Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór DAC-a (ok. 6000 zł). Szeroka i głęboka scena, gładkość


razorjack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2021 o 19:20, kunster napisał:

Pozwoliłem sobie odkopać temat, szukam opinii na temat Denafrips Ares II kontra Musician Audio Pegasus. W tej chwili gra/grzeje się w moim torze audio Ares II. Jest  to pierwszy DAC, który zrobił w mojej audioświadomości różnicę: powietrze zaczęło drgać: gitary w Metallica, Rammstein, Clawfinger itp mają "gruz", który wylewa się z kolumn. Talerze, które "pachną" metalem (czyli te mało syczące) wreszcie słychać. Trąbki, saksofony w jazzach onieśmielają. Scena jest szeroka w poziomie, ale też przybyło jej znacznie w pionie, można to określić jako "3D". Głosy wokalistów stały się znacznie bardziej prawdziwe, żywe. Do czego porównuję? Chord Qutest, Audio-GD R1, Projekt Nostromo HYPNOS wersja limitowana i kilka pomniejszych. Jak widać, poruszam się raczej w budżetowych granicach. Zastanawiam się nad zakupem Musician Audio Pegasus, ale polski "dystrybutor" utrudnia możliwość odsłuchu owego. A kota w worku w dzisiejszych czasach się nie kupuje, no chyba, że jest megaokazja, a tutaj jej zwyczajnie brak. "Recenzje" sprzętu wykazały totalnie rozbieżne spojrzenia, co zauważyli już użytkownicy forum (ja także byłem tym zaskoczony). Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi, jak ma się Musician Audio Pegasus do Denafrips Ares II? Czy ktoś porównywał consy i prosy tych urządzeń? Reszta mojego toru to: IC Kacsa OCC, Roksan K2, przewody głośnikowe OFC, KEF IC70.

 

jaki ci tak dobrze z denafripsem to moze nie ma co kombinować, zwłaszcza, że pegasus droższy i w razie czego pewnie trudniej bedzie go pogonic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2021 o 15:15, RobG1974 napisał:

Chorda poniosło ostatnio z cenami (I zapewne nie tylko chorda) jak kiedyś kosztował 4500-4900 to była jego dobrą wycena, a napewno nie obecne 6 tys.

Wyjątkowo udany Produkt.  Doskonała jakość. Bez w4 x PCM63P-Kodotrysków. Więc nic dziwnego że rośnie cena.

Taniej będzie PARASOUND D/AC-1600 lub 1500. (4 x PCM63P-K)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób podłączacie swoje źródła do DAC-a Chord Qutest? Chodzi mi o to, że dominującym standardem jak chodzi o cd i streamery jest spdif/coax - a ten DAC ma BNC zamiast RCA. Jest jakaś przejściówka w komplecie, czy trzeba sobie dokupić? A może zastosować specjalny kabel mający z jednej strony BNC, z drugiej RCA? Trochę nie rozumiem dlaczego inżynierowie wyposażyli ten sprzęt w aż dwa jednakowe wejścia BNC, skoro jednak większość z nas posiada już wysokiej klasy kable sdif/coax z końcówkami RCA i nie chce raczej kupować kolejnych po 500zł (lub więcej) za sztukę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie o to chodziło

"2x BNC coaxiale ingang- 24-bit/384kHz/Dual-data mode t.e.m. 768kHz"

BNC stosuje się przy wyższych częstotliwościach. Jest to bardziej profesjonalne połączenie.

Chord gdzieś opisywał jak podłączyć 2 BNC jednocześnie.

Są dostępne wysokiej jakości przejściówki w razie potrzeby.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wyjątkowo udany Produkt.  Doskonała jakość. Bez w4 x PCM63P-Kodotrysków. Więc nic dziwnego że rośnie cena.
Taniej będzie PARASOUND D/AC-1600 lub 1500. (4 x PCM63P-K)
 
