Skocz do zawartości
IGNORED

Czy w nowych DACach faktycznie jest soniczny postęp?


GT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Piopio napisał:

Trzeba zapewnić DACowi dobry sygnał. Wtedy DACi grają dobrze. Ja lubię nowoczesne brzmienie a nie zamulone brzmienie starych przetworników. 

Brak Ci zwyczajnie  porównania do dobrego grania.

Dopiero postawienie Toppinga, SMSLa (miałem przez chwile ich flagową 500 - z marketingowym hitem MQA na super kości Sabre i było tragicznie jeszcze gorzej niż D90...) z czymś lepszym pokazuje mizerote chinszczyzny 

Zmulone brzmienie z dudniącym przelanym basem i suchotnicza średnica to właśnie te hiciory Chifi prezentują.

Piszesz o przestrzeni - posłuchaj kiedyś Rme Adi, piszesz o nie zamulonym brzmieniu posłuchaj Chorda Qutest - zjedzą każdy chiński badziew. Co dopiero droższe sprzęty o których tu koledzy piszą 

A różnice do chińskich gwiazdek Rme czy Qutest w cenie są minimalne porównując różnice jakości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marcinmarcin napisał:

Brak Ci zwyczajnie  porównania do dobrego grania.

Dopiero postawienie Toppinga, SMSLa (miałem przez chwile ich flagową 500 - z marketingowym hitem MQA na super kości Sabre i było tragicznie jeszcze gorzej niż D90...) z czymś lepszym pokazuje mizerote chinszczyzny 

Zmulone brzmienie z dudniącym przelanym basem i suchotnicza średnica to właśnie te hiciory Chifi prezentują.

Piszesz o przestrzeni - posłuchaj kiedyś Rme Adi, piszesz o nie zamulonym brzmieniu posłuchaj Chorda Qutest - zjedzą każdy chiński badziew. Co dopiero droższe sprzęty o których tu koledzy piszą 

A różnice do chińskich gwiazdek Rme czy Qutest w cenie są minimalne porównując różnice jakości. 

Haha. Czego ja to w życiu nie przesłuchałem 😉 Mam porównanie. Nie martw się.

Zamulone brzmienie z kości ES9038PRO ? Chyba jesteś niespełna rozumu skoro tak piszesz. Topowa seria SMSL to Dx.

Wiesz na czym polega wyższość Chorda nad innymi DACami ? Ma izolację galwaniczną na wejściach USB i COAX.

Poza tym ja rozpatruję DAC w cenie 1900-4500. Owszem są DACi które zagrają lepiej. Kosztują jednak minimum 2x więcej. 

ADI kosztuje 7800. Nie dziwne, że jest lepiej zbudowany i brzmi lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Chyba jesteś niespełna rozumu

Jesteś dystrybutorem/importerem tego badziewia? 

Pomijam już że powinien być zakaz importu czegokolwiek chińskiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jesteś dystrybutorem/importerem tego badziewia? 

Pomijam już że powinien być zakaz importu czegokolwiek chińskiego 

Twój komentarz świadczy o Tobie. Nie jesteś poważnym człowiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piopio napisał:

Twój komentarz świadczy o Tobie. Nie jesteś poważnym człowiekiem.

 

24 minuty temu, Piopio napisał:

Chyba jesteś niespełna rozumu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

Poza tym ja rozpatruję DAC w cenie 1900-4500. Owszem są DACi które zagrają lepiej. Kosztują jednak minimum 2x więcej. 

ADI kosztuje 7800. Nie dziwne, że jest lepiej zbudowany i brzmi lepiej.

