Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn Magnat Transpuls 1500


adies
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Nie było mnie tu chyba od dobrych dziewięciu lat 🙂 

 Jakiś czas temu podjąłem ważną decyzję o sprzedaniu całej kolekcji sprzętu vintage, głównie Unitry w celu wymiany sprzętu na jeden zestaw stereo, nieco lepszej jakości. 

 Poszukiwanie kolumn nie trwało długo. Kolumny Magnat Transpuls 1500 urzekły mnie swoim potężnym wyglądem w stylu vintage oraz mieściły się w budżecie. Po przeczytaniu treści kilku testów stwierdziłem, że brzmienie będzie mi się podobać. Kupiłem je w promocji za 3250zł.

 Po kilku dniach oczekiwania, mogłem w końcu odsłuchać je na żywo. Świeżo naprawiony wzmacniacz Lenco A-500 wydobył z tych kolumn piękny ciepły dźwięk, lekko konturowy (tak jak lubię). Nieco brakowało niskiego basu, ale ogólnie pierwsze wrażenie z odsłuchu super. Jednak wzmacniacz Lenco jest kapryśny, po trzech tygodniach stwierdził kolejny raz, że chce odejść na emeryturę. Podłączyłem kolumny pod kolejny piecyk jaki jeszcze mi został, Universum V3297. Brzmienie tragiczne. Kompletny brak basu, góra z papieru, średnie metaliczne. W ruch poszła od dawna nie używana Yamaha CA-610. Trochę się jej obawiałem, gdyż nie jest to ciepło brzmiący sprzęt, jednak na niektórych utworach nawet to gra, chociaż mocno technicznie, z dużą ilością góry. Niedobór basu jest ogromny, szczególnie w gorzej zrealizowanych nagraniach. Jednym słowem brakuje mięsa i delikatności w górze. 

 Po długim wstępie dochodzimy do głównego tematu, czyli doboru wzmacniacza do powyższych kolumn. Moje oczekiwania to wydobycie z Transpulsów więcej głębokiego i mięsistego basu, jednak bez zamulenia. Dobrze gdyby przy tym wszystkim bas był "sprężysty". Jeśli chodzi o średnie i górę pasma to chciał bym zachować ciepłe, ale przy tym szczegółowe brzmienie, takie jakie prezentował wzmacniacz Lenco. Długo szukałem w sieci. Wzmacniacze marki Xindak prawdopodobnie zagrały by tak jak chcę, jednak budżet już nie ten. Co do wzmacniaczy NAD opinie są różne. Niektórzy opisują ich brzmienie słowami "głośnik pod kocem", a nie koniecznie tego oczekuję. 

 Budżet jaki posiadam na wzmacniacz to 1500, maksymalnie 2000zł na sprzęt używany. Wiek wzmacniacza jest bez znaczenia. Ewentualne przypadłości sprzętu który ma około 40 lat, mogę ogarnąć sam. Co do aspektów wizualnych, uwielbiam aluminiowe wykończenia i wychyłowe wskaźniki. Jednak jestem w stanie zaakceptować w skrajnych sytuacjach nawet wygląd NADa. Moc to minimum 2x60W/4ohm, przy efektywności kolumn na poziomie 95dB to wystarczy. Muzyka jaką słucham to niemal wszystko. Od muzyki klasycznej, przez rock, metal i blues do muzyki elektronicznej. Obecnie kolumny stoją w pomieszczeniu o powierzchni około 40m2, docelowo będzie to poddasze około 35m2. Źródło dźwięku to PC/laptop, docelowo w zestawie znajdzie się zewnętrzny DAC USB. Bedę wdzięczny za wszelkie propozycje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale masz też w budżecie nową srebrną Yamahę AS 201

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z tych kolumn wyciągniesz dobry dilu. To są kolumny zrobione głównie pod średnice. Tam glosnik basowy to jakiś sztywny papier wyciągnęty żywcem z kolumny estradowej. Zejścia to tam za bardzo nie uświadczysz. Szukaj wzmaka z obfitym dołem, to może coś ugrasz, ale cudow się nie spodziewaj. Tam siedzi 25cm na basie, a moje kolumny na 18cm pracują niżej i mają potężniejszy bas od Transpulsow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, rafal735r napisał:

Nie wiem czy z tych kolumn wyciągniesz dobry dilu. To są kolumny zrobione głównie pod średnice. Tam glosnik basowy to jakiś sztywny papier wyciągnęty żywcem z kolumny estradowej. Zejścia to tam za bardzo nie uświadczysz. Szukaj wzmaka z obfitym dołem, to może coś ugrasz, ale cudow się nie spodziewaj. Tam siedzi 25cm na basie, a moje kolumny na 18cm pracują niżej i mają potężniejszy bas od Transpulsow. 

