Skocz do zawartości
IGNORED

Kable zasilające Hi-End


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LukRin napisał:

Chińczyk naprawdę źle nie gra, katuje go trzeci dzień i u mnie zostaje. Podpięty jest pod końcówkę mocy 

ostatni wtyk w moim systemie , miał być z czystej miedzi , to była czarna owca z naleciałymi wysokimi drażniącymi uszy , słowem degradacja całego toru , po wymianie na viborga totalna ulga , zdjęcie może nie ukazuje całego aspektu ale w środku jest totalne żelastwo marki xianksane która na chińskim rynku jest określana jako quasi topowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzystekov napisał:

ostatni wtyk w moim systemie , miał być z czystej miedzi , to była czarna owca z naleciałymi wysokimi drażniącymi uszy , słowem degradacja całego toru , po wymianie na viborga totalna ulga , zdjęcie może nie ukazuje całego aspektu ale w środku jest totalne żelastwo marki xianksane która na chińskim rynku jest określana jako quasi topowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jasne można pokusić się o zmianę wtyków na lepsze. Na ten moment chińczyk na oryginalnych wtykach w moim systemie gra na poziomie kabla 7 krotnie droższego, a to dla mnie już duży plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

O których konkretnie Ricable piszesz?

Ja mam S8P. Ciężko je obecnie zdobyć.

Oraz U4P o którym już pisałem.

6 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Myślę na przyszłość o tym kablu do końcówki. Na jakich masz go wtykach?

Na Furutech'ach "28". Z jednej rod z drugiej złoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LukRin napisał:

Jasne można pokusić się o zmianę wtyków na lepsze. Na ten moment chińczyk na oryginalnych wtykach w moim systemie gra na poziomie kabla 7 krotnie droższego a to dla mnie już duży plus.

wybacz ale na podstawie moich doświadczeń nie potrafię w to uwierzyć , pewne części toru może płyną u ciebie nie otwarcie i ten kabel  w pewnym sensie może rekompensować ale ze stratą dla całego toru , to nie jest tak że pewna cześć zastępuje całość to tak nie gra , to musi być otwarcie wszystkiego a z doświadczenia wiem że żaden chińczyk ci tego nie zapewni , to jest pozornie i na krótką metę , wiem co mówie bo przewaliłem już tego sporo ale skoro dobrze się z tym czujesz to powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

A wyjaśnisz jak Ty te procenty słyszysz? 

Dla mnie to jakaś abstrakcja określanie w procentach.

Dlaczego? To właśnie jest obrazowe i pokazuje co ktoś ma na myśli całkiem precyzyjnie. W ocenach subiektywnych ciężko o precyzję w ogóle więc moim zdaniem taki opis pomaga właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzystekov napisał:

wybacz ale na podstawie moich doświadczeń nie potrafię w to uwierzyć , pewne części toru może płyną u ciebie nie otwarcie i ten kabel  w pewnym sensie może rekompensować ale ze stratą dla całego toru , to nie jest tak że pewna cześć zastępuje całość to tak nie gra , to musi być otwarcie wszystkiego a z doświadczenia wiem że żaden chińczyk ci tego nie zapewni , to jest pozornie i na krótką metę , wiem co mówie bo przewaliłem już tego sporo ale skoro dobrze się z tym czujesz to powodzenia

Nie mam zamiaru Cię przekonywać, opisuję to co słyszę w moim systemie. Zwróć uwagę, że jest to porównanie do kabla wartości poniżej 2k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lemo napisał:

Do jakich wtyków udało się to zmieścić?

Wattgate z jednej strony rod a z drugiej złocony. Nie jest łatwo je zarobić, jest to pewne wyzwanie 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten S8P, to podobny sznyt grania jak U4P ?

Myślę o U6P do zasilaczy itp., obecnie mam w tych miejscach Elecaudio CS-321B,

tylko nie wiem czy jest sens, bo dobrze sprawują się te Elece.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krzysztof_56775 napisał:

I ten S8P, to podobny sznyt grania jak U4P ?

Sznyt tak. Ale już separacja, rozdzielczość wybrzmienia inna klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Miał ktoś z was do czynienia z tym kablem? 

