Skocz do zawartości
IGNORED

Czy NAD 375BEE to dobra podstawa rozbudowy niedrogiego systemu stereo?


Kuternoga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie mogłem. Ten wzmacniacz ma obfity bas, stosując dobry kabel zasilający trochę można go "poprawić", nadać lepszej kontroli. Dzięki temu wzrasta potencjalna ilość kolumn z którymi może dobrze zagrać. Połączenie z podłogowymi kolumnami grającymi dosyć mocno dołem może dać satysfakcjonujący efekt, bas będzie lepszy niż z subwooferem.

Zo sa bzdury.
Wzmacniacz dozuje bas, a kabel go koryguje
Za niedlugo, dobor pasownych glosnikow noe bedzie odgrywal zadnej roli. Wszystko bedzie korygowane i dopasowywane sieciowkami i kolcami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audioburak napisał:

Ja tam bym wolał dobrze zestrojone kolumny ... zamiast je leczyć środkami,

Oczywiście. Tylko w budżecie paru tys (taki budżet zakładam, że autor przeznaczy) ciężko o takie kolumny.

1 minutę temu, xajas napisał:

Wzmacniacz dozuje bas, a kabel go koryguje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uszlachetnia ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szpakowski napisał:

Uszlachetnia ...

A dokładnie to kabel sieciowy uwzniaśla odczucia.

10 minut temu, szpakowski napisał:

Tylko w budżecie paru tys (taki budżet zakładam, że autor przeznaczy) ciężko o takie kolumny.

Ale nie dostroisz kolumn kablem sieciowym wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 10:05, Kuternoga napisał:

...chyba mogę go zwrócić w ciągu 14 dni? 

Chyba jednak wzmacniacz już masz - pora na kolumny. Metraż? Gatunki? Preferencje? Jakie masz teraz? Czego oczekujesz od nowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ale nie dostroisz kolumn kablem sieciowym wzmacniacza.

Ale poprawiając bas kablem mam większe pole manewru w doborze kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpakowski napisał:

Ale poprawiając bas kablem mam większe pole manewru w doborze kolumn.

proszę mi to przełożyć na nasze, bo nie łapię 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Ale poprawiając bas kablem mam większe pole manewru w doborze kolumn.

Teoretycznie tak, ale żeby poprawić bas trzeba go najpierw mieć, więc z doborem sieciówki powstrzymaj się do zakupu kolumn. Bo na razie nie wiesz co poprawić i w którą stronę, więc przez przypadek możesz spier.lć, więc nie ma sensu nawet rozstrzygać, czy cokolwiek zmienisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Wy 😉

najczęściej, bas czy też problemy z jego reprodukcją w obszarach zamkniętych, jest wypadkową złożoności na linii amp - zg - środowisko w którym pracuje.

Przyjmując, że nie mamy baboli po stronie sieci i mamy poprawnie skonstruowany i dobrze działający amp ( w tym poprawne lampy, ich stan itp)  i zg ze zwrotką włącznie, to zostają nam 2 obszary - środowisko i pozycjonowanie. Jeśli przyjmiemy, że zg nie są ustawione w narożnikach itp( podbicia - 3 dB lub wielokrotność), a możliwie poprawnie np. w zgodzie z siatką/ trójkątem, to zostają nam mody pomieszczenia. I zazwyczaj tu leży problem. ( pomijam udział strojenia BR w zg)

Sęk w tym, że problemy z tym obszarem nie leczy się na drodze pasywnej przez kable, a przez np. strojone pod dane Hz pułapki lub membranowe. Leczenie kablami, nawet jeśli są jakieś słyszalne, to kiepski pomysł, bo nie rozwiązuje istoty problemu z modami, a dwa, leczysz grypę tabletką od bólu głowy, niepotrzebnie wydając $ na kabel AC. 

A aktywnie, to Ci xajas lepiej wyłoży 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Chyba jednak wzmacniacz już masz - pora na kolumny. Metraż? Gatunki? Preferencje? Jakie masz teraz? Czego oczekujesz od nowych?

Czytałeś jak napisałem o swoich bezimiennych psich budach i że mam świadomość, że co nowe lub droższe, albo nowe i droższe niekoniecznie musi być jakościowo lepsze? Moje psie budy to takie niskie kobyły jak Harbeth Monitor 40.2 Domestic, tyle że kosztowały mnie tyle co pewnie maskownica do nich 😉 Jednak grają one dużo przyjemniej niż niejedne nowe i ładne słupeczki, więc spieszyć się nie będę, dopóki nie stać mnie będzie na takie, które nie będą wyglądać jak moje kobyły i będą grać, a nie tylko ładnie się prezentować. Nie sztuka kupić w tych czasach kolumny. W salonach audio aż podłoga się od nich ugina. Sztuka kupić naprawdę coś przyzwoitego i nie zapłacić ceny w miarę zadbanego używanego samochodu klasy B w miarę młodego rocznikiem, albo nawet i Premium. Zależy od wieku, przebiegu i stopniu zużycia 🙂 Napisałem również, że bum, cyk, cyk już mnie nie zachwyca. Jeśli zależy mi na dźwięku jakiego teraz oczekuję, sądzę że 15 tys to minimalna kwota jaką muszę dysponować. Chyba, że jakaś manufaktura o której pisał kolega, bo cena bez sklepowej marży lub coś używanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kuternoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego pieca bardzo często u nas dobierany jest przewód zasilający Isotek Premier. Można oczywiście wypożyczyć na testy. To jest jednak zabawa na później. Najpierw trzeba dobrać kolumny, wszystkim trochę pograć, wygrzać, przyzwyczaić się do nowego dźwięku i wtedy czas na dalsze etapy 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

