Skocz do zawartości
IGNORED

Bezpieczny poziom głośności w amplitunerze jaki poziom


JVC 4K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jak w temacie, jaki jest bezpieczny poziom dla głośników jak i wzmacniacza jeżeli chodzi o to aby nie uszkodzić sprzętu, ktoś mi kiedyś powiedział że jak słyszę zniekształcenia dźwięku to dalej pogłaśniać nie można przecież to nie głośniki charczą tylko końcówki w  amplitunerze czy to prawa aby to końcówki mocy wydawały na głośnikach dziwne dzwięki.  W moim Denonie ale i w Marantz jest tak samo poziom głośności jest w skali od -79,5dB do + 18dB i teraz pytanie do jakiego poziomu granicznego można grać i przy jakim sygnale wejściowym usłyszę zniekształcenia w zależności od źródła im lepszy materiał źródłowy tym mocniej mogę odkręcać bo zniekształcenia pojawią się faktycznie na trochę dalszej skali volume , czy kręcenie do powiedzmy 0 jest dla sprzętu bezpieczne nie zakładam słuchania powyżej 0 a już na pewno nie na pełny regulator czyli na +18dB. Czy 0 jest tym poziomem dla filmów i koncertów z blu-ray, nie licząc słabszego źródła czyli telewizji czy Netflixa czy już wcześniej przestać kręcić gałką powiedzmy na -15 albo na -5dB. Nie ukrywam że efekt głośności jak w "IMAX" na moim ampli uzyskuje dopiero koło 0 tylko nie wiem czy to jest bezpieczne zarówno dla kolumn jak i amplitunera czy można w ogóle tak bardzo pogłaśniać.

Drugie pytanie jeżeli wszystkie kolumny oprócz Atmosowych mam w impedancji 4ohm to właśnie taką impedancję powinienem ustawić w Amplitunerze czy zostawić w Denonie impedancję 8ohm czy ustawienie impedancji wyjściowej obniża tylko strumień generowanego ciepła z elektroniki czy wpływa na głośność całego kina. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, JVC 4K napisał:

jeżeli wszystkie kolumny oprócz Atmosowych mam w impedancji 4ohm to właśnie taką impedancję powinienem ustawić w Amplitunerze czy zostawić w Denonie impedancję 8ohm

Według zasady ustawiasz tak jaką masz impedancję na większości kolumn, szczególnie tych, które są mocno obciążone, czyli fronty i centralny. W większości amplitunerów te przełączniki działają tak, że obcinana jest moc. Jeśli chcesz głośno słuchać to może lepiej przełączyć na 4 ohm - mniejsza szansa że przegrzejesz wzmacniacz. Niektórzy (w tym ja) uważają, że tych przełączników się nie rusza, bo na 4 ohm gra gorzej (bo mniejsza moc), tak więc sam musisz zdecydować.

Co do reszty się nie wypowiem, bo nie rozumiem problemu - nigdy nie słyszałem żadnych zniekształceń w kolumnach, a też zdarzało mi się głośno słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt możesz bez obaw podgłaśniać do momentu przesterowania, czyli słyszalnych zniekształceń. Czy to poziom 0 czy inny, na pewno odczujesz że coś jest nie tak, to nie jest sztywna granica. Wiele zależy od jakości źródła i jego poziomu.

Co do impedancji... Jeśli podłączysz kolumny 4Ohm do wzmacniacza który będzie ustawiony na 8Ohm, to ten będzie się bardzo grzał. Może dojść do awaryjnego wyłączenia lub w skrajnych przypadkach wręcz do jego uszkodzenia.