Po wygrzaniu i dotarciu bas jest w nich bardzo dobry. Trzeba jednak dac im troche czasu i nie szalec na poczatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest charakterystyczny glosnik. Każdy powinien ich posłuchać przed zakupem żeby potem nie kombinować. Tak brzmią te woofery. Dobrego zejścia tam się nie uświadczy, bo nie po to te kolumny zostały stworzone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, adies napisał:

 

 Poszukiwanie kolumn nie trwało długo. Kolumny Magnat Transpuls 1500 urzekły mnie swoim potężnym wyglądem w stylu vintage oraz mieściły się w budżecie. Po przeczytaniu treści kilku testów stwierdziłem, że brzmienie będzie mi się podobać. Kupiłem je w promocji za 3250zł.

 

Te głośniki po "wyjęciu z pudełka" nie brzmią nadzwyczajnie ale można z nich zrobić całkiem niezłe kolumny. Tu filmiki jak poprawić i to co najmniej o klasę dziwę jaki one reprodukują.  

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transpulsy 1500 to świetne kolumny, które mają styl grania trochę "estradowy" w dobrym tego słowa znaczeniu a przynajmniej "klubowy" 🙂 Bas jaki oferują jest raczej szybki bo taki jest sam głośnik. Uzyskujemy piękną barwę i otwarte, nieskrępowane brzmienie ale subwooferowe przeciąganie basem to nie jest natura tych kolumn. Największą bolączką tych kolumn jest cena - przez to, że są relatywnie tanie, często są łączone z tanią nową elektroniką i nie mogą pokazać tego co potrafią. Z całym szacunkiem dla dzisiejszych konstrukcji Yamahy czy Denona - to nie są kolumny do takich wzmacniaczy. Proponuję spróbować np. z lampowym Yaqin MS-30L, hybrydowy Vincent SV-500 a jeśli tranzystor to Atoll IN50 lub nawet niedrogi Nad C326. Z doświadczenia wiem, że takie konfiguracje grają fajnie i powinny dać to, czego szukasz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet z Burmesterem grały tak sobie. Trzeba lubić takie brzmienie. Dla mnie było zbyt płasko i nie chodzi nawet o sam bas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, adies napisał:

Moje oczekiwania to wydobycie z Transpulsów więcej głębokiego i mięsistego basu, jednak bez zamulenia.

Może coś z klasy D np. Icepower 1200AS2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, Q21 napisał:

Transpulsy 1500 to świetne kolumny, które mają styl grania trochę "estradowy" w dobrym tego słowa znaczeniu a przynajmniej "klubowy" 🙂 Bas jaki oferują jest raczej szybki bo taki jest sam głośnik. Uzyskujemy piękną barwę i otwarte, nieskrępowane brzmienie ale subwooferowe przeciąganie basem to nie jest natura tych kolumn. Największą bolączką tych kolumn jest cena - przez to, że są relatywnie tanie, często są łączone z tanią nową elektroniką i nie mogą pokazać tego co potrafią. Z całym szacunkiem dla dzisiejszych konstrukcji Yamahy czy Denona - to nie są kolumny do takich wzmacniaczy. Proponuję spróbować np. z lampowym Yaqin MS-30L, hybrydowy Vincent SV-500 a jeśli tranzystor to Atoll IN50 lub nawet niedrogi Nad C326. Z doświadczenia wiem, że takie konfiguracje grają fajnie i powinny dać to, czego szukasz.

A czy Cambridge Audio Azur 851a będzie dobrym wyborem do tych kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zuchi23 napisał:

 

A czy Cambridge Audio Azur 851a będzie dobrym wyborem do tych kolumn? 

