Skocz do zawartości
IGNORED

Czy w nowych DACach faktycznie jest soniczny postęp?


GT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, piorasz napisał:


 

 


Skoro tak twierdzisz.... To już nawet nie kwestia gustu. To kompletny brak doświadczenia. Countury 3.3 nijak się mają do JBLTi Jubile z CVC w zwrotnicy, o których wspomniał Tomek. A do twoich 60m To wręcz idealne kolumny i tam dopiero była by muzyka przez duże M i przestrzeń. Ja myślę, że musisz jeszcze trochę popracować - sam do tego dojdziesz za jakiś czas. Nie ma się co urażać.

 

Mam 45m , nie 60m2. To jednak  rzecz gustu, pomieszczenia w którym się słucha itd  i fakt te , które słuchałem to były "zwykłe" JBL 250 Ti, mój błąd . Ale nie każdemu musi się podobać to samo . Macie większe doświadczenie napewno, tylko to już jest nudne , że "wszystko do wymiany", "nic nie rozumiesz" , nic nie słyszałeś ...to mnie nie uraża, co tu jest do urażania . Może i za jakiś czas rzeczywiście sam dojdę do tego że mieliście rację , myślę że każdemu oczekiwania się zmieniają . Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam 45m , nie 60m2. To jednak  rzecz gustu, pomieszczenia w którym się słucha itd 
 


Trochę tak ale.... Ale z nabieraniem doświadczenia, osłuchania ten gust Ci się jeszcze wielokrotnie zmieni - tego jestem pewien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, piorasz napisał:


 

 


Trochę tak ale.... Ale z nabieraniem doświadczenia, osłuchania ten gust Ci się jeszcze wielokrotnie zmieni - tego jestem pewien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już się zmienia 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:


 

 


Trochę tak ale.... Ale z nabieraniem doświadczenia, osłuchania ten gust Ci się jeszcze wielokrotnie zmieni - tego jestem pewien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A za pomysły na warte uwagi kolumny na 45m i solidną końcówkę do tego  będę wdzięczny , którzy nie kocha zmian .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Piopio napisał:

Dźwięk ma być realistyczny i naturalny. To daje SABRE. 

Ja jestem zachwycony.

Nie cierpię żadnego koca - a wy to lubicie i nazywacie wypełnienie i muzykalność 😉

Nie do konca. Sabre wyciaga pewne dzwieki tla ktore na zywo sa niemal nieslyszalne. I to powoduje zaburzenie naturalnosci. Im tansze urzadzenie a rozwiazania prostsze tym ten charakter kosci bardziej wyrazny.

Muzykalnie jest tak jak slychac na zywo i tu Sabre zdarza sie robic cos "za bardzo".

Ja np nie lubie koca i lubie te wszystkie mikrodetale i plankton w muzyce tez ale nie lubie jak plankton slychac na rowni z melodia podstawowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rafa napisał:

Nie do konca. Sabre wyciaga pewne dzwieki tla ktore na zywo sa niemal nieslyszalne. I to powoduje zaburzenie naturalnosci. Im tansze urzadzenie a rozwiazania prostsze tym ten charakter kosci bardziej wyrazny.

Muzykalnie jest tak jak slychac na zywo i tu Sabre zdarza sie robic cos "za bardzo".

Ja np nie lubie koca i lubie te wszystkie mikrodetale i plankton w muzyce tez ale nie lubie jak plankton slychac na rowni z melodia podstawowa.

