Skocz do zawartości
IGNORED

Czy w nowych DACach faktycznie jest soniczny postęp?


GT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, carlos med napisał:

Np. w Gustard x26pro na Sabre 9038 wszystko wydaje się być zrobione z pomysłem i bez wielkich oszczędności, zasilanie, brak opampow itd. I powinno być duper. No i nie brzmi już tak sucho jak to samo Sabre w Topping i może się podobać ,ale z naturalnym brzmieniem to ciągle ma mało wspólnego . Połączenie z lampowym pre daje nowe życie brzmieniu, ale ciągle wiele brak . 

W x26pro brak opampow? Spójrz jeszcze raz:) naliczyłem 6 podwójnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, carlos med napisał:

Np. w Gustard x26pro na Sabre 9038 wszystko wydaje się być zrobione z pomysłem i bez wielkich oszczędności, zasilanie, brak opampow itd. I powinno być duper. No i nie brzmi już tak sucho jak to samo Sabre w Topping i może się podobać ,ale z naturalnym brzmieniem to ciągle ma mało wspólnego . Połączenie z lampowym pre daje nowe życie brzmieniu, ale ciągle wiele brak . 

Skąd możesz to wiedzieć skoro masz małe doświadczenie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Skąd możesz to wiedzieć skoro masz małe doświadczenie ? 

To akurat sam sprawdziłem. I Ty też o tym wiesz . Tak mi się zebrało na fizjologiczne , żeby zacytować klasyka, rozważenia.😉

A tak na serio to szukam lepszego DACa , który wniesie bardziej naturalne barwy ,ale nie zgubi szczegółów i zastanawiam się czy próby odsłuchowe zacząć od tańszych propozycji typu Parasound 1500 żeby wyrobić sobie zdanie czy może to ślepa uliczka , która da fałszywy obraz tego co potrafią starsze DAC i lepiej nie zawracać sobie nimi głowy i nie tracić czasu i uderzać w wyższą półkę ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Przypomnij mi jakie masz kolumny i wzmacniacz.

Dynaudio Contour 3.3 , 2 x KECES S125 , pre ARC LS16.

Końcówki docelowo do zmiany na BAT VK 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No High-End to nie jest poza ARC LS16.

Zainwestuj w lepsze kolumny zamiast kombinować z DAC.

Jak już osiągniesz szczyt możliwości finansowych w inwestowaniu w kolumny i wzmacniacz to wtedy baw się w DAC. 

Chcesz mieć angażujące brzmienie to zainwestuj w izolację galwaniczną USB - znacząco wpływa na dźwięk bez wielkich kosztów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

No High-End to nie jest poza ARC LS16.

Zainwestuj w lepsze kolumny zamiast kombinować z DAC.

Jak już osiągniesz szczyt możliwości finansowych w inwestowaniu w kolumny i wzmacniacz to wtedy baw się w DAC. 

Chcesz mieć angażujące brzmienie to zainwestuj w izolację galwaniczną USB - znacząco wpływa na dźwięk bez wielkich kosztów. 

 

1 minutę temu, Piopio napisał:

No High-End to nie jest poza ARC LS16.

Zainwestuj w lepsze kolumny zamiast kombinować z DAC.

Jak już osiągniesz szczyt możliwości finansowych w inwestowaniu w kolumny i wzmacniacz to wtedy baw się w DAC. 

Chcesz mieć angażujące brzmienie to zainwestuj w izolację galwaniczną USB - znacząco wpływa na dźwięk bez wielkich kosztów. 

W sumie to spodziewałem się , że tak napiszesz. Wiem ,że 3.3 to nie hi-end, ale w nich na razie wszystko mi sie podoba, nie mam pomysłu na upgrade - jakas propozycja do posłuchania??

Końcówki nie "markowe" , ale dają radę na prawdę nieźle  w planach zmiana o. której pisałem i to nie wyklucza nowego DAC.

Gram po coax. Izolację USB Toppinga chętnie sprawdzę z PC jako źródłem bo koszt mały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, carlos med napisał:

Wiem ,że 3.3 to nie hi-end, ale w nich na razie wszystko mi sie podoba, nie mam pomysłu na upgrade - jakas propozycja do posłuchania??

To zależy jakie pomieszczenie. Generalnie Focal serii Kanta lub Sopra, Dynaudio serii Contour, Special 25, Magico.

