Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny monitor vs podłoga


arturpj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny wątek ... tylko co on robi w zakładce Hi-End ?   Sprzęt jaki posiada autor oraz pomieszczenie  zupelnie nie dostosowane do audio - temat do zakładki HiFi. 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Ale o zupełnie innych tannoyach była tu mowa. O starlingach które są tak piękne, że bym je bral w ciemno, gdyby nie to, że mają opinie nienadających się do rocka.


No to nie masz innego wyjścia jak ruszyć się do miasta i posłuchać, bo Kensingtony do rocka się nadają :)

b6ea5f87bd05b3872a97007e6713368d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotruuS napisał:

etc. Co to za program do analizy spektrum "modów" i jaki sprzęt trzeba posiadać do pomiaru?

Dzieki za odp.

Pozdr.

Jesli masz na mysli moje zalaczniki, to jest to REW (darmowy program lecacy pod Winowsem i MacOS).

Do pomiarow potrzebujesz mikrofon (najprosciej UMIK-1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TUX napisał:

Fajny wątek ... tylko co on robi w zakładce Hi-End ?   Sprzęt jaki posiada autor oraz pomieszczenie  zupelnie nie dostosowane do audio - temat do zakładki HiFi. 

TUX

W tej zakładce co chwilę pojawiają się toppingi, maliny i bluesoundy. 

Także tego... 

Jak to mówi młodzież "nie zesraj się" 😉 pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, TUX napisał:

Fajny wątek ... tylko co on robi w zakładce Hi-End ?   Sprzęt jaki posiada autor oraz pomieszczenie  zupelnie nie dostosowane do audio - temat do zakładki HiFi. 

TUX

Kto i po co potrzebuje to zroznicowanie i szufladkowanie?

Zeby sie dowartosciowac? 

 

PS.

Czy wymagany jest wstepny test uprawniajacy do pisania w tej zakladce 😉   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te tannoye stirling gr, niewiele jest o nich w sieci, czy ktoś z Was ich słuchał bądź je posiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, arturpj napisał:

Zaciekawiły mnie te tannoye stirling gr, niewiele jest o nich w sieci, czy ktoś z Was ich słuchał bądź je posiada?

Słuchałem i nie napisze wszystkiego, żeby nie wszczynać awantury z fanami marki. Moje Bose w 15 letnim Cadillacu gra dużo lepiej. Koniecznie posłuchaj żebyś później nie żałował. 

To jest dobra kolumna do niedużego pokoju…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 14:12, arturpj napisał:

Do salonów audio mam co najmniej 100km, jak mam pojechać słuchać to już muszę konkretnie wiedzieć co i jak bo mało mam wolnego czasu

szybciej i pewniej pojechać i własnymi uchami wybrać. 

od momentu założenia wątku minęło > 32 h.

200 km w te i nazad + odsłuchy. Nie wykluczone już być wracał z paczkami, a tak, dalej jesteś w ciemnej doopie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie jest. To są odgrody, to inny świat i inne wymagania. To są drivery, które się praktycznie w ogóle nie wychylają i dlatego muszą mieć dużą powierzchnie. Do tego potrzebna jest wysoka skuteczność, stąd taka ilość driverów. Ale nie ma to nic wspólnego z waleniem basu jak w subwooferach. Nie należy tego oceniać po pozorach. Poza tym to są kolumny pełno pasmowe grające od 14hz do 40 KHz, a nie jak Tannoy zero basu i od góry też wycięte, bez powietrza i blasku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomek4 napisał:

W takim razie, zupełnie nie rozumiem Twojego ataku na Tannoye.

Trzeba posłuchać, nie rozumieć i mieć porównanie. Tannoy, No może poza Kingdom Royale, to dla mnie bardzo kiepskie kolumny. Dużo wad, mało zalet. Ale masz prawo mieć inne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Poza tym to są kolumny pełno pasmowe grające od 14hz do 40 KHz, a nie jak Tannoy zero basu i od góry też wycięte, bez powietrza i blasku. 


Sorry, ale bzdury opowiadasz, że "zero basu i od góry też wycięte, bez powietrza i blasku".

