Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wysokiej klasy odtwarzacza Blu Ray 4K Ultra HD


piotrella41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, _Piotrek napisał:

Na pewno nie jest tak zrobiony z zewnątrz co jego większy brat, poziom jakościowy ( grubość )obudowy i przedniego panelu OPPO UDP 203 jak dla mnie to troszku taka lekka nędza, nie obraź się, po prostu nie lubię papierowych klocków zrobionych ( dodatkowo naleśników ) z jak najcieńszych materiałów.

Oczywiście OPPO UDP 203 nie jest tak dosłownie zrobiony, jednak troszku więcej się oczekuje od takiego odtwarzacza. Cambridge Audio CXUHD kiedyś gdzieś tam miałem styczność z tym odtwarzaczem, ogólnie nie interesował mnie ten odtwarzacz Blu - ray. 

Rozumiem Ciebie ; ) Jak miałem graciarnie, to znaczy Kino Domowe też podłączałem kabelek HDMI do amplitunera i leciał dźwięk z amplitunera do głośniczków, potem obraz dalej z drugiego wyjścia HDMI z amplitunera leciał sobie do telewizora. Kiedyś z ciekawości testowałem z nudów : ) dźwięk w Kinie Domowym przez wyjścia analogowe 7.1 / HDMI / Optyczny / coś jeszcze było, nie pamiętam już. Dobra jebać to Kino Domowe, było minęło, jak sobie przypomnę to graciarnię. Kiedyś jak jeszcze nie było HDMI, plątanina kabli, Scart do obrazu zajmował pół odtwarzacza DVD : ) Jeszcze mam na strychu audiofilskie kable EURO / SCART, pewnie teraz warte z milion dolców bo klasyk : )

Po drodze amplituner + wzmacniacz zintegrowany + jeszcze miałem kiedyś końcówki, nie pamiętam już jak to wszystko spinałem ... Na pewno był jeden wielki burdel : )  

Jak używam kabeków XLR w zestawach stereo + kabelek optyczny PlayStation 4 Pro.  

Wzmacniacz zintegrowany + Odtwarzacz + " PlayStation 4 Pro najważniejszy klocek w systemie stereo !!! " : )   

Nigdy więcej burdelu !!! ... ; )  

          

PlayStation 4 Pro mam w sobie bardzo fajny odtwarzacz multimedialny w którym można odtwarzać filmy z pamięci USB. Dodatkowo PlayStation 4 Pro obsługuje również napisy z Napi Projekt : ) 

Czasami oglądam jakiś film na PlayStation 4 Pro : )

Wiem dlaczego jest taka opcja odtwarzania filmów na PlayStation 4 Pro. Trzeba po paru godzinach grania uspokoić się psychicznie kiedy coś nie idzie i włączyć film : )   

Mnie 205-tka nie wchodziła do szafy rack na wysokość więc mam 203 a obraz i dzwięk jest taki sam jak podpinam HDMI, więc 205 przydaję się jedynie jak podłączamy te analogi. Dla mnie kino jest ważniejsze od stereo więc ta graciarnia nie stanowi problemu.

203-ka nie jest aż takim naleśnikiem są znacznie cieńsze blu-ray 4k na rynku choćby Sony X800 czy X1000ES, Panas UB820, UB450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle ktoś prezenty dostaje :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie prezenty 2800 zł za używany nie wiadomo jak mocno odtwarzacz to nie mało pewnie zaraz laser padnie i jakieś problemy się pojawią, ja bym nie kupował tego modelu i tej marki dziś w odtwarzaczach liczy się jedynie francuska firma Reavon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, JVC 4K napisał:

Jakie prezenty 2800 zł za używany nie wiadomo jak mocno odtwarzacz to nie mało pewnie zaraz laser padnie i jakieś problemy się pojawią, ja bym nie kupował tego modelu i tej marki dziś w odtwarzaczach liczy się jedynie francuska firma Reavon.

Ha ha ha🤣🤣🤣 bardzo dobra wypowiedź👉👌 ale to samo można powiedzieć o Reavon. Ogólnie lepszym rozwiązaniem jest Zidoo3000 z dwiema kieszeniami i dyskami po 16 TB każdy 

Edytowane przez Groot
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Reavon można kupić nowego ze sklepu na gwarancji, a ten Panas jest używany i pewnie kończy mu się już gwarancja jak już nie skończyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale Panasonica tez można kupić nówkę ze sklepu☺️ W to co napisał sprzedający nie wieże tak samo jak ty. Ale można to chyba sprawdzić po kodzie na odtwarzaczu jeżeli się nie mylę. Jeżeli jest inaczej to co innego. Dla mnie osobiście to wole Zidoo 3000 i 32TB dyski wychodzi coś około 9-10 tys zł i nie ma nic lepszego na rynku, fakt nie odtwarza płyt tak jak Oppo i nie ma takiego systemu ale mysle ze nadrabia to uniwersalnością…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nowy panas.

Godzinę temu, JVC 4K napisał:

liczy się jedynie francuska firma Reavon.

Chyba na głowę upadłeś.