Chord nie jest zły w odniesieniu do innych daców delta sigma, miałem go przez kilka miesięcy, później zamieniłem na Musiciana Pegasusa i Pontusa. Pegasus jest tańszy katalogowo od Qutesta i nie jest moim zdaniem wcale gorszy, wręcz ma lepiej poukładaną scenę w głąb i szerz. Oczywiście są lepsze dace ale cenowo już w innej klasie budżetu. Ja mam 2 systemy stereo wszystkie bardzo przejrzyste, tak składane, żeby źródłem kształtować dźwięk I każda zmiana jest bardzo dobrze widoczna, słyszalna.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Pozwoliłem sobie odkopać temat, szukam opinii na temat Denafrips Ares II kontra Musician Audio Pegasus. W tej chwili gra/grzeje się w moim torze audio Ares II. Jest  to pierwszy DAC, który zrobił w mojej audioświadomości różnicę: powietrze zaczęło drgać: gitary w Metallica, Rammstein, Clawfinger itp mają "gruz", który wylewa się z kolumn. Talerze, które "pachną" metalem (czyli te mało syczące) wreszcie słychać. Trąbki, saksofony w jazzach onieśmielają. Scena jest szeroka w poziomie, ale też przybyło jej znacznie w pionie, można to określić jako "3D". Głosy wokalistów stały się znacznie bardziej prawdziwe, żywe. Do czego porównuję? Chord Qutest, Audio-GD R1, Projekt Nostromo HYPNOS wersja limitowana i kilka pomniejszych. Jak widać, poruszam się raczej w budżetowych granicach. Zastanawiam się nad zakupem Musician Audio Pegasus, ale polski "dystrybutor" utrudnia możliwość odsłuchu owego. A kota w worku w dzisiejszych czasach się nie kupuje, no chyba, że jest megaokazja, a tutaj jej zwyczajnie brak. "Recenzje" sprzętu wykazały totalnie rozbieżne spojrzenia, co zauważyli już użytkownicy forum (ja także byłem tym zaskoczony). Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi, jak ma się Musician Audio Pegasus do Denafrips Ares II? Czy ktoś porównywał consy i prosy tych urządzeń? Reszta mojego toru to: IC Kacsa OCC, Roksan K2, przewody głośnikowe OFC, KEF IC70.
 
Niestety nie miałem Aresa i nie umiem się odnieść, mam Pontusa I w wartościach bezwgłednych gra ciekawiej od Pegasusa, ale 2 obszarach Pegasus ma zalety w stosunku do Pontusa. Gra trochę szybciej, i barwowo jest bardziej neutralny. Pontus natomiast ma znacznie lepszy wgląd w szczegóły nagrania, bardziej różnicuje barwy instrumentów, słychać wszystko, pociągnięcia smyczka, rezonans pudla gitary i najważniejsze, oba dace nie mają agresywnego charakteru tak jak większość delta sigma grające często ostrymi krawędziami i poszarpanym dźwiękiem. W r2r wszystko jest płynne i muzykalne i to w długich odsłuchach człowiek docenia, chyba że ktoś tylko lubi łomot i dominację skrajów pasma to nie dla niego sprzęt.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego odnoszę go w porównaniu do delta sigma, bo są fajniejsze od niego r2r. W skrócie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

I wolałbym qutesta od większości delta sigma w jego cenie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

(...) i najważniejsze, oba dace nie mają agresywnego charakteru tak jak większość delta sigma grające często ostrymi krawędziami i poszarpanym dźwiękiem.

Ta ocena jest bardzo naciągana i usprawiedliwić ją może tylko "wąskie" doświadczenie w szukaniu przetworników w technologii delta sigma. Źródło jest bardzo ważnym elementem toru i z dośdwiadczenia przekonałem się że nie warto na nim oszczędzać. W końcu shit in shit out więc jeśli na początku mamy kiepski sygnał to nie powinniśmy oczekiwać cudów że kolumny lub wzmacniacz nam cudownie to odczarują. Przy najbliższej okazji spróbuj zrewizjonizować "wyschnięte" r2r z udanymi przetwornikami delta sigma niestety rzadko pojawiającymi się na rynku wtórnym jak choćby Audio Research DAC8 czy Primare DAC30 albo Hegel HD25/30.

2 godziny temu, RobG1974 napisał:

W r2r wszystko jest płynne i muzykalne i to w długich odsłuchach człowiek docenia, chyba że ktoś tylko lubi łomot i dominację skrajów pasma to nie dla niego sprzęt.

W tych r2r jest coś co mnie nie przekonuje w muzyce jak jest "porozklejana" na wszystkie wymiary do tego ten techniczny nagar charakteryzujący tą dopakowaną muzykalność blee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i hegla słuchałem nie kupiłbym żadnego z nich. Ja napisałem coś jeszcze wszystko chodzi o określny budżet. Mam daca diy na pcm1794 zlampizowanego i na razie żaden dac mu nie dorównał. I nigdy nikogo pochopnie nie posądzam o nieznajomość zagadnień jak człowieka nie znam. Ale niektórym łatwo przychodzi rzucanie oszczerstw w innych stronę, przykład idzie z góry, anonimowość tym bardziej temu sprzyja. Ale każdego zachowanie tylko świadczy o tym co on sam sobą reprezentuje.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

I to że ja napisałem, że czegoś bym nie kupił nie oznacza, że inni mają tak samo robić. Każdy ma swoje oczekiwania i wymagania i prawo wyboru.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dedukcji bo w moim wcześniejszym wpisie zapędziłeś się zarzucając mi oszczerstwo od którego byłem i nadal jestem daleki.

