Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio?


binfin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, fan64 napisał:

Jak "Nantrix" gonił to po 1200 zeta to szkoda mi kasy było....cza było hurtem brać...

Jak będzie ten podrapany złom wisial za 10 tysi dopiero będziesz żałował 😁

8 godzin temu, margaryna85 napisał:

1-Chciałbym znowu sprzedać trup audio za 20 tysi .

2- A już wcześniej sprzedałeś ?

1- Nie , ale chciałem 🙂

1- kupiłem stary złom, bo mi mówili że to najlepszy sprzęt świata i ceny będą tylko rosly

2- to dlaczego sprzedajesz??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tomek7776 napisał:

klase D to mam estradowe 3kw do suba.nie mam najmniejszego pojecia jak to gra w audio pelnopasmowym.wcale mnie to nie interesuje.

topowa plazma w HD bije oleda naturalnoscia obrazu.

mam jedno i drugie.wiec moge wyrazic w temacie opinie.

No HD akurat do oglądania Polsatu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomek7776 napisał:

4K,na moim oledzie jest zenujace,,,,

Obejrzałbyś to w 4K zHDR, to zmieniłbyś szybko zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-112-wzmacniacz-stereo-11594217133

Dawno temu miałem, do spokojnej muzyki jakoś ujdzie, strasznie luźny dźwięk bez kontroli taka V-ka ale nie kłująca uszu, słaba dynamika.

Cena to jakaś paranoja😱 wzmacniacz wart max 300zł i do tego doliczyć trzeba kompleksowe czyszczenie tych izostatów i potencjometrów plus wymiana przekaźnika.

Następny odleciał już totalnie https://allegro.pl/oferta/denon-poa-3000rg-pra-2000rg-dcd-1650gl-pd-80-kolum-11454046584 

Same zacne i cenione przedmioty 😉 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Luxman tak gra miałem LV 105 to samo zwłaszcza te ze współpracy z Alpine jak Luxman to od L510 w górę resztę można sobie podarować, przekaźników nie trzeba wymieniać w 90% przypadków rozebrać i wyczyścić i nie wymieniać kondów na pałę!!! tylko usuwać klej spod nich w Jvc Ax1100 po usunięciu kleju spod wszystkich kondów wyczyszczeniu przekaźników i przelutowaniu stopnia końcowego, wyregulowaniu prądów jestem w szoku jak to teraz gra znikła ostrość w graniu po ok 30-60min rozgrzewki wzmak gra tak, że nie chce się go wyłączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, NRK napisał:

Obejrzałbyś to w 4K zHDR, to zmieniłbyś szybko zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

RTL UHD ma być nadawany z przepływnością wideo 20 Mbit/s.

u mnie BluRay idzie z przepustowoscia 33Mbit/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek7776 napisał:

RTL UHD ma być nadawany z przepływnością wideo 20 Mbit/s.

u mnie BluRay idzie z przepustowoscia 33Mbit/s.

Transmisja telewizyjna a fizyczny nośnik, to dwa różne światy.

Faktycznie ten RTL UHD podczas tych transmisji było ponad te 20 Mbit/s.Pamiętajmy ,że max transpondera na satelicie to 25 Mbit/s, z tego co pamiętam.

