Skocz do zawartości
IGNORED

LG OLED czy QNED?


zurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad TV... Wybór padł na LG.

Który TV lepiej wybrać:

OLED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy najnowszy QNED z MiniLED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ponoć ten najnowszy QNED oferuje super jakość obrazu... Co byście polecili?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo zależy Ci na jakości obrazu, OLED zawsze będzie miał lepszy obraz od innych technologii, może jak wejdą telewizory w technologii MicroLED to będą w stanie konkurować z OLED, przy wyższej niezawodności. 

Jak z każdym sprzętem, musiałbyś obejrzeć obydwa TV i porównać, aczkolwiek ja bym się skłaniał w stronę MiniLED ze względu na mniejszą awaryjność, brak problemu wypalania pikseli i dłuższą żywotność matryc. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, zurek napisał:

Który TV lepiej wybrać:

Niestety Qneda chyba nikt tu nie ma i informacja będzie niewiarygodna.

Czeka cię wycieczka do sklepu i zobaczenie tv przy możliwie wygaszonym świetle ( bo wtedy mogą wyjść wady które posiadały ledy).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

Tyle kasy, fajny obraz a wszystko psuje gówniany soft, nie dość że go wykastrowali to jeszcze zarzucają reklamami.

Co masz na myśli, że go wykastrowali? Ma mniej funkcji niż miał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak LG webOS jest jednym z lepszych systemów obok Android TV. Z moich doświadczeń najgorzej zawsze wypadał Samsung Tizen TV OS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem na dniach B1, tragiczny ten webOS menu jak i apki są w niskiej rozdzielczości litery są postrzępione i zamglone. Reklamy, rekomendacje itd zamulają system odcięcie internetu tv w sporej mierze pomaga 😄, ujowa kolorystyka w nocy potrafi oślepiać. Menu jest stosunkowo wolne w modelu C1 jest ciut lepiej, apki działają dość szybko.

Ogólnie z tego co czytam ludzie narzekają bardzo i uważają stary system ten "różowy" za lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zurek napisał:

Co masz na myśli, że go wykastrowali? Ma mniej funkcji niż miał?

tak, mniej potrafi.

2 godziny temu, pawlardo napisał:

I tak LG webOS jest jednym z lepszych systemów obok Android TV. Z moich doświadczeń najgorzej zawsze wypadał Samsung Tizen TV OS. 

Samsung dużo lepiej i szybciej paruje urządzenia, lepiej nimi zarządza i nie narzuca miliona rzeczy których nie chcesz. Mam dekoder z którym LG nie gada, samsung nie ma żadnych problemów.

Ale też im nowszy tym większy kastrat.

Godzinę temu, don111 napisał:

Adguard dns ustawić i po reklamach

To są rekomendacje, bez neta też będą

2 godziny temu, bl4ck napisał:

Ogólnie z tego co czytam ludzie narzekają bardzo i uważają stary system ten "różowy" za lepszy.

Jak do projektów zaczną pakować takie gówna to już nie będzie na czym oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, fetek napisał:

To są rekomendacje, bez neta też będą

Nie będzie, u mnie tak wygląda całkowicie zablokowany system webos na firewallu routera asus.

Po wejściu w home/domek mamy tylko wybór apek i wejść av.

cFkgYBL.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za QNED LG przemawia zastosowanie trzech technologii naraz, czyli MiniLed + Quantum Dot + NanoCell... inni producenci tego nie stosują... Z tego co wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bl4ck napisał:

Nie będzie, u mnie tak wygląda całkowicie zablokowany system webos na firewallu routera asus.

Po wejściu w home/domek mamy tylko wybór apek i wejść av.

u mnie jak odłączyłem neta to mielił mielił mielił.. i coś tam wyświetlił ale może cache. Podeślesz listę bym nie musiał przepisywać ? spróbuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to adresy które wyłapałem dopiero tylko w jeden dzień

discovery.meethue.com

EIC.sports.lgtviot.com

eic-ngfts.lge.com

gsd-image-store.sports.gracenote

cdn.chili.com

ngfts.lge.com

EIC.homeprv.lgtvcommon.com

PL.ad.lgsmartad.com

eic.lgtviot.com

PL.info.lgsmartad.com

PL.lgtvsdp.com

EIC.nudge.lgtvcommon.com

EIC.recommend.lgtvcommon.com

EIC.service.lgtvcommon.com

PL.lgeapi.com

PL.emp.lgsmartplatform.com

snu.lge.com

pl.rdx2.lgtvsdp.com

pl.tvsdp.lgeapi.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję "pobawić się" dłużej w zaciemnionym pomieszczeniu gdy obok siebie stały OLED i QNED. Na obu puszczono na moją prośbę to samo. Wrażenia opisałem, tutaj w skrócie:

1. Poziom czerni i kontrast - identycznie doskonałe. Być może na przyrządach laboratoryjnych wyjdą jakieś różnice, piszę co się widzi oglądając. 

2. Kolory zauważalnie ładniejsze na QNED. Jednak to prawda że piksel W (OLED LG są WRGB) trochę degraduje ich jakość. Nie wiem jak wypadłoby porównanie QNED z QD-OLED który stosuje RGB, nie miałem jeszcze możliwości go zobaczyć.

3. Efekt HDR zdecydowanie lepszy, mocniejszy na QNED.

Gdybym był w chwili obecnej wobec kupna nowego telewizora - zdecydowanie i bez chwili wahania wybrałbym QNED. Oferta 2022 jest istotnym krokiem naprzód w porównaniu z ubiegłorocznymi (pionierami tej technologii). Np. nawet modele 55" od serii 85 wzwyż będą podobno miały grubo ponad 1000 stref lokalnego wygaszania.

W dniu 26.07.2022 o 17:06, zurek napisał:

Za QNED LG przemawia zastosowanie trzech technologii naraz, czyli MiniLed + Quantum Dot + NanoCell... inni producenci tego nie stosują... Z tego co wiem...

Tak, to prawda. Tylko QNED ma te trzy technologie w jednym. 

Uwaga tylko na coś z tegorocznej oferty, co LG również nazywa QNED, mianowicie modele serii 80/81/82. Będą one miały NanoCell, Quantum Dot, ale nie będą miały podświetlenia MiniLED. Będzie krawędziowe z lokalnym wygaszaniem. Za to cena bardzo przystępna: 55" za 4300 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

1. Poziom czerni i kontrast - identycznie doskonałe. Być może na przyrządach laboratoryjnych wyjdą jakieś różnice, piszę co się widzi oglądając. 

Stawiam na to, że właściciel OLED, przyzwyczajony do swojego TV, zauważyłby w niektórych scenach (nie wiem czy akurat w tych jakie oglądałeś) lekkie różnice i nie potrzeba laboratoryjnych warunków. Oled to nadal referencja odnośnie kontrastu i wyświetlania ciemnych scen i nie ma co z tym dyskutować. Ponad 1000 stref w LED oznacza eliminację dużej wady, czyli wyraźnego efektu halo, ale to dalej nie jest na tyle dużo stref, aby w pełni wyeliminować małe wady czyli drobne efekty halo i kombinacje z jasnością w pewnej części scen (np czarne, gwieździste niebo - najdobitniejszy przykład). U mnie było 196 stref, zwiększenie ich x10 do 2 tys. absolutnie nie spowoduje wyeliminowania w pełni problemu, ale go zmniejsza bardzo istotnie. Z dużej/średniej wady robi się bardzo mała, to i tak niewątpliwy sukces LEDów. Może jak pomnożą to jeszcze przez kolejne x10, do 20 tys. stref, to wada będzie już w skali mikro, pomijalna i będzie trudno odróżnić od OLED.

2 godziny temu, Bobcat napisał:

2. Kolory zauważalnie ładniejsze na QNED. Jednak to prawda że piksel W (OLED LG są WRGB) trochę degraduje ich jakość. Nie wiem jak wypadłoby porównanie QNED z QD-OLED który stosuje RGB, nie miałem jeszcze możliwości go zobaczyć.

Nie wiemy do końca czy faktycznie widziałeś gorsze kolory, czy inaczej ustawione. Stawiam na to drugie bo w sklepie można co najwyżej zmienić nasycenie kolorów iwybrać ich tonację zimny-neutral-ciepły. Gdzie balans RGB u każdego TV jest fabrycznie rozjechany w mniejszym lub większym stopniu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, don111 napisał:

Nie wiemy do końca czy faktycznie widziałeś gorsze kolory, czy inaczej ustawione. Stawiam na to drugie bo w sklepie można co najwyżej zmienić nasycenie kolorów iwybrać ich tonację zimny-neutral-ciepły. Gdzie balans RGB u każdego TV jest fabrycznie rozjechany w mniejszym lub większym stopniu. 

