Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio?


binfin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, morawka napisał:

Ceny mleka tez poszły w górę 

wypatroszyc , wypchać , wystawić na licytacje i dochód przeznaczyć na orkiestrę Owsiaka 

Inflacja to jest trend światowy.  Myślę że zielony ład tutaj bardziej namieszał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

To jak masz 100% oryginał to na pewno totalny rozsypujący się  złom i badziew z powysychanymi kondensatorami. Nowy to już był badziew - szczególnie z dzisiejszego punktu widzenia. A po tylu latach .......

 

Dla niezorientowanych AU999 ma ponad 50 lat !!!!!

Trzeba być niezłym jeleniem by wybulić 2,5-3 tys złotych za taki rupieć.

Przyjmij wyrazy współczucia... 

I tak mi się ten 999 podoba, że chce jeszcze 9500 i sobie kupię, pewnie dam dużo więcej niż 3tys, bo w takiej cenie nie znajdę. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz sobie drugie tyle na renowacje w tych Sansui są szare elny na dzień dobry wszystko do recapu sprzęt bardziej muzealny niż do normalnego używania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dymsza napisał:

Tyle razy wspomnianego AU999 nigdy nie sluchalem, ale mialem okazje sluchac kilku innych wzmacniaczy tej firmy, nawet najdrozszych i jakos nigdy to dupska nie urywalo. Dzwiek podbarwiony, podbity na dole,

Jeśli ktoś chce kupić miskowate brzmienie, ciepłe kluchy to nie trzeba wydawać 20tys. Dlatego są to jelenie. Wydają dużą kasę na brzmienie które można otrzymać za ułamek kwoty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Dune napisał:

Dolicz sobie drugie tyle na renowacje w tych Sansui są szare elny na dzień dobry wszystko do recapu sprzęt bardziej muzealny niż do normalnego używania.

Mam 999 oryginał i gra ładnie, 777 oryginał i gra ładnie, drugi 777 też oryginał ale z jakby spalonym jednym kondensatorem i ktoś równolegle dolutował jakiś mniejszy (gabarytowo) i też gra. Poza tym mam też inne sprzęty z tamtych lat i też grają, więc nie wiem o co chodzi. Nie teoretyzuję tylko piszę jak jest u mnie.

Ale to fakt, że nie jest to mój sprzęt podstawowy, tylko do delektowania się jak mnie coś najdzie. Znaczy ten 999 bo 777 nie wiem po co kupiłem i pewnie sprzedam, chociaż, grają z klasą.

A au-999 ma kapitalny wzmak słuchawkowy. Z Arya gra kapitalnie. au-777 też fajnie napędza słuchawki.

 

A dzień dobry z tymi wzmacniaczami miałem kilkanaście lat temu więc Kolego teoretyzujesz - praktyka jest inna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
46 minut temu, Audio.Japan napisał:

Jeśli ktoś chce kupić miskowate brzmienie, ciepłe kluchy to nie trzeba wydawać 20tys. Dlatego są to jelenie. Wydają dużą kasę na brzmienie które można otrzymać za ułamek kwoty. 

Dlatego pisalem, ze to wzmacniacze dla kolekcjonera, nie dla audiofila. Mam w szafie kilka komputerow z lat osiemdziesiatych - swietna zabawa, ale nikomu bym nie wmawial, ze to obecnie wspaniale narzedzia do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Audio.Japan napisał:

Jeśli ktoś chce kupić miskowate brzmienie, ciepłe kluchy to nie trzeba wydawać 20tys. Dlatego są to jelenie. Wydają dużą kasę na brzmienie które można otrzymać za ułamek kwoty. 

