyka religijna, ale czuć jej klimat i potencjał w głosie....

Miało być operowo.....

Zawsze myślałem że tylko Bocielli potrafił śpiewać utwory muzyki poważnej i nie przenosił maniery operowej do muzyki popularniejszej.....ten robi to chyba jeszcze lepiej, jest chyba bardziej wszechstronny.

z zespołem....

• Like 1
  • Thanks 1

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Opera ?

Popisowe przykłady to też : Krzysztof Cugowski i Farrokh Bulsara ("Mercury"  - czyli żywe srebro).

(po zanzibarsku - ફારુખ બલસારા )

Patos w ich wykonaniu mnie przejmował za bardzo a sam jestem raczej infantylno zabawowy.

Czyli - raczej dla mnie lekka muza.

Edited by xetras
poprawka

W dniu 11.06.2021 o 07:47, xetras napisał:

Patos w ich wykonaniu....

Mnie bardziej niż patos denerwowały (czasem) ich (nazbyt eksponowane) maniery wokalne.....tu oszczędnie dozowana, za to jest chyba troszeczkę patosu.      😉

no to teraz coś bez patosu.....ech jak to warto znać a w tej wersji posłuchać.....  😉 

coś z klasyki na koniec.....

• Like 2

19 godzin temu, Adi777 napisał:

Ciekawy album, wydaje się trochę nierówny, ale warto posłuchać i wyrobić sobie własną opinię.

Dawno temu podchodziłem do tej płyty jak do jeża, ale poszło. Teraz wracam do niej co jakiś czas.
Ostatnio słuchałem jej po wiadomości o śmierci Pierre Henry w 2017 r.

Edited by xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Też fajna płyta.

1 godzinę temu, xniwax napisał:

Dawno temu podchodziłem do tej płyty jak do jeża

W sumie, mimo, iż ją lubię, to wcale Ci się nie dziwię, ale fajnie, że się do niej przekonałeś. Fajne solówki gitarowe tu są, no a wokalista jest jednym z moich ulubionych w całej muzyce rockowej, świetny głos. Jeszcze bym zapomniał o jednej rzeczy - klimat. Chyba jedyna płyta z takim specyficznym klimatem, nastrojem.

Edited by Adi777
Godzinę temu, Adi777 napisał:

no a wokalista jest jednym z moich ulubionych w całej muzyce rockowej, świetny głos.

Tak, Mike Harrison to był kawał głosu.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.