Ja nie mam zastrzeżeń co do SABRE. Zawsze lubiłem. Najnowsze wcielenia są już naprawdę dobre.  Koncertów nie słucham 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te na zywo. Pomagaja kalibracji ucha 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rafa napisał:

Polecam te na zywo. Pomagaja kalibracji ucha 😃

Owszem. Chodzę do NOSPR 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A za pomysły na warte uwagi kolumny na 45m i solidną końcówkę do tego  będę wdzięczny , którzy nie kocha zmian .
Sprawa wcale nie jest prosta bo jak sam już zauważyłeś są pewne gusta.
Są jednak pewne reguły, do których pewnie dojdziesz sam a ja spróbuję Cię tylko nieco naprowadzić. Najważniejszą sprawą wg mnie to jest to, żeby w żadnym gatunku muzyki nic nie denerwowało, nic nie dominowało w żadnym paśmie. Dotyczy to absolutnie wszystkich nagrań. Jeśli ten etap będziesz już miał za sobą to można zacząć myśleć cokolwiek dalej.
Nie ma złotej recepty bo każdy pokój jest inny. Akustyka pokoju ma potworne znaczenie. I nie mówię tu o dedykowanym pokoju pod muzykę, bo ten oczywiście byłby najlepszy po odpowiedniej adaptacji.
Przy dzisiejszej ofercie na rynku ustrojów akustycznych można wiele zdziałać nawet w pokoju "dziennym". TV jest absolutnie nie wskazane ale jeden mały myk może zdziałać cuda. Ja choć mam TV w moim pokoju to do odsłuchu wyjeżdżam z nim pod sufit za pomocą zrobionego wysięgnika z silniczkiem. W ten też sposób odkrywają się u mnie dyfuzory.
Długo by pisać ale myślę, że napisałem na tyle, że i tak będziesz, miał nad czym pracować przez długi czas
Jbl 250Ti jubile to bardzo dobry kierunek do Twojego pokoju i podstawa do dobrego brzmienia. Ze wzmakiem do tych kolumn to rozprawka na dłuższy temat

Udanej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Sprawa wcale nie jest prosta bo jak sam już zauważyłeś są pewne gusta.
Są jednak pewne reguły, do których pewnie dojdziesz sam a ja spróbuję Cię tylko nieco naprowadzić. Najważniejszą sprawą wg mnie to jest to, żeby w żadnym gatunku muzyki nic nie denerwowało, nic nie dominowało w żadnym paśmie. Dotyczy to absolutnie wszystkich nagrań. Jeśli ten etap będziesz już miał za sobą to można zacząć myśleć cokolwiek dalej.
Nie ma złotej recepty bo każdy pokój jest inny. Akustyka pokoju ma potworne znaczenie. I nie mówię tu o dedykowanym pokoju pod muzykę, bo ten oczywiście byłby najlepszy po odpowiedniej adaptacji.
Przy dzisiejszej ofercie na rynku ustrojów akustycznych można wiele zdziałać nawet w pokoju "dziennym". TV jest absolutnie nie wskazane ale jeden mały myk może zdziałać cuda. Ja choć mam TV w moim pokoju to do odsłuchu wyjeżdżam z nim pod sufit za pomocą zrobionego wysięgnika z silniczkiem. W ten też sposób odkrywają się u mnie dyfuzory.
Długo by pisać ale myślę, że napisałem na tyle, że i tak będziesz, miał nad czym pracować przez długi czas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Udanej zabawy.

Pokój mam w zasadzie tylko dla muzyki , ale nie jest to typowe pomieszczenie odsłuchowe . Jest potężny komplet wypoczynkowy , stół bilardowy , nie ma Tv ,jest rozwijany ekran i projektor . Za miesiąc będę odświeżał pomieszczenie , i mogę wtedy zrobić adaptacje akustyczna w granicach rozsądku . Ale ile razy pisałem o ustrojach , wykładzinie itd tyle razy było to wyśmiewane , ale i tak uważam że lepiej próbować niż nic nie robić i narzekać . Raczej profesjonalnej firmy nie wezmę , chyba że naprawdę będzie dramat . Na razie osiągnąłem to , że wszystko czego słucham brzmi przynajmniej dobrze . Nie słucham ciężkich klimatów , rock progresywny raczej w stronę lżejszego brzmienia , folk rock itd trochę jazzu i klasyki .  Brakuje trochę basu jeszcze i barwy , takiego ciepła . I wiem że bez zmian w pomieszczeniu nawet lepsze i niżej schodzące kolumny nie poprawia sytuacji, a może być wręcz trudniej zapanować nad basem (bezDSP).