Zdrowiej będzie jeśli zaczniesz czytać co jest napisane nie rozwadniając tego co między wierszami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje od forumowiczów. W tej chwili słucham M-DAC+, gra spokojniej od Aresa 2, ale szczegółowiej i nie gubi się tak przy gęstym, agresywnym graniu w okolicach średnicy/górnej średnicy. Rzeczywiście wybrzmienia są bardziej namacalne, stereo jednak jest węższe (krótsze). Pytanie, co następne po M-DAC+, co zagra potężniej i cieplej, zachowując jednak jego szczegółowość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 10:35, wojtek_o napisał:

Trochę nie rozumiem dlaczego inżynierowie wyposażyli ten sprzęt w aż dwa jednakowe wejścia BNC

Ponieważ wtyk BNC trzyma standard 75 om w przeciwieństwie do wtyku RCA. Nie da się skonstruować wtyku RCA trzymającego 75 om - to jest fizycznie niemożliwe. Wszystkie wtyki RCA opisywane jako 75 om to zwykłe kłamstwo marketingowe.
Więc jeśli komuś zależy na poprawnym połączeniu coax trzymającym parametr 75 om to nie ma innego wyjścia jak wyposażyć się w transport z wyjściem BNC lub F i tym samym w przetwornik posiadający gniazda BNC lub F.
Gniazda/wtyki typu F pomimo, że trzymają standard 75 om są niespotykane w świecie audio, to raczej (F) świat systemów wideo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robione są chyba z gównolinu bo koszmarnie wyglądają na dodatek nawet chyba nie są do końca okrągłe, straszne szkaradztwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, yayacek napisał:

Ponieważ wtyk BNC trzyma standard 75 om w przeciwieństwie do wtyku RCA. Nie da się skonstruować wtyku RCA trzymającego 75 om - to jest fizycznie niemożliwe. Wszystkie wtyki RCA opisywane jako 75 om to zwykłe kłamstwo marketingowe.
Więc jeśli komuś zależy na poprawnym połączeniu coax trzymającym parametr 75 om to nie ma innego wyjścia jak wyposażyć się w transport z wyjściem BNC lub F i tym samym w przetwornik posiadający gniazda BNC lub F.
Gniazda/wtyki typu F pomimo, że trzymają standard 75 om są niespotykane w świecie audio, to raczej (F) świat systemów wideo.

Kwestia jaki to ma wpływ na dźwięk?

Należy sobie zadać pytanie czy szukać transportu i DACa z BNC na siłę czy po prostu kupić coś co nam dobrze gra, ale niestety nie ma tego super dokładnego BNC? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafal735r napisał:

Należy sobie zadać pytanie czy szukać transportu i DACa z BNC na siłę czy po prostu kupić coś co nam dobrze gra, ale niestety nie ma tego super dokładnego BNC? 

rodzaj wtyczki to sprawa 2 rzędna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/14/2021 at 5:51 PM, kunster said:

Dziękuję za informacje od forumowiczów. W tej chwili słucham M-DAC+, gra spokojniej od Aresa 2, ale szczegółowiej i nie gubi się tak przy gęstym, agresywnym graniu w okolicach średnicy/górnej średnicy. Rzeczywiście wybrzmienia są bardziej namacalne, stereo jednak jest węższe (krótsze). Pytanie, co następne po M-DAC+, co zagra potężniej i cieplej, zachowując jednak jego szczegółowość?

W M-DAC+ można wybrać filtr rekonstrukcyjny. Nie wiem na którym słuchasz, ale polecam Ci sprawdzić Optimal Transient (wersja XD i DD), Optimal Spectrum, Minimal Phase. W Optimal Spectrum powinieneś mieć głębszą i szerszą scenę, Optimal Transient będzie cieplejszy i naturalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2021 o 00:09, razorjack napisał:

W M-DAC+ można wybrać filtr rekonstrukcyjny. Nie wiem na którym słuchasz, ale polecam Ci sprawdzić Optimal Transient (wersja XD i DD), Optimal Spectrum, Minimal Phase. W Optimal Spectrum powinieneś mieć głębszą i szerszą scenę, Optimal Transient będzie cieplejszy i naturalny.

Słucham Optimal Spectrum, dopóki nie trafię na materiał a'la Klaus Mitffoch remastered. Wtedy, dla ochrony uszu, przełączam na coś tłumiącego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.