Jeśli masz w Denonie możliwość ustawienia 4Ohm to pamiętaj, że wiąże się to z bardzo dużym ograniczeniem mocy wzmacniacza na kanał, ale zapewnia to jego stabilną pracę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o to aby uszkodzić głośniki tylko pytałem się o bezpieczny poziom dużej głośności w ampli na zakresie volume skala potencjonometra w skrócie w Denonie jak i w Marantzu są do wyboru 2 skale 0d -79,5do+18 tak mam ja ustawione i jest druga skala od 0 do 98 to na przykładzie tej drugiej skali będzie prościej połowa mocy to 49 i ten wynik jest bezpieczny myślę że 60-65 też jest ok ale czy jak podgłośnie nie zależnie od sygnału źródłowego do np 70-80 to czy już będzie się czego obawiać, podkreślę że dopiero koło 70 mam takie mocne jeb... jak w kinach komercyjnych może to kwestia samego pokoju a i pewnie akustyki ale też w głównej mierze na pewno tego że mam głośniki o niskiej skuteczności poniżej 90db i dlatego muszę tym pokrętłem volume w Denonie tak mocno kręcić w prawo aby był efekt ponieważ same głośniki są dość trudne do wysterowania poprzez niską skuteczność i impedancję a może mam straty na przewodach tylko do samych kolumn frontowych i centrala mam ponad 45m kabla na 3 głośniki to daje 15m od wzmacniacza do kolumny frontowej i centrala.

No nie wiem w każdym bądź razie zmieniłem impedancję w ampli zobaczymy czy się coś zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam inaczej właścicieli marek Denon lub Marantz ale i nie tylko na jakim największym poziomie głośności słuchaliście ile mieliście na skali volume i jaki to był sygnał źródłowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujesz że Ci mało, to dokup mocną zewnętrzną końcówkę na frontowe kolumny. Odciążysz amplituner i pozostałe kanały zyskają na tym. Nie będziesz mieć wówczas nawet ochoty zbliżyć się do granic możliwości obecnego setu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, JVC 4K napisał:

Mnie nie chodzi o to aby uszkodzić głośniki tylko pytałem się o bezpieczny poziom dużej głośności w ampli na zakresie volume skala potencjonometra w skrócie w Denonie jak i w Marantzu są do wyboru 2 skale 0d -79,5do+18 tak mam ja ustawione i jest druga skala od 0 do 98 to na przykładzie tej drugiej skali będzie prościej połowa mocy to 49 i ten wynik jest bezpieczny myślę że 60-65 też jest ok ale czy jak podgłośnie nie zależnie od sygnału źródłowego do np 70-80 to czy już będzie się czego obawiać, podkreślę że dopiero koło 70 mam takie mocne jeb... jak w kinach komercyjnych może to kwestia samego pokoju a i pewnie akustyki ale też w głównej mierze na pewno tego że mam głośniki o niskiej skuteczności poniżej 90db i dlatego muszę tym pokrętłem volume w Denonie tak mocno kręcić w prawo aby był efekt ponieważ same głośniki są dość trudne do wysterowania poprzez niską skuteczność i impedancję a może mam straty na przewodach tylko do samych kolumn frontowych i centrala mam ponad 45m kabla na 3 głośniki to daje 15m od wzmacniacza do kolumny frontowej i centrala.

No nie wiem w każdym bądź razie zmieniłem impedancję w ampli zobaczymy czy się coś zmieni.

Ja wiem o czym ty piszesz. Pamiętaj tylko o tym że z płyty amplituner dostanie inny sygnał, z satelity tez inny cichszy. 
 

Ja na Denonie podczas oglądania filmu Ready Player One i na scenie wyścigu doszedłem do -15 dB przy wszystkich kolumnach Full Band i Large oprócz Atmos. Zaś na Midway pierwsza scena ataku doszedłem do -18 dB a jeszcze na innym filmie Deepwater Horizon przed i podczas wybuchu doszedłem do -20 dB( zbyt dużo basu szło na głośniki a nie chciałem ich uszkodzić…) wszystkie filmy oglądane z Płyty 4K

ogolnie mnie taka skala dźwięku nigdy nie interesowała, zawsze filmy oglądałem przy -25 dB… wszystko tez zależy jak pokój jest zaadaptowany akustycznie 

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JVC 4K napisał:

Może zapytam inaczej właścicieli marek Denon lub Marantz ale i nie tylko na jakim największym poziomie głośności słuchaliście ile mieliście na skali volume i jaki to był sygnał źródłowy.