Godzinę temu, JVC 4K napisał:

pewnie zaraz laser padnie

No tak bo lasery to padają jak kaczki... chłopie nie wiem skąd ty się urwałeś... oj nie wiem. Zero ogarnięcia.

15 minut temu, Groot napisał:

sprzedający nie wieże

To sprzedająca Renata w klapkach, bogaty syn może jej kupił do dvd oglądania :D

A i btw na olx jest ochrona gdyby wam tam tego klapka wysłała lub cegłę zamiast odtwarzacza hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, bl4ck napisał:

Przecież to nowy panas.

Chyba na głowę upadłeś.

No tak bo lasery to padają jak kaczki... chłopie nie wiem skąd ty się urwałeś... oj nie wiem. Zero ogarnięcia.

To sprzedająca Renata w klapkach, bogaty syn może jej kupił do dvd oglądania :D

A i btw na olx jest ochrona gdyby wam tam tego klapka wysłała lub cegłę zamiast odtwarzacza hehe

Nowy panas ale otwarty czyli używany. Dla twojej wiedzy Panas nie czyta płyt SACD i DVD-Audio, więc jak ktoś szuka uniwersalnego blu-ray który wszystko przeczyta to na pewno nie jest to ub9000.

Lasery padają jak kaczki u kuzyna który kupił ode mnie mój były projektor JVC N7, owy kuzyn jest posiadaczem rocznego C8 RS6 Avant i już na szczęscie na gwarancji wymienili mu światła laserowe drogowe bo był komunikat o awarii zasięgu reflektorów świateł głównych.

Na cegłę z OLX jest rada nie wysyłać kurierem za pobraniem tylko napisać jedynie odbiór osobisty jak ktoś jest z drugiego końca Polski i mu zależy to przyjedzie nie będzie na siłę wymyślał wymówek a jak komuś nie zależy to nie przyjedzie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom zajebistą masz definicje używanego sprzętu, pogratulować.

18 minut temu, JVC 4K napisał:

Panas nie czyta płyt SACD i DVD-Audio

To po prostu straszne.

18 minut temu, JVC 4K napisał:

Lasery padają jak kaczki u kuzyna który kupił ode mnie mój były projektor JVC N7, owy kuzyn jest posiadaczem rocznego C8 RS6 Avant i już na szczęscie

Wiedziałem że masz fantazję, porównywać laser optyczny ze światłami samochodowymi... no powinien ci dawno takiego bystrego człowieka jak ty na forum nie spotkałem. Wow.

Kup sobie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy więcej problemów z laserami nigdy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Kolegów można przyjąć, że gro entuzjastów kina domowego szuka w odtwarzaczach uniwersalności w celu wykorzystania ich do typowego analogu. Nic bardziej mylnego. Wychodząc z założenia, że jak coś jest od wszystkiego to jest generalnie do niczego mam uzasadnione obawy, iż nasze dywagacje i spory nie znajdą na chwilę obecną oparcia na rynku świata audio  i video biznesu. Niestety czy też stety rynek został zdominowany przez wszechobecny streaming, ogrom plików w różnych formatach itd. Tradycyjne i proste rozwiązania ustępują nowatorskim projektom coraz to lepszych urządzeń sparowanych z innymi cudami cywilizacji elektronicznej. Dla niedowiarków, to jednak właśnie te stare i sprawdzone rozwiązania są nadal najskuteczniejsze i niezawodne. 

Zatem jeśli mówimy i piszemy o odtwarzaczach Blu Ray pozostańmy w sferze video, nie wybiegajmy na tor analogu, rozdzielmy te dwa różne światy. Analog to analog, zaś cyfra to cyfra. Zdaję sobie sprawę, że poszukiwanie uniwersalności jest uzasadnione tylko dla tych, dla których dodatkowe rozbudowywanie i rozdzielanie tych dwóch jakże różnych biegunów dźwięku jest konieczne z uwagi na budżet czy też brak miejsca. Uważam jednak, że jest to kardynalny błąd. I piszę to nie tylko dlatego, że moje audio jest zdecydowanie odcięte od sytemu video, ale dlatego że różnice są bardzo istotne i tym samym słyszalne. 

W kilku wątkach powracacie do znanych i cenionych oraz sprawdzonych urządzeń, szczególnie od firmy OPPO. Panowie te czasy już nie wrócą, nie mylić i nie wiązać z erą powrotu typowej kasety. To nie ta kwestia, natomiast nie da się ukryć, że wypiera nas wszystkich wszechobecna tandeta. Spójrzcie na obecne wytworu technologiczne tworzone w oparciu o najnowsze projekty, gdzie w instrukcji obsługi znajdziecie zapis o tym że firma dziękuje Wam za zaufanie i gwarantuje .że dany wyrób został stworzony z najwyższą starannością aby mógł Wam służyć niezawodnie i bezawaryjnie przez wiele długich lat. Pamiętacie taki zapis ? Ja pamiętam, chociażby z działającego już dwie dekady magnetowidu VHS marki Panasonic kupowanego w PEWEX-ie. Teraz pozostaje tylko cieszyć się, że zakupiony przez Nas sprzęt przetrwa chociaż okres gwarancyjny. Ale tak naprawdę tom nie tylko nasza wina, że daliśmy przyzwolenie audio gigantom na przerzucenie rynku na tani rynek chiński, który nota bene pokazuje jak przez cierpliwość można zdominować rynki i uzależnić ich od siebie. Tak, tak prawa rynku, ale gdzie dobro i zadowolenie klienta. Otóż nigdzie, kupuj bracie bi nie ma nic innego a i tak zaraz za dwa lub też trzy latka wrócisz do nas po następny bubel techniczny. ŻENADA.             