Niech no zerknę. No faktycznie, nic tylko się pochlastać ;)

29 Hz - 27 kHz (-6 dB)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko teoria. Znam temat dobrze i nawet omawiałem go z Adrew Jonesem, twórcą najlepszych Coaxiali, niegdyś dla Kefa, później dla TADa. Tannoy to najgorszy coaxial zbudowany na basie słabiutkiego tweetera aluminiowego i równie kiepskich driverów basowych. Ażeby w ogóle pojawiał się dobry, niski bas, to membrana musi się jednak wychylać, szczególnie gdy jest tylko jedna. I wychylając się w coaxialu pracuje w tzw.świetle pracy tweetera, zakłócając jego promieniowanie. Czym bardziej się wychyla, tym bardziej sieje zniekształcenia i zaburzenia budowania sceny. Andrew Jones zrobił lepsze coaxiale dla Kefa, a później jeszcze lepsze dla TAD-a i nawet tam nie dało rady zrobić tego dobrze bez dodania oddzielnej sekcji basowej. Dlatego coaxial w TAD-R1 czy CR-1 wychyla się tylko…0.2mm! Ale bas jest oddzielny.

Tannoy też o tym wie i dlatego do swoich flagowców Kingdom Royale, dołożył oddzielny duży basowiec, właśnie po to, żeby odciążyć coaxiala i żeby nie musiał się on mocno wychylać. 
Niestety w pozostałych modelach, tego nie ma i sa to kolumny dwudrożne, zbudowane na komponentach niskiej jakości. Wychylenia sa większe, zniekształcenia duże, a bas też nie ma niskiego zejścia, żeby te wychyły nie były aż tak duże. Finalnie ani nie ma dobrego basu, ani dobrej reszty. Poza tym ta sama membrana musi grać w tym samym czasie i bas i średnice, a to generuje kolejne zniekształcenia. Kolejna rzecz to jakość średnicy. Jest sucha i nieprzyjemna. Można to próbować łagodzić łącząc kolumny z bardzo gęstymi lampami lub/i wchodząc w bardzo kosztowne przeróbki zwrotnic, ale efekt wątpliwy w relacji do kosztów. 

Wiem, że to nie są miłe informacje dla sympatyka marki, ale to tylko kolumny. Nie warto się utożsamiać ze sprzętami. Dziś masz takie, jutro inne. Kiedyś pożegnasz tą firmę i wtedy przyznasz mi  rację. Na to potrzeba czasu i dystansu do siebie i własnych wyborów. Rozumiem to. Ja też kiedyś dałbym się pociąć za Focala, a dziś patrzę na to już inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 15:03, arturpj napisał:

...test z butelką...

Opiszesz w kilku słowach o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sly30 napisał:


Wiem, że to nie są miłe informacje dla sympatyka marki, ale to tylko kolumny. Nie warto się utożsamiać ze sprzętami. Dziś masz takie, jutro inne. Kiedyś pożegnasz tą firmę i wtedy przyznasz mi  rację. Na to potrzeba czasu i dystansu do siebie i własnych wyborów. Rozumiem to. Ja też kiedyś dałbym się pociąć za Focala, a dziś patrzę na to już inaczej. 

Mam nadzieje ze kiedyś ochłoniesz, żadnych enerr i angoli w systemie, oni nie mają słuchu, historii i faktów nie oszukasz 

1 godzinę temu, tomek4 napisał:


 

 


Sorry, ale bzdury opowiadasz, że "zero basu i od góry też wycięte, bez powietrza i blasku".

Niech no zerknę. No faktycznie, nic tylko się pochlastać 😉

29 Hz - 27 kHz (-6 dB)

Wez ty idź gdzieś do zakładki z xajas i tymi podobnymi. to ze mało audiofilów tutaj sie wypowiada nie oznacza ze wy Trolle macie coś do powiedzenia, przeciwnie, zacofanie reklamowane na tym forum, cmokają wam bo nakręcacie forum
chlew i śmiech = Polskie Audio stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Wez ty idź gdzieś do zakładki z xajas i tymi podobnymi. to ze mało audiofilów tutaj sie wypowiada nie oznacza ze wy Trolle macie coś do powiedzenia, przeciwnie, zacofanie reklamowane na tym forum, cmokają wam bo nakręcacie forum
chlew i śmiech = Polskie Audio stereo
Gerard. Piłeś, nie pisz. Ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

[mention=87772]Espectro[/mention]
O co tu chodzi? Mam nadzieję że to tylko ze względu na zakazany link ;)