Z ciekawości spytam jaki masz duży pokój? Ja mam 25m2 i powiem szczerze u mnie dosyć szybko jest na tyle głośno, że słuch się zaczyna buntować i bronić, a nie sprzęt😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mama miejsca na dodatkowe końcówki mocy w szafie rack nie przewidziałem tego ale i tak abym nie kupił bo nie po to mam flagowego ampli za 20 kafli aby go wzmacniać czymś jeszcze pytałem o bezpieczny zakres volume i Martin dobrze mi to wytłumaczył, czyli jak jest od -79,5db +18db to maksymalnie dojechałeś do -15db i miałeś już dość a masz trochę mniejszy pokój ode mnie ja mam 25m2, to u mnie jest tak przy -15db jest w miarę zadowalająco ale dopiero efekt IMAX i kina Helios osiągam koło 0, myślę że jest to spowodowane że twoje Heco mają większą skuteczność i impedancję a co za tym idzie nie musisz tak kręcić volume bo kolumny w istocie są łatwe do wysterowania i do napędzenia. A moje Dali mają niższą skuteczność i impedancję co powoduję że muszą mieć mocnego pieca więc u mnie volume muszę mocniej kręcić niż u Ciebie do tego dochodzą pewnie jakieś straty mocy na przewodach głośnikowych przy takich długich odcinkach i przekroju żyły 2x2,5mm2. W każdym bądź razie chyba już wiem gdzie leży przyczyna.

Proj JVC 8K dziś dotarł do sklepu, teraz czekam na kuriera DPD jak przyjedzie to powiadomię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież volume kalibracja równa do takich samych poziomów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie kable głośnikowe tez były 2x2,5 mm2 oraz długości 14 m na lewy i prawy a na centralny 13 m. Zastanawia mnie po co ci taki poziom? Ja nie chce by mi wyło tylko było komfortowo, bym wszystko dokładnie słyszał. Aha i jeszcze jedno wszystko zależy jak Ci mocno ściszył kolumny amplituner podczas kalibracji… ja już tu kiedyś wrzucałem foty i nie chce mi się ich szukać… im bliżej zera tym mniej będziesz musiał później kręcić głównym volume

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, JVC 4K napisał:

końcówki mocy w szafie rack nie przewidziałem tego ale i tak abym nie kupił bo nie po to mam flagowego ampli za 20 kafli aby go wzmacniać czymś jeszcze

Choćbyś wydał i 60 kafli to nie zmieniło by postaci rzeczy że dodatkowa zewnętrzna końcówka by była progresją w systemie.

41 minut temu, JVC 4K napisał:

moje Dali mają niższą skuteczność i impedancję co powoduję że muszą mieć mocnego pieca więc u mnie volume muszę mocniej kręcić niż u Ciebie

A ten wpis potwierdza co napisałem

42 minuty temu, JVC 4K napisał:

jakieś straty mocy na przewodach głośnikowych przy takich długich odcinkach i przekroju żyły 2x2,5mm2.

Zapomnij, jakie straty mocy, to pomijalne różnice przy tych długościach kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę uzyskać tylko efekt Heliosa lub Multikina u mnie w pokoju do tego potrzebuje albo kręcić volume na -5db do 0, albo jeszcze po podbijać ręcznie każdy kanał z osobna w odległościach ale nie chciałbym tego ruszać bo audyssey ustawił to w kalibracji chyba porawnie, po za tym zmniejszanie odległości widza względem głośników może przy wysokim poziomie głośności powodować zniekształcenia co może choć nie musi doprowadzić do uszkodzenia kolumn. Dali są specyficzne grają świetnie ale są wymagające względem elektroniki, jak bym kupił zamiast Dali Klipscha lub JBL to mógłbym iść nawet w słabszy i tańszy amplituner bo te głośniki są tak wysoko skuteczne że prawie każdy tani wzmak je napędzi a tak wybrałem sobie dosyć trudne głośniki i myślę że tu leży cały problem, do takiego bardzo efektywnego efekciarskiego grania to nie te głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JVC 4K napisał:

po za tym zmniejszanie odległości widza względem głośników może przy wysokim poziomie głośności powodować zniekształcenia co może choć nie musi doprowadzić do uszkodzenia kolumn.

