Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny monitor vs podłoga


arturpj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tomek7776 napisał:

podlinkowalem ci tez inny wzmacniacz,

parasound bedzie lepszym wyborem pod kazdym wzgledem w porownaniu z twoim obecnym wzmacniaczem,ktory podejrzewam o cala twego niezdowolenia z dotychczasowego dzwieku.

 

a moze(tylko sie nie obraz) masz problemy ze sluchem.?

 

Ok, czyli już lecimy w tę stronę. Ja nie pytam Cię jaki wzmacniacz mam wybrać tylko JAK się wybiera wzmacniacz skoro wybieranie go do kolumn jest dyletanctwem? Odpowiesz czy już tylko głupie chwyty o moim słuchu Ci zostały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dostales odpowiedzi.kilka  nawet.czy ty czytasz swoj zalozony temat?czytasz co inni pisza?

napisalem ci rowniez ze masz nie gorsze kolumny od tych nowych co chcesz lupic do 30tysi.

no moze Proac bedzie duzo lepszy.tez Top HiFi ci proponowali,przeszlo bez echa.

tak jak pisalem ,masz swoj swiat,jestes 16 l na forum,wpisow prawie wcale,zlewasz to co pisza inni(nie mam na mysli wylacznie siebie).

 

wracajac do wzmacniacza,to zanim zdecydujesz sie na kolumny to w tej samej chwili musisz wiedziec czy cie stac na wzmacniacz ktory je efektywnie napedzi.pisali ci z Top HiFi o tym proponujac Proac.

CZYTAJ TO CO INNI PISZA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomek7776 napisał:

juz dostales odpowiedzi.kilka  nawet.czy ty czytasz swoj zalozony temat?czytasz co inni pisza?

napisalem ci rowniez ze masz nie gorsze kolumny od tych nowych co chcesz lupic do 30tysi.

no moze Proac bedzie duzo lepszy.tez Top HiFi ci proponowali,przeszlo bez echa.

tak jak pisalem ,masz swoj swiat,jestes 16 l na forum,wpisow prawie wcale,zlewasz to co pisza inni(nie mam na mysli wylacznie siebie).

 

wracajac do wzmacniacza,to zanim zdecydujesz sie na kolumny to w tej samej chwili musisz wiedziec czy cie stac na wzmacniacz ktory je efektywnie napedzi.pisali ci z Top HiFi o tym proponujac Proac.

CZYTAJ TO CO INNI PISZA.

Stać mnie. Nie bój się o moje finanse ani słuch. Kolejny raz nic tylko bełkot. Pytam ostatni raz, skoro mój pomysł na dobranie wzmacniacza dopiero jak będę zdecydowany na konkretne kolumny jest zły i dyletancki to jaki jest dobry? Mam kupić przed wyborem w ciemno jakiś s/h bo Ty tak chcesz? Co konkretnie jest dyletancki ego w moim podejściu i jak mam wybrać wzmacniacz jeśli nie tak jak założyłem? 

Tylko konkrety, co jest nie tak w doborze wzmacniacza dopiero po wyborze kolumn? Konkretnie? 

I przestań z tymi wycieczkami o słuchu i finansach bo jeszcze byś się mocno zdziwił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 28.04.2022 o 17:07, tomek7776 napisał:

polecam firme ProAc

Też polecam ProAc, lata temu miałem model studio 120, dwudrożna podłogówka. Grało b. dobrze w mniejszym pomieszczeniu niż Twoje. Pewnie te nowe modele DR (zresztą wyższa półka w ofercie) zagrają dobrze. Ja bym najpierw właśnie przymierzył się do nich, bo mam własne dobre wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturpj napisał:

Stać mnie. Nie bój się o moje finanse ani słuch. Kolejny raz nic tylko bełkot. Pytam ostatni raz, skoro mój pomysł na dobranie wzmacniacza dopiero jak będę zdecydowany na konkretne kolumny jest zły i dyletancki to jaki jest dobry? Mam kupić przed wyborem w ciemno jakiś s/h bo Ty tak chcesz? Co konkretnie jest dyletancki ego w moim podejściu i jak mam wybrać wzmacniacz jeśli nie tak jak założyłem? 

Tylko konkrety, co jest nie tak w doborze wzmacniacza dopiero po wyborze kolumn? Konkretnie? 