Wy dochodziliscie do swoich efektów często latami , ja póki co mam przyspieszony tryb . Na prawdę jestem zadowolony z tego co mam teraz , ale jak każdy chcę więcej . Mieszkam trochę na pustyni audiofilowej ,nie bardzo jest skąd czerpać wzorce live ...

Myślę , że błędem jest z mojej strony szukanie półśrodków zamiast całościowe zaplanowanie systemu , ale na tym co mam muszę iść dalej robiąc zmiany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, carlos med said:

Pokój mam w zasadzie tylko dla muzyki , ale nie jest to typowe pomieszczenie odsłuchowe . Jest potężny komplet wypoczynkowy , stół bilardowy , nie ma Tv ,jest rozwijany ekran i projektor . Za miesiąc będę odświeżał pomieszczenie , i mogę wtedy zrobić adaptacje akustyczna w granicach rozsądku . Ale ile razy pisałem o ustrojach , wykładzinie itd tyle razy było to wyśmiewane , ale i tak uważam że lepiej próbować niż nic nie robić i narzekać . Raczej profesjonalnej firmy nie wezmę , chyba że naprawdę będzie dramat . Na razie osiągnąłem to , że wszystko czego słucham brzmi przynajmniej dobrze . Nie słucham ciężkich klimatów , rock progresywny raczej w stronę lżejszego brzmienia , folk rock itd trochę jazzu i klasyki .  Brakuje trochę basu jeszcze i barwy , takiego ciepła . I wiem że bez zmian w pomieszczeniu nawet lepsze i niżej schodzące kolumny nie poprawia sytuacji, a może być wręcz trudniej zapanować nad basem (bezDSP).

Wy dochodziliscie do swoich efektów często latami , ja póki co mam przyspieszony tryb . Na prawdę jestem zadowolony z tego co mam teraz , ale jak każdy chcę więcej . Mieszkam trochę na pustyni audiofilowej ,nie bardzo jest skąd czerpać wzorce live ...

Myślę , że błędem jest z mojej strony szukanie półśrodków zamiast całościowe zaplanowanie systemu , ale na tym co mam muszę iść dalej robiąc zmiany .

Nie rob zadnych glupich ruchow ze sprzetem. Pokoj + kolumny to jest najwazniejsza sprawa i serce calego systemu. Wzmocnieniem, zrodlem i dodatkami mozesz sie pozniej bawic, ale na odwrot to jakos nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter z napisał:

Nie rob zadnych glupich ruchow ze sprzetem. Pokoj + kolumny to jest najwazniejsza sprawa i serce calego systemu. Wzmocnieniem, zrodlem i dodatkami mozesz sie pozniej bawic, ale na odwrot to jakos nie bardzo.

Na pokój plany już są .  Kolumny jeśli zmienię to na razie wybór między Thiel CS6 lub 3.6,. JBL 250Ti lub Ti5000,. lub Audiosynergia szyte na miarę .  Póki co cieszę się muzyką . To nie ten wątek więc nie chce odbiegać od tematu. 

Przekonaliście mnie . Później ew. zmiana końcówki /końcówek jeśli nowe kolumny będą tego wymagać ...a DAC później ewentualnie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, carlos med napisał:

Później ew. zmiana końcówki /końcówek jeśli nowe kolumny będą tego wymagać ...a DAC później ewentualnie. 

W miedzyczasie sprawdz tego U16 po i2s z X26pro, moze byc ciekawie i na dluzej..🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

W miedzyczasie sprawdz tego U16 po i2s z X26pro, moze byc ciekawie i na dluzej..🙂

Gdzieś widziałem że chyba U18 już jest dostępny .  Ciekaw jestem porównania U16 gdzie wejście USB i do DAC po I2S lub coax  vs izolacja galwaniczna USB gdzie cały czas we/wyj po USB ( tu Gustard obsługuje MQA ,akurat ja nie słyszałem różnicy na innym DAC) . W Polsce jest jakaś dystrybucja U16 żeby wypożyczyć ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, carlos med napisał:

Gdzieś widziałem że chyba U18 już jest dostępny .  Ciekaw jestem porównania U16 gdzie wejście USB i do DAC po I2S lub coax  vs izolacja galwaniczna USB gdzie cały czas we/wyj po USB ( tu Gustard obsługuje MQA ,akurat ja nie słyszałem różnicy na innym DAC) . W Polsce jest jakaś dystrybucja U16 żeby wypożyczyć ??

