Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio?


binfin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, babatular napisał:

A moim zdaniem to są brednie - to o czym piszesz. Nie dość że 60 letnie urządzenia audio były już jako nowe beznadziejnie słabe z dzisiejszej perspektywy. A po 60 latach użytkowania to w ogóle rozpacz o ile w ogóle działają. 

Mam wiecej lat doświadczenia w audio i słuchaniu "starego" sprzętu niż zapewne ty masz lat. 

I jeszcze jedno - nie powtarzaj bredni w stylu " w dobrej konfiguracji". Wysokiej klasy urządzenie gra dobrze z każdym wysokiej klasy urządzeniem. 

 

A do kolegi - Dymsza

Napisz co to za 35letnie cudo za 2-3 tys zł.

Kolego majaczysz i obrażasz ludzi. Piszę z doświadczenia. Mam min. Sansui au 999. 100% oryginał i albo nigdy czegoś takiego nie słyszałeś albo jesteś głuchy i oczekujesz dźwięku jak z bumboxa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jaszcze1 napisał:

Mam min. Sansui au 999. 100% oryginał i albo nigdy czegoś takiego nie słyszałeś

A co takiego cudownego w tym sansuju?? Czegoś takiego? Jak już pisałem te wasze sansuje to żadne nadzwyczajne sprzęty. Nawet w latach 80 żadnym najlepszym cudownym sprzętem nie byly. W piśmie branżowym wiele innych sprzętów jak accuphase czy mcintosh miały lepsze recenzje od wypasionych sansui. Myślisz że masz sansuja to od razu masz cud hiend?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co takiego niezwykłego w tym sansui? Wiatr hula, kiepska budowa. Żaden top tymbardziej żaden top pod względem budowy. Strata kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Audio.Japan napisał:

 

sansui-au-999-9995.thumb.jpg.4853a69b12e72307cc91dbbd6b29513d.jpg

I co takiego niezwykłego w tym sansui? Wiatr hula, kiepska budowa. Żaden top tymbardziej żaden top pod względem budowy. Strata kasy

Nie sluchalem tego wzmacniacza, trudno odniesc sie mi do jego dzwieku, ale... Dzis, troche wczesniej napisales:

"Kolejny mit to jest to że te "najlepiej" zbudowane sprzęty najlepiej brzmią. To kolejna brednia tych co kupują oczami a nie uszami". 

Jak to sie ma do zarzutow jakie spotawiles wyzej? Bo wiesz, albo sprzet gra tak jak jest zbudowany, albo budowa to nie jest podstawa dzwieku. W ciagu jednego dnia, przedstawiles w jednym watku dwie przeciwstawne opinie. Moge zrozumiec chec konfrontacji z rozmowcami, ale nie za cene konsekwencji i logiki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dymsza napisał:

Jak to sie ma do zarzutow jakie spotawiles wyzej?

Jaszcze1 właśnie sugerował że babatular nie słuchał "czegoś takiego". A ja się pytam co takiego niezwykłego jest w tym "czymś takim" oprócz bajek o koszeniu innych sprzętów   itd. Bo budową to niczym się nie różni od amplitunera yamahy za 1000zl. Budowa nie gra czy to starych sprzętów czy nowych i to jest fakt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Audio.Japan napisał:

A co takiego cudownego w tym sansuju?? Czegoś takiego? Jak już pisałem te wasze sansuje to żadne nadzwyczajne sprzęty. Nawet w latach 80 żadnym najlepszym cudownym sprzętem nie byly. W piśmie branżowym wiele innych sprzętów jak accuphase czy mcintosh miały lepsze recenzje od wypasionych sansui. Myślisz że masz sansuja to od razu masz cud hiend?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co takiego niezwykłego w tym sansui? Wiatr hula, kiepska budowa. Żaden top tymbardziej żaden top pod względem budowy. Strata kasy

AU 999, to nie lata 80te, tylko wczesniejsze. A co w min cudownego? Poza tym że ślicznie gra? Fajnie wygląda i jest zabytkiem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niestety Sansui AU999 to doskonaly przyklad jak handlarze podbijaja cene. Mozna go kupic za 600$, ale zdarzaja sie proby sprzedazy i za 2500$. Jesli sie uda, do ceny dorobia ideologie dzwiekowa. Gdy dzialal rynek, wzmscniacz byl na nim zweryfikowany jako klasa tych 500-600$ i na tyle jakos dzwieku wyceniali uzytmownicy. Ale fakt - wyglada fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dymsza napisał:

Coz, mamy zatem na temat ich grania skrajnie odmienne opinie. 

A juz zauważyłem z sąsiedniego wątku że  nie brzmi tak słodko  analogowo jak Ty lubisz w ns6170 🙂 ale z ns6170 powinno się  to właśnie  zgrać  dobrze.

