Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny monitor vs podłoga


arturpj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sly30 napisał:

ATC to niezłe paczki. Nadal polecam Equiaudio Evolta i Dynaudio Confidence 30. To zupełnie innej klasy kolumny niż te, które wymieniłeś. 

Evolty postaram się posłuchać ale... Obiecałem Partnerce, że kupie jej samochód jak będę kupował kolumny i że będzie on droższy od kolumn 😛 stąd bardzo mocno zerkam na Elaci:P 

O konfidensach była jakaś straszna kuwnoburza w necie. Szymon Faber je ostro zjechał.

Czytałem kilka recenzji tych Elacow i jeśli one rzeczywiście grają tak jak zlotopiorzy opisują to chyba jest bardzo blisko tego czego szukam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, sly30 said:

To jest tylko teoria. Znam temat dobrze i nawet omawiałem go z Adrew Jonesem, twórcą najlepszych Coaxiali, niegdyś dla Kefa, później dla TADa. Tannoy to najgorszy coaxial zbudowany na basie słabiutkiego tweetera aluminiowego i równie kiepskich driverów basowych. Ażeby w ogóle pojawiał się dobry, niski bas, to membrana musi się jednak wychylać, szczególnie gdy jest tylko jedna. I wychylając się w coaxialu pracuje w tzw.świetle pracy tweetera, zakłócając jego promieniowanie. Czym bardziej się wychyla, tym bardziej sieje zniekształcenia i zaburzenia budowania sceny. Andrew Jones zrobił lepsze coaxiale dla Kefa, a później jeszcze lepsze dla TAD-a i nawet tam nie dało rady zrobić tego dobrze bez dodania oddzielnej sekcji basowej. Dlatego coaxial w TAD-R1 czy CR-1 wychyla się tylko…0.2mm! Ale bas jest oddzielny.

Tannoy też o tym wie i dlatego do swoich flagowców Kingdom Royale, dołożył oddzielny duży basowiec, właśnie po to, żeby odciążyć coaxiala i żeby nie musiał się on mocno wychylać. 
Niestety w pozostałych modelach, tego nie ma i sa to kolumny dwudrożne, zbudowane na komponentach niskiej jakości. Wychylenia sa większe, zniekształcenia duże, a bas też nie ma niskiego zejścia, żeby te wychyły nie były aż tak duże. Finalnie ani nie ma dobrego basu, ani dobrej reszty. Poza tym ta sama membrana musi grać w tym samym czasie i bas i średnice, a to generuje kolejne zniekształcenia. Kolejna rzecz to jakość średnicy. Jest sucha i nieprzyjemna. Można to próbować łagodzić łącząc kolumny z bardzo gęstymi lampami lub/i wchodząc w bardzo kosztowne przeróbki zwrotnic, ale efekt wątpliwy w relacji do kosztów. 

Wiem, że to nie są miłe informacje dla sympatyka marki, ale to tylko kolumny. Nie warto się utożsamiać ze sprzętami. Dziś masz takie, jutro inne. Kiedyś pożegnasz tą firmę i wtedy przyznasz mi  rację. Na to potrzeba czasu i dystansu do siebie i własnych wyborów. Rozumiem to. Ja też kiedyś dałbym się pociąć za Focala, a dziś patrzę na to już inaczej. 

O których  modelach kefa mówimy??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arturpj napisał:

A daj spokój 😉 latasz jak po*eb...any z butelką po wodzie mineralnej od rogu do rogu a rodzina patrzy i szuka psychiatry 😛

 

Godzinę temu, sly30 napisał:

Ale zabawa jest i koty w szoku, myślą że „Pan” nie jest jednak nudziarzem… 🙂

 

Dzięki chłopcy, przypomnieliście mi dlaczego do działu hi-end nie warto wchodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

O których  modelach kefa mówimy??? 

Pytasz które projektował Jones? To nie wiem dokładnie. Nie wnikaliśmy w tej rozmowie w szczegóły Kefów. Bardziej interesowały mnie wtedy TADy R1.

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Dzięki chłopcy, przypomnieliście mi dlaczego do działu hi-end nie warto wchodzić.

Dla ciebie nie warto. Dalej kochaj PiS, grube kobity i stare ople. W tych tematach czujesz się najlepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sly30 napisał:

ATC to niezłe paczki. Nadal polecam Equiaudio Evolta i Dynaudio Confidence 30. To zupełnie innej klasy kolumny niż te, które wymieniłeś. 