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z obecnych modeli Panasa czy sony ma możliwość podkładania napisów czy zmianę wielkości i położenia czcionki tak jak robi to oppo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ub820/824 ub9000/9004 z płatnym softem, napisy mają niebieskie tło i napisy trzeba przerabiać na "bez ogonków" inaczej nie wyświetlają się te litery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Ty piszesz o napisach z płyty to są dwie różne kwestie.

Dokładnie.

Problem jest z plikami z dysku.O to mi właśnie chodzi.Chce zmienić moje oppo 103 na UHD i pozostaje mi chyba szukać tylko 203

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty piszesz o jeszcze czym innym chyba, pytasz o odtwarzanie plików video z usb/hdd/sieci? z napisami? 

No to panas się nie nadaje w skrócie w linku który podałem jest opisane dlaczego.

Ja pisałem o dodaniu napisów z usb dla odtwarzanych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Dlaczego nie kupisz sobie plikowca który jest pod każdym w zasadzie kątem lepszy i wygodniejszy? np zidoo z9x

Chodzi mi to po głowie,ale wtedy nici z podkładania  napisów do obcojęzyczny wydań  na BD.Kupując oppo mam wszystko co potrzebuje w jednym.Nie mam odtwarzacz UHD wiec musiałbym również kupić jakiegoś panasa lub sony +-1000 zł do tego zidoo tez podobne pieniądze.Za 4tys można już wyrwać 203

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziddo 1100zł + panas ub820 1500zł, 2600 to nie 4000zł no i te 4000zł trochę naciągane 🙂 chodzą po bardziej po 5000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrella41 napisał:

Zatem jeśli mówimy i piszemy o odtwarzaczach Blu Ray pozostańmy w sferze video, nie wybiegajmy na tor analogu, rozdzielmy te dwa różne światy. Analog to analog, zaś cyfra to cyfra.

Ogólnie to się ze wszystkim zgadzam, tylko nie do końca rozumiem, o co chodzi z tym rozdzieleniem. Przecież gdzieś tą konwersję z cyfry na analog musisz wykonać. Jeśli to zrobisz już w odtwarzaczu i jeszcze jakość tego jest bardzo dobra, to dla mnie super sprawa. Ja traktuję odtwarzacz BR jako prosty procesor AV. Pewnie, że nie ma on pełnej funkcjonalności, ale akurat do moich potrzeb to wystarcza - 2 wejścia i 2 wyjścia HDMI w Cambridge CXU i więcej nie potrzeba. A jakość dźwięku po analogu jest naprawdę rewelacyjna.

Reavon X200 mógłby być dobrym zamiennikiem, bo jak widzę ma dobre analogi, ale wejścia HDMI już nie dali, więc odtwarzanie z PC, na którym mi najbardziej zależy odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Oppo i Cambridge słynie z wejść HDMI i można podpiąć co się chce konsolę, dekoder sat albo laptopa, w CXU są 2 ale w CXUHD tylko 1 ale za to nowy Cambridge odczyta płyty Blu-ray Ultra HD a twój Cambridge nie odtwarza takich płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hank napisał:

wszystko co potrzebuje w jednym

Nie wiem co dla Ciebie jest wymogiem i czego oczekujesz, ale zidoo na Ci dużo większe możliwości niż soft oppo jeśli chodzi o pliki. Takie jak odtwarzanie DV z plików mkv, custom edid, biblioteka filmów/seriali, duże możliwości ustawień napisów i ich pobieranie, dzięki VS10 konwersja 1080p do DV...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież to nowy panas.
To sprzedająca Renata w klapkach, bogaty syn może jej kupił do dvd oglądania :D
A i btw na olx jest ochrona gdyby wam tam tego klapka wysłała lub cegłę zamiast odtwarzacza hehe
Mi padł w bardzo mało używanej PS4 pro, którego mam od nowości.
Po 6 miesiącach nie używania, poprostu przestał czytać płyty Blu-ray z grami a płyty dvd z filmem, czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Mi padł

Pech to pech co zrobisz, ja to pod szczęśliwą gwiazdą urodziny mimo tej tandety i eco shitu, postarzania sprzętu w zasadzie nic mi się jeszcze z elektroniki nie zepsuło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Augustowa ma na sprzedaż Oppo 203 , czy uda mu się to , za 5.5k ? 

Ciekawe , jak długo będzie się z nim bujać ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.