Miałem poprzednią wersję, na miedzi upocc. Powermax 10000 się to nazywało. Pełne brzmienie , ładne barwy. Braki w detalach, szczególnie na górze. Słuchałem na tanim furutechu Cu, viborgu rodowanym tym topowym i furutechu 48 Gold. Dokładnie w takiej kolejności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, venom200 napisał:

Mam wpiętego jeszcze tego chińczyka i się wciąż zastanawiam

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Ten chinczyk bedzie gral "technicznie" nawet po wygrzaniu, mialem kilka tych chinczykow i im podobnych z Alli. On robi duzą scene, niezla rozdzielcolsc ale barwy instrumentow, wokali wolają o pomste do nieba, nienaturalnie powieksza i pogrubia instrumenty bo ma jakis jebutny przekroj 7.4 mm2 jakos tak. Plus miedz i srebrzenie technicznym najtanszym dostepnym srebrem. On wogole nie ma zroznicowania barwowego. Tragedii dopelniaja wtyki ktore sa pelne tanich metali bardzo niskiej jakosc, ktore sie magnetyzują, lepsze wtyki poprawią ten kabel sporo ale ta ogolna "technicznosc" nigdy nie zniknie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rafa napisał:

 

Z Oyaide znam i uzywalem tylko Tunami 2 i Ricable graja w zdecydowanie wyzszej klasie jakosciowej. Dla mnie nie ma porownania tutaj.

Z Acrolinka to mam/znam 4030 i to podobna klasa co Tunami tylko inny balans tonalny - jasne granie.

Znowu 9900 to tez jasne wpadajace w lekka ostrosc granie, troche relatywnie luzny bas ale pod wzgledem separacji i rozdzielczosci dzwiekow bardzo wysoka liga.

I tu Ricable ktore mam (topowy ale ze starej niedostepnej juz serii) jest od nich duzo bardziej wyrownany tonalnie. Z separacja i rozdzielczoscia i gladkoscia wyraznie powyzej Tunami czy tanszego Acrolinka. Przy czym nie sluchalem zadnych z kabli z obecnej serii.

Nowe Acrolinki z serii leggenda sa inne troche od tych starszych. Mają jeszcze bardziej gladki charakter wpadajacy w "slodkosc" maja taki "ambientowy" charakter i sa wg mnie jeszcze bardziej rozdzielcze, ale bez tej jakby minimalnej jasnosci starszych wersji. pieknie roznicoja i nasycają barwy ale sam charakter ogolny maja taki bardziej "ambientowy". Pokryte sa jakims olejkiem - jak sie dotknie miedzi to jest ona tłusta od tego olejku. Sa tez bardzo rowne tonalnie i jakby dopracowane tonalnie bez faworyzwoania ktoregos z pasm

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LukRin napisał:

Jasne można pokusić się o zmianę wtyków na lepsze. Na ten moment chińczyk na oryginalnych wtykach w moim systemie gra na poziomie kabla 7 krotnie droższego, a to dla mnie już duży plus.

Mówiłem. U mnie pokonał on kabel 20-krotnie droższy, ale to pewnie kwestia synergii w moim konkretnym systemie. U mnie pasuje doświetlona góra "chińczyka", a tamten markowy, drogi kabelek był ze szkoły wyraźnie ciepłych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafa napisał:

Ja mam S8P. Ciężko je obecnie zdobyć.

Oraz U4P o którym już pisałem.

Na Furutech'ach "28". Z jednej rod z drugiej złoto.

Furutechy oba mułki, jeden większy od drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cybermike1 napisał:

Nowe Acrolinki z serii leggenda

Dzięki.

Mógłbyś napisać parę słów o Acoustic Revive Power Sensual Triple C 18000? Ze szpuli można go kupić w cenie zbliżonej do Acrolinka 4030.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cybermike1 napisał:

Ten chinczyk bedzie gral "technicznie" nawet po wygrzaniu, mialem kilka tych chinczykow i im podobnych z Alli. On robi duzą scene, niezla rozdzielcolsc ale barwy instrumentow, wokali wolają o pomste do nieba, nienaturalnie powieksza i pogrubia instrumenty bo ma jakis jebutny przekroj 7.4 mm2 jakos tak. Plus miedz i srebrzenie technicznym najtanszym dostepnym srebrem. On wogole nie ma zroznicowania barwowego. Tragedii dopelniaja wtyki ktore sa pelne tanich metali bardzo niskiej jakosc, ktore sie magnetyzują, lepsze wtyki poprawią ten kabel sporo ale ta ogolna "technicznosc" nigdy nie zniknie. 

