Skocz do zawartości
IGNORED

Czy wysoko oprocentowany kredyt częściowo umarzalny za ciężką , super wydajną i super ciężką pracę zastąpi w Polsce klasyczne wynagrodzenie za pracę za które coraz mniej można kupić ?


Wojtek 1959
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyczna pensja staje się realnie w Polsce coraz niższa i coraz mniej można za nią nabyć wytwarzanych dóbr . W związku z tym coraz więcej Polaków żyje na kredyt , gdyż żeby przeżyć trzeba wziąć kredyt wraz z odsetkami żeby uzupełnić coraz mniej znaczącą klasyczną pensję. Czy bankom i pracodawcom taka forma wynagradzania pracownika będzie wygodna gdyż pracodawcy i banki będą żyły z tego oprocentowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz u mnie tomus owoców zbierał, tylko musisz cały  czas gwizdać podczas pracy!

😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fox733

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 18:00, Zbig napisał:

Matematykę w szkole to się chyba dawno temu miało?

Matematyka to herezja , już dawno mnie spalili na stosie.

W dniu 15.12.2021 o 15:59, porlick napisał:

To jakieś neoniewolnictwo?

Jest to długi proces który do tego zmierza . Niskie zarobki to jest jeden z elementów tego procesu , kredyty też. Jeśli młodzi ludzie nie są w stanie utrzymać się z jednej pensji , biorą kredyty to koło zadłużenia się nakręca. Banki się cieszą że w Polsce są niskie wynagrodzenia , bo one są motorem do brania kredytu. Pracodawcy narzekają że wynagrodzenia za pracę mocno podnoszą koszty pracy stąd istnieje ryzyko zastąpienia wynagrodzenia kredytem i to na wysoki procent żeby bank i pracodawca się wzbogacili przy "zerowych" kosztach pracy.

W dniu 15.12.2021 o 23:19, Piotr_1 napisał:

Ty, a lewaki dokarmiali Cię może ziarkami słonecznika?

Słonecznik za drogi . Powietrze tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wojtek 1959 napisał:

Matematyka to herezja , już dawno mnie spalili na stosie.

Właśnie widzę po tym co napisałeś na wstępie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

Właśnie widzę po tym co napisałeś na wstępie 🙂

 

Wcale nie jest potrzebna matematyka żeby stwierdzić że ledwo stać większość w Polsce na opłacenie podstawowych należności + żarcie . Prawidłowością powinno być to że jeśli pracuję to powinno mnie być stać na opłacenie podstawowych opłat + żarcie i powinno mi zostać jeszcze sporo kasy na korzystanie z życia. Tak jednak nie jest . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wojtek 1959 napisał:

Jeśli młodzi ludzie nie są w stanie utrzymać się z jednej pensji , biorą kredyty to koło zadłużenia się nakręca. Banki się cieszą że w Polsce są niskie wynagrodzenia , bo one są motorem do brania kredytu

Totalna bzdura.

Jeśli nie stać ich na życie, ŻADEN bank nie udzieli im kredytu. 

Słyszałeś o czymś, co się nazywa "zdolność kredytowa"? Tacy ludzie jej zwyczajnie nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wojtek 1959 napisał:

Prawidłowością powinno być to że jeśli pracuję to powinno mnie być stać na opłacenie podstawowych opłat + żarcie i powinno mi zostać jeszcze sporo kasy na korzystanie z życia.

Rozumiem.  To ile na rączkę Kolega sobie życzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 12:50, Wojtek 1959 napisał:

Wcale nie jest potrzebna matematyka żeby stwierdzić że ledwo stać większość w Polsce na opłacenie podstawowych należności + żarcie . Prawidłowością powinno być to że jeśli pracuję to powinno mnie być stać na opłacenie podstawowych opłat + żarcie i powinno mi zostać jeszcze sporo kasy na korzystanie z życia. Tak jednak nie jest . 

 I na panienki też !    Tęsknisz za komunizmem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - czy pracujesz już za ten kredyt umarzalny? Ale powiedz mi skąd wziąłeś taki pomysł - kredyt umarzalny bo wartość pensji spada. Wiec kto zapłaci za umorzenie tego kredytu? Przecież nie pracujący bo wartość pensji spada .... - podobno

7 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

 I na panienki też !    Tęsknisz za komunizmem ?

W komunizmie to by miał na sznurówki do butów tureckiego gastarbeitera który przejeżdżał do PRLu na k. panienki. Fiurwy opowiadały później, że bogaty arab je posuwał, więc były "elitą".