I przestań z tymi wycieczkami o słuchu i finansach bo jeszcze byś się mocno zdziwił.

jak masz problem z akustyka,to nie widze szans bez dsp,lub streamera z takim czyms wbudowanym,czy to nad,lyngdorf(podeslalem link).czy jakis inny.

chodz widzialem wiele pomieszczen o podobnych wymiarach w ktorych pieknie gralo bez wnikania w w adaptacje akustyczna.

dyskusja schodzi na dziwne tory.nie odnosisz sie do tego co ja i koledzy pisza.zrobiles sie agresywny.brak logiki w tym co do mnie wypisujesz.

a i te finanse o ktorych wspomniales to....haha.pomine milczeniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturpja Ty w ogóle uwzględniłeś w swoich planach, że dudni Ci pokój a nie kolumny?

U mnie każde kolumny dudnią, nawet monitory. 

Mało tego - 3 ostatnie podłogówki - Quadral Ascent 90 le, Quadral Platinum M35 i Audium Comp 5.2 mimo różnej wielkości i całkowicie różnej budowy mierzą się na basie bardzo podobnie i mają wspólne parametry do korekty. Różnica jest taka że jedne przycinam np - 10dB na 53Hz inne wymagają - 12dB. Różnica po korekcie to przepaść. Bas jest punktowy, dynamiczny, nic się nie leje i nie rozłazi, nad niczym nie dominuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek7776 napisał:

jak masz problem z akustyka,to nie widze szans bez dsp,lub streamera z takim czyms wbudowanym,czy to nad,lyngdorf(podeslalem link).czy jakis inny.

chodz widzialem wiele pomieszczen o podobnych wymiarach w ktorych pieknie gralo bez wnikania w w adaptacje akustyczna.

dyskusja schodzi na dziwne tory.nie odnosisz sie do tego co ja i koledzy pisza.zrobiles sie agresywny.brak logiki w tym co do mnie wypisujesz.

a i te finanse o ktorych wspomniales to....haha.pomine milczeniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja wspomniałem? Przecież to Ty sugerujesz że mnie nie stać na wzmacniacz. Czyli nie odpowiesz co jest nie tak w dobieraniu wzmacniacza do kolumn? Tak myślałem, belkoczesz ale nie umiesz wziąć odpowiedzialności za słowa.

PS gdybyś przeczytał cały wątek, to gdzieś na przełomie 2 i 3 strony jest o tym, że dudnienia już nie ma dzięki zwężeniu bazy o 20cm

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj drogi,jak wybierasz kolumny,do z automatu musisz myslec jaki wzmacniacz zdola je napedzic.

teraz ty mi odpowiedz,co spowodowalo ze do obecnych kolumn wybrales Haiku?i to jest moja odpowiedz na to co jest nie tak w dobieraniu wzmacniacza do kolumn.to ksiazkowy przyklad.zreszta caly twoj system to przypadkowa zbieranina.

nie chce sugerowac ze s/h.lub z lombardu...ale tak to wyglada.

 

 

w ktorym miejscu napisalem ze cie na wzmacniacz nie stac,moglbys zacytowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek7776 napisał:

moj drogi,jak wybierasz kolumny,do z automatu musisz myslec jaki wzmacniacz zdola je napedzic.

teraz ty mi odpowiedz,co spowodowalo ze do obecnych kolumn wybrales Haiku?i to jest moja odpowiedz na to co jest nie tak w dobieraniu wzmacniacza do kolumn.to ksiazkowy przyklad.zreszta caly twoj system to przypadkowa zbieranina.

nie chce sugerowac ze s/h.lub z lombardu...ale tak to wyglada.

 

 

w ktorym miejscu napisalem ze cie na wzmacniacz nie stac,moglbys zacytowac?

Nie znasz ani tego wzmacniacza ani tych kolumn. Haiku był wybierany właśnie do nich. I były kupowane razem. Żadne nie jest z second hand a były kupowane razem. U właściciela AudioOn w domu też gra taki zestaw. Twórca wiggow też polecał posłuchać. Pojęcia nie masz co piszesz.