Tak tylko gwoli ścisłości: RME ADI-2 DAC FS mieści się w budżecie -- jest w tej chwili na Allegro za 4500 (sprzedawca OK, sam u niego kupowałem). Za 7800 jest RME ADI-2 PRO FS, czyli przetwornik C/A i A/C w jednym, co raczej w standardowym zastosowaniu audio się nie przyda 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tym napisał:

Tak tylko gwoli ścisłości: RME ADI-2 DAC FS mieści się w budżecie -- jest w tej chwili na Allegro za 4500 (sprzedawca OK, sam u niego kupowałem). Za 7800 jest RME ADI-2 PRO FS, czyli przetwornik C/A i A/C w jednym, co raczej w standardowym zastosowaniu audio się nie przyda 😉

RME to kawał dobrej inżynierskiej roboty. Wiele funkcji. Ale czy jest dźwiękowo lepszy od Gustarda X26 PRO ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piopio napisał:

RME to kawał dobrej inżynierskiej roboty. Wiele funkcji. Ale czy jest dźwiękowo lepszy od Gustarda X26 PRO ? 

A to już musisz sam ocenić 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym ,która "opcja" jest lepsza , bo różne opinie pojawiły się w tym wątku ....

1. Pełnokrwiste kolumny na solidnym wooferze - wspomniane JBL Ti250 lub Thiel CS6 ze swoją coherent  koncepcja , które moim zdaniem chociaż nie dadzą morza basu do 16Hz ,ale jako całość , kreowanie sceny, przestrzeni , detale , holografia itd ...będą lepsze niż .

2. "Zwykłe" podłogowki na poziomie + sub lub dwa z DSP które pozwoli zapanować nad nieograniczonym , wywracającym trzewia inside out basem i pod tym względem będzie super jak ktoś tak lubi , ale ....czy będzie to tylko super bas a reszta na poziomie "zwykłych " podłogowek ??? 

Uznałem , że więcej korzyści daje opcja 1.  aczkolwiek to kwestia oczekiwań i upodobań brzmieniowych .  I zdania uczonych podzielone jak zawsze . 

A co do Sabre w Gustard x26pro to IMO nigdy nie skojarzylbym go z zamulonym brzmieniem . I to się może podobać. Dla tych którym zdecydowanie bliżej do analogu R2R pewnie bardziej pasują i to zrozumiałe .  Owszem w porównaniu z tym samym Sabre 9038pro w Toppingu D90SE jest mniej przejrzyście i szczegółowo, ale tylko w pozytywnym znaczeniu . Topping D90SE jest zbyt analityczny . 

Wracając do tematu wątku uważam że w DAC jest postęp , nowe coraz lepiej zaimplementowane kości  , z lepszym zasilaniem , na lepszych podzespołach brzmią inaczej postęp jest . Nie wszystkim to odpowiada i nie wszyscy widzą to jako "postęp" bo szukają innego brzmienia albo pasuje im to co już było i jest .i fajnie że jest taka różnorodność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/22/2022 at 1:53 AM, Piopio said:

RME to kawał dobrej inżynierskiej roboty. Wiele funkcji. Ale czy jest dźwiękowo lepszy od Gustarda X26 PRO ? 

Miałem oba te DAC-e. Obiektywnie RME jest dla mnie lepszym od X26PRO, Gustard w ogóle mi się nie spodobał, nie wiem skąd nad nim te zachwyty. Gra dynamicznie, konturowo, szczegółowo i bezbarwnie.  Chociaż RME także nie przypadł mi do gustu, ale jednak  jest to DAC  bardziej wyrafinowany brzmieniowo.  Jeśli miałbym cos polecać do 10k, to Matrix X-SABRE Pro MQA.  Z tej trójki najbardziej mi się podoba i aktualnie służy za DAC słuchawkowo-biurkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pit66 napisał:

Matrix X-SABRE Pro

 

Miałem tego DACa niedawno u siebie, w zasadzie funkcjonalnie to takie all in one bo ma też streamer i funkcje przedwzmacniacza. Dyskusję toczymy w "HiEndowej" części forum - HiEnd to to nie jest. Jeżeli rzeczywiście RME i ten Gustard grają jeszcze gorzej to to jest jakiś dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, carlos med napisał:

Wracając do tematu wątku uważam że w DAC jest postęp , nowe coraz lepiej zaimplementowane kości  , z lepszym zasilaniem , na lepszych podzespołach brzmią inaczej postęp jest . Nie wszystkim to odpowiada i nie wszyscy widzą to jako "postęp" bo szukają innego brzmienia albo pasuje im to co już było i jest .i fajnie że jest taka różnorodność

Czy Kolega projektuje / konstruuje DAC i na tej podstawie przekazuje obraz sytuacji, czy posiłkuje się spostrzeżeniami zaczerpniętymi z świata zewnętrznego ?