Nie wiem ktore Yamahy masz na myśli, ale faktycznie as1100 trochę za ostro było,  as2000 juz lepiej,  a as2100 najlepiej, ponoć (nie słuchałem) as3000 brzmi juz całkiem "lampowo" cokolwiek  to znaczy 

Ja "zmiekczam" Yamahe bardzo "analogowym" cdkiem/DACem Marantz SA KI Pearl lite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat sansui pisali tu prawdziwe perełki bzdur. Pamiętam do dziś jak jeden napisał że "jak komuś nie podoba się sansui, to (sansui) jest zepsuty". Takich bredni nikt nigdzie w innych klubach nie wypisywal. A co się okazało ani to najlepszy sprzęt, ani cudownego dzwieku którego nie ma inny sprzęt nie Ma..  

 

8 minut temu, Dymsza napisał:

Ale fakt - wyglada fajnie. 

Dla mnie fajnie nie wygląda. Fajnie to wyglądają dzielone zestawy że wskaźnikami np Yamaha 10000 albo dzielonki luxmana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, costa brava napisał:

A juz zauważyłem z sąsiedniego wątku że  nie brzmi tak słodko  analogowo jak Ty lubisz w ns6170 🙂 ale z ns6170 powinno się  to właśnie  zgrać  dobrze.

Nie wiem ktore Yamahy masz na myśli, ale faktycznie as1100 trochę za ostro było,  as2000 juz lepiej,  a as2100 najlepiej, ponoć (nie słuchałem) as3000 brzmi juz całkiem "lampowo" cokolwiek  to znaczy 

Ja "zmiekczam" Yamahe bardzo "analogowym" cdkiem/DACem Marantz SA KI Pearl lite

Jak napisalem - tu sie roznimy. Sluchalem chyba wszystkich wyzszych modeli kazdy rozczarowywal. A-S3000 bardziej niz 1100 bo byl od niego kilka razy drozszy a emocji i muzykalnosci niewiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Sansui AU999  wygląda jak jakieś radio Unitra :-) bez obrazy ;-) nigdy mi się nie podobały te wzmacniacze Sansui z lat 70 do tego dźwięk jaki się z tego wydobywa to duże odstępstwo od neutralnego dźwięku, grają ciepło i mają napompowany bas, znajomy z NL miał kilka starych amplitunerów Sansui te za to są piękne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  w sklepie słuchałeś, nowe niewygrzane?

A Marantza pm-14s1se słuchałeś? Bo istnieje opcja zamiany mojej as2100 na niego, ale obawiam sie zamiany siekierki na kijek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, costa brava napisał:

Może  w sklepie słuchałeś, nowe niewygrzane?

A Marantza pm-14s1se słuchałeś? Bo istnieje opcja zamiany mojej as2100 na niego, ale obawiam sie zamiany siekierki na kijek ...

No wlasnie nie. I wygrzane i nie w sklepach. Po prostu ten dzwiek to nie moja bajka. Nikomu prawa do zachwycania sie nim nie odmawiam, ale i sam nie napisze, ze graja dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dune napisał:

Dla mnie ten Sansui AU999  wygląda jak jakieś radio Unitra 🙂 bez obrazy 😉 nigdy mi się nie podobały te wzmacniacze Sansui z lat 70 do tego dźwięk jaki się z tego wydobywa to duże odstępstwo od neutralnego dźwięku, grają ciepło i mają napompowany bas, znajomy z NL miał kilka starych amplitunerów Sansui te za to są piękne

Wygląd ma specyficzny, wolę au 9500. Dla mnie ma grać z klasą i przyjemnie, nie oczekuję neutralności, ale negowanie klasy dźwięku i sprzętu, przez brak neutralności, jest bardzo wąskim podejściem do sprawy i wywołuje bezsensowne spięcia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, jaszcze1 napisał:

Wygląd ma specyficzny, wolę au 9500. Dla mnie ma grać z klasą i przyjemnie, nie oczekuję neutralności, ale negowanie klasy dźwięku i sprzętu, przez brak neutralności, jest bardzo wąskim podejściem do sprawy i wywołuje bezsensowne spięcia. 

Nie sposob sie nie zgodzic. Gusta sa rozne. Spory na ich temat nie maja sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Audio.Japan napisał:

Na temat sansui pisali tu prawdziwe perełki bzdur. Pamiętam do dziś jak jeden napisał że "jak komuś nie podoba się sansui, to (sansui) jest zepsuty". Takich bredni nikt nigdzie w innych klubach nie wypisywal. A co się okazało ani to najlepszy sprzęt, ani cudownego dzwieku którego nie ma inny sprzęt nie Ma..  

Takie bzdety wypisywali oszolomki zbajerowani przez jednego z drugim, którzy ten zlom sprowadzali z JP i zarabiali na tym dobre pieniądze. Z tąd się wziął cały kult Sansui w Polsce. 

28 minut temu, Dymsza napisał:

No wlasnie nie. I wygrzane i nie w sklepach. Po prostu ten dzwiek to nie moja bajka. Nikomu prawa do zachwycania sie nim nie odmawiam, ale i sam nie napisze, ze graja dobrze. 