Za to kupowanie tak jak Ty proponujesz używek z s/h to nie jest przypadkowa zbieranina co? Tu już jest prawilnie? Nie kupie wzmacniacza póki nie wybiorę nowych kolumn choćbyś nie wiem jak wciskał mi dyletanctwo, brak kasy, słuchu itp.

Zawsze kupowałem wzmacniacze pod słuchawki a nie odwrotnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,ze nie mam pojecia co pisze,ale wiem co ty piszesz.

ze nie pasuja tobie ani kolumny,ani wzmacniacz.

ze dudnia,a potem ze od biedy da sie sluchac,a ze ty na sluchawkach wychowany.

ok

wszystko rozumiem.

nawet to ze nie z s/h a z domu od kogos kupywales,a nie w sklepie.ok.ok.

kazdy ma swoj swiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

arturpj, jeśli masz odpowiedni budżet, to do muzyki, której głównie słuchasz (rock, metal a także jazz)  szczerze polecam ATC scm40 plus ich wzmacniacz ATC, haiku ich nie pociągnie. Pewnie okazałoby się, że wiele z Twoich ustrojów akustycznych nie jest potrzebnych. W każdym razie posłuchaj, wielu u nas dystrybutorów ATC i zapewne wszędzie będą scm 40 i jakiś ich wzmak (ewentualnie końcówka, jak byś chciał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tomek7776 napisał:

wiem,ze nie mam pojecia co pisze,ale wiem co ty piszesz.

ze nie pasuja tobie ani kolumny,ani wzmacniacz.

ze dudnia,a potem ze od biedy da sie sluchac,a ze ty na sluchawkach wychowany.

ok

wszystko rozumiem.

nawet to ze nie z s/h a z domu od kogos kupywales,a nie w sklepie.ok.ok.

kazdy ma swoj swiat.

Nie, nie z domu. Z salonu. Ok już wszystko rozumiem. Po prostu masz kłopot ze zrozumieniem tego co czytasz, to się nazywa analfabetyzm wtórny. 

16 minut temu, pantagruel napisał:

arturpj, jeśli masz odpowiedni budżet, to do muzyki, której głównie słuchasz (rock, metal a także jazz)  szczerze polecam ATC scm40 plus ich wzmacniacz ATC, haiku ich nie pociągnie. Pewnie okazałoby się, że wiele z Twoich ustrojów akustycznych nie jest potrzebnych. W każdym razie posłuchaj, wielu u nas dystrybutorów ATC i zapewne wszędzie będą scm 40 i jakiś ich wzmak (ewentualnie końcówka, jak byś chciał).

Posłucham, dzięki. Jest taka końcówka mocy atc P2 dual mono, pewnie z nią zgraja się ok

A co powiesz o górze w tych kolumnach? Podobno bywa hałaśliwa i ziarnista. Co z sybilantami?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturpj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Słuchałem kilku modeli z coaxialami. Kingdomów nie miałem okazji słuchać. Znam dobrze ten dźwięk.


Trzeba posłuchać, nie rozumieć i mieć porównanie. Tannoy, No może poza Kingdom Royale, to dla mnie bardzo kiepskie kolumny. Dużo wad, mało zalet. Ale masz prawo mieć inne zdanie.


I to by było na tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sly30 napisał:

A to przepraszam. Myślałem, że ok 45 i trochę można by ponegocjować. Ale jeśli 90 tys, to nie ma tematu.

 

Może dlatego że niektóre sklepy podają cenę kolumn za sztukę ???

 

IU1tqb6.png

 

1 godzinę temu, arturpj napisał:

Muszę stanąć w Twojej obronie. Dam sobie rękę uciąć że kilka dni temu widziałem te confidence 30 u któregoś dystrutora za mniej niż 40tys za parę

 

Daj linka, za 40k to bardzo fajne kolumny, bardzo wymagające co do wzmacniacza, ja ich słuchałem z jakimś wynalazkiem który kompletnie nie dawał rady.

 

Z drugiej strony jeżeli ten Element X gra na poziomie X-SABRE 3, to i tak bez sensu zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kaviter napisał:

 

Może dlatego że niektóre sklepy podają cenę kolumn za sztukę ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Daj linka, za 40k to bardzo fajne kolumny, bardzo wymagające co do wzmacniacza, ja ich słuchałem z jakimś wynalazkiem który kompletnie nie dawał rady.