Potrzebny jest "soczyście" i "mięsiście" grający wzmacniacz aby uzyskać naprawdę fajny dźwięk. CA tak nie brzmi. Nawet klasa Burmestera nie pomoże - to nie ten dźwięk. Klasa D również może wypaść płasko.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Q21 napisał:

Potrzebny jest "soczyście" i "mięsiście" grający wzmacniacz 

Żeby trochę naprawić płaskie brzmienie tych kolumn. Ale takie zabiegi nigdy się nie udają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Q21 napisał:

Potrzebny jest "soczyście" i "mięsiście" grający wzmacniacz aby uzyskać naprawdę fajny dźwięk. CA tak nie brzmi. Nawet klasa Burmestera nie pomoże - to nie ten dźwięk. Klasa D również może wypaść płasko.

Harman-Kardon HK 980, o którym wspominał kolega już w pierwszej odpowiedzi (odnośnik poniżej), to wzmacniacz który takie cechy posiada. Posiadałem go kiedyś, dla mnie brakowało blasku i emocji w odsłuchu, w moim ówczesnym zestawieniu brzmienie odbierałem jako nudne - ale z przetwornikiem wysokotonowym tych Magnatów może okazać się synergia.
Poza tym, zbudowany jest jak czołg, ma ogromne rezerwy prądowe i nie boi się impedancji schodzącej do 1Ω - napędzi znacznie trudniejsze kolumny.

9 godzin temu, audioburak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wygląd - przyznaję bez bicia - bardzo przyjemny dla oka design i budzący zaufanie 😉
df761b9ed3a0ecacgen.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe propozycje.

6 godzin temu, Q21 napisał:

🙂ałym szacunkiem dla dzisiejszych konstrukcji Yamahy czy Denona - to nie są kolumny do takich wzmacniaczy.

Na początku miałem nadzieję co do wzmacniacza Yamaha, szczególnie, że w budżecie mieści się używana A-S 501. Podobnie cenowo wychodzi NAD C326 oraz HK980. Reszta sprzętu, chociaż taki np Vincent wygląda pięknie, nie mieści się w zadanej kwocie. A jakie są waze opinie na temat Pioneera A-757 MKII i jego dopasowania do Magnatów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dlmtb napisał:

Te głośniki po "wyjęciu z pudełka" nie brzmią nadzwyczajnie ale można z nich zrobić całkiem niezłe kolumny. Tu filmiki jak poprawić i to co najmniej o klasę dziwę jaki one reprodukują.  

 

 

Widziałem, zastanawiałem się nad tym, ale z grzebaniem przy kolumnach zaczekam na koniec gwarancji 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie chodzi mi o osiągnięcie przeciągniętego i zamulonego basu. Poprzednio używane przeze mnie kolumny to czterdziestoletnie Tonsile Zg40c z membraną bierną. Wiem, że to nie jest żaden hi-end, jednak miały bardzo fajny bas. Dynamiczny, punktowy, sprężysty i subiektywnie nisko schodzący. Używałem je na tych samych wzmacniaczach (Yamaha CA-610, Lenco A-500). Współpracując z Lenco grało to świetnie. Magnaty mają o niebo lepszą górę i średnice, chociaż góra jest nieco bardziej natarczywa. Bas również jest punktowy. W niektórych utworach brzmi nawet lepiej, np. Dire Stairs, jednak często brakuje podobnej dynamiki i najniższych częstotliwości. Możliwe, że jeszcze się porządnie nie wygrzały, mam je dopiero około trzech tygodni. Z racji ogromnego gabarytu i oczekiwania na ukończenie domu w którym będzie dla nich dość miejsca, grają po kilka godzin dziennie w pracy. Mimo to czuć, że dotychczasowy wzmacniacz Yamaha po prostu nie chce się z nimi dogadać. Piecyk ten, na wszystkich kolumnach z jakimi miałem możliwość kiedykolwiek go testować, zawsze grał dosyć technicznie z lekkim uwydatnieniem góry pasma. Teraz jest to znacznie bardziej słyszalne. Potrzebuję czegoś bardziej ciepłego, eksponującego mocniej niskie częstotliwości, przy jednoczesnym uspokojeniu góry gdyż podwójna kopułka w tubie jest niezwykle wydajna. Ale bez nadmiernego wytłumiania jak w starych Radmorach 5102. Wiem, że budżet jest mocno ograniczony, jednak muszę mieścić się w tym, co mam ze sprzedaży starych kolekcji, wszystkie inne oszczędności są odkładane na dom :). Z tej racji skupiam się jedynie na sprzęcie używanym, który moze mieć 10, 20 czy nawet 40 lat, byle by spełniał oczekiwania. Sprzętu NADa trochę się obawiam, opinie o nim są sprzeczne, dla jednych to totalny odlot, dla drugich rzeźnia i brak niskiego basu. Pioneer A 757 podobno ma sporo basu, jednak zmulonego i zero detali w górze pasma. Harman Kardon podobno gra dobrze dołem, ale też płasko w reszcie pasma. W zasadzie na forach jest pełno sprzecznych opinii o sprzęcie, ciężko wyrobić sobie jakieś zdanie na temat konkretnego urządzenia. Możliwości odsłuchu starszego wzmacniacza też są mało możliwe. Dobrze gdyby ktoś z Was miał kiedyś w rękach te kolumny i wiedział z czym będą one chciały zagrać, tak żeby wydobyć z tych kolumn to co w nich najlepsze, jednocześnie zachowując płynność finansową 😄