Jeśli chodzi o bluray, to słaby on jakiś😀

UHD w jego przypadku powinno być grubo ponad 50Mbit/s. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem wymianę kondensatorów w 40 letnim sprzęcie Luxmana, wszystkie dwadzieścia kilka sztuk miały pojemność nowych +1-2%, jeden tylko miał pojemność o 1.1% niższą niż nowy. Wymieniłem na nowe Vishay, Panasonic FC oraz Nichicon które ze sklepu miały pojemność około 1-2% NIŻSZĄ od zadeklarowanej przez producenta. Sprawdziłem wszystkie i stare i nowe. Kompletnie inna planeta jakościowa. Wszystkie przełączniki i pokrętła fabrycznie zaklejone kropką kleju nie ruszane od nowości, GRAMA szumu czy skrzeczenia. Zachowują się lepiej i są lepszej jakości niż w nowym sprzęcie. Nowego Pioneera ze sklepu naprawiałem 3 razy na gwarancji. Naprawiali aż gwarancja wygasła...sprzedałem jako do końca niesprawny. Najbardziej mnie frustruje jak ktoś pisze o najwyższych modelach że ktoś sprzedaje nie dodając: "najwyższe modele w Polsce" bo z najwyższym modelem danego producenta to nie ma nic wspólnego. Jak ktoś chce zapraszam do obejrzenia zestawu Esprit robionego ręcznie przy ręcznym selekcjonowaniu każdego podzespołu i masakrycznie kontroli jakościowej. Wtedy pogadamy co się dzisiaj sprzedaje a co kiedyś. Dużo się pisze ale ludzie komentują widzę sprzęt który widzieli tylko na obrazku albo w katalogu pdf. Nie jestem zwolennikiem ani nowych ani starych sprzętów, jestem zwolennikiem porządnego sprzętu który robili ludzie na lata wykorzystując najlepsze części jakie były. Więc nie oceniajcie wszystko jedna linijką porównując jakieś gówna z olx do faktycznie porządnego sprzętu do dziś pożądanego przez wiele osób na świecie i nie patrzcie przez pryzmat naszego kraju bo żeby zrozumieć rynek używanego audio trzeba mieć szersze horyzonty. Nikt też nie każe Wam kupować rzeczy używanych, chcecie nowe kupujcie nowe. Z doświadczenia wiem że to co kupicie będzie szybko warte 30% ceny jaką zapłacicie w sklepie. Oczywiście są wyjątki ale rzadko kto kupuje nowego Luxmana czy Accuphase. 

Słówko wyjaśnienia co do wspomnianego wcześniej Sansui B-2302. Znam sprzedającego osobiście. Nie zachwalał, nie neguję ani jego ani jego sprzętu ani cen. Jaką cenę dał to jego sprawa natomiast małe objaśnienie co do sprzętu: B-2303 i C-2302 to najwyższe modele i cena tego zestawu to było 2 mln jenów czyli mniej więcej 20 tys dolarów wtedy (mogę policzyć dokładnie jeśli ktoś chce) natomiast żeby porównać to do cen dzisiejszych i biorąc pod uwagę inflację trzeba to przynajmniej że pomnożyć więc TAK...możesz kupić nowy sprzęt w zbliżonej jakości pod warunkiem że wydasz około 60 tys dolców za końcówkę i preamp i nie będzie to firmy krzak. Więc czy 8-9 tys dolarów za końcówkę to dużo...to już sami się zastanówcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ty znasz osobiście, ale inni mogę nie znać człowieka i wydanie 40k za końcówkę może okazać się strzałem w głowę.

Na aukcji sansui nie ma ani słowa o jakiejkolwiek gwarancji więc jednak sprzedawca musi liczyć się że sprzęt vintage może się posypać. 

To raczej klocek dla miłośników marki, bo sądzę że rozsądny człowiek wybierze w tej cenie wzmacniacz z salonu na gwarancji, a co do jakości dźwięku temat rzeka jedni powiedzą że to z tym gra lepiej drudzy na odwrót 🙂 

A przeliczanie co ile kiedyś kosztowało itp. nie ma totalnego sensu w dzisiejszych czasach, tak samo sprzedawca Mercedesa S600 v12 może mówić ile kiedyś marek dał za bestię i że teraz taki byłby nawet droższy od współczesnych mietków ale żyjemy w obecnych czasam i stary S600 jest już stary i ciężko go opchnąć nawet za 50k pomimo że utrzymany w super stanie.