Błędem jest wrzucanie wszystkich "chińczyków" do jednego worka. To są różne kable i różnie "grają", podobnie jak konstrukcje markowe. U mnie tak jak opisujesz grał zielony kabel Xangsane (problmy na średnicy). Jednak już np. chiński srebrny "Odin 2 " grał u mnie średnicą hi-endową. Kabel ten miał za to problem z nienaturalnie potężnym basem, który zdominował cały przekaz, jednakże w systemie "chudszym", mógłby być strzałem w 10-tkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dzięki.

Mógłbyś napisać parę słów o Acoustic Revive Power Sensual Triple C 18000? Ze szpuli można go kupić w cenie zbliżonej do Acrolinka 4030.

Niemialem tego AR 1800, mam teraz AR 8800 czyli tanszy model od tego. Napewno miedz tripleC ma bardziej prawdziwe barwy a mam na mysli ze ma malo swojego charakteru jak np Mitsubishi occ w najnowszych Acrolinka ktory popada w ten ambiemt i slodkosc

12 minut temu, Mart2M napisał:

Błędem jest wrzucanie wszystkich "chińczyków" do jednego worka. To są różne kable i różnie "grają", podobnie jak konstrukcje markowe. U mnie tak jak opisujesz grał zielony kabel Xangsane (problmy na średnicy). Jednak już np. chiński srebrny "Odin 2 " grał u mnie średnicą hi-endową. Kabel ten miał za to problem z nienaturalnie potężnym basem, który zdominował cały przekaz, jednakże w systemie "chudszym", mógłby być strzałem w 10-tkę.

Bledem jest ocenianie mojej wypowiedzi ze wszystkie chinczyki graja tak samo, opisalem ten jeden kabel, oczywiescie nie graja tak samo. Mialem inne chinczyki a slowo hiendowa srednica jest pustym slowem bez zadnych konkretow. Natomiast ich glowna cecha "technicznosc" dzwieku wynika z materialu przewodnika. Podkreslam chinole uzywaja najtanszego technicznego srebra ktory pokrywaja swoja miedz wysokiej czystosci ale nie jest to miedz monokrystaliczna tak jak mitsubishi, tripleC, Neotech i inne. Czy moga pokonac drogie kable jakis markowych firm - mogą, ale te cechy ktore napisalem wyzej nie znikną. Kable chinskie z czyttej miedzi nie sa az tak techniczne ale do poziomu barw ich nasycenia inzroznicowania tych najlepszych firm sporo brakuje. Sam mialem kilka kabli xangsane - IC, glosnikowe. Cena - jakosc swietna. Ale jak porownasz z Acrolink, Saec, Acoustic Revive, Audio Note, Siltech to slyszysz to czego w nich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dzięki.

Mógłbyś napisać parę słów o Acoustic Revive Power Sensual Triple C 18000? Ze szpuli można go kupić w cenie zbliżonej do Acrolinka 4030.

Acrolink 4030 leggenda vs. AR 8800.

Acorlink ma nizej polozony punkt ciezkosci dzwieku i wirtualnej sceny, gra nizej, szerzej, glebiej(5.3 mm2)

AR gra lzejszym dzwiekiem(3.4mm2 przekroj) z bardzo transparetna srednica nie tak gleboko i szeroko, ale dalej dosc sporą sceną.

AR ma ogolnie bardzo tranparentna srednice i napewno nie przejda tu zadne rodowane ani srebrzone wtyki. Co w Avrolinku ujdzie na sucho bo ma faki ogolny slodki ambientowowe barwy.

AR brzmi prawdziwie  - jak cos ma zakluc w starym roku lata 70, 80 to zakluje. Acrolink to wygladzi..

Oba bardzo szybkie kable, dynamicne, ze swietnymi barwami. Tylko piekne bym nazwal te z acro a te z AR prawdziwe...co nie znaczy ze z acro sa nieprawdziwe 

To tak z grubsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

Furutechy oba mułki, jeden większy od drugiego.

Leżały w pudle to założyłem bo były pod ręką 🙂

To nie jest mój docelowy kabel pod DAC. Był tani i kupiłem z ciekawości więc i nie przykładałem się do wtyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 18.01.2024 o 21:42, cortes napisał:

@Mart2M pisał o wygrzaniu min 50 godzin. Może @venom200 daj mu jeszcze szansę po porządnym wygrzaniu. 

Daj mu szansę, albo pogódź się, że chiński szajs to chiński szajs... 🙂 

Są też ludzie którzy nie lubią oszikwać samych siebie i jak coś jest słabe to nie zaklinają rzeczywistości. 

 

BTW.