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dlmtb napisał:

Te głośniki po "wyjęciu z pudełka" nie brzmią nadzwyczajnie ale można z nich zrobić całkiem niezłe kolumny. Tu filmiki jak poprawić i to co najmniej o klasę dziwę jaki one reprodukują.  

 

 

W życiu - ale to w życiu nikt nie przekona mnie, że tak grają kolumny przed i po modyfikacji. Po mojemu ktoś przytkał mikrofon urządzenia do nagrywania, bądź dokonał innej manipulacji. To nie jest "koc" na kolumnach, tylko wytłumienie wysokich tonów i średnicy na potrzeby demonstracji i uwiarygodnienia własnej modyfikacji w dosadny sposób. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostym rozwiazaniem (ale niestety poza budzetem) jest uzycie wzmacnicza z zabudowanym systemem DIRAC (NAD, MiniDSP) albo RoomPerfect (maly Lyngdorf), ktore umozliwiaja indywidualne dopasowanie brzmienia systemu do wlasnych preferencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, AudioAddicted napisał:

W życiu - ale to w życiu nikt nie przekona mnie, że tak grają kolumny przed i po modyfikacji. Po mojemu ktoś przytkał mikrofon urządzenia do nagrywania, bądź dokonał innej manipulacji. To nie jest "koc" na kolumnach, tylko wytłumienie wysokich tonów i średnicy na potrzeby demonstracji i uwiarygodnienia własnej modyfikacji w dosadny sposób. Amen.

I to jest cos z czym trudno sie nie zgodzic. Szczegolnie ze przeciez to tylko filmik na yt czyli po drodze jeszcze mikrofony, konwersje, odsluch na glosnikach w smartfonie... 

Ktos cwany zalozyl firme i znalazl sposob na tuning, ale nie tyle sprzetu co swojej pokazowki. Na dobra sprawe ta swoja modyfikacja mogl kolumny calkowicie zniszczyc a i tak nie ma mozliwosci  by to rozpoznac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rafal735r napisał:

Żeby trochę naprawić płaskie brzmienie tych kolumn. Ale takie zabiegi nigdy się nie udają. 

nie mogę się zgodzić ale szanuję opinię 🙂 pamiętajmy ile te kolumny kosztują i co dają w tej cenie. Kwestia umiejętnego doboru elektroniki tyczy się kolumn w każdym budżecie. Nie ma kolumn, które grają zawsze dobrze ze wszystkim, prawda? 😉 A, że to konstrukcja nietypowa i nie dla każdego to inna sprawa. W końcu to nie jest "Dali Zensor" - trzeba się trochę postarać.