No pewnie ze nie trzeba 

taniej można nabyć droga kupna Pioneer Elite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, morawka napisał:

taniej można nabyć droga kupna Pioneer Elite

Jak już przywołujesz pioneera Elite, to nawet Elite był lepiej oceniany kiedyś niż przereklamowane sansuje. Czyli masz rację 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Pioneer tańszy niż Sansui ( choć nie wydaje mi się ) to lepiej kupić Pioneera , oczywiscie pod warunkiem ze ktos lubi miskowate brzmienie .

wszystko zależy od serii, ale Sansui, Pioneer , Marantz , Denon, Yamaha , Onkyo to mniej więcej podobny poziom 

Pioneer w niczym lepszy od Sansui i na odwrót 

a jeżdżenie po jednej marce to czysty fanatyzm , tym bardziej Jesli nie miało się okazji do bezpośredniego porównania i opiera się na opowieściach ze ktos komuś powiedział , ze ktos słyszał u kogoś , ze sprzęt A zwalcowal sprzęt B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Dymsza napisał:

Dlatego pisalem, ze to wzmacniacze dla kolekcjonera, nie dla audiofila. Mam w szafie kilka komputerow z lat osiemdziesiatych - swietna zabawa, ale nikomu bym nie wmawial, ze to obecnie wspaniale narzedzia do pracy. 

Różnica jes jest taka, że sprzęt audio nie służy do pracy, tylko do przyjemności. W latach 60 najlepsi inżynierowie, wykorzystując najwyższą ówczesną technologię, starali się zrobić urządzenie odtwarzające dźwięk najwyższej klasy. W zestawieniu z dzisiejszym sprzętem, być może nie ma on takiej, za przeproszeniem, mikro dynamiki, ale nadal daje dźwięk z Wysokiej półki i wysokiej klasy. Ten sprzęt po prostu dzisiaj nadal brzmi świetnie. To tak jakby właściciel współczesnego Mercedesa za 200 czy 400tys nabijał się z właściciela  Jaguara e-type z lat 60-70 i przekonywał go, że ma złom wykonany w przestarzałej technologii i nie mający tak doskonałych parametrów jak jego Mercedes i nazywał go jeleniem, który zapłacił za tego 50-60 letniego Jaguara 400000. Moim zdaniem, właścicielowi tego mercedesa można by tylko współczuć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, jaszcze1 napisał:

Różnica jes jest taka, że sprzęt audio nie służy do pracy, tylko do przyjemności. W latach 60 najlepsi inżynierowie, wykorzystując najwyższą ówczesną technologię, starali się zrobić urządzenie odtwarzające dźwięk najwyższej klasy. W zestawieniu z dzisiejszym sprzętem, być może nie ma on takiej, za przeproszeniem, mikro dynamiki, ale nadal daje dźwięk z Wysokiej półki i wysokiej klasy. Ten sprzęt po prostu dzisiaj nadal brzmi świetnie. To tak jakby właściciel współczesnego Mercedesa za 200 czy 400tys nabijał się z właściciela  Jaguara e-type z lat 60-70 i przekonywał go, że ma złom wykonany w przestarzałej technologii i nie mający tak doskonałych parametrów jak jego Mercedes i nazywał go jeleniem, który zapłacił za tego 50-60 letniego Jaguara 400000. Moim zdaniem, właścicielowi tego mercedesa można by tylko współczuć. 

Jaguar E Type to swietny przyklad - piekny, ale do jazdy zupelnie sie nie nadaje. To pod kazdym wzgledem od techniki, przez prowadzenie po niedporacowanie zlom, cudownie prezentujacy sie w garazu. Zupelnie jak stare Sansui na polce. Wtedy obiekt westchnien, ale w konfrontacji ze wspolczesnymi samochodami poleglby calkowicie i to nie porownujac z czyms sportowym, ale nawet zwyklym, tanim kompaktem. Dlatego pisalem zeby te wszystkie, nawet najdrozsze Sansui porownac z tanim Denonem - bylaby nieslodzianka dla fanow marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Dymsza napisał:

Jaguar E Type to swietny przyklad - piekny, ale do jazdy zupelnie sie nie nadaje. To pod kazdym wzgledem od techniki, przez prowadzenie po niedporacowanie zlom, cudownie prezentujacy sie w garazu. Zupelnie jak stare Sansui na polce. Wtedy obiekt westchnien, ale w konfrontacji ze wspolczesnymi samochodami poleglby calkowicie i to nie porownujac z czyms sportowym, ale nawet zwyklym, tanim kompaktem. Dlatego pisalem zeby te wszystkie, nawet najdrozsze Sansui porownac z tanim Denonem - bylaby nieslodzianka dla fanow marki. 