Czemu zamiast chińskich szrotów, nie poszukacie starych kabli XLO, VOVOX, modele sprzed 10-15 lat na tynku wtórnym kosztują po kilkaset złotych, najtańszy kabel zasilający XLO widziałem po 350 zł na OLX... Jeśli tylko kupi się orginał (niestety sporo jest podrób) to raczej, nie łudziłbym się, że jakikolwiek Chińczyk mu podskoczy. Pamiętajcie, że Chińczyk podrabia tylko wygląd zewnętrzny, a nie materiał przewodnika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, plastik1989 napisał:

Daj mu szansę, albo pogódź się, że chiński szajs to chiński szajs... 🙂 

Są też ludzie którzy nie lubią oszikwać samych siebie i jak coś jest słabe to nie zaklinają rzeczywistości. 

 

BTW.

Czemu zamiast chińskich szrotów, nie poszukacie starych kabli XLO, VOVOX, modele sprzed 10-15 lat na tynku wtórnym kosztują po kilkaset złotych, najtańszy kabel zasilający XLO widziałem po 350 zł na OLX... Jeśli tylko kupi się orginał (niestety sporo jest podrób) to raczej, nie łudziłbym się, że jakikolwiek Chińczyk mu podskoczy. Pamiętajcie, że Chińczyk podrabia tylko wygląd zewnętrzny, a nie materiał przewodnika...

Może dlatego, że są o wiele gorsze... Zęby zjadłem na XLO. Miałem wszystkie modele oprócz Unlimited. Tak, tak - Limited Edition też. Tyle że interkonekty. LE miał ocieploną, zamuloną góre. "Chińczyk" Odin 2 ma otwartą, bardziej szczegółową górę.

12 godzin temu, Cybermike1 napisał:

Niemialem tego AR 1800, mam teraz AR 8800 czyli tanszy model od tego. Napewno miedz tripleC ma bardziej prawdziwe barwy a mam na mysli ze ma malo swojego charakteru jak np Mitsubishi occ w najnowszych Acrolinka ktory popada w ten ambiemt i slodkosc

Bledem jest ocenianie mojej wypowiedzi ze wszystkie chinczyki graja tak samo, opisalem ten jeden kabel, oczywiescie nie graja tak samo. Mialem inne chinczyki a slowo hiendowa srednica jest pustym slowem bez zadnych konkretow. Natomiast ich glowna cecha "technicznosc" dzwieku wynika z materialu przewodnika. Podkreslam chinole uzywaja najtanszego technicznego srebra ktory pokrywaja swoja miedz wysokiej czystosci ale nie jest to miedz monokrystaliczna tak jak mitsubishi, tripleC, Neotech i inne. Czy moga pokonac drogie kable jakis markowych firm - mogą, ale te cechy ktore napisalem wyzej nie znikną. Kable chinskie z czyttej miedzi nie sa az tak techniczne ale do poziomu barw ich nasycenia inzroznicowania tych najlepszych firm sporo brakuje. Sam mialem kilka kabli xangsane - IC, glosnikowe. Cena - jakosc swietna. Ale jak porownasz z Acrolink, Saec, Acoustic Revive, Audio Note, Siltech to slyszysz to czego w nich nie ma.

Wszystko racja. Wiadomo, że "chińczyki", nawet te najbardziej udane, nie zagrają jak oryginalna Valhalla 2 lub topowe Acrolinki. Nigdy tak nie twierdziłem. Ale czy zagrają jak markowe kable za 5-8k PLN? A i owszem! Te najlepsze z nich tak! Pytanie, czy takie kable markowe za 5-8k PLN można już określić jako hi-endowe? Jeśli dla Was to tylko średnia półka, to faktycznie moje wpisy są nie na miejscu. Na temat kabli za 20 tysi się nie wypowiadam, bo pewnie sobie takowych nigdy nie kupię, no chyba że wygram na loterii.

Z tanich markowych sieciówek dobrze dla mnie grała chyba tylko Shunyata i niegdyś NEELe. Te wszystkie niskie modele wielkich tuzów "kablarstwa", to zwykle straszne dziadostwo, tyle że opakowane w piękny marketingowy bełkot. Doskonałe są kable ze szczytów katalogów, ale ich ceny stały się zupełnie absurdalne. U mnie "chińczyk" poknał oryginalnego Audioquest Hurricane Source (ciężkie, przebasowione, czekoladowo-syropowate brzmienie). Czy Audioquestowi można zarzucić brak naturalności, czy też nie, bo to Audioquest i tak nie wolno! Nie wypada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Mart2M napisał:

Może dlatego, że są o wiele gorsze... Zęby zjadłem na XLO. Miałem wszystkie modele oprócz Unlimited. Tak, tak - Limited Edition też. Tyle że interkonekty. LE miał ocieploną, zamuloną góre. "Chińczyk" Odin 2 ma otwartą, bardziej szczegółową górę.