do tego pieca bardzo często u nas dobierany jest przewód zasilający

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Można oczywiście wypożyczyć na testy. To jest jednak zabawa na później. Najpierw trzeba dobrać kolumny, wszystkim trochę pograć, wygrzać, przyzwyczaić się do nowego dźwięku i wtedy czas na dalsze etapy 😉

Skoro kolega jest zadowolony ze swoich głośników, to również polecam tego Isoteka. U mnie co prawda jest podłączony do Node 2i z zasilaniem liniowym, ale mogę potwierdzić, że to bardzo dobry przewód w tym budżecie; również polecam wypożyczyć i sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szpakowski napisał:

żeby zapanować nieco nad basem i wprowadzić nieco więcej porządku w tym zakresie. 

No właśnie. Boombox. Wzmacniacz, którego problemy trzeba "leczyć" kablami to g....... nie wzmacniacz. A dodając do tego 

 

W dniu 19.05.2022 o 13:15, audioburak napisał:

dopiero zaczną się schody i przepychanki 😉

z dobraniem głośników, mamy pełen obraz grania NADa. Ale każdemu wedle potrzeb 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piotrek7 napisał:

Ale każdemu wedle potrzeb 😁

… i wedle gustu. Dobrze prawisz 😁 Tobie NAD nie leży. Spoko. Z doborem kolumn większego problemu nie będzie. Większy problem to grubość portfela. Do 10K może być problem i czy to będzie NAD 375 czy Master, czy inna firma. Jeśli dźwięk ma mieć kulturę a nie świszczenie i walenie kijem w beczkę, trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Instrumenty również można wybrać wedle potrzeb. Zależy czy ma z nich korzystać dożynkowa kapela bez wykształcenia muzycznego, grając dla gości degustujących na ławeczkach tanie wino, czy dobra grupa Jazzowa grająca w dobrze zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu dla melomanów, miłośników tego gatunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wątek zabawnie ewoluował ... na początek zły był tylko

wzmacniacz, a kolumny nieco później a wreszcie rozpoczęła się walka z tezami

postawionymi na początku. Na pewno i NAD i herbatniki nie należą do najgorszych

sprzętów w swoich klasach cenowych, choć wzmacniacz ma moim zdaniem

dużo mniejsze znaczenie w systemie, niż dobrze zestrojone i nieagresywne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kuternoga napisał:

Jeśli zależy mi na dźwięku jakiego teraz oczekuję, sądzę że 15 tys to minimalna kwota jaką muszę dysponować.

Czyli zasadniczo system należy uznać za skompletowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Czyli zasadniczo system należy uznać za skompletowany?

Będzie, jeśli skompletuję odpowiednią ilość banknotów 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało, że jak w dużej części zakupów chodzi bardziej o poprawę

samopoczucia i inwestycję 😉 niż jakieś tam fanaberie z barwą, linią basu czy

ogólnie rzecz biorąc dynamiką. Jeśli to są nie grzebane herbatniki, to może być

ciężko je przeskoczyć ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, audioburak napisał:

Jeśli to są nie grzebane herbatniki, to może być

ciężko je przeskoczyć ...

Jakie herbatniki chcesz przeskakiwać? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audioburak napisał:

Żeby się nie okazało, że jak w dużej części zakupów chodzi bardziej o poprawę

samopoczucia i inwestycję 😉 niż jakieś tam fanaberie z barwą, linią basu czy

ogólnie rzecz biorąc dynamiką. Jeśli to są nie grzebane herbatniki, to może być

ciężko je przeskoczyć ...

 Cały czas próbuje to powiedzieć. Samopoczucie chcę poprawić wyłącznie czystym dźwiękiem, bez zbyt uwypuklonego lub podbarwionego któregoś z zakresów częstotliwości. Mówi się zwykle o basie, średnicy i wysokich tonach. Nie jest proste uzyskanie takiego zrównoważonego dźwięku nawet posiadając kolumny uznawane za bardzo dobre, jeśli akustyka będzie do bani, ale tanie pukawki na goownianych przetwornikach nie zagrają przyjemnie nawet w dobrze przygotowanym akustycznie pomieszczeniu. Czy drogie? Niekoniecznie. Tanie badziewie. Szkoda pieniędzy, czasu i nerwów. Da się złożyć przyjemnie grający zestaw jeśli pójdzie się na pewien kompromis. Nie oczekiwać cudów. Zachować umiar i rozsądek, ale nie szukać po taniości, bo raczej nic z tego dobrego nie wyjdzie. Kto taką obiera drogę, zwykle później pluje sobie w brodę. Nie dotyczy to tylko audio, ale również elektronarzędzi, sprzętu AGD, komputerów itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, audioburak napisał:

Żeby nie być gołosłownym - 40.2 😉 

No tak ... 40.2 podpięte pod Nada 375 ciężko będzie przeskoczyć ... 🤭 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dość naiwne pytanie o wzmacniacz a później rzeczowa rozprawa o sprzęcie i akustyce.