Ale co Ty piszesz? Przecież te odległości są po to, żeby wyrównać fazowo poszczególne kolumny. Co to ma wspólnego z głośnością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Butler napisał:

Choćbyś wydał i 60 kafli to nie zmieniło by postaci rzeczy że dodatkowa zewnętrzna końcówka by była progresją w systemie.

Mam mieszane uczucia wobec tego wpisu… 

Jvc4K nie rozumiem po jakiego grzyba ci taki poziom hałasu… nie masz sali kinowej 100m2 wiec nie potrzebujesz mieć aż tak głośno… chcesz kaleczyć uszy…??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niektóre kolumny bez walnięcia na gałce grają słabo, zwłaszcza jak pomieszczenie bez adaptacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga fetka jak pokój jest bez adaptacji to aby usłyszeć wszystkie szczegóły i niuanse muzyczne trzeba po prostu mocniej volume podkręcić bo uwierzcie mi jak ustawie na 1/4 lub 1/3 na zakresie skali denona to mało słyszę albo bardzo niewyraźnie i nie jestem w stanie zlokalizować skąd biegnie dzwięk albo może już pogorszył mi się słuch.

Tak jak Martin napisał -25db i na takim poziomie zostawiam niezależnie od źródła sygnału i dopiero od tego poziomu u mnie jest zadowalająco, może dlatego że mam dużo wełny mineralnej Isover w skosie i ona pochłania dzwięki różnego rodzaju bo salka jest na poddaszu i tam jest skos za szafką ze sprzętem na całej długości aż do ścianki kolankowej.

No ale -25db to IMAX na pewno nie jest tak mocny i hałaśliwy dzwięk jak w kinach komercyjnych u mnie jest przy -5 do 0 db. I ostatnia taka uwaga gdyby bardzo głośne słuchanie przy filmach było złe to by tak głośno nie puszczali w kinach, dlaczego grają w kinach tak przeraźliwie głośno niech mocno z ciszą i każdemu będzie to na rękę oszczędzą słuch ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Słuszna uwaga fetka jak pokój jest bez adaptacji to aby usłyszeć wszystkie szczegóły i niuanse muzyczne trzeba po prostu mocniej volume podkręcić bo uwierzcie mi jak ustawie na 1/4 lub 1/3 na zakresie skali denona to mało słyszę

Robiąc głośniej żadnych niuansów nie usłyszysz, wręcz przeciwnie bo to co podobnie i przebarwione degeneruje się jeszcze bardziej.

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Tak jak Martin napisał -25db i na takim poziomie zostawiam niezależnie od źródła sygnału i dopiero od tego poziomu u mnie jest zadowalająco

Każdy materiał jest inaczej nagrany, każdy kodek ma różne stopnie głośności a DRC jest inaczej skonfigurowany. Nie masz jednego, sztywnego poziomu.

Idąc dalej, gdy korzystasz z aktywnej konkrecji akustyki zawsze jest ciszej bo system potrzebuje zapas dynamiki. Jeśli przegniesz z pochłanianiem, wełną to tez jest ciszej.

O ile pamiętam rubicony to dość jazgocące kolumny, trzeba je trochę uspokoić a do tego lubią dostać prądu.