 

Z drugiej strony jeżeli ten Element X gra na poziomie X-SABRE 3, to i tak bez sensu zakup.

Nigdy x-sabre 3 nie słyszałem ale podobno nie wyszedł tak dobrze jak pro mqa i element X. Nie wiem, nie słyszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, arturpj napisał:

A co powiesz o górze w tych kolumnach? Podobno bywa hałaśliwa i ziarnista. Co z sybilantami?

Absolutnie  nie, odwrotnie, ganiono je za słaby tweeter. Ostatnia wersja ma inny. Miałem je u siebie na odsłuchu jakieś 3-4 lata temu, i ostatnia rzecz, którą bym o nich powiedział, to że maja ziarnistą czy za dużo góry. To bardzo dobre głośniki, od lat zachwalane. Do tego OZ, więc odejdzie wiele problemów z basem, ustawieniem. Jednak potrzebują naprawdę wydajnego prądowo pieca. Ja wtedy ich słuchałem na naim nap 250 i ledwo je ciągnął. (ja miałem pomieszczenie około 35 i były po prostu za małe, tylko dlatego zrezygnowałem) Dlatego napisałem, żeby nie bawić się w eksperymenty, tylko kupić końcówkę lub integrę (też mają) ATC. A jeszcze lepiej, gdyby ich granie Ci odpowiadało, to wersję aktywną i masz z głowy wzmocnienie odpowiednie, będzie pewnie taniej też i jak twierdzą ci, którzy porównywali pasywne z aktywnymi, to lepiej gra aktywna wersja ATC - no chyba że chcesz wydać kupę kasy na końcówki odpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arturpj napisał:

Nigdy x-sabre 3 nie słyszałem ale podobno nie wyszedł tak dobrze jak pro mqa i element X. Nie wiem, nie słyszałem

 

Ja nie słyszałem tamtych ale to X-Sabre 3 to dramat (w jak to nie zabrzmi HiEndowej perspektywie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pantagruel napisał:

Absolutnie  nie, odwrotnie, ganiono je za słaby tweeter. Ostatnia wersja ma inny. Miałem je u siebie na odsłuchu jakieś 3-4 lata temu, i ostatnia rzecz, którą bym o nich powiedział, to że maja ziarnistą czy za dużo góry. To bardzo dobre głośniki, od lat zachwalane. Do tego OZ, więc odejdzie wiele problemów z basem, ustawieniem. Jednak potrzebują naprawdę wydajnego prądowo pieca. Ja wtedy ich słuchałem na naim nap 250 i ledwo je ciągnął. (ja miałem pomieszczenie około 35 i były po prostu za małe, tylko dlatego zrezygnowałem) Dlatego napisałem, żeby nie bawić się w eksperymenty, tylko kupić końcówkę lub integrę (też mają) ATC. A jeszcze lepiej, gdyby ich granie Ci odpowiadało, to wersję aktywną i masz z głowy wzmocnienie odpowiednie, będzie pewnie taniej też i jak twierdzą ci, którzy porównywali pasywne z aktywnymi, to lepiej gra aktywna wersja ATC - no chyba że chcesz wydać kupę kasy na końcówki odpowiednie. 

W takim razie napewno ich posłucham, dziękuję!

11 minut temu, kaviter napisał:

 

Ja nie słyszałem tamtych ale to X-Sabre 3 to dramat (w jak to nie zabrzmi HiEndowej perspektywie).

Wcześniej jeden forumowicz z przerośniętym ego i wtórnym analfabetyzmem już ustalił, że ja finansowo aspiruję najwyżej do przeciętnego HiFi nie do hajendu więc może dlatego mi się element X podoba 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pantagruel napisał:

arturpj, jeśli masz odpowiedni budżet, to do muzyki, której głównie słuchasz (rock, metal a także jazz)  szczerze polecam ATC scm40 plus ich wzmacniacz ATC

 

Jak już 40 to aktywne (SCM40A grają w jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie systemów oprócz mojego), to głośniki dla kogoś kto wie czego chce, ale zgoda dla kogoś takiego to mogą być docelowe kolumny (szczególnie z perspektywy około 40k za nowe głośniki + końcówka mocy + kable głośnikowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)




Poszukuję zdecydowanie dźwięku relaksującego, nie laboratorium audiofilskiego. Nie lubię szukać błędów realizatora. Muszą być dynamiczne, szybkie, z piękną średnicą, czystą, niemęczącą góra. Uwielbiam rozmach dużych scen, przestrzenność itp.