Nowy U16 z Audiophonics lub uzywka z drugiej reki. U18 w Premium Sound jeszcze nie ma, ale mozna z Amazon, jest chyba bezpłatny zwrot.

U18 podobno lepszy od U16 (499$ vs 299$), jest temat na Head-Fi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, carlos med napisał:

Pokój mam w zasadzie tylko dla muzyki , ale nie jest to typowe pomieszczenie odsłuchowe . Jest potężny komplet wypoczynkowy , stół bilardowy , nie ma Tv ,jest rozwijany ekran i projektor . Za miesiąc będę odświeżał pomieszczenie , i mogę wtedy zrobić adaptacje akustyczna w granicach rozsądku . Ale ile razy pisałem o ustrojach , wykładzinie itd tyle razy było to wyśmiewane , ale i tak uważam że lepiej próbować niż nic nie robić i narzekać . Raczej profesjonalnej firmy nie wezmę , chyba że naprawdę będzie dramat . Na razie osiągnąłem to , że wszystko czego słucham brzmi przynajmniej dobrze . Nie słucham ciężkich klimatów , rock progresywny raczej w stronę lżejszego brzmienia , folk rock itd trochę jazzu i klasyki .  Brakuje trochę basu jeszcze i barwy , takiego ciepła . I wiem że bez zmian w pomieszczeniu nawet lepsze i niżej schodzące kolumny nie poprawia sytuacji, a może być wręcz trudniej zapanować nad basem (bezDSP).

Wy dochodziliscie do swoich efektów często latami , ja póki co mam przyspieszony tryb . Na prawdę jestem zadowolony z tego co mam teraz , ale jak każdy chcę więcej . Mieszkam trochę na pustyni audiofilowej ,nie bardzo jest skąd czerpać wzorce live ...

Myślę , że błędem jest z mojej strony szukanie półśrodków zamiast całościowe zaplanowanie systemu , ale na tym co mam muszę iść dalej robiąc zmiany .

odpuscilbym profesjonalna adaptacje.bo to pod 200 kola bedzie.

jesli masz terrakote na podlodze to obowiazkowo cos na podloge.

dsp to najgorsze rozwiazanie..zludzenie ze brzmi lepiej.

ani cs6 ani jbl 250 nigdy nie zagraja z''bułą'' na basie.

bas bedzie rewelacyjny.

obie to szczegolowe kolumny.

ARC jest ''zimnym'' pre.

''ciepla '' zmiana kolumn nie osiagniesz.

6 godzin temu, piter z napisał:

Nie rob zadnych glupich ruchow ze sprzetem. Pokoj + kolumny to jest najwazniejsza sprawa i serce calego systemu. Wzmocnieniem, zrodlem i dodatkami mozesz sie pozniej bawic, ale na odwrot to jakos nie bardzo.

dokladnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tomek7776 napisał:

odpuscilbym profesjonalna adaptacje.bo to pod 200 kola bedzie.

jesli masz terrakote na podlodze to obowiazkowo cos na podloge.

dsp to najgorsze rozwiazanie..zludzenie ze brzmi lepiej.

ani cs6 ani jbl 250 nigdy nie zagraja z''bułą'' na basie.

bas bedzie rewelacyjny.

obie to szczegolowe kolumny.

ARC jest ''zimnym'' pre.

''ciepla '' zmiana kolumn nie osiagniesz.

dokladnie....

Na podłodze panele , więc pójdzie grubsza wykładzina lub dywan .