 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radio_active napisał:

Wczoraj zakończyłem wymianę kondensatorów w 40 letnim sprzęcie Luxmana, wszystkie dwadzieścia kilka sztuk miały pojemność nowych +1-2%, jeden tylko miał pojemność o 1.1% niższą niż nowy. Wymieniłem na nowe Vishay, Panasonic FC oraz Nichicon które ze sklepu miały pojemność około 1-2% NIŻSZĄ od zadeklarowanej przez producenta. Sprawdziłem wszystkie i stare i nowe. Kompletnie inna planeta jakościowa. Wszystkie przełączniki i pokrętła fabrycznie zaklejone kropką kleju nie ruszane od nowości, GRAMA szumu czy skrzeczenia. Zachowują się lepiej i są lepszej jakości niż w nowym sprzęcie. Nowego Pioneera ze sklepu naprawiałem 3 razy na gwarancji. Naprawiali aż gwarancja wygasła...sprzedałem jako do końca niesprawny. Najbardziej mnie frustruje jak ktoś pisze o najwyższych modelach że ktoś sprzedaje nie dodając: "najwyższe modele w Polsce" bo z najwyższym modelem danego producenta to nie ma nic wspólnego. Jak ktoś chce zapraszam do obejrzenia zestawu Esprit robionego ręcznie przy ręcznym selekcjonowaniu każdego podzespołu i masakrycznie kontroli jakościowej. Wtedy pogadamy co się dzisiaj sprzedaje a co kiedyś. Dużo się pisze ale ludzie komentują widzę sprzęt który widzieli tylko na obrazku albo w katalogu pdf. Nie jestem zwolennikiem ani nowych ani starych sprzętów, jestem zwolennikiem porządnego sprzętu który robili ludzie na lata wykorzystując najlepsze części jakie były. Więc nie oceniajcie wszystko jedna linijką porównując jakieś gówna z olx do faktycznie porządnego sprzętu do dziś pożądanego przez wiele osób na świecie i nie patrzcie przez pryzmat naszego kraju bo żeby zrozumieć rynek używanego audio trzeba mieć szersze horyzonty. Nikt też nie każe Wam kupować rzeczy używanych, chcecie nowe kupujcie nowe. Z doświadczenia wiem że to co kupicie będzie szybko warte 30% ceny jaką zapłacicie w sklepie. Oczywiście są wyjątki ale rzadko kto kupuje nowego Luxmana czy Accuphase. 

Słówko wyjaśnienia co do wspomnianego wcześniej Sansui B-2302. Znam sprzedającego osobiście. Nie zachwalał, nie neguję ani jego ani jego sprzętu ani cen. Jaką cenę dał to jego sprawa natomiast małe objaśnienie co do sprzętu: B-2303 i C-2302 to najwyższe modele i cena tego zestawu to było 2 mln jenów czyli mniej więcej 20 tys dolarów wtedy (mogę policzyć dokładnie jeśli ktoś chce) natomiast żeby porównać to do cen dzisiejszych i biorąc pod uwagę inflację trzeba to przynajmniej że pomnożyć więc TAK...możesz kupić nowy sprzęt w zbliżonej jakości pod warunkiem że wydasz około 60 tys dolców za końcówkę i preamp i nie będzie to firmy krzak. Więc czy 8-9 tys dolarów za końcówkę to dużo...to już sami się zastanówcie. 

Szkoda tylko że zazwyczaj ta wysoka jakość wykonania nie idzie w parze z dźwiękiem. I tu jest zazwyczaj ból. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat najbardziej zawsze boli wszystkich naiwniaków którym wydaje się że nowe z definicji musi być lepsze.