21 minut temu, carlos med napisał:

Gram po coax.

To nic dziwnego, że DAC Ci nie gra jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piopio napisał:

To zależy jakie pomieszczenie. Generalnie Focal serii Kanta lub Sopra, Dynaudio serii Contour, Special 25, Magico.

To nic dziwnego, że DAC Ci nie gra jak trzeba.

Pomieszczenie 45m2. Contour Special 25 to wyższa liga Dyanudio , ale to chyba Monitory o ile pamie tam. Moje Contour 3.3 to stara dobra produkcja Dynaudio - nie mylić z 3.4.  Magico to chyba nie mój pułap cenowy.

Żródła mam tylko z coax. PC z Foobar/ Tidal  przez USB w porównaniu z coax brzmi sucho i kompletnie bez porównaia gorzej niż coax, ale może to kwestia izolacji galwanicznej. Tu zdania uczonych chyba podzielone , bo wielu jednak widzi przewage coax jeśli tak jak ja nie słucha się DSD i hi res

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, carlos med napisał:

bo wielu jednak widzi przewage coax jeśli tak jak ja nie słucha się DSD i hi res

No nie. Od strony technicznej USB jest zdecydowanie lepsze. A jak wyeliminujemy zakłócenia to jest super. Coax może być super jeśli zastosuje się synchronizację zegarów nadajnika i odbiornika. Ale to już duże koszty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, carlos med napisał:

To akurat sam sprawdziłem. I Ty też o tym wiesz . Tak mi się zebrało na fizjologiczne , żeby zacytować klasyka, rozważenia.😉

A tak na serio to szukam lepszego DACa , który wniesie bardziej naturalne barwy ,ale nie zgubi szczegółów i zastanawiam się czy próby odsłuchowe zacząć od tańszych propozycji typu Parasound 1500 żeby wyrobić sobie zdanie czy może to ślepa uliczka , która da fałszywy obraz tego co potrafią starsze DAC i lepiej nie zawracać sobie nimi głowy i nie tracić czasu i uderzać w wyższą półkę ??

myślę, że stare parasound to dobry trop

porównywałem kiedyś w salonie audio mojego starego parasounda zdac (więc niższa półka niż np parasound 1500)

do m.in toppinga d90 i gustarda (nie pamiętam modelu, ale cenowo jak topping circa 4k)

no i na moje ucho i 3 innych osób biorących udział w spotkaniu nowoczesne chinczyki graly gorzej

te stare parasound to jedne z tańszych daców na starych kościach multibit, na pewno warto spróbować

ja bym posłuchał też coś od schiit audio, robią nowe multibity, modi multibit zagrał u mnie lepiej niż mój parasound, a jest wielkości dwóch paczek fajek 🙂 taki bifrost mógłby byc dobrym tropem, ale nie słuchałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, carlos med napisał:

współczesne konstrukcje np na 1704

To nie jest wspolczesny uklad. Nie jest juz produkowany od jakiegos czasu. Bardziej wspolczesny choc tez juz nie mlodzieniaszek to 1706

5 godzin temu, carlos med napisał:

Choć sama walka może być celem i przyjemnością

Jest dla wiekszosci audiofili ktorych znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafa napisał:

To nie jest wspolczesny uklad. Nie jest juz produkowany od jakiegos czasu. Bardziej wspolczesny choc tez juz nie mlodzieniaszek to 1706

Jest dla wiekszosci audiofili ktorych znam.

wiem , że 1704 nie jest "współczesny"  , ale np  Audio Gd jeszcze go czasem kładzie do DAC , a przynajmniej kilka lat temu i chodziło mi  to jak to brzmi w takich DAC vs stare klasyki jak Reimyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, carlos med napisał:

stare klasyki jak Reimyo

"Stary klasyk" Reymio w wersji Limited tez jest na dwoch PCM 1704

 

Stary klasyk to bym nazwal moze Accuphase na PCM63 czy cos w ten desen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rafa napisał:

"Stary klasyk" Reymio w wersji Limited tez jest na dwoch PCM 1704

 

Stary klasyk to bym nazwal moze Accuphase na PCM63 czy cos w ten desen.