Jak juz chcesz polecić Dynaudio to polec Consequence. Tylko pewnie one tez ci smierdzą kornikami bo ich historia siega polowy lat 80, a produkowane są do dziś.

Miales chociaz okazje sluchać ale w dopieszczonym systemie a nie na targach? Powinienes bo Umka je miał przedostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, arturpj napisał:

O konfidensach była jakaś straszna kuwnoburza w necie. Szymon Faber je ostro zjechał.

Tych które poleciłem nie miał. Poza tym musisz wiedzieć, że ów Szymon nie lubi dystrybutora Nautilus, czyli np Accuphase, Dynaudio, Ayon itd i zawsze hejtuje te sprzęty. To nie ma nic wspólnego z obiektywną oceną, choć nie każdy o tym wie. Za to lubi innego dystrybutora ze swojego miasta, który ma inny zestaw marek i te zawsze chwali. A dlaczego tak się dzieje, to już każdy sam sobie może odpowiedzieć.

Dynaudio to poważna firma, kilkadziesiąt lat na rynku. I znana, ceniona szkoła grania. W nowej serii, którą Ci poleciłem, zrobili duże postępy. Elac to też niezła, niemiecka firma, ale raczej HiFi. Mieli krótki epizod, gdy z TADa przeszedł do nich wspominany przeze mnie Andrew Jones i wspólnie zrobili dobre kolumny high end. Widzę jednak na ich stronie, że nie ma już ich w ofercie i firma powróciła do tańszej oferty HiFi. 
 

Musisz sam sobie odpowiedzieć, czego tak na prawdę szukasz? Czy ma być high end w możliwie rozsądnej cenie, czy nie musi być i HiFi też Ciebie zadowoli. Nie ma high endu w kolumnach za 15tys.detal. Tam są użyte części i obudowa, po kosztach za….1500pln wszystko razem. Taka jest brutalna prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arturpj napisał:

Od początku pisałem że pojadę na odsłuch więc nadal Twoje posty właśnie są o niczym i zaśmiecają. I jeszcze pamiętaj, że w sklepie zawsze są inne warunki niż u Ciebie, zawsze jeszcze jest szansa wtopy nawet jeśli w salonie było ekstra

 

 

Drodzy Państwo, czy możemy spróbować uczynić jakąś konkluzję?

Trzeba posłuchać: 

Proac D20R

Tannoy stirling gr

Elac Vela Fs402

Co jeszcze? Czy wharefdale elysian 2, fyne 701? Coś z pmc, atc, audio physic?

Przypominam rock, metal, jazz, klasyka. Bez laboratorium, liczy się przyjemność, relaks i fun. Nienawidzę sybilantow!!!

ProAc zagra najlepiej.

poszukaj response 2.5.odlot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Jak juz chcesz polecić Dynaudio to polec Consequence. Tylko pewnie one tez ci smierdzą kornikami bo ich historia siega polowy lat 80, a produkowane są do dziś.

Miales chociaz okazje sluchać ale w dopieszczonym systemie a nie na targach? Powinienes bo Umka je miał przedostatnio.

I po co zaśmiecasz kolejny wątek. Gość szuka nowych kolumn w cenie do ok 30 tys. A ty proponujesz takie kilka razy droższe. Po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, sly30 said:

 Znam temat dobrze i nawet omawiałem go z Adrew Jonesem, twórcą najlepszych Coaxiali, niegdyś dla Kefa, .  Ja też kiedyś dałbym się pociąć za Focala, a dziś patrzę na to już inaczej 

W ostatnim czasie miałem okazję posłuchać kef  reference 1 i reference 3.Powiem ci ze "dla mnie" ten ich Coaxiali to nawet się nie  zbliża do pepper pot. Focali canta 2 słuchałem tydzień temu i beryl też niczym szczególnym się nie wyróżniał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

I po co zaśmiecasz kolejny wątek. Gość szuka nowych kolumn w cenie do ok 30 tys. A ty proponujesz takie kilka razy droższe. Po co?

I Dynaudio Confidence 30 spełniaja ten warunek ???