Cracking Up Lol GIF by NBA on TNT

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tal napisał:

Akurat najbardziej zawsze boli wszystkich naiwniaków którym wydaje się że nowe z definicji musi być lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety nie musi. Ale biorąc pod uwagę ceny obecnego używanego sprzętu audio należy się silnie zastanowić. Jeszcze 10lat temu kupowałem tylko używane, wcześniej wspomniany Denon DCD-3000 za tysiaka. Oooo tak, brzmienie deklasowało w tedy nowy model DCD-1500AE który kosztował chyba ze 3500. Ze wzmacniaczami podobnie itd. Ale dziś? Cen podskoczyły po 100-200%. Mając powiedzmy na wydanie 5-10tys na wzmacniacz to chyba wolałbym udać się po nowy niż inwestować w 30 letnie truchło. Poza tym jest jeszcze jedna droga. Używane ale 2,3,5 letnie z pierwszej ręki. To chyba najlepsze wyjście. A nie 30 letnie zabytki w cenie z sufitu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Szkoda tylko że zazwyczaj ta wysoka jakość wykonania nie idzie w parze z dźwiękiem. I tu jest zazwyczaj ból. 

Widać to na przykładzie zwłaszcza przetworników,  gdzie postęp jest największy, ale i w mniejszym stopniu  wzmacniaczy

Jedynie stare kolumny trzymają klasę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, costa brava napisał:

Widać to na przykładzie zwłaszcza przetworników,  gdzie postęp jest największy, ale i w mniejszym stopniu  wzmacniaczy

Jedynie stare kolumny trzymają klasę 🙂

Na przykładzie DAC to zazwyczaj widać jak na dłoni i co za tym idzie na wszystkich CD Playerach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane wysokie modele to i spokojnie ok.  10 letnie warto brać, sam się o tym nieraz przekonałem , CDki też 

A kolumny? Mam Dali Grand Coupe,  mam Jamo Concert 8 , mam Dali Mentor 2 ...ile one mają  lat? Najstarsze Grand są  najlepsze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Ty znasz osobiście, ale inni mogę nie znać człowieka i wydanie 40k za końcówkę może okazać się strzałem w głowę.

Na aukcji sansui nie ma ani słowa o jakiejkolwiek gwarancji więc jednak sprzedawca musi liczyć się że sprzęt vintage może się posypać. 

To raczej klocek dla miłośników marki, bo sądzę że rozsądny człowiek wybierze w tej cenie wzmacniacz z salonu na gwarancji, a co do jakości dźwięku temat rzeka jedni powiedzą że to z tym gra lepiej drudzy na odwrót 🙂 

A przeliczanie co ile kiedyś kosztowało itp. nie ma totalnego sensu w dzisiejszych czasach, tak samo sprzedawca Mercedesa S600 v12 może mówić ile kiedyś marek dał za bestię i że teraz taki byłby nawet droższy od współczesnych mietków ale żyjemy w obecnych czasam i stary S600 jest już stary i ciężko go opchnąć nawet za 50k pomimo że utrzymany w super stanie.

 

50tys zl to kosztuje byle jakie w140.w stanie ponizej sredniego.

s600 v12  to rarytas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rafal735r napisał:

Na przykładzie DAC to zazwyczaj widać jak na dłoni i co za tym idzie na wszystkich CD Playerach. 

Pisałem już w tym wątku, że u mnie Yamaha CDX1060 pogoniła Chorda Qutest. Wiem ,że Qutest to nie hajend, ale totalną dupą też nie jest.

Tak więc, nie generalizujmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tomek7776 napisał:

50tys zl to kosztuje byle jakie w140.w stanie ponizej sredniego.

s600 v12  to rarytas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Akurat mój brat handluje tymi wynalazkami. Ceny rosną co miesiąc, to jest szał. Ale sedno sprawny jest inne. Czy stare jest tak samo dobre jak nowe? 

Postęp jest nie unikniony. Stare rzeczy mają magię, wykonanie dziś nie spotykane. Ale w bezpośrednim porównaniu do nowych niestety nie wypadaja dobrze. Trzeba zrozumieć podstawowe zasady. 