2 godziny temu, Lukaszmut napisał:

W kinach jest głośno, bo brak jakości dzwięku trzeba nadrobić głośnościa😁

W kinie by zachować efekt musi być głośniej niż w muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC RS2100 dojechał kurierem DPD wszystko szczęśliwie ale kurier tej firmy to jakiś dziwny gość masakra przy samym rozpakowaniu nie chciał mi pomóc wnieść tak ciężkiego pudła miał dzwonić rano jak mu wydadzą paczkę ja byłem w pracy a on dzwoni że jest pod chatą musiałem się urwać z roboty przyjechał o 12 a miał być o 18 tej. Masakra jakaś nie polecam DPD najgorszy kurier każdy inny będzie lepszy.

Co do samego projektora niewiele różni się od mojego byłego N7 zamiast srebrnego ringu jest złoty, wymiary i waga taka sama zapakowany tak samo więc już to znam. Po za tym Kontrast 40 000:1 a w moim N7 było 80 000:1 i brak filtra DCI a w moim było to w poprzedniku, a na plus HDMI 2.1 8K HDR10+ gry w 120fps laser.

A działanie błyskawicznie się uruchamia obejrzałem fragmenty tylko jednego filmu i laserowe źródło światła ma tę zaletę tam gdzie jest przejście sceny i kilkusekundowy brak obrazu tam jest mega ciemno jest to tzw. ściemnianie laserowe.

Na razie to by było na tyle jak już z nim trochę godzin po pracuję

Kilka fotek samego projektora i przeniosłem kolekcję BD do nowego regału wąski bo jest w pomieszczeniu technicznym płyty trzymam w w czymś w rodzaju garderoby połączonej z pralnią. W pokoju kinowym się nie mieściło Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220105_210317.jpg

20210215_192015.jpg

20220124_195545.jpg

20210215_192004.jpg

20220124_195631.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozwiązał się problem cichego dzwięku przy mocnym podkręceniu gałki volume. Po prostu trzeba było poszperać i pozmieniać ustawienia w Denonie a więc w zakladce Audyssey opcja Dynamic EQ była wyłączona a więc włączyłem ją oraz druga opcja Dynamic Volume również była wyłączona a poprawnie powinno być zaznaczona któraś z 3 funkcji tej opcji czyli Light, Heavy oraz Medium. I tak zaznaczenie obojętnie której z tych 3 opcji z Dynamic Volume + włączenie funkcji Dynamic EQ powoduje że jest bardzo głośny dzwięk na zdecydowanie niższych poziomach głośności. Gdy te opcje były wyłączone to musiałem mieć na 0db głośność aby być usatysfakcjonowany a teraz po tych zmianach to co uzyskiwałem na 0db teraz uzyskuje na -25db czyli jest ogromny zapas mocy i nie trzeba żadnych zewnętrznych końcówek czy wzmacniaczy mocy.

W następnym poście spróbuję już na chłodno opisać więcej na temat nowego projektora JVC DLA RS2100. Pozdrawiam kochani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JVC 4K napisał:

oraz druga opcja Dynamic Volume również była wyłączona a poprawnie powinno być zaznaczona któraś z 3 funkcji tej opcji czyli Light, Heavy oraz Medium.

To mi wygląda na jakiś odpowiednik DRC, czyli kompresji dynamiki. To rzeczywiście powoduje, że całościowo jest głośniej, ale działa to tak, że ciche partie mają zwiększaną głośność, a te bardzo głośne są lekko ściszane, żeby uśrednić głośność. Używa się tego głównie do słuchania w nocy, żeby nie obudzić sąsiadów jakimiś nagłymi głośnymi efektami i równocześnie dobrze słyszeć ciche dialogi. Dla mnie to psuje strasznie efekt, bo dźwięk traci dynamikę. Ale sam posłuchaj dłużej i się przekonasz czy to Ci pasuje.