f64dfac3a638ba6f735eff5a0c79a1d0.jpg

To jest tylko teoria. Znam temat dobrze i nawet omawiałem go z Adrew Jonesem, twórcą najlepszych Coaxiali, niegdyś dla Kefa, później dla TADa. Tannoy to najgorszy coaxial zbudowany na basie słabiutkiego tweetera aluminiowego i równie kiepskich driverów basowych. Ażeby w ogóle pojawiał się dobry, niski bas, to membrana musi się jednak wychylać, szczególnie gdy jest tylko jedna. I wychylając się w coaxialu pracuje w tzw.świetle pracy tweetera, zakłócając jego promieniowanie. Czym bardziej się wychyla, tym bardziej sieje zniekształcenia i zaburzenia budowania sceny. Andrew Jones zrobił lepsze coaxiale dla Kefa, a później jeszcze lepsze dla TAD-a i nawet tam nie dało rady zrobić tego dobrze bez dodania oddzielnej sekcji basowej. Dlatego coaxial w TAD-R1 czy CR-1 wychyla się tylko…0.2mm! Ale bas jest oddzielny.
Tannoy też o tym wie i dlatego do swoich flagowców Kingdom Royale, dołożył oddzielny duży basowiec, właśnie po to, żeby odciążyć coaxiala i żeby nie musiał się on mocno wychylać. 
Niestety w pozostałych modelach, tego nie ma i sa to kolumny dwudrożne, zbudowane na komponentach niskiej jakości. Wychylenia sa większe, zniekształcenia duże, a bas też nie ma niskiego zejścia, żeby te wychyły nie były aż tak duże. Finalnie ani nie ma dobrego basu, ani dobrej reszty. Poza tym ta sama membrana musi grać w tym samym czasie i bas i średnice, a to generuje kolejne zniekształcenia. Kolejna rzecz to jakość średnicy. Jest sucha i nieprzyjemna. Można to próbować łagodzić łącząc kolumny z bardzo gęstymi lampami lub/i wchodząc w bardzo kosztowne przeróbki zwrotnic, ale efekt wątpliwy w relacji do kosztów. 

Wiem, że to nie są miłe informacje dla sympatyka marki, ale to tylko kolumny. Nie warto się utożsamiać ze sprzętami. Dziś masz takie, jutro inne. Kiedyś pożegnasz tą firmę i wtedy przyznasz mi  rację. Na to potrzeba czasu i dystansu do siebie i własnych wyborów. Rozumiem to. Ja też kiedyś dałbym się pociąć za Focala, a dziś patrzę na to już inaczej. 
Czyli, w kwestii Tannoya, jesteś teoretykiem dla którego ideałem jest samochodowe Bose. Nice :)

Słuchasz zapewne czegoś ze sztucznym elektronicznym basem, bo do słuchania muzyki organowej to i Tannoy Westminster się sprawdza doskonale.

Postawię odważną tezę, że Kingdom Royal też nie słuchałeś, opierając się wyłącznie na tej "recenzji": wiadomo gdzie ;)

PS. Może [mention=1101]Lutek[/mention] Ci wytłumaczy kwestię "poruszania się" membran Tannoya na sztywnym zawieszeniu.

[mention=64427]przemak[/mention] zapewne mógłby Ci rozjaśnić temat w kwestii monitorów Yamahy, JBL czy Tannoya.

Tylko w sumie, po co to wszystko jeżeli Ty masz zbudowane kolumny pod swoje - i tylko Twoje - preferencje.

To może, aby być uczciwym, nie pluj na kolumny których prawdopodobnie jednak nie słuchałeś - bo zbyt tanie jak dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilku modeli z coaxialami. Kingdomów nie miałem okazji słuchać. Znam dobrze ten dźwięk. Moje kolumny nie mają tu nic do rzeczy. O cenach też nie rozmawiamy. Poza tym o jakim pluciu tu mowa? Wyraziłem swój pogląd. Od tego jest forum. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomek4 napisał:

To widać po Twoich kolumnach, ma napierdalać basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

już nie napiszę, co tu widać najbardziej 😉 

-----------------------------------------------

a ten Tannoy'a super tweeter GR, to powstał z potrzeby zarobku tak?

.., noo może 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Sorry, ale bzdury opowiadasz, że "zero basu i od góry też wycięte, bez powietrza i blasku".

Niech no zerknę. No faktycznie, nic tylko się pochlastać ;)

29 Hz - 27 kHz (-6 dB)

niestety, przylanczam sie do opinii sly. U przedstawiciela Tannoy (u mnie „za rogiem“) slyszalem wiekszoc Tannoy i wszystkie byly „nudy na pudy“, bez basu i wysokich, sama srednica, jak telefenon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piano napisał:

szybciej i pewniej pojechać i własnymi uchami wybrać. 

od momentu założenia wątku minęło > 32 h.

200 km w te i nazad + odsłuchy. Nie wykluczone już być wracał z paczkami, a tak, dalej jesteś w ciemnej doopie. 