Wszyscy kolekcjonerzy starych aut trzymają je w garażach, a na codzień jeżdżą nowymi odpowiednikami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

50tys zl to kosztuje byle jakie w140.w stanie ponizej sredniego.

s600 v12  to rarytas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 A to teraz coś kosztuje tyle co sobie życzy właściciel ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Tal napisał:

Akurat najbardziej zawsze boli wszystkich naiwniaków którym wydaje się że nowe z definicji musi być lepsze.

Cracking Up Lol GIF by NBA on TNT

 

Czytam temat od początku i nigdzie nie widziałem żeby ktoś napisał że nowe znaczy lepsze, że nowe jest bezpieczniejszym zakupem to owszem ja tak napisałem i jest w tym 100% racji.

A pisząc do naiwniaków gdziekolwiek teraz są to jednak jakbyś utopił kilkadziesiąt tyś. w sprzęt którego naprawa okazałaby się kosztowna albo niemożliwa to kto byłby tutaj naiwniakiem?

 

1 godzinę temu, costa brava napisał:

Używane wysokie modele to i spokojnie ok.  10 letnie warto brać, sam się o tym nieraz przekonałem , CDki też 

Tak 10 lat to nie jest dużo tu się zgodzę, ale takie 30 letnie Sansui B-2302 to już można sobie darować chyba że ma się dowód iż było kompletnie odnowione przez fachowca + gwarancja bo to nie są tanie zabawki i zakup bez jakiejkolwiek ochrony w razie wtopy to proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka sprzętów audio w wieku 40+, głównie polskich np. magnetofony i jakimś cudem po wymienię pasków napędowych działają. A to przecież nie były sprzęty najwyższej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 17.01.2022 o 16:47, Audio.Japan napisał:

yamahe as 700 która kupiłem nowa. Nie miałem z nią żadnych problemów a przecież to nie jakiś hiend i nie najlepiej zbudowany

Mogę powiedzieć że moja przygoda skończyła się na Rotelu bo wszystkie klocki jakie miałem z tej stajni oprócz obecnego zestawu były używane i nie miały żadnej awari!!!

Moja pierwsza integra RA-1000 za 130zł z allegro gra do dzisiaj u kolegi i nic przy niej nie było robione 😉 taki staruszek ale jednak dobrze wykonany jak na tą klasę sprzętu.

2 minuty temu, przmor napisał:

Mam kilka sprzętów audio w wieku 40+, głównie polskich np. magnetofony i jakimś cudem po wymienię pasków napędowych działają. A to przecież nie były sprzęty najwyższej jakości.

To świadczy o samym sprzęcie i że był właściwie użytkowany, ale ładując kilkadziesiąt tyś. w 30 letni sprzęt bez jakichkolwiek gwarancji itp. itd. to jak gra w rosyjską ruletkę niestety. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami nabijacie kabzę handlarzom. Nie lepiej kupić nowy, markowy, wysokiej klasy sprzęt? Raz i spokój na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nabija kabzę? Czy ktoś tu się chwalił, że kupił stary sprzęt za grubą kasę? Chyba wręcz przeciwnie.
Co do wydawania kilkudziesięciu tysięcy złotych na przedmiot bez gwarancji gdzie nie wiadomo nawet jak ten przedmiot był używany to przecież powszechna praktyka przy kupnie aut używanych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie to vintage wieczne i się nie psuje, to sprzedawca powinien 2 lata gwarancji dać lekko. A kto tyle daje? Nikt. Ale klepać o nie psujacym się vintage to opowiadają by szybko sprzedać. Co do lepszosci dźwięku vintage to już było. Mieliśmy tu bajki dla dzieci o "najlepszym sprzęcie", "cudownym dźwięku który inne sprzęty nie mają" itd. Polecam znaleźć na innym forum porównanie starego grata z nowymi accuphase i mcintosh. Przepaści nie było, cudownego dźwięku vintage też nie. Za to było zamulony dźwięk z vintage

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.