Tylko , że w Accu to tych PCM63 jest chyba 32....to DAC marzenie...tylko drogi i nieosiągalny na rynku wtórnym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, rafa napisał:

To nie jest wspolczesny uklad. Nie jest juz produkowany od jakiegos czasu. Bardziej wspolczesny choc tez juz nie mlodzieniaszek to 1706

DF1706 to filtr cyfrowy. 

PCM1704u-k to top DAC, z multibitow nic lepszego nie powstało i pewnie nie powstanie z powodu kosztów produkcji ( laser trimming jak w rezystorach foliowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EMiL napisał:

DF1706 to filtr cyfrowy

A bo się zamotałem 😉 Miałem na myśli PCM1792

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafa napisał:

A bo się zamotałem 😉 Miałem na myśli PCM1792

Ta kosc to nie jest multibit jak PCM1704u-k. Budżetowe rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, carlos med napisał:

Gram po coax. Izolację USB Toppinga chętnie sprawdzę z PC jako źródłem bo koszt mały.

Daj szanse Gustardowi i calemu systemowi jeszcze po usb, najlepiej z dobrym mostem po i2s np. Gustard U16, Singxer SU-6 czy Audio Gd di-20he itp. Warto sprawdzic ta konfiguracje ze wzgledu na najlepsza oferowana jakosc brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Daj szanse Gustardowi i calemu systemowi jeszcze po usb, najlepiej z dobrym mostem po i2s np. Gustard U16, Singxer SU-6 czy Audio Gd di-20he itp. Warto sprawdzic ta konfiguracje ze wzgledu na najlepsza oferowana jakosc brzmienia.

Oba moje transporty CD i streamer mają tylko coax . Jedynym źródłem z USB jest laptop który do tej pory podłączyłem do Gustarda po USB raz i to co usłyszałem było beznadziejne w porównaniu z transportami po coax . 

Rozumiem że Gustard U16 wpięty pomiędzy dobrym kablem USB Twoim zdaniem spowoduje , że PC zagra lepiej niż transporty po coax??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, carlos med napisał:

Rozumiem że Gustard U16 wpięty pomiędzy dobrym kablem USB Twoim zdaniem spowoduje , że PC zagra lepiej niż transporty po coax??

Jak nie sprawdzisz to sie nie przekonasz. Dodatkowy przetwornik cyfrowy, wzgledem wejscia usb w dacu, poprawia znaczaco to co slychac w glosnikach. Przechodzilem ta droge jakis czas temu, gram z wlasnych plikow a odtwarzacz cd (MF xray v3) stoi bezczynny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EMiL napisał:

DF1706 to filtr cyfrowy. 

PCM1704u-k to top DAC, z multibitow nic lepszego nie powstało i pewnie nie powstanie z powodu kosztów produkcji ( laser trimming jak w rezystorach foliowych).

W takim Parasound 1500 na 4x1704 też można się spodziewać dobrego efektu ?? 2,5-3k to nie tak dużo żeby to sprawdzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, carlos med napisał:

W takim Parasound 1500 na 4x1704 też można się spodziewać dobrego efektu ?? 2,5-3k to nie tak dużo żeby to sprawdzić. 

A nie na pcm63? Czy można spodziewać się dobrego efektu to musisz przekonać się sam, bo to Tobie ma się podobać:)

Zastanow się też nad alokacja środków na poszczególne elementy w swoim systemie. W pierwszej kolejności inwestowałbym w lepsze kolumny i akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EMiL napisał:

A nie na pcm63? Czy można spodziewać się dobrego efektu to musisz przekonać się sam, bo to Tobie ma się podobać:)

Zastanow się też nad alokacja środków na poszczególne elementy w swoim systemie. W pierwszej kolejności inwestowałbym w lepsze kolumny i akustykę.

Racja , PCM63 . z alokacja środków się zgadzam , ale 2-3 k to nie tak dużo żeby się przekonać czy to lepsze rozwiązanie niż DAC na D/S . 

Kolumny które mam to te ", lepsze" u mnie po MA Silver 300 , na razie zostaną ,  pytanie jakie kolumny były by teraz lepsze ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem,,,daleka droga przed Toba.

chyba to Ty byles zalozycielem watku o kolumnach do 60m kw .i tak forumowicze sie w nim produkowali,aby doradzic cos dobrego,

a Ty zdecydowales sie na "przecietniaka",majac mozliwosc kupienia czegos o 2 klasy wyzej.

ta sama historia z pre,ARC,to tez taki "przecietniaczek" technicznie grajacy.muzyki w nim nie znajdziesz.