Kolumny będę kupował za jakiś czas, najpierw w ogóle ustalam gdzie warto jechać i czego posłuchać, na co się nastawiać. Pisać można w przerwach w pracy, pojechać na odsłuch raczej nie. Zamadrzyles trochę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale teoria to podstawa do praktyki i pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc. Jezeli chodzi o producentow kolumn to najlepiej sprzedaja sie te ladne i z doczepionymi mistycznymi historiami o muzykach i instrumentach. W rzeczywistosci kolumny to cala masa kompromisow i rzeczy idealnych nie ma. Jezeli ktos chce koniecznie monitory to z marszu godzi sie na prawie zero basu, lub bas i bardzo niska skutecznosc oraz niski max Spl. Jak robi sie 2W to mozliwosc nawet duzych kompromisow konczy sie okolo wielkosci glosnika mid-basowego 8" (charakterystyki kierunkowe oraz breakupy membrany). Tradycyjnie patrzac to kolumna 3W ma raczej mniej kompromisow niz 2W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Opiszesz w kilku słowach o co chodzi?

A daj spokój 😉 latasz jak po*eb...any z butelką po wodzie mineralnej od rogu do rogu a rodzina patrzy i szuka psychiatry 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, arturpj napisał:

A daj spokój 😉 latasz jak po*eb...any z butelką po wodzie mineralnej od rogu do rogu a rodzina patrzy i szuka psychiatry 😛

Ale zabawa jest i koty w szoku, myślą że „Pan” nie jest jednak nudziarzem… 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, piter z napisał:

Niestety, ale teoria to podstawa do praktyki i pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc. Jezeli chodzi o producentow kolumn to najlepiej sprzedaja sie te ladne i z doczepionymi mistycznymi historiami o muzykach i instrumentach. W rzeczywistosci kolumny to cala masa kompromisow i rzeczy idealnych nie ma. Jezeli ktos chce koniecznie monitory to z marszu godzi sie na prawie zero basu, lub bas i bardzo niska skutecznosc oraz niski max Spl. Jak robi sie 2W to mozliwosc nawet duzych kompromisow konczy sie okolo wielkosci glosnika mid-basowego 8" (charakterystyki kierunkowe oraz breakupy membrany). Tradycyjnie patrzac to kolumna 3W ma raczej mniej kompromisow niz 2W.

No a kilka wypowiedzi wyżej ktoś pisał że w monitorach fyne 701 jest za dużo basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, arturpj napisał:

Zamadrzyles trochę

nazwij to jak chcesz.

Znam temat i to praktyka. 

wybór zg/ gratów on line, to proszenie się o wtopę. 

tak czy siak.., czeka cię wyprawa, aby osobiście rzucić uchem.

Kto powiedział, ze to co wytypujesz w wątku będzie strzałem w dychę. 

Równie dobrze, po odsłuchu, możesz się wrócić do punktu zero.

Czy wytypujesz zg w wątku czy nie, to i tak czeka cię wyprawa z odsłuchem. 

ps. myślisz, ze nie wiem jak skończy się wątek?

jak większość, będzie miał 500 stron i będzie wątkiem o wszystkim i o niczym w którym dominować będzie napierda.., nka o mojsze/ swojsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, piano napisał:

nazwij to jak chcesz.

Znam temat i to praktyka. 

wybór zg/ gratów on line, to proszenie się o wtopę. 

tak czy siak.., czeka cię wyprawa, aby osobiście rzucić uchem.

Kto powiedział, ze to co wytypujesz w wątku będzie strzałem w dychę. 

Równie dobrze, po odsłuchu, możesz się wrócić do punktu zero.

Czy wytypujesz zg w wątku czy nie, to i tak czeka cię wyprawa z odsłuchem. 

ps. myślisz, ze nie wiem jak skończy się wątek?

jak większość, będzie miał 500 stron i będzie wątkiem o wszystkim i o niczym w którym dominować będzie napierda.., nka o mojsze/ swojsze.

 

Od początku pisałem że pojadę na odsłuch więc nadal Twoje posty właśnie są o niczym i zaśmiecają. I jeszcze pamiętaj, że w sklepie zawsze są inne warunki niż u Ciebie, zawsze jeszcze jest szansa wtopy nawet jeśli w salonie było ekstra

 

 

Drodzy Państwo, czy możemy spróbować uczynić jakąś konkluzję?

Trzeba posłuchać: 

Proac D20R

Tannoy stirling gr

Elac Vela Fs402

Co jeszcze? Czy wharefdale elysian 2, fyne 701? Coś z pmc, atc, audio physic?

Przypominam rock, metal, jazz, klasyka. Bez laboratorium, liczy się przyjemność, relaks i fun. Nienawidzę sybilantow!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturpj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to niezłe paczki. Nadal polecam Equiaudio Evolta i Dynaudio Confidence 30. To zupełnie innej klasy kolumny niż te, które wymieniłeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.