Te Yamahy są dość analityczne. Mi się podoba takie brzmienie, choć teraz mam w ogóle co innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata temu sprzedałem taki wzmacniacz z pilotem za 500zł  i byłem zadowolony a teraz humor mi się zepsuł,chyba trzeba było poczekać ...                          

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te szare Nady się rozsypują w życiu bym tego nie kupił używanego za takie pieniądze, tam potencjometr głośności działa sobie jak chce na różnych poziomach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mota napisał:

Histeryzujesz

Miałem u siebie c350 i c326bee   prędzej zaufam  30 letniemu  wzmacniaczowi z JP niż Nadowi który ma 3 lata od nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szeekin napisał:

Cztery lata temu sprzedałem taki wzmacniacz z pilotem za 500zł  i byłem zadowolony a teraz humor mi się zepsuł,chyba trzeba było poczekać ...                          

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    

A ja bym chciał poznać tego gagatka, który kupi ten wzmacniacz z ogłoszenia. Bardzo bym chciał usłyszeć dlaczego się skusił na towar po absurdalnej cenie, co nim kierowało.
A może ci wszyscy sprzedający sądzą, że potencjalni klienci nie posiadają dostępu do internetu 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2022 o 20:19, piku bb napisał:

Nawet napisać Ewelina stanowi problem.

Faktycznie tak jest...Ewelina robi duże problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafal735r napisał:

Takie bzdety wypisywali oszolomki zbajerowani przez jednego z drugim, którzy ten zlom sprowadzali z JP i zarabiali na tym dobre pieniądze. Z tąd się wziął cały kult Sansui w Polsce. 

Bzdety piszą dalej. Ostatnio kolejny Jelonek kupił sansuja i to graty nowsze, nie z lat 70. W domu porównał do swojej yamahy i sansuj grał miskowato z podbitym basem. Ot cała magia i "cudowny" dźwięk. Oczywiście w klubiku go zwyzywali że się nie zna. Haha kolejny Jelonek kasę zmarnował na badziew

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Kolego majaczysz i obrażasz ludzi. Piszę z doświadczenia. Mam min. Sansui au 999. 100% oryginał i albo nigdy czegoś takiego nie słyszałeś albo jesteś głuchy i oczekujesz dźwięku jak z bumboxa. 

To jak masz 100% oryginał to na pewno totalny rozsypujący się  złom i badziew z powysychanymi kondensatorami. Nowy to już był badziew - szczególnie z dzisiejszego punktu widzenia. A po tylu latach .......

 

Dla niezorientowanych AU999 ma ponad 50 lat !!!!!

Trzeba być niezłym jeleniem by wybulić 2,5-3 tys złotych za taki rupieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Audio.Japan napisał:

Bzdety piszą dalej. Ostatnio kolejny Jelonek kupił sansuja i to graty nowsze, nie z lat 70. W domu porównał do swojej yamahy i sansuj grał miskowato z podbitym basem. Ot cała magia i "cudowny" dźwięk. Oczywiście w klubiku go zwyzywali że się nie zna. Haha kolejny Jelonek kasę zmarnował na badziew

Dlaczego nie uchroniles tego biednego jelonka przed upolowaniem ?

co z Twoja misja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 godzin temu, costa brava napisał:

Może  w sklepie słuchałeś, nowe niewygrzane?

A Marantza pm-14s1se słuchałeś? Bo istnieje opcja zamiany mojej as2100 na niego, ale obawiam sie zamiany siekierki na kijek ...

No wlasnie nie. I wygrzane i nie w sklepach. Po prostu ten dzwiek to nie moja bajka. Nikomu prawa do zachwycania sie nim nie odmawiam, ale i sam nie napisze, ze graja dobrze. 

Koledzy jaszcze1 i babatular niepotrzebnie sie nakrecaja. Obu moge zrozumiec bo maja przeciwstawne misje :). Tyle razy wspomnianego AU999 nigdy nie sluchalem, ale mialem okazje sluchac kilku innych wzmacniaczy tej firmy, nawet najdrozszych i jakos nigdy to dupska nie urywalo. Dzwiek podbarwiony, podbity na dole, zwracajacy uwage i charakterystyczny, ale sadze, ze wielu zakochanych w swoich  Sansui fanow marki bardzo by sie zdziwilo konfrontujac je np z Denonem PMA-800NE.

Z drugiej strony dyskredytowanie kogos, nazuwanie jeleniem i odmawianie mu prawa do wlasnego gustu i preferencji tez ladne nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szeekin napisał:

Cztery lata temu sprzedałem taki wzmacniacz z pilotem za 500zł  i byłem zadowolony a teraz humor mi się zepsuł,chyba trzeba było poczekać ...                          

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    

Olx i wszystko jasne . 1500 to kosztował nowy ponad dekadę temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio ?

to samo co z cenami nowego 

poszły w górę - Nowy Ład 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, margaryna85 napisał:

To wina kota Kaczyńskiego na stryczek z nim . 

Ceny mleka tez poszły w górę 

wypatroszyc , wypchać , wystawić na licytacje i dochód przeznaczyć na orkiestrę Owsiaka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.