Wracając do Twojego pierwszego wpisu, z Tannoyami posłuchaj Yamahy z wycieraczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Huberto1984 napisał:

ze patrzac w ten sposob to w kolumnach "high end", (przyjmijmy umownie) za 100tys plus, hie endu tez nie ma, bo suma za uzyte drivery bedzie czesto oscylowac w okolicach pewnie 5-10tys. 

Dobrze kombinujesz. I masz w sumie racje z tym, że należy uwzględnić fakt, że producent kolumn, nie kupuje podzespołów w cenach detalicznych, tylko w cenach hurtowych dla producenta. Ale tak czy inaczej na same 6 driverów, bo 2x 3 sztuki, musi wydać minimum 5000 pln. Drugie tyle na przyzwoite zwrotnice i jeszcze obudowy. Nawet z mdfu, dobre obudowy, odpowiednio usztywnione, dobrze wyprofilowane na CNC i ładnie wykończone, to minimum 6-8 tys.za parę. Reasumując minimalny producencki koszt podzespołów do niedużych kolumn podłogowych 3-way, to 16-18 tys. I to jest niezbędne minimum. A to przekłada się na 160-180 tys.finalnej ceny detalicznej, w przypadku kolumn znanej, światowej marki. 
 

Inaczej sprawa wygląda, gdy zamawiamy kolumny na tych samych podzespołach ale w polskiej firmie/manufakturze. Wtedy współczynnik łącznych kosztów użytych części do ceny detalicznej jest inny. Zwykle nie 1:10, a 1:3, a bywa że i 1:2.

A to daje zasadniczą różnicę. Bo za 40 tys.można mieć kolumy na częściach za 20 tys.a nie za 4 tys. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturpj napisał:

Posłucham, dzięki. Jest taka końcówka mocy atc P2 dual mono, pewnie z nią zgraja się ok

A co powiesz o górze w tych kolumnach? Podobno bywa hałaśliwa i ziarnista. Co z sybilantami?

obecnie u mnie gra. Pytaj jak co, 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piano napisał:

obecnie u mnie gra. Pytaj jak co, 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma duszę? Wybacza złym nagraniom? Nie jest zbyt techniczna i sterylna?

26 minut temu, tomek4 napisał:


 

 


Wracając do Twojego pierwszego wpisu, z Tannoyami posłuchaj Yamahy z wycieraczkami.

 

Kiedyś słuchałem u znajomego, nie pamiętam modelu ale kosztowała około 16tys, pamietam że potem słuchaliśmy jakiegoś accu i Luxmana 505 i ten Luxman zdecydowanie bardziej mi się podobał niż Yamaha. Ale kolumny to były ap a nie tannoy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, arturpj napisał:

Ma duszę?

Duszę w tych głośnikach robi niesamowita kopułka średniotonowa ATC. Ale piano ma je teraz u siebie, to lepiej opisze. I pewnie poleci Ci ATC 50 lub 100 activ, jak czuję..., pamietając jego doświadczenia i sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pantagruel napisał:

Duszę w tych głośnikach robi niesamowita kopułka średniotonowa ATC. Ale piano ma je teraz u siebie, to lepiej opisze. I pewnie poleci Ci ATC 50 lub 100 activ, jak czuję..., pamietając jego doświadczenia i sprzęty.

Pytałem w sumie bardziej o tę końcówkę bo o niej ktoś mi takie brzydkie rzeczy opowiadał 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pantagruel napisał:

ATC 50

pewnie ;-)), sęk w tym, ze mocno wychodzą > budżet, a s/h odpada, o ile dostaniesz 😉 

obecnie scm 50 ma nasz for. kolega, widzę, zę zagląda, wiec nalegamy na 3 słowa 😉

--------------------------------------------------

Co do zestawienia z foto.

ATC scm 40 oraz amp ATC P2 są na sprzedaż, więc wiecie, rozumiecie.., odpowiedź jest dla mnie w pewnym sensie, kłopotliwa.

Do rzeczy;

Mam zasadę, albo piszę prawdę, albo nic.