He, he, he …

Elac Hi-Fi to Gauder tez Hi-Fi bo niemiecka szkoła? Twoje teorie o kolumnach to farmazony. Tak jak o najlepsiejszhch na świecie Focalach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten warunek moze spelniac nawet Warfdale Elysian 4 jak sie dobrze porozmawia w sklepie.

1 hour ago, arturpj said:

No a kilka wypowiedzi wyżej ktoś pisał że w monitorach fyne 701 jest za dużo basu?

To wszystko jest kwestia strojenia i pomieszczenia. Ludzie jednak czesto okreslaja czestotliwosci 100-200Hz jako bas (a w rzeczywistosci sa to harmoniczne) stad sie biora legendy o monitorach z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, tomek7776 napisał:

ProAc zagra najlepiej.

poszukaj response 2.5.odlot.

 

Przez wiele lat miałem obie wersje tych głośników i pomimo dużego sentymentu, to niestety na dzień dzisiejszy trącą one dość mocno myszką.

38 minut temu, sly30 napisał:

I po co zaśmiecasz kolejny wątek. Gość szuka nowych kolumn w cenie do ok 30 tys. A ty proponujesz takie kilka razy droższe.

Ty w sumie też, Confidence 30 z tego co kojarzę kosztują z 90k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe modele wygladaja dokladnie tak samo,

a masz sentyment bo one graja muzyke,a nie tylko dzwieki wydaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmc i atc, to dobre paczki jak parę innych wymienionych. Osobiście bliżej mi do ATC z uwagi na kapitalnego średniaka i jego zakres pracy. W tym przedziale $ masz mz, dwa model nowe, bo s/h jak pisałeś odpada.

scm 40 obudowa zamknięta i scm 20)

Ważniejsze ( dla wybierającego)  jest jednak to, ze pmc i atc, to zupełnie inna stylistyka niż np. Elac, Tannoy.

Proac też ciekawe, ale idzie w jeszcze inszym kierunku. Dynie, to też insza para kaloszy. 

phi.., już mamy sporą rozbieżność w stylistykach, konstrukcjach, driverach...

My to wiemy, autor nie bardzo.

Na moje, trzeba wpierw ustalić obszar stylistyczny najbliższy uchu nabywcy w danym przedziale $

next, z tego obszaru wytypować umowną najlepszość

.., a gdzie reszta, np. amp, bo to mus właściwie napędzić co by chemia była???

a tymczasem widzę tu przekrój dziewczynek od blondynek przez rude, wieszaki i puszyste. 

Powodzenia, 😉

 

 

można mieć wszystkie, ale czy serducho da radę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny temat typu ....

a bylo ich na forum wiele....

zazwyczaj sie konczyly totalna klapa ..dla zalozyciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piano napisał:

pmc i atc, to dobre paczki jak parę innych wymienionych. Osobiście bliżej mi do ATC z uwagi na kapitalnego średniaka i jego zakres pracy. W tym przedziale $ masz mz, dwa model nowe, bo s/h jak pisałeś odpada.

scm 40 obudowa zamknięta i scm 20)

Ważniejsze ( dla wybierającego)  jest jednak to, ze pmc i atc, to zupełnie inna stylistyka niż np. Elac, Tannoy.

Proac też ciekawe, ale idzie w jeszcze inszym kierunku. Dynie, to też insza para kaloszy. 

phi.., już mamy sporą rozbieżność w stylistykach, konstrukcjach, driverach...

My to wiemy, autor nie bardzo.

Na moje, trzeba wpierw ustalić obszar stylistyczny najbliższy uchu nabywcy w danym przedziale $

next, z tego obszaru wytypować umowną najlepszość

.., a gdzie reszta, np. amp, bo to mus właściwie napędzić co by chemia była???

a tymczasem widzę tu przekrój dziewczynek od blondynek przez rude, wieszaki i puszyste. 

Powodzenia, 😉

 

 

można mieć wszystkie, ale czy serducho da radę 😉

Końcówka mocy zostanie dobrana do kolumn, źródło to matrix element X.

Wydaje mi się że najbliżej mi do grania spendorow classic 2/3.

Dynamika, stereofonia, przejrzystość bez laboratorium, przestrzeń, ciepło, szybkość. Relaks zamiast analizowania wszystkiego pod lupa

2 minuty temu, tomek7776 napisał:

kolejny temat typu ....

a bylo ich na forum wiele....

zazwyczaj sie konczyly totalna klapa ..dla zalozyciela.

