Jump to content
IGNORED

Dźwięk do tv za 2-3k.

kamc
 Share

Recommended Posts

Ponieważ zbliża mi się czas wymiany telewizora, mam pytanie dot. dźwięku. Obecnie mam głośniki Microlab 6C podłączone do wyjścia analogowego w tv. O ile wiem, w obecnych telewizorach nie ma już takich wyjść. Moje pytanie jest, czy można kupić za - powiedzmy - 2-3 tys. taki sprzęt, na którym odczuję wyraźną różnicę w stosunku do tych Microlabów (głośniki aktywne? soundbar?). Czy jednak lepiej jest zaopatrzyć się w DAC do Microlab i ewentualnie zbierać na coś lepszego w przyszłości? (Aha, głośniki - jak to przy telewizorze - stałyby bardzo blisko tylnej ściany). To, czego szukam, służyłoby w zasadzie tylko do tv.

20 minut temu, kamc napisał:

Ponieważ zbliża mi się czas wymiany telewizora, mam pytanie dot. dźwięku. Obecnie mam głośniki Microlab 6C podłączone do wyjścia analogowego w tv. O ile wiem, w obecnych telewizorach nie ma już takich wyjść. Moje pytanie jest, czy można kupić za - powiedzmy - 2-3 tys. taki sprzęt, na którym odczuję wyraźną różnicę w stosunku do tych Microlabów (głośniki aktywne? soundbar?). Czy jednak lepiej jest zaopatrzyć się w DAC do Microlab i ewentualnie zbierać na coś lepszego w przyszłości? (Aha, głośniki - jak to przy telewizorze - stałyby bardzo blisko tylnej ściany). To, czego szukam, służyłoby w zasadzie tylko do tv.

Witam. Jak ma być tylko do TV to ja bym te microlab zostawił, dokupił FIIO D03K i spiął wszystko razem. 

Dysponując wolnymi środkami raczej bym szukał czegoś w rodzaju większego Edifiera

np. modelu R2850DB - ma wejście opt. do TV a do tego BR na froncie, co powinno

lepiej zagrać, niż z BR z tyłu dosuniętym do ściany. To jednak też kwestia rozmiaru ...

bo wysokość to 46 cm ale za to masz duży woofer.

... i zamiast IV RP jest PRL II

2 godziny temu, kamc napisał:

SMSL AD18 + Heco Aurora 300 lub Polk Audio Signature ES20 i na pewno będzie znaczna poprawa.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Cześć,
Sam miałem swojego czasu Microlaby Solo 6C i uważam, że w kwocie 2-3k zł nie ma sensu ich zmieniać i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie do nich DACa. 
Tutaj możesz pomyśleć o Toppingu D50s, który dodatkowo zapewni możliwość sparowania bluetooth z telefonem czy tabletem. Jeśli miałoby to być rozwiązanie typowo pod TV to wziąłbym pod uwagę tańszą opcję np. Topping E30. 

Zapraszam po wycenę 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

9 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Sam miałem swojego czasu Microlaby Solo 6C i uważam, że w kwocie 2-3k zł nie ma sensu ich zmieniać i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie do nich DACa. 
Tutaj możesz pomyśleć o Toppingu D50s, który dodatkowo zapewni możliwość sparowania bluetooth z telefonem czy tabletem. Jeśli miałoby to być rozwiązanie typowo pod TV to wziąłbym pod uwagę tańszą opcję np. Topping E30. 

Zapraszam po wycenę 

Na jakiej kości jest teraz e30.jaki ees sabre?

W dniu 17.06.2022 o 09:34, Bukaj napisał:

dokupił FIIO D03K

W dniu 18.06.2022 o 12:46, Bukaj napisał:

Przez wyjście optyczne w TV idzie słaba jakość dźwięku

W dniu 17.06.2022 o 10:38, iFi Audio napisał:

Jak już ktoś wspomniał, dokup sobie DAC z wejściem optycznym.

Zdecydowanie. Nawet takie FIIO starczy. Z tv cudów nie będzie, ale na pewno będzie lepiej jak podłączysz cyfrowo optykiem niż analogowo chinchami. Jeżeli koniecznie chcesz zmieniać, to aktywne Edifiery mogą być dobrym pomysłem, kolega ma i gra to lepiej niż przyzwoicie.

Gdybyśmy rozmawiali rok temu to poleciłbym rozejrzeć się za używaną Yamahą as701 i do tego Elac Debut B6 2.0. Teraz taki budżet raczej nie starczy.

Przyłączam się, zwykły DAC wystarczy, na przykład wspomniane Toppingi: https://www.audiomagic.pl/elektronika-sluchawkowa/przetworniki-cyfrowo-analogowe/topping-d10s?q=topping+e30

Będzie elegancko :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!