9 godzin temu, adies napisał:

Dodam jeszcze, że nie chodzi mi o osiągnięcie przeciągniętego i zamulonego basu. Poprzednio używane przeze mnie kolumny to czterdziestoletnie Tonsile Zg40c z membraną bierną. Wiem, że to nie jest żaden hi-end, jednak miały bardzo fajny bas. Dynamiczny, punktowy, sprężysty i subiektywnie nisko schodzący. Używałem je na tych samych wzmacniaczach (Yamaha CA-610, Lenco A-500). Współpracując z Lenco grało to świetnie. Magnaty mają o niebo lepszą górę i średnice, chociaż góra jest nieco bardziej natarczywa. Bas również jest punktowy. W niektórych utworach brzmi nawet lepiej, np. Dire Stairs, jednak często brakuje podobnej dynamiki i najniższych częstotliwości. Możliwe, że jeszcze się porządnie nie wygrzały, mam je dopiero około trzech tygodni. Z racji ogromnego gabarytu i oczekiwania na ukończenie domu w którym będzie dla nich dość miejsca, grają po kilka godzin dziennie w pracy. Mimo to czuć, że dotychczasowy wzmacniacz Yamaha po prostu nie chce się z nimi dogadać. Piecyk ten, na wszystkich kolumnach z jakimi miałem możliwość kiedykolwiek go testować, zawsze grał dosyć technicznie z lekkim uwydatnieniem góry pasma. Teraz jest to znacznie bardziej słyszalne. Potrzebuję czegoś bardziej ciepłego, eksponującego mocniej niskie częstotliwości, przy jednoczesnym uspokojeniu góry gdyż podwójna kopułka w tubie jest niezwykle wydajna. Ale bez nadmiernego wytłumiania jak w starych Radmorach 5102. Wiem, że budżet jest mocno ograniczony, jednak muszę mieścić się w tym, co mam ze sprzedaży starych kolekcji, wszystkie inne oszczędności są odkładane na dom :). Z tej racji skupiam się jedynie na sprzęcie używanym, który moze mieć 10, 20 czy nawet 40 lat, byle by spełniał oczekiwania. Sprzętu NADa trochę się obawiam, opinie o nim są sprzeczne, dla jednych to totalny odlot, dla drugich rzeźnia i brak niskiego basu. Pioneer A 757 podobno ma sporo basu, jednak zmulonego i zero detali w górze pasma. Harman Kardon podobno gra dobrze dołem, ale też płasko w reszcie pasma. W zasadzie na forach jest pełno sprzecznych opinii o sprzęcie, ciężko wyrobić sobie jakieś zdanie na temat konkretnego urządzenia. Możliwości odsłuchu starszego wzmacniacza też są mało możliwe. Dobrze gdyby ktoś z Was miał kiedyś w rękach te kolumny i wiedział z czym będą one chciały zagrać, tak żeby wydobyć z tych kolumn to co w nich najlepsze, jednocześnie zachowując płynność finansową 😄

 

 

 

Jeśli nie boisz się sprzętu Vintage, poszukaj starych konstrukcji Onkyo (lata 90-te maks), bardzo starych Pioneer lub Sony (lata 80 maks), stare Luxmany. Da się to zakupić w rozsądnych cenach i przy odrobinie szczęścia można naprawdę dobrze zagrać 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony sugeruję, jak kolega powyżej, Icepower 1200As2. Jest to bardzo neutralna końcówka o mocy wystarczającej do wysterowania dębowej deski. Nie ociepli, nie przesłodzi, wzmocni i przekaże sygnał dalej. W wersji budżetowej można umieścić  w byle pudełku. Jako regulacja głośności wystarczający na początek będzie np Little Bear MC2.Wbrew pozorom jest też banalnie prosta w montażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary Magnatów sugerują tylko lekkie zgaszenie góry pasma drobnym

zabiegiem w zwrotnicy i to powinno zapewnić lepszą równowagę tonalną

z pewnym wyrównaniem całości do środka pasma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale żeby to od razu miał być "tuning" to bym nie przesadzał ...

Poza tym one są bardzo wrażliwe ( wykres ) na kąty słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, audioburak napisał:

Poza tym one są bardzo wrażliwe ( wykres ) na kąty słuchania.

Tak, to by sugerował właśnie ów pionowy moduł wysokotonowy 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dymsza napisał:

I to jest cos z czym trudno sie nie zgodzic. Szczegolnie ze przeciez to tylko filmik na yt czyli po drodze jeszcze mikrofony, konwersje, odsluch na glosnikach w smartfonie... 