Skoro Kolega ma takie doświadczenie w słuchaniu starych sprzętów audio i jeszcze dodatkowo w jeździe starymi samochodami za 400 000 zł , to ja wymiękam i pozdrawiam - szacun i zazdroszczę. 

Oddałam się posłuchać AU-999 podłączonego do końcówki w klasie D - całkowicie nieaudiofilsko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, jaszcze1 napisał:

Skoro Kolega ma takie doświadczenie w słuchaniu starych sprzętów audio i jeszcze dodatkowo w jeździe starymi samochodami za 400 000 zł , to ja wymiękam i pozdrawiam - szacun i zazdroszczę. 

Nie ma co sie obrazac. Starych sprzetow sluchalem duzo. Opinie o Jaguarze wyrobilem po jego prezentacji przez Jeremiego Clarksona. Bo widzisz, ten samochod swego czasu obrosl legenda budowana przez fanow marki, zupelnie jak dzis Sansui. A Clarkson w ciagu kilkunastu minut rozprawil sie z nia pod kazdym wzgledem. No chyba, ze i jemu podziekujesz bo i tak wiesz lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jaszcze1 napisał:

 

Oddałam się posłuchać AU-999 podłączonego do końcówki w klasie D - całkowicie nieaudiofilsko. 

Taki dobry że nadaje się tylko jako pre? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Taki dobry że nadaje się tylko jako pre? 🙂

Nie, ale primare 35.2  daje czad, a au 999 piękne brzmienie. Akurat mam, to korzystam. Au 999 jako Integra jest spoko no ale nie ma 200w na kanał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wcześniej pisałem to są sprzęty na wystawę do muzeum przyjść pooglądać jak to kiedyś było, kiedyś interesowały mnie Kenwoody z lat 70, ale to są tak awaryjne sprzęty końcówka mocy jest łatwa do uwalenia brak przełącznika z 220V, niechlujna przekombinowana budowa,  a to co ludzie zrobili z cenami na przestrzeni kilku lat to już w ogóle przekreśla sens zakupu takiego urządzenia,  z lat 70 jak dla mnie tylko amplitunery i to dla samego wyglądu, lata 80 wzmacniacze znacznie ciekawsze lepiej wykonane z Sansui od 87r do 2000r Alpha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 17:20, rafal735r napisał:

Z tąd się wziął cały kult Sansui w Polsce. 

A za granicami kraju skąd się wziął?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps, 33 letni Mark Levinson, jak na warunki w jakich pracują te kondensatory bdb wynik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 29 lat, mosfet który grzeje się jak piekarnik

97c28d1c133a.jpg

Sansui 24 lata, mosfet, też grzeje jak piekarnik

7680284d1e84.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bumpalump napisał:

A za granicami kraju skąd się wziął?

Chyba tylko wy to widzicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą nie widziałem by ktokolwiek wypisywal sekciarskie bzdury typu "jak się nie podoba sansui to jest zepsuty" lub "ma cudowne brzmienie którego inny sprzęt nie Ma". Tam ludzie mają różne sprzęty razem  i nie ma sekciarskiego kultu gratow które nawet w dniu premiery najlepsze nie byly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

Chyba tylko wy to widzicie. 

Na audiokarmie wątek marki Sansui jest największym tego typu wątkiem poświęconym jednej marce. A to największe zagraniczne forum audio

Na fb grupy dotyczące sansui są największym grupami zrzeszającymi użytkowników tej marki

Ceny są wysokie i stale rosną na calym swiecie, mi też się to nie podoba bo na drugiego sansui już mnie nie będzie stać 🙂

 

 

4 godziny temu, rafal735r napisał:

Chyba tylko wy to widzicie. 