Ściana za i z boku kolumn będzie pokryta piaskowcem o nierównej powierzchni . Do tego myślałem pułapki basowe w narożniki i ustroje drewniane w miejscach pierwszych odbic fal za kolumnami i z boku. To do przemyślenia jeszcze , bo niektórzy uważają że to bez sensu i samemu się nic w ten sposób nie poprawi . Niestety pomieszczenie z oknami dachowymi . Żadne zasłony , kotary nie wchodzą w grę . Mogę dać "piramidki" wygłuszające , właściwie mam swobodę w zmianach w tym pomieszczeniu , ale nie chcę przesadzić i zrobić nory gdzie dźwięk zginie i robienie tego na ślepo chyba bez sensu.

 

Zgodzę się , że ARC jak na lampowe pre jest "mało ciepły " chociaż mój po modyfikacji brzmi inaczej niż "fabryczny"  dlatego ze zmianą DAC na R2R kombinowałem. 

Ale po zmianach w pomieszczeniu raczej kolumny spróbuje nowe . 

Coś z CS6 się pokazało . Jaka cena jest rozsądna ?  Przypuszczam że 10k-11k max.  Może w przyszły weekend pojadę posłuchać , już z samej ciekawości . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu .z akustyka nic nie zrobisz.potrzebujesz dobrych fachowcow.i pomiarow.pomiarow.pomiarow.a to kosztuje.na tym nie zaoszczedzisz.panele....to nieszczegolnie.lepij zeby byla drewniana.przyklejona podloga.lub terrakota.panele beda niestety ''graly'' na duzym poziomie sluchania.rozwiazaniem jest dywan.ale dywan a nie ''dywan''

cs 6 sa za 15 kola.jesli naprawde sa w dobrym stanie to warto.

za 11 kola to beda ''zwłoki'' nie bede mowil o co chodzi w tym temacie.

ja za swoje dalem 17 tysi poltorej roku temu.

sa tez cs 7.2 na gieldzie hifi.ale to juz30 tysi.

za ladna.dobra.i tą wlasciwa wersje 250 Ti .to tez z 12.5 tys trzeba zaplacic.

ale te 2 modele gwarantuja sukces.tak na poczatek.

ja mam pod swoimi podkladki teflonowe.granity sie nie nadaja.

tylko one same.mam na mysli kolumny  nie dadza ''ciepła''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

dsp to najgorsze rozwiazanie..zludzenie ze brzmi lepiej

DSP trzeba umieć zrobić. Modów pomieszczenia na basie takich jak u mnie rzędu kilkunastu dB niczym innym nie ogarnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na pokój plany już są .  Kolumny jeśli zmienię to na razie wybór między Thiel CS6 lub 3.6,. JBL 250Ti lub Ti5000,. lub Audiosynergia szyte na miarę .  Póki co cieszę się muzyką . To nie ten wątek więc nie chce odbiegać od tematu. 
Przekonaliście mnie . Później ew. zmiana końcówki /końcówek jeśli nowe kolumny będą tego wymagać ...a DAC później ewentualnie. 
 
 
Jeśli mogę wtrącić to jeśli chodzi o JBL Ti5000 a JBL Ti250 jubile to jest dość spora przepaść na korzyść tych drugich. W JBL Ti5000 jest trudno okiełznąć wysokie tony.
Ti250 grają równo bez natarczywości żadnego pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni użytkownik BATa powiem Ci, że jeśli faktycznie planujesz zakup ich końcówki to nie kombinuj z DACiem. BATy potrzebują szczegółowego i detalicznego źródła, a same dodają muzykalności i płynności. Audio to skomlikowana układanka i wszelkie zmiany trzeba planować długoterminowo i na kilka kroków do przodu. Twój Gustard z BATem to świetne połączenie, kolega tak właśnie słucha i jest zachwycony, zresztą możesz go popytać, bo jest na forum w klubie BATa, Mario68. 