„Who is this guy?”

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i o kolumnach za 56000 pln !!! 

Uwielbiam mojego NAD 375, ale gdybym teoretycznie miał takie głośniki, to szukałbym wzmacniacza w podobnej lub wyższej cenie 😵...zamilknę już, bo za wysokie progi...🤐

To jest temat do działu hajend !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marian.ch napisał:

...i o kolumnach za 56000 pln !!! 

Czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Gość ma jakieś tam kolumny chyba "noname jedynie wielkością przypominające herbatniki. 

Godzinę temu, Franz-007 napisał:

.... a później rzeczowa rozprawa o sprzęcie i akustyce.

Pewnie się forum naczytał ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Franz-007 napisał:

„Who is this guy?”

 

 

Ktoś, kto nie wypełzł wczoraj z jaskini. Pilotem również nie jestem a wiem co nieco o awionice 🙂

4 godziny temu, szpakowski napisał:

Pewnie się forum naczytał ...

Uchowaj Boże 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 11:05, Kuternoga napisał:

Witajcie przyjaciele. Mam tylko pytanie do osób, które znają się na wzmacniaczach i może znają ten model, czy to dobry wybór do dalszej rozbudowy systemu? 

Witaj. NAD 375 to bardzo wybór do dalszej rozbudowy systemu. Było o tym już wiele razy pisane tutaj, wystarczyło poszukać. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kuternoga napisał:

Uchowaj Boże 😉 

Chyba się jednak się naczytałeś za dużo forumowych mądrości, bo skąd wzięło się u Ciebie przekonanie, że na kolumny musisz wydać 10 czy nawet 15 tys? Do wzmacniacza za 4 kola chcesz szukać kolumn za 15? ... i to ma jeszcze być według Ciebie niedrogo? Hmmm ... 🤔

Tak jak wczesniej pisałem, jeżeli preferujesz nowy sprzęt to poszukaj czegoś od polskich producentów którzy często oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jak dobrze dobierzesz kolumny to ... to może nawet nie trzeba będzie kupować audiofilskiego kabla zasilającego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szpakowski napisał:

Czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Gość ma jakieś tam kolumny chyba "noname jedynie wielkością przypominające herbatniki. 

13 godzin temu, Franz-007 napisał:

Zaryzykowałbym również stwierdzenie, że i jakością, zapewne nie dźwięku, ale przynajmniej jakością solidnego wykonania wooferów i obudowy. W kobyłach, które kiedyś wymieniłem za pierdzikółko siedzą solidne woofery w odlewanym koszu, nie w koszu wygniecionym łokciem w blasze po puszce od konserwy z przynitowanym do nich obwodem magnetycznym. Tym różnią się współczesne tanie paczki od starych solidnych konstrukcji. Cięcie kosztów produkcji, a cena taka sama lub podniesiona. Buble, które nawet centrycznie głośnika nie mają zamontowanego w otworze obudowy. O wycentrowaniu i stosowanych materiałach do produkcji elementów woofera nie wspomnę.

21 minut temu, szpakowski napisał:

Chyba się jednak się naczytałeś za dużo forumowych mądrości, bo skąd wzięło się u Ciebie przekonanie, że na kolumny musisz wydać 10 czy nawet 15 tys? Do wzmacniacza za 4 kola chcesz szukać kolumn za 15? ... i to ma jeszcze być według Ciebie niedrogo? Hmmm ... 🤔

Tak jak wczesniej pisałem, jeżeli preferujesz nowy sprzęt to poszukaj czegoś od polskich producentów którzy często oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jak dobrze dobierzesz kolumny to ... to może nawet nie trzeba będzie kupować audiofilskiego kabla zasilającego 😉

Przecież napisałem, że rozważę zakup od polskiego producenta, a kabel zasilający i audiofilskie gniazdko kupię obowiązkowo. Kabel fabryczny wprowadza ogromne zanieczyszczenia, szumy i zniekształcenia. Czyżbym miał do czynienia z jaskiniowcem? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kuternoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kuternoga napisał:

Tym różnią się współczesne tanie paczki od starych solidnych konstrukcji.

Nie wiem jakiego Ty tam masz teraz szrota ale jak wymienisz go na współczesne kolumny na dobrych przetwornikach możesz być mile zaskoczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełniają więc te dość ważne rygorystyczne kryteria, a szukasz kolejnych ...

Że się jednak ośmielę - czyżby dźwiękowo, mimo to ..... nie spełniały 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.