Mi to bardziej brzmi jakbyś miał jakiś problem w systemie, bo bardzo mało osób narzeka, że XLO są zbyt ciemne czy zmulone. Albo miałeś podróby albo po prostu nie podeszły do Twoich preferencji lub zestawienia systemu. Każdy niech zostanie przy swoim zdaniu. Ja wolałbym oryginalnego Swatcha niż podrobionego Rolexa, ale każdy ma swój osąd. 

Wspominananą tu podróbę Nordosta Valhali, która chyba jest obecnie najcześciej kupowaną podróbą, słyszałem w porównaniu z najtańszym kablem Tellirium za tysiąc z kawałkiem i akurat wlaściciel wybrał Tellurium, a kierował się tylko dźwiękiem - jest przeciwieństwem audiofila, nawet nie znał tych marek, a na ten kabel przechodził ze zwykłego druta z Castoramy... Więc różnie z tym bywa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem różne kable, podroby, oryginały i to bardzo drogie,
qsw-audio, Polski produkt który jest robiony od A-Z przez producenta, od bolców do styków bezstratnie,
najnowszy model to Master, bajka, niesamowite nasycenie, dociążenie a zarazem otwartość, wyrazistość, przejrzystość itd.
Nie spotkałem lepszego kabla, czasami czytam propozycje to wnioskuje ze wieku nie ma pojęcia co to zbalansowany barwny kabel i co może wnieść do systemu, wiele "markowego" okablowania psuje mniej lub więcej aż dziw ze istnieją i są chwalone przez niektórych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, .:Gerard:. napisał:

niesamowite nasycenie, dociążenie a zarazem otwartość, wyrazistość, przejrzystość itd.

Tak grają też kable markowe na miedzi furukawy plus odpowiednio dobrane wtyki.

15 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie spotkałem lepszego kabla, czasami czytam propozycje to wnioskuje ze wieku nie ma pojęcia co to zbalansowany barwny kabel i co może wnieść do systemu, wiele "markowego" okablowania psuje mniej lub więcej aż dziw ze istnieją i są chwalone przez niektórych

To nie jest jest kwestia tego, że ktoś nie ma pojęcia, tylko dopasowania do konkretnego setu audio.

Kabel,który może się sprawdzić u mnie niekoniecznie musi u Ciebie, ba ten sam kabel w obrębie tego samego systemu zależy gdzie jest wpięty raz pokaże więcej dobrych cech, a raz zagra przeciętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam inaczej, "strojenie" okablowaniem nie będzie nigdy sukcesem

w sensie ze okablowanie nie moze tłumic, wyostrzać, wyodrębniać zakres, wypychać itd.

od barw do przekazu ma byc wszystko zbalansowane, to od razu slychac porównując różne kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, plastik1989 napisał:

Mi to bardziej brzmi jakbyś miał jakiś problem w systemie, bo bardzo mało osób narzeka, że XLO są zbyt ciemne czy zmulone. Albo miałeś podróby albo po prostu nie podeszły do Twoich preferencji lub zestawienia systemu. Każdy niech zostanie przy swoim zdaniu. Ja wolałbym oryginalnego Swatcha niż podrobionego Rolexa, ale każdy ma swój osąd. 

Wspominananą tu podróbę Nordosta Valhali, która chyba jest obecnie najcześciej kupowaną podróbą, słyszałem w porównaniu z najtańszym kablem Tellirium za tysiąc z kawałkiem i akurat wlaściciel wybrał Tellurium, a kierował się tylko dźwiękiem - jest przeciwieństwem audiofila, nawet nie znał tych marek, a na ten kabel przechodził ze zwykłego druta z Castoramy... Więc różnie z tym bywa. 

Z XLO miałem tylko interconnecty. PRO 150 do tej pory używam do połączenia tunera i za te pieniądze nie było lepszego kabla. Ultra była jeszcze lepsza - fajna, neutralna. Reference w moim ówczesnym systemie dawał za dużo ostrości, choć dynamika była wybuchowa. Signature 2 dawał brzmienie jasne, czyste, z piękną górą (nieco przypominał srebro), ale dźwięk był zbyt chudy. Limited Edition - barwa, nasycenie, średnica, piękne brzmienie, ale góra zaokrąglona, ocieplona, może nawet lekko zamulona. Sieciówek od XLO nie miałem.