Poza tym, jeśli chcesz mieć większy zapas dynamiki to kup lepszy amplituner albo końcówkę mocy, a nie podbijaj sztucznie głośności. Wydatek mocy na wzmacniaczu jest taki sam, czy masz vol. na -25dB przy włączonym DRC, czy na vol. 0dB bez tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qbakos napisał:

To mi wygląda na jakiś odpowiednik DRC, czyli kompresji dynamiki. To rzeczywiście powoduje, że całościowo jest głośniej, ale działa to tak, że ciche partie mają zwiększaną głośność, a te bardzo głośne są lekko ściszane, żeby uśrednić głośność. Używa się tego głównie do słuchania w nocy, żeby nie obudzić sąsiadów jakimiś nagłymi głośnymi efektami i równocześnie dobrze słyszeć ciche dialogi. Dla mnie to psuje strasznie efekt, bo dźwięk traci dynamikę. Ale sam posłuchaj dłużej i się przekonasz czy to Ci pasuje.

Poza tym, jeśli chcesz mieć większy zapas dynamiki to kup lepszy amplituner albo końcówkę mocy, a nie podbijaj sztucznie głośności. Wydatek mocy na wzmacniaczu jest taki sam, czy masz vol. na -25dB przy włączonym DRC, czy na vol. 0dB bez tego.

Mi ten dźwięk osobiście pasuje wolę grać na -25db z włączonym DRC aniżeli przy 0db z wyłączonym przynajmniej mam poczucie że nie rozwalę kolumn przy prawie pełnym regulatorze vol.

Denon 8500 to najwyższy model i wyżej nie ma nic chyba że innej marki ale z tego co wiem nikt po za Denonem nie robi amplitunera z 13 końcówkami mocy, Arcam ma 7 kanałów a Anthem chyba 11 kan a Emotiva nie robi ampli.

Dodatkowy wzmacniacz mocy odpada bo tak jak już wielokrotnie pisałem wcześniej nie mam miejsca w szafie rack tam gdzie stoi sprzęt. Więc dołożenie dodatkowo 2 kanałowej lub wielokanałowego wzmacniacza odpada ze względu na duże gabaryty takiego urządzenia.

Oglądam na włączonym Dynamic EQ i włączonym Dynamic Volume i którymś z 3 opcji Light, Heavy oraz Medium i jest dobrze przynajmniej dla mnie.

28 minut temu, fetek napisał:

bez komentarza.... 

A co zazdro projektora za ponad 50 kafli. A twój nadal w szafie, to chociaż może go odkurz.

Teraz, JVC 4K napisał:

Mi ten dźwięk osobiście pasuje wolę grać na -25db z włączonym DRC aniżeli przy 0db z wyłączonym przynajmniej mam poczucie że nie rozwalę kolumn przy prawie pełnym regulatorze vol.

Denon 8500 to najwyższy model i wyżej nie ma nic chyba że innej marki ale z tego co wiem nikt po za Denonem nie robi amplitunera z 13 końcówkami mocy, Arcam ma 7 kanałów a Anthem chyba 11 kan a Emotiva nie robi ampli.

Dodatkowy wzmacniacz mocy odpada bo tak jak już wielokrotnie pisałem wcześniej nie mam miejsca w szafie rack tam gdzie stoi sprzęt. Więc dołożenie dodatkowo 2 kanałowej lub wielokanałowego wzmacniacza odpada ze względu na duże gabaryty takiego urządzenia.

Oglądam na włączonym Dynamic EQ i włączonym Dynamic Volume i którymś z 3 opcji Light, Heavy oraz Medium i jest dobrze przynajmniej dla mnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu obcinasz sobie dynamikę (od najcichszych do najgłośniejszych), przez jakiś czas tez tak oglądałem ale nie ma tego pierdolnięcia w filmach, bo masz zmniejszoną różnicę między najcichszymi dźwiękami (dialogi) a najgłośniejszymi (wybuchy).

Ja zostawiłem dynamic eq, a dynamic volume, wyłączyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem jak zmniejszam dynamikę skoro na własnej skórze czuję że jak oglądam film to ten sam poziom natężenia hałasu generuję z mniejszej skali zakresu głośności aniżeli było to wcześniej przed włączeniem dynamic volume. To naturalne że dynamikę i moc dzwięku mam większą.

Dlaczego zostawiłeś Dynamic EQ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.