Nadal tylko smiecisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.skadze.

tylko takich tematow jak ten bylo z kilka przez ostatni rok.

co temat to wtopa zalozyciela.

tu doradzaja Ci bardzo madrzy userzy,z ogromnym doswiadczeniem.

a jak tobie nie pasuje jakis wpis,to piszesz ze zasmiecanie.

pisanie ,ze jakis wzmacniacz sie dobierze,,,,to juz zakrawa na dyletanctwo.

do tego 30 kola na nowe kolumny,,,,wybacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 17:58, Wuelem napisał:

 

Tak, i pewnie wysokość 2,5 metra, czyli połowa z 5 metrów.

I na problem z megamodami wymiana sprzętów, w tym liczne głosy branży. Brawo!

***

Korektor kup i wytnij ten dominujący bas.

Albo wzmacniacz Lyngdorfa z DSP kształtującym dźwięk pod akustykę.

Jedno jest pozytywne: jeśli słyszysz problem z basem znaczy... masz dobry - audiofilski - słuch.

Bo wielu buczenie i jednonutowa buła nie przeszkadza. Nie słyszą tego. Powodzenia.

W punkt 👍 można pomyśleć też o Arcam Sa30 albo jak u mnie dac Rme Adi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, sly30 said:

Nie ma high endu w kolumnach za 15tys.detal. Tam są użyte części i obudowa, po kosztach za….1500pln wszystko razem

Problem w tym @sly30, ze patrzac w ten sposob to w kolumnach "high end", (przyjmijmy umownie) za 100tys plus, hie endu tez nie ma, bo suma za uzyte drivery bedzie czesto oscylowac w okolicach pewnie 5-10tys. 

Wezmy takie juz powazniejsze konstrukcje, ktore chodza mi po glowie jako nastepny zakup w przyszlosci. Diapason Dynamis. Cena w UK £45k po podwyzkach. Czyli podejrzewam ok 220tys zlotych. Uzyte drivery to chyba komplet od seas seria excel I prestige. Calosc pewnie z 15tys o ile nie mniej. Nie wiem co jest w zwrotnicy, ale z czego musi byc zbudowana kolumna hi end, zeby byla hi endowa? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomek7776 napisał:

nie.skadze.

tylko takich tematow jak ten bylo z kilka przez ostatni rok.

co temat to wtopa zalozyciela.

tu doradzaja Ci bardzo madrzy userzy,z ogromnym doswiadczeniem.

a jak tobie nie pasuje jakis wpis,to piszesz ze zasmiecanie.

pisanie ,ze jakis wzmacniacz sie dobierze,,,,to juz zakrawa na dyletanctwo.

do tego 30 kola na nowe kolumny,,,,wybacz...

Jak wpis jest o niczym tylko zwykłym marudzeniem to pisze że zaśmiecanie, tam nie było żadnej rady.

Oczywiście że wzmacniacz dobierze się do kolumn. A jak inaczej? W oderwaniu od reszty toru mam wybierać? Kto tu jest dyletantem?

I co ze 30kola? Za mało? Nie będę mógł należeć do koła hajendowcow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturpj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30kola to przecietne hifi.

 

ale Ty rozumiem predendujesz do wyzszej ligi,,,ok.

podlinkowywalem kilka fajnych propozycji.chyba swojego tematu nie czytasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

za 30kola to przecietne hifi.

 

😄 ok, więc kupie przeciętne HiFi. Jeśli nie masz już nic do wniesienia w sprawie przeciętnego HiFi dla mnie to ogromna prośba żebyś przestał temat zaśmiecać bo to właśnie Ty w tej chwili rozważasz wątek i jesteś szkodnikiem.

Dzięki i cześć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos do wniesienia,ale widze ze ty masz swoj hermetyczny swiat,i zadna porada doswiadczonych forumowiczow nie jest w kregu twoich z gory zalozonych oczekiwan.

z tym hi endem to juz pojechales na calego.

tu userzy sa zbyt kulturalni zeby ci wygarnac absurdalnosc twoich zalozen.twojego toku rozumowania(wzmacniacz sie dobierze),a czesc z nich jest takimi samymi dyletantami jaki ty.

milo bylo poczytac co dziecialo wypisuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomek7776 napisał:

ja mam cos do wniesienia,ale widze ze ty masz swoj hermetyczny swiat,i zadna porada doswiadczonych forumowiczow nie jest w kregu twoich z gory zalozonych oczekiwan.

z tym hi endem to juz pojechales na calego.

tu userzy sa zbyt kulturalni zeby ci wygarnac absurdalnosc twoich zalozen.twojego toku rozumowania(wzmacniacz sie dobierze),a czesc z nich jest takimi samymi dyletantami jaki ty.

milo bylo poczytac co dziecialo wypisuja.