W dniu 17.12.2021 o 12:50, Wojtek 1959 napisał:

Wcale nie jest potrzebna matematyka żeby stwierdzić że ledwo stać większość w Polsce na opłacenie podstawowych należności + żarcie .

Jak na całym świecie. Ale skąd taki wniosek że to idzie w tym kierunku??? Bo jak na razie wskaźniki makro sugerują, że jest wręcz odwrotnie przez ostatnie sześć lat, mimo bardzo złych warunków gospodarczych w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez juro7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 21:43, Zbig napisał:

Rozumiem.  To ile na rączkę Kolega sobie życzy?

Minimum 10 tyś złotych netto jak się pracuje w serwisie aparatury kontrolno-pomiarowej na przykład , jak mówi stare porzekadło (mężczyzna jako głowa rodziny powinien wybudować dom , posadzić drzewo , spłodzić potomstwo ) . Reszta mówi sama za siebie. Na to co mówi to porzekadło to 10 tys to stanowczo za mało. Państwo polskie dając 500+ uwłacza ludzkiej godności zamiast dać przyzwoicie zarobić tak aby pensja za rzetelną pracę była na tyle duża żeby nie trzeba było brać kredytu , utrzymując się oczywiście tylko z 1 etatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wojtek 1959 napisał:

Minimum 10 tyś złotych netto jak się pracuje w serwisie aparatury kontrolno-pomiarowej na przykład , jak mówi stare porzekadło (mężczyzna jako głowa rodziny powinien wybudować dom , posadzić drzewo , spłodzić potomstwo ) . Reszta mówi sama za siebie. Na to co mówi to porzekadło to 10 tys to stanowczo za mało. Państwo polskie dając 500+ uwłacza ludzkiej godności zamiast dać przyzwoicie zarobić tak aby pensja za rzetelną pracę była na tyle duża żeby nie trzeba było brać kredytu , utrzymując się oczywiście tylko z 1 etatu.

Ale zdajesz sobie sprawę że aby uzyskać taki średni poziom zarobków netto, potrzebne jest PKB na poziomie minimum dwukrotnie wyższym od obecnego?  Pewnie nie.

3 godziny temu, Wojtek 1959 napisał:

(mężczyzna jako głowa rodziny powinien wybudować dom , posadzić drzewo , spłodzić potomstwo

Tam jest napisane powinien a nie powinien mieć gwarantowane 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 17.12.2021 o 16:39, porlick napisał:

Totalna bzdura.

Jeśli nie stać ich na życie, ŻADEN bank nie udzieli im kredytu. 

Słyszałeś o czymś, co się nazywa "zdolność kredytowa"? Tacy ludzie jej zwyczajnie nie mają.

Teoretycznie masz rację tylko "zdolność kredytowa"to fikcja,  ładnie to wygląda na papierze.

Frankowicze mieli zdolność kredytową, teraz zrobił się problem z ratami w złotówkach i co ja mam się przejmować tymi cwaniakami  lub samobójcami.

Każdy kredyt, czym dłuższy to niestety w pewnym sensie samobójstwo.

Ludzie nie zastanawiają się  co będzie jutro a biorą kredyty na 30 lat.

Cała piękna Europa, USA zbudowana jest na kredytach.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 12:50, Wojtek 1959 napisał:

Wcale nie jest potrzebna matematyka żeby stwierdzić że ledwo stać większość w Polsce na opłacenie podstawowych należności + żarcie . Prawidłowością powinno być to że jeśli pracuję to powinno mnie być stać na opłacenie podstawowych opłat + żarcie i powinno mi zostać jeszcze sporo kasy na korzystanie z życia. Tak jednak nie jest . 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂 więc bez znaczenia ile zarabiasz.

W dniu 31.12.2021 o 21:13, Wojtek 1959 napisał:

Minimum 10 tyś złotych netto jak się pracuje w serwisie aparatury kontrolno-pomiarowej na przykład , jak mówi stare porzekadło (mężczyzna jako głowa rodziny powinien wybudować dom , posadzić drzewo , spłodzić potomstwo ) . Reszta mówi sama za siebie. Na to co mówi to porzekadło to 10 tys to stanowczo za mało. Państwo polskie dając 500+ uwłacza ludzkiej godności zamiast dać przyzwoicie zarobić tak aby pensja za rzetelną pracę była na tyle duża żeby nie trzeba było brać kredytu , utrzymując się oczywiście tylko z 1 etatu.

Poniosła Cię lekka fantazja 🙂 Czy nie zapomniałeś w jakim kraju mieszkasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.