Ktos cwany zalozyl firme i znalazl sposob na tuning, ale nie tyle sprzetu co swojej pokazowki. Na dobra sprawe ta swoja modyfikacja mogl kolumny calkowicie zniszczyc a i tak nie ma mozliwosci  by to rozpoznac. 

Chciałby ktoś nabrać starego lisa na drewniane żołędzie - i tyle 🤦‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2022 o 17:24, Q21 napisał:

Potrzebny jest "soczyście" i "mięsiście" grający wzmacniacz

Magnat MA 1000 z drugiej ręki wystarczy 

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie odzywałem się kilka dni, poszerzałem trochę zakres poszukiwań. Natknąłem się na wiele pochlebnych opinii na temat wzmacniaczy Sansui. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tą firmą? 

W dniu 15.02.2022 o 09:27, Q21 napisał:

nie mogę się zgodzić ale szanuję opinię 🙂 pamiętajmy ile te kolumny kosztują i co dają w tej cenie. Kwestia umiejętnego doboru elektroniki tyczy się kolumn w każdym budżecie. Nie ma kolumn, które grają zawsze dobrze ze wszystkim, prawda? 😉 A, że to konstrukcja nietypowa i nie dla każdego to inna sprawa. W końcu to nie jest "Dali Zensor" - trzeba się trochę postarać.

Jeśli nie boisz się sprzętu Vintage, poszukaj starych konstrukcji Onkyo (lata 90-te maks), bardzo starych Pioneer lub Sony (lata 80 maks), stare Luxmany. Da się to zakupić w rozsądnych cenach i przy odrobinie szczęścia można naprawdę dobrze zagrać 🙂

 Z Pioneerów pierwszy wpadł mi w oko A-757. Konstrukcja robi wrażenie. Z opinii można wywnioskować, że ma mocno zamulony bas, i zgaszoną górę. W połączeniu z punktowym basem kolumn może to zagrać dobrze, lub spowodować dudnienia. Mógłby też trochę złagodzić działanie głośników wysokotonowych. Jest jeszcze, podobno znacznie lepiej grający, A-77x. Nieco wychodzi poza budżet, ale do przełknięcia. Z prawdziwego vintage zastanawiam się nad SA-606, mam ogromną słabość do ''wycieraczek'' 🙂

 Natknąłem się też na wynalazek firmy Basf D-6075. Podobnie do Pioneera, jest to masywna konstrukcja dual mono. Niewiele jest opisów brzmienia, jednak są opinie o potężnym basie. 

 Co do Luxmana, faktycznie miałem kiedyś przyjemność słuchanua wzmacniacza tej firmy, chyba model L-430 w połączeniu ze starymi kolumnami Canton, coś w rodzaju Karat 200 jednak nie znam modelu. Grało to soczyście, przy tym z niesamowicie miękką, przy tym dokładną góra. Który wzmacniacz w moim budżecie byłby godny polecenia? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w temacie.

Przez ten czas przewinęło mi się trochę wzmacniaczy, aż znalazłem TO brzmienie. Wzmacniacz który jako pierwszy rozłożył mnie na łopatki to Onkyo A-10. Sprężysty dół schodzący bardzo nisko, klarowny środek pasma i ta cudowna błyszcząca, wybrzmiewająca, a przy tym miękka góra. Niestety wzmacniacz musiałem oddać właścicielowi po zakończonym remoncie, ale sprzęt zrobił na mnie takie wrażenie, że po kilku miesiącach również stałem się właścicielem Onkyo. Trafił mi się model A-7090. Podobnie do A-10 jest to masywna konstrukcja dual mono. Brzmienie jest bardzo zbliżone do A-10. Ciężko  stwierdzić który gra lepiej gdyż był odsłuchiwane w innych pomieszczeniach, jednak tak samo jak A-10 tak i A-7090 aż chce się słuchać godzinami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna Magnatów Transpuls 1500. Mają grać ciężkie brzmienia: trash metal, death metal, beatdown hardcore, hard rock. Dlaczego Transplusy? Sporo naczytałem się o tym, że maja wyraźne środkowe pasmo, a mi zależy na wyraźnym wybrzmiewaniu ciężkich gitar. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy to są odpowiednie kolumny do takich brzmień? Byłbym wdzięczny za wskazówki odnośnie wzmacniacz do tych kolumn.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.