Teraz, Arek80 napisał:

Jest teraz do sprzedania BAT VK200 za bardzo przyzwoite pieniądze i tego bym spróbował zamiast wymiany daca. Zgadzam się też, że wymiana kolumn da Ci największy postęp, ale przy tak dużej powierzchni, bez możliwości pełnej adaptacji akustycznej nie szedłbym absolutnie w wielkie podłogówki typu JBL, bo nigdy nie zapanujesz nad basem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się normalne podłogówki plus sub albo dwa z dsp. Dostosujesz sobie bas do pomieszczenia. Panele, które chcesz wieszać nie działają na bas tylko pierwsze odbicia wysokie i średnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z JBL 250Ti nie będzie żadnego problemu z basem nawet w pokoju bez adaptacji. To są bardzo wyważone kolumny. Prędzej ich mało osłuchany właściciel będzie narzekał na niedostatek basu.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaka jest roznica miedzy malymi a duzymi kolumnami i do tego nie trzeba mnie przekonywac, ale jakos nie jest dla mnie tak ze pierwsze lepsze kolumny z dyzym glosnikiem na basie sa swietne. Duze i dobrze zrobione kolumny kosztuja niestety odpowiednie kwoty i cudow raczej sie nie spodziewam, tymbardziej od kolumn z lat 80 (o ile dobrze czytam na internecie). Tak stare kolumn to sie jedynie do ogladania nadaja i to wiem bo mialem sam okazje kilka takich "klasykow" przerzucic. Niestety ale kolumny jak wszystko inne sie starzeja i z czasem nie trzymaja wogole parametrow (ktore nawet kiedys tam byly gorsze od tego co mozna dostac obecnie bo technika jednak nie stoi w miejscu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te wszystkie wnioski.to czytajac internet.czy tez ocena na podstawie obrazkow?

bo jak rozumiem nie widziales.nie sluchales.ale wszystko wiesz.

prorokiem jestes?

ja rozumiem .nastroj swiateczny....itp   ale pamietaj.ze wszystko co tu napiszesz...zostaje.

a moze uswiadomisz nas co jaki czas nalezy zmienic kolumy.czy taj jak np skarpetki.majtki....czy moze czesciej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak sie tak czyta to te JBL-e to chyba jedynie raka nie lecza xD
Oczywiście, że nie. Ja piszę tylko o swoich doświadczeniach w odpowiedzi tego czego szuka carlos. Prawda jest taka, że kolumn grających tak rowno i w tak szerokim paśmie jak JBL 250Ti w cenie za około 10 tys jest niewiele. Tyczy się to nowych jak i używanych. Wiedzą o tym tylko bardzo osłuchani ludzie. To nie są kolumny dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, tomek7776 said:

i te wszystkie wnioski.to czytajac internet.czy tez ocena na podstawie obrazkow?

bo jak rozumiem nie widziales.nie sluchales.ale wszystko wiesz.

prorokiem jestes?

ja rozumiem .nastroj swiateczny....itp   ale pamietaj.ze wszystko co tu napiszesz...zostaje.

a moze uswiadomisz nas co jaki czas nalezy zmienic kolumy.czy taj jak np skarpetki.majtki....czy moze czesciej...

Nie mam zamiaru wdawac sie w jakies internetowe wojenki.

 

To nie Ty chciales odkupic kiedys odemnie Spendor SP9/1?... ciesz sie ze tego nie zrobiles bo glosniki w nich mimo ze nietkniete to nadawaly sie do wymiany (zawieszenia nie mialy pierwotnej podatnosci).

 

Nie wiem ile wytrzymuja kolumny, ale jak sa pelnoletnie to raczej 2x bym sie zastanowil nad kupnem i wolalbym juz kupic od Audiosynergii lub YB Audio nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy chcialem kupic twoje spendory.nie pamietam.

dla mnie wymiana zawieszenia w glosnikach nie stanowi najmniejszego problemu.oczywiscie robilbym to u odpowidniej osoby.i odpowiednia czescia zamienna.

jakosc polskich kolumn jest nieadekwatna do ich ceny.a ego ich wytworcow mnie przytlacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.