Zatem w/g mojego nosa jest z grubsza tak;

To zestawienie nie jest dla każdego. Raczej dla świadomego, osłuchanego odbiorcy, który porusza się w stylistyce reprodukcji około naturalnej w której stawia się raczej na możliwą wierność bez pudrowania noska, kolorowych usteczek, lukrowania.

Ta stylistyka reprod., to wąski margines błędu. Trochę ochłodzisz, przegniesz i czar pryska. Pojawia się analityczność i zaczynasz szukać drzwi. 

Na te chwilę - bo oceniam, ze system gra na jakieś umowne najdalej 70% - czekam na ukończenie strojenia środowiska pracy.

Mimo tego tak na chłopski, to oceniam ze jest to granie naturalne z małym plusem.

Z całą pewnością nie jest analityczne, bezduszne granie. Z drugiej str, nie jest to kawa z 3 łychami cukru, stadem lamp i kolorem, ze wszystkie wokalistki, to mulatki.

Tu jest dosyć wiernie z małym plusem. Krall, śpiewa jak Krall i słychać, ze to nie mulatka.

W mojej ocenie, to dobre granie, szczególnie w relacji cena/ jakość. Zestawienie, to nie jest jakiś tam hajend, pełną gębą, jesli już, to wstęp. Zaden cud na Wisłą. To raczej b. ciekawe narzędzie do słuchania muzyki. 

Broni się i chce to grać chyba wszystko co mam. Od rocka, przez jazz na klasyce, soul, skończywszy. 

Kapitalny średniak, b. energetyczny woofer, i wyważony tweeter. To razem napędzone P2 daje ciekawy efekt, a ze nie dla każdego, no cóż, taki lajf 😉

Można też poczytać w necie np;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

12 minut temu, arturpj napisał:

bo o niej ktoś mi takie brzydkie rzeczy opowiadał 😉

pewnie słuchał oczami 😉 bo urodziwa nie jest. 

energetyczna końcówka, pełen dual mono. Czy najlepsza, cokolwiek to znaczy? Pewnie, ze nie, tylko bym się ośmieszył, gdybym tak napisał.

Natomiast z scm 40 + MBL 6010D Lector 707 całkiem fajnie. Znam lepsze końcówki, ale te zwykły kosztować 2 lub 3 x tyle. Szczerze, to ino szata graficzna taka se, ale jako końcówka w sensie sonicznym robi, to co niej należy - wzmacnia i nie przegina w którąś ze stron. W sumie, wielu uważa, ze takie właśnie powinno być wzmocnienie czyli wzmocnić nie ingerując. 

Z drugiej, wielu uważa, ze gra tylko lampa, więc, wiecie, rozumiecie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCM40A są super neutralne, mają monitorową prezentację dźwięku (grają do przodu), mało obfity za to super szybki i zróżnicowany bas (zamknięta obudowa). Nie mają jakiś wybitnych cech, z drugiej strony w każdym aspekcie są bardzo dobre i to jest moim zdaniem ich największa zaleta, jako całość są bardzo dobrze zrównoważoną i neutralną konstrukcją (szczególnie za to co kosztują). Bezlitosne dla reszty toru i nagrania, super trudne w ustawieniu (lepiej grają w "monitorowym" ustawieniu, z wąską bazą bliżej słuchacza i daleko od ścian), 50-tki to to samo tylko lepiej w każdym względzie ale to ponad budżet (70k+) i jeszcze gorsze do ustawienia, ale gdybym miał kupić to brał bym 50tki (słaby SH, głównie starsze wersje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy kawę na ławę 😉

od siebie dodam, ze nie zauważam u siebie specjalnych trudności w pozycjonowaniu. 

Odległość podobna jak u byłych zg, gościnnych. czy ost. Altec GPA 604;

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

GPA (2).jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy tego szuka kolega? Czy szuka neutralnego, studyjnego dźwięku, skoro bardzo nie lubi sybilantów i ostrości? Mam wrażenie, że szuka jednak czegoś bardziej po cieplej, gęstej, soczystej i łagodnej stronie mocy. A zważywszy, że lubi swoje srebrne głośnikowce, to tym bardziej kolumny powinny chyba być raczej czarujące niż wierne studyjnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.