Do czego by to porównać...

Masz tę samą potrawę przygotowaną przez dwie różne osoby. Przepis ten sam, składniki te same, proces przygotowania identyczny. A jednak ta od pani X jest smaczniejsze od tej od pana Y. 

W kolorami OLED/QNED jest właśnie tego typu przypadek. 

3 godziny temu, don111 napisał:

eliminację dużej wady, czyli wyraźnego efektu halo

Raczej jest to nieistotna wada, sztucznie rozdmuchana przez sektę OLED do monstrualnych rozmiarów dla odwrócenia uwagi od rzeczywistej i stale istniejącej wady ich umiłowanej technologii, jaką są wypalenia i powidoki. Gdyby nie to - 99% użytkowników LCD nie zwracałoby na to uwagi, nawet nie miało pojęcia że coś takiego istnieje i że jest to wada. A że to im, użytkownikom, przeszkadza - dowiadują dopiero z tej hałaśliwej kampanii OLED-owców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bobcat napisał:

Tak, to prawda. Tylko QNED ma te trzy technologie w jednym. 

Uwaga tylko na coś z tegorocznej oferty, co LG również nazywa QNED, mianowicie modele serii 80/81/82. Będą one miały NanoCell, Quantum Dot, ale nie będą miały podświetlenia MiniLED. Będzie krawędziowe z lokalnym wygaszaniem. Za to cena bardzo przystępna: 55" za 4300 zł. 

Chodzi mi dokładnie o ten model: Telewizor LG 65” QNED 65QNED87.

Jest jeszcze jeden model a mianowicie 65QNED86... Tylko nie wiem czym się różni od powyższego... Wiem że obydwa są na pewno MiniLED...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, zurek napisał:

Tylko nie wiem czym się różni od powyższego... Wiem że obydwa są na pewno MiniLED...

Tak, te modele są MiniLED. 

W środku wszystko to samo, funkcjonalności identyczne. Różnią się mało ważnymi duperelami takimi jak: kształt nóżek / podstawki czy rodzaj wieszaka na ścianę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/26/2022 at 9:17 AM, zurek said:

Zastanawiam się nad TV... Wybór padł na LG.

Który TV lepiej wybrać:

OLED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy najnowszy QNED z MiniLED

Odpowiem troche przewrotnie - dobry projektor ☺

Zaden telewizor nie da Ci w kinie tyle frajdy co porządny projektor. Wg mnie najlepszy stosunek wydanych pieniędzy do zadowolenia z projekcji... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ani to ani to! Mamy w końcu po wielu latach kolejny przełom w technologii wyświetlaczy. Na imię mu QD-OLED. Powitajmy nowego Króla! Choć, mówiąc szczerze, długo jeszcz potrwa nim poczuję ciśnienie zmiany mojego OLEDa na cokolwiek innego. Jednak doceniam podstępność Samsunga. Cały czas rżnął głupa z QLEDami a po cichutku przygotowywał LG-killera! 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2022 o 15:31, brewka87 napisał:

Odpowiem troche przewrotnie - dobry projektor ☺

Zaden telewizor nie da Ci w kinie tyle frajdy co porządny projektor. Wg mnie najlepszy stosunek wydanych pieniędzy do zadowolenia z projekcji... 

A w życiu ! Duży TV i więcej nic nie trzeba.

Projektor wymaga zaciemnienia, przygotowania pomieszczenia i SZUMI. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piopio napisał:

A w życiu ! Duży TV i więcej nic nie trzeba.

Projektor wymaga zaciemnienia, przygotowania pomieszczenia i SZUMI. 

Ja bym kupił projektor bo naprawdę wrażenia są KINOWE. Jednak logistyka sprawia problemy. Jest dokładnie jak mówisz. TV jak największy i po herbacie, jeśli chodzi o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, il Dottore napisał:

Ja bym kupił projektor bo naprawdę wrażenia są KINOWE. Jednak logistyka sprawia problemy. Jest dokładnie jak mówisz. TV jak największy i po herbacie, jeśli chodzi o mnie.