 

Piszę w ten sposób, gdyż mam pojęcie na temat zasilania urządzeń audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

Kolega miał gustarda, suchotnik ,wybrany z barw ,koloru

Ten Matrix to zamulone, uśrednione, szare granie, bez mikrodynamiki i rozdzielczości z podbitym boomboxowym basem. Ale może z dwojga złego to lepsze niż jakiś bezbarwny suchotnik. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, 747 napisał:

Czy Kolega projektuje / konstruuje DAC i na tej podstawie przekazuje obraz sytuacji, czy posiłkuje się spostrzeżeniami zaczerpniętymi z świata zewnętrznego ?

 

Piszę w ten sposób, gdyż mam pojęcie na temat zasilania urządzeń audio.

Nie projektuję.  Zgadzam się wymienione DAC na Sabre to nie hi end , to lepsze granie niż DAC w przeciętnych integrach i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te nowe chinskie dac to taka lepsza kontynuacja audiolab m dac. I to tyle. Chociaz wszystkich wiadomo, ze nie sluchalem, ale to co porownalem tak bym okreslil. 

To podobny rodzaj dzwieku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Piszę w ten sposób, gdyż mam pojęcie na temat zasilania urządzeń audio.

Jasne ale tylko Praną i magnetyzmem… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, kaviter said:

Ten Matrix to zamulone, uśrednione, szare granie, bez mikrodynamiki i rozdzielczości z podbitym boomboxowym basem. Ale może z dwojga złego to lepsze niż jakiś bezbarwny suchotnik. On m

U mnie gra zupelnie inaczej rozdzielczo i muzykalnie. Warunek jest jeden, sygnal musi byc podany po I2s z firmowego konwertera USB. Ponadto ja pisze o innym urzadzeniu -Dacu a nie dac plus streamer.Chyba pomyliles modele. Chociaz generalnie masz racje, w tym zakresie cenowym to teraz jest bida z nedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Huberto1984 napisał:

podobny rodzaj dzwieku

Potencjalnie inżynierów elektroników, potrafiących posłużyć się wiedzą tak by skonstuować funkcjonalny DAC jest bardzo duża ilość, w skali całego świata byśmy doliczyli się zapewne tysięcy, jakiś odsetek, to rzeczywiści projektanci urządzeń, którymi dysponuje rynek, - na pytanie z jakiego powodu brzmienie potrafi rozczarować - odpowiedź nie może być inna, - DAC trzeba mieć z czego zbudować, - to coś znacznie bardziej złożonego jak tylko opracowanie aplikacji, PCB, zamówienie elementów i ich montaż.

Muzykalność na najwyższym poziomie wyznaczają wszystkie materiały i podzespoły jakimi posłużymy się przy budowie, te najlepsze, są najdroższe, te najlepsze nie są też dostępne, są wytworzone w celu zaimplementowania dla rozwiązań autorskich.

Do tego dla biznesu audio, dla firm, liczy się rentowność, nie jakość dźwięku, ten czynnik jest tylko materią na jakiej funkcjonuje producent, jakość jest dystrybuowana, - oznacza to że za daną wartość otrzymamy odpowiadającą jakość dźwięku, nie więcej, jeśli jest tu odstępstwo, - to raczej w drugą stronę, otrzymamy tej jakości mniej.

Są w sieci dostępne filmy, pokazujące jak funkcjonują manufaktury hi end audio, każdy kto ma odpowiednie kontakty lokalnie też może uznać że jest zorientowany jak to działa, cała gra toczy się tylko wokół pieniędzy, nie wokoło jakości dźwięku.. można odnieść czasami wrażenie.. że dobrze, iż szczęśliwe jest w ogóle to, że one, te produkty jakkolwiek grają..