Ps Sansui G-33000 za cenę ponad 10tys dolarów sprzedał się w stanach i to na licytacji, na długo przed tym jak komisy w Polsce zaczęły wystawiać ten model po 50tys zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bumpalump napisał:

Na audiokarmie wątek marki Sansui jest największym tego typu wątkiem poświęconym jednej marce. A to największe zagraniczne forum audio

Na fb grupy dotyczące sansui są największym grupami zrzeszającymi użytkowników tej marki

Ceny są wysokie i stale rosną na calym swiecie, mi też się to nie podoba bo na drugiego sansui już mnie nie będzie stać 🙂

Ta, a połowa to userzy z Polski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Na audiokarmie wątek marki Sansui jest największym tego typu wątkiem poświęconym jednej marce. A to największe zagraniczne forum audio

Na fb grupy dotyczące sansui są największym grupami zrzeszającymi użytkowników tej marki

Ceny są wysokie i stale rosną na calym swiecie, mi też się to nie podoba bo na drugiego sansui już mnie nie będzie stać 🙂

 

 

Ps Sansui G-33000 za cenę ponad 10tys dolarów sprzedał się w stanach i to na licytacji, na długo przed tym jak komisy w Polsce zaczęły wystawiać ten model po 50tys zl

Szkoda klawiatury , niektórzy nie wiedza nawet co to audiokarma ( brak znajomosci j.angielskiego tez może być tu przeszkoda )

dla nich swiat kończy się na audiostereo , taka polska szlachta zaściankowa…..

znawcy trufli zajadający się pieczarkami 

nie słyszeli , nie widzieli ale wiedza najlepiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, morawka napisał:

Szkoda klawiatury , niektórzy nie wiedza nawet co to audiokarma ( brak znajomosci j.angielskiego tez może być tu przeszkoda )

dla nich swiat kończy się na audiostereo , taka polska szlachta zaściankowa…..

znawcy trufli zajadający się pieczarkami 

nie słyszeli , nie widzieli ale wiedza najlepiej 

To już nawet nie klawiatury szkoda bo ja myślę że tu nawet psychiatra nie pomoże...myślałem że rozmawiam z inteligentnymi ludźmi na fajne tematy ale jedyne co się dowiesz z tego "forum"(?) to to że: mój jest lepszy od twojego, że nie masz racji choćby połowa świata mówiła że jest inaczej, moje głośniki są najlepsze a twoje sie nadają na złom bo syn wujka ciotki brata słuchał ich raz 20 lat temu i mówił że muli, twoja żona brzydsza bo blondynka i masz kiepski gust w motoryzacji. Dowiesz się tu rzeczy o których pojęcia uczeni nie mieli oraz wszystkiego prócz tego po co tutaj wszedłeś a już na pewno żadnej wiedzy audio nie wyniesiesz, to bądź pewien. Różnica między tym czymś a innymi, normalnymi forami audio jest taka że tam spotkasz kulturalne osoby które nie negują gustu czy głębokości portfela i dowiesz się wielu wartościowych rzeczy. Czytam wiele for w tym amerykańskie, niemieckie, francuskie, włoskie, szwedzkie, azjatyckie i japońskie. Gorsze od naszych krajowych jest tylko czasem rosyjskie gdzie każdy temat kończy się jak u nas...biedny jest ten nasz kraj i biedni umysłowo ludzie a z głupotą nie wygrasz dlatego nie walcz z tym. Rzadko tu wchodzę bo mam przynajmniej to czego sporo osób stąd nie ma: własne życie i spokój z muzyką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radio_active
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kw202 napisał:

Się nam trafił poliglota na truflach chowany 😉

Pozdrawiam znawcę pieczarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kw202 napisał:

A co ty masz do pieczarek? Trauma z dzieciństwa? 

Z takim stażem na forum to Ty jesteś dla mnie dzieciak 

chcesz zabłysnąć , ale nie ma czym 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.