TV 85 cali i naprawdę wystarczy. Aby uzyskać taki kontrast i kolory to trzeba wydać kupę kasy na projektor i przygotowanie pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Piopio said:

Projektor wymaga zaciemnienia, przygotowania pomieszczenia i SZUMI. 

Owszem, dobry projektor wymaga zaadaptowanego pomieszczenia bo inaczej nici z kontrastu. Co do szumów troszkę szumi ale te które są dedykowane do kina mają naprawdę ciche chłodzenie. Poza tym takich projektorów uzywa się zazwyczaj z dobrym nagłośnieniem i juz przy niewielkim poziomie głosnosci szum projektora przestaje być słyszalny. Urządzenia do prezentacji w Power Poincie mają zazwyczaj małe głośne wentylatorki ale nie o takie urządzenia mi chodziło ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, brewka87 napisał:

Owszem, dobry projektor wymaga zaadaptowanego pomieszczenia bo inaczej nici z kontrastu. Co do szumów troszkę szumi ale te które są dedykowane do kina mają naprawdę ciche chłodzenie. Poza tym takich projektorów uzywa się zazwyczaj z dobrym nagłośnieniem i juz przy niewielkim poziomie głosnosci szum projektora przestaje być słyszalny. Urządzenia do prezentacji w Power Poincie mają zazwyczaj małe głośne wentylatorki ale nie o takie urządzenia mi chodziło ☺

Miałem wypasione kino domowe z dobrym projektorem. Spełniłem swoje marzenie. Drugi raz już nie będę się w to bawił. Zdecydowanie ciekawiej wypada TV 85 cali. Wtedy takich nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Piopio said:

Zdecydowanie ciekawiej wypada TV 85 cali.

To bardzo subiektywna ocena. Zalezy co kto lubi. Dla mnie na przykład projektor daje ten kinowy klimat, ktorego nie daje mi zaden telewizor ☺ oglądam na projektorze JVC i na brak kontrastu nie narzekam. Przy przekątnej obrazu około 160" telewizor 85" wyglądałby jak zabawka. Kazdy ma inne wyobrazenie kina domowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, brewka87 napisał:

To bardzo subiektywna ocena. Zalezy co kto lubi. Dla mnie na przykład projektor daje ten kinowy klimat, ktorego nie daje mi zaden telewizor ☺ oglądam na projektorze JVC i na brak kontrastu nie narzekam. Przy przekątnej obrazu około 160" telewizor 85" wyglądałby jak zabawka. Kazdy ma inne wyobrazenie kina domowego

85 cali to już kawał telewizora,ale jak sam zauważyłeś, to wciąż nie to:) Ja mam ekran 110 calowy,a niedługo zamieniam na 120". Do tego w projektorach mamy obsługę 3D,które znakomicie wygląda na dużej przekątnej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lobo Srobo napisał:

85 cali to już kawał telewizora,ale jak sam zauważyłeś, to wciąż nie to:) Ja mam ekran 110 calowy,a niedługo zamieniam na 120". Do tego w projektorach mamy obsługę 3D,które znakomicie wygląda na dużej przekątnej:)

Miałem ekran 100". Więc 85 " to dobry kompromis. 3D mnie rozczarowało. To już porzucona technologia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Piopio said:

3D mnie rozczarowało. To już porzucona technologia. 

Ja tez się tym nie fascynuje ale skoro projektor obsluguje 3D to mi to nie przeszkadza. Odpaliłem kilka demówek z ciekawości i o ile w filmach demonstracyjnych efekt 3D jest bardzo efekciarski to juz w filmach fabularnych jest często jakby na siłę. Najlepiej się to chyba sprawdza w filmach animowanych, gdzie wszystko jest renderowane komputerowo. 

22 minutes ago, Piopio said:

Miałem ekran 100". Więc 85 " to dobry kompromis.

Widzisz. Ty poswięciłeś jedynie 15 cali i w takim przypadku telewizor jest faktycznie dobrym rozwiązaniem. Odpada problem z adaptacją pokoju. Mozesz oglądac w dzien przy odsłoniętych roletach. Ja mam u siebie 160" i tu juz 85 bylby dla mnie mały, bo przywykłem do duzego ekranu ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.