 

Nic nowego pod Słońcem..

Taka jest natura człowieka - dążenie do zysku, do coraz większej marży, do powiększania wygody i komfortu.

 

Dopiero w korporacjach mamy nieco korzystniejszą sytuację, z oczywistych względów, w tym wizerunkowych, prestiżowych, one z racji szerszego spectrum dostępu do materiałów, mogą dokładniej zaprojektować DAC, wziąść pod uwagę więcej czynników, czy skorzystać z laboratoriów badawczych.

 

............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pit66 napisał:

U mnie gra zupelnie inaczej rozdzielczo i muzykalnie. Warunek jest jeden, sygnal musi byc podany po I2s z firmowego konwertera USB. Ponadto ja pisze o innym urzadzeniu -Dacu a nie dac plus streamer.Chyba pomyliles modele.

 

Masz rację zmylił mnie taki sam wygląd tych urządzeń, to co kolega do mnie przyniósł to było X-sabre 3:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aczkolwiek wydaje się że to to samo urządzenie z dołożonym streamerem, więc niestety w to że gra rozdzielczo i muzykalnie nie wierzę, albo te pojęcia znaczą dla nas kompletnie co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, kaviter said:

 

Masz rację zmylił mnie taki sam wygląd tych urządzeń, to co kolega do mnie przyniósł to było X-sabre 3:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aczkolwiek wydaje się że to to samo urządzenie z dołożonym streamerem, więc niestety w to że gra rozdzielczo i muzykalnie nie wierzę, albo te pojęcia znaczą dla nas kompletnie co innego.

Jest duza roznica na korzysc I2S vs. spdif. W zyciu bym nie powiedzial ze ten dac muli. High end to nie jest ale jest to bardzo solidne granie w skali bezwglednej. Cos musialo sie u Ciebie nie spaspwac. On gra mniej wieccej tak jak piszą w recenzjach tam mu nikt nie zarzucil braku szczegolowosci wrecz przeciwnie. Duzo zalezy od tego jak skonfigurujesz kosc ( tryb async / sync , redukcja jitera filtr itp ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pit66 napisał:

U mnie gra zupelnie inaczej rozdzielczo i muzykalnie. Warunek jest jeden, sygnal musi byc podany po I2s z firmowego konwertera USB.

Bardzo podobnie zrealizowane jest wejście usb, ktore masz w DAC, w DAC sa lepsze zegary (crystek 957), z wejścia usb również wychodzi i2s.

Wejście usb wbudowane w DAC gra Ci gorzej od zewnętrznego DDC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, EMiL said:

Bardzo podobnie zrealizowane jest wejście usb, ktore masz w DAC, w DAC sa lepsze zegary (crystek 957), z wejścia usb również wychodzi i2s.

Wejście usb wbudowane w DAC gra Ci gorzej od zewnętrznego DDC?

Nie sprawdzalem szczerze mowiac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kaviter napisał:

Ten którego ja miałem u siebie grał dużo gorzej z wbudowanego streamera niż z mojego hi-endowego źródła USB.

A jakie to źródło hi endowe USB ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kaviter napisał:

Wypasiony PCet.

A wypasiony PCet po USB jak łączony z DAC ? Jakaś izolacja galwaniczna czy konwerter USB/spdif ? Pytam bo sam szukam dobrego rozwiązania dla źródła USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Matrix X sabre pro do Reimyo Limited, słuchanie muzyki przez Matrixa bardzo mnie zmęczyło, brak muzykalności vs Reimyo, przepięcie na Reimyo i od razu uśmiech na twarzy, radość słuchania, inna liga, wszystko lepsze w Reimyo. 

 

Wracając do tematu czy w nowych DAC jest soniczny postęp, tak jest, ale tylko w tych klasy hiend, Esoteric, dCS...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.