Z Tellurium Q miałem Black sieciówkę i Black Diamond interconnect. Oba zbyt ciemne.

Macie rację, Panowie. Chodzi o synergię w systemie. Pisaliście o niedostatkach barwy, o "techniczności" "chińczyków". U mnie ten problem nie występuje, bo ja barwy mam dość (Vienki + Accu). Mój system jest delikatnie "zamulony" i priorytetem jest otwarcie góry. Do tego zadania "chińczyki" z posrebrzanej miedzi (lub stopu miedzi i srebra) sprawdzają się u mnie znakomicie - o wiele lepiej niż markowe kabelki za parę tysięcy z miedzi. Za to firmowe wynalazki ze srebrem, to już są zwykle  szczyty oferty, gdzie ceny zaczynają być absurdalne. Wszystko to kwestia systemu...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów zamówilem 1.5 M Acoustic Revive 18000 .W sklepie Play stereo ,chyba z Włoch tam znalazłem najtaniej z wysyłką okolo400 euro.Z wtykami pokombinuje mam luźne monosy 109r,myślę że u mnie zagra z nimi najlepiej te wtyki robią dobrą robotę .A jak nie zagra dobrze to mam jakieś viborgi na zlocie i vatgate zobaczymy .Ale mój faworyt to monosy 109r ,mam na kilku kablach i jest bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mart2M napisał:

Z XLO miałem tylko interconnecty. PRO 150 do tej pory używam do połączenia tunera i za te pieniądze nie było lepszego kabla. Ultra była jeszcze lepsza - fajna, neutralna. Reference w moim ówczesnym systemie dawał za dużo ostrości, choć dynamika była wybuchowa. Signature 2 dawał brzmienie jasne, czyste, z piękną górą (nieco przypominał srebro), ale dźwięk był zbyt chudy. Limited Edition - barwa, nasycenie, średnica, piękne brzmienie, ale góra zaokrąglona, ocieplona, może nawet lekko zamulona. Sieciówek od XLO nie miałem.

Z Tellurium Q miałem Black sieciówkę i Black Diamond interconnect. Oba zbyt ciemne.

Macie rację, Panowie. Chodzi o synergię w systemie. Pisaliście o niedostatkach barwy, o "techniczności" "chińczyków". U mnie ten problem nie występuje, bo ja barwy mam dość (Vienki + Accu). Mój system jest delikatnie "zamulony" i priorytetem jest otwarcie góry. Do tego zadania "chińczyki" z posrebrzanej miedzi (lub stopu miedzi i srebra) sprawdzają się u mnie znakomicie - o wiele lepiej niż markowe kabelki za parę tysięcy z miedzi. Za to firmowe wynalazki ze srebrem, to już są zwykle  szczyty oferty, gdzie ceny zaczynają być absurdalne. Wszystko to kwestia systemu...

 

tak się zastanawiam czy to nie jest kompromis , bo przecież doświetlenie góry kablem to efekt sztucznego podbicia a nie otwarcia całego pasma takiego jakim ono jest , myśle ze musi być przyczyna a sztuka polega na tym żeby to wąskie grało znaleźć , - np . ja mam wzmacniacz vintage ,lubię go za jego aksamitną barwę ,wybrzmienie które bardzo mi odpowiada i w porównaniu do wielu nowych drogich wzmacniaczy to mój top.miał klasyczny przewód wbudowany wiec postanowiłem zmienić gniazdo oraz markowe przewody do transformatora , było lepiej ale ciągle czułem niedosyt lekkiego koca i zacząłem szukać przyczyny, któregoś dnia nastąpiło olśnienie a może przewody do transformatora są odwrotnie [jak np odwrotnie podłączymy sieciówkę to muli] - nawet trudno sobie wyobrazić jak to wszystko się otworzyło , jaki obraz dźwięków i doznania , oczywiście to jest tylko jeden z aspektów. dziwnym trafem chińczyki na ogół sieją górą i tak jak by miały być do tego stworzone tak kable jak wtyki , przyczyną jest materiał z jakiego są wykonane a przeważnie to jest oszukana miedź , żelastwo , jakieś techniczne srebro , złoto udające złoto , o dialektrykach i izolatorach nawet nie warto się wypowiadać , wyjątkiem jest jedynie Viborg ale nie ten z Ali ale z wiarygodnego sklepu tylko za niego trzeba sporo więcej zapłacić ] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.