Kto tu jest dzieckiem i dyletantem? Ile masz lat żeby aż tak się ze.s.rac że ktoś nie chce proponowanego akurat przez Ciebie second hendu?

Ok, skoro masz coś do wniesienia merytorycznie to powiedz mi jak powinienem dobrać wzmacniacz jeśli nie do kolumn? Jak powinienem to zrobić żeby nie było dyletancko? Popraw mnie a nie smiecisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, PiotruuS napisał:

etc. Co to za program do analizy spektrum "modów" i jaki sprzęt trzeba posiadać do pomiaru?

Dzieki za odp.

Pozdr.

Rew (darmowy) plus mikrofon Umik1 za około 500pln, plus jakiś PC /laptok. Grosze w stosunku do wartości dodanej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturpj napisał:

Kto tu jest dzieckiem i dyletantem? Ile masz lat żeby aż tak się ze.s.rac że ktoś nie chce proponowanego akurat przez Ciebie second hendu?

Ok, skoro masz coś do wniesienia merytorycznie to powiedz mi jak powinienem dobrać wzmacniacz jeśli nie do kolumn? Jak powinienem to zrobić żeby nie było dyletancko? Popraw mnie a nie smiecisz

no to zaczynamy,,,

masz calkiem dobre kolumny,te za 30 kola wcale nie beda lepsze.beda inne.

parasound,o ktorym pisales to dobry wzmacniacz,do tego dobre pre,i jest ok.

pre z twojego strumieniowca nie wysteruje dobrze koncowki mocy.pre dajeto czego poszukujesz w dzwieku,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, kaviter napisał:

Ty w sumie też, Confidence 30 z tego co kojarzę kosztują z 90k.

A to przepraszam. Myślałem, że ok 45 i trochę można by ponegocjować. Ale jeśli 90 tys, to nie ma tematu. To na dziś najlepsze na rynku moim zdaniem do 35 tys.to Equiaudio Evolta w najnowszej edycji mk2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................................................................................................................

wiesz dlaczego s/h ...bo w dobrych modelach odnajduje sie muzyke.w nowych tego juz nie ma.i nie chodzi tu o sentyment,ani jakies inne tego typu czynniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomek7776 napisał:

no to zaczynamy,,,

masz calkiem dobre kolumny,te za 30 kola wcale nie beda lepsze.beda inne.

parasound,o ktorym pisales to dobry wzmacniacz,do tego dobre pre,i jest ok.

pre z twojego strumieniowca nie wysteruje dobrze koncowki mocy.pre dajeto czego poszukujesz w dzwieku,

I gdzie tu merytoryczna porada jak wybrać wzmacniacz? Napisałeś że Parasound jest dobry i już. Super. Tylko to nie jest rada JAK wybierać wzmacniacz skoro dobieranie wzmacniacza pod wybrane wcześniej kolumny to dyletanctwo. 

 

11 minut temu, sly30 napisał:

A to przepraszam. Myślałem, że ok 45 i trochę można by ponegocjować. Ale jeśli 90 tys, to nie ma tematu. To na dziś najlepsze na rynku moim zdaniem do 35 tys.to Equiaudio Evolta w najnowszej edycji mk2. 

Muszę stanąć w Twojej obronie. Dam sobie rękę uciąć że kilka dni temu widziałem te confidence 30 u któregoś dystrutora za mniej niż 40tys za parę, dlatego się nimi interesowałem i czytałem tego fabera. Może to jakiś outlet był?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlinkowalem ci tez inny wzmacniacz,

parasound bedzie lepszym wyborem pod kazdym wzgledem w porownaniu z twoim obecnym wzmacniaczem,ktory podejrzewam o cala twego niezdowolenia z dotychczasowego dzwieku.

 

a moze(tylko sie nie obraz) masz problemy ze sluchem.?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.