Skocz do zawartości
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś na naszym forum ,kto jest uzytkownikiem SMSL VMV A2 ?

Jest o nim laurka :

https://hifiphilosophy.com/recenzja-smsl-vmv-a2/

ale na forach audio mało o nim.

Za tysiac euro All In One przy założeniu uzytkowania kodeków LDAC czy UAT.

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, używasz smsl do200.Masz więc wszystkie potrzebne wejścia.Alternatywą więc byłaby końcówka mocy lub monobloki purifi lub hypex, z do200 jako pre.Co działa dość dobrze.Ale ten VMW tez warty sprawdzenia.

@RobG1974
Napisz parę słów, jak wypada plebejska d klasa na tle kapitalnej, bądź co bądź integry?

U mnie hypexy zastąpiły niską końcówkę Accuphase.Ale męczy mnie jak to się ma do klasowej integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Marcin_75 napisał:

Z tego co pamietam, używasz smsl do200.Masz więc wszystkie potrzebne wejścia.Alternatywą więc byłaby końcówka mocy lub monobloki purifi lub hypex, z do200 jako pre.Co działa dość dobrze.Ale ten VMW tez warty sprawdzenia.

@RobG1974
Napisz parę słów, jak wypada plebejska d klasa na tle kapitalnej, bądź co bądź integry?

U mnie hypexy zastąpiły niską końcówkę Accuphase.Ale męczy mnie jak to się ma do klasowej integry.

Jestem bardzo zadowolony z Xindaka XA 6950 NE ale często wyjeżdżam na tygodnie/miesiące i coś co da się wrzucić bez problemów 28 kilogramów musi mi wystarczyć. Pozostawienie swietnego DACa DO200 + jakaś koncowka mocy, to tez dobre rozwiazanie. Przyjrzę się temu bliżej. Dzięki.

A jakaś konkretna propozycja wg Ciebie?

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kojarzysz francuski Audiophonics.Na wszelkie „w” wkleję Ci link z ich produktami w d klasie.A co konkretnie?To już zależy od Twojego zapotrzebowania na prąd.Ja teraz mam monoski ncore mp250.Ale myślę, że optimum to purifi 400.Dobrą stroną takiego rozwiązania jest możliwość pobawienia się różnymi preampami w przyszłości.

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier-c-6306.html/s-44/brand_2-audiophonics

A tak to wygląda u mnie.Wygoda przewożenia wysoka.

F9CF9D1E-1E89-47F4-B77C-2AF5A60F48B4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 13:47, Marcin_75 napisał:

Nie wiem, czy kojarzysz francuski Audiophonics.Na wszelkie „w” wkleję Ci link z ich produktami w d klasie.A co konkretnie?To już zależy od Twojego zapotrzebowania na prąd.Ja teraz mam monoski ncore mp250.Ale myślę, że optimum to purifi 400.Dobrą stroną takiego rozwiązania jest możliwość pobawienia się różnymi preampami w przyszłości.

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier-c-6306.html/s-44/brand_2-audiophonics

A tak to wygląda u mnie.Wygoda przewożenia wysoka.