Zauwazylem,ze wymyslasz sobie cos,,,a potem forsujesz swoj pomysl,szukajac "poklasku" na roznych forach,calkowicie nie biorac pod uwage sugestii osob o wiekszym doswiadczeniu.

tak,czy owak.caly system do wymiany.

Twoje błędne decyzje kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomek7776 napisał:

tak jak pisalem,,,daleka droga przed Toba.

Też tak myślę. Czemu dałem już wyraz w komentarzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, carlos med napisał:

W takim Parasound 1500 na 4x1704 też można się spodziewać dobrego efektu ?? 2,5-3k to nie tak dużo żeby to sprawdzić. 

2,5 czy 3 tysiące za ten sprzęt to jakiś absurd. Maszyna ma niemal trzydzieści lat i jest technologicznie całkowicie przestarzała. Choć dźwięk jak się komuś podoba to nic mi do tego- kwestia gustu rzecz jasna.
Ale płacić 2,5 tysiąca (o wyższej kwocie już nie wspominając) to jakaś desperacja czy pomroczność. Przecież to jest warte w porywach tysiąc zł o ile stan jest perfekcyjny. 
Tutaj za 1700 zł nie było chętnych na kupno!! -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - za 1600 zł pięć lat temu nie było chętnych na kupno. Pięć lat temu!! - to dzisiaj ten klocek jest już pięć lat starszy i cena powinna być stosownie niższa.
W licytacji od złotówki to nie wiem czy kwota przebiłaby 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomek7776 napisał:

tak jak pisalem,,,daleka droga przed Toba.

chyba to Ty byles zalozycielem watku o kolumnach do 60m kw .i tak forumowicze sie w nim produkowali,aby doradzic cos dobrego,

a Ty zdecydowales sie na "przecietniaka",majac mozliwosc kupienia czegos o 2 klasy wyzej.

ta sama historia z pre,ARC,to tez taki "przecietniaczek" technicznie grajacy.muzyki w nim nie znajdziesz.

Zauwazylem,ze wymyslasz sobie cos,,,a potem forsujesz swoj pomysl,szukajac "poklasku" na roznych forach,calkowicie nie biorac pod uwage sugestii osob o wiekszym doswiadczeniu.

tak,czy owak.caly system do wymiany.

Twoje błędne decyzje kosztują.

jak zwykle merytorycznie i bez złośliwości...

Mój ARC nie gra przecietnie, nie słyszałeś go, jest po solidnej modyfikacji, nie wiesz jakie lampy itd, więc pohamuj z opiniami, a póki co widzę , że swojego Blazebirda nie możesz sprzedać , tym bardziej za takie pieniądze.  Cały system to może i do wymiany, ale wartości i OUN u Ciebie, bo  Twoje uwagi zakrawają na jakieś myślenie kompulsywne...może to z własnych porażek wynika.

Z uwagą czytam porady życzliwych i doświadczonych osób na AS i zakup ARCLS16 to był strzał w 10, całośc brzmi wybornie, . Jak kazdy chcę poprawić szczegóły.

Swoje uwagi ...kolumny do wymiany...wzmak do wymiany...pdre przeciętny ( bo o ARC nie wypada inaczej anpisać bo wyśmieją)...i calośc do wymiany...niczego nie wnoszą...więc daj sobie spokój.

Zycze Ci na Świeta spokojnej muzy do słuchania, może poprawi Ci nastrój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek

godzine temu sluchalem kolumn JBL 250Ti  w najwyzszej dostepnej wersji(byly4),wzmacniacz maca.pre maca c2500

gramofon Pioneer P3,i uwaga w pomieszczeniu 15m kw.

przestrzen,scena,muzykalnosc,detal ,wszechobecne powietrze,,,zero wzbudzania,brumienia

 

 

a kolumny maja z 35lat,power maca 754,tez stary jak swiat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piopio napisał:

Też tak myślę. Czemu dałem już wyraz w komentarzach.

Może i tak.  Chociaż myślę , że droga jest przyjemnością , każdy Was  ma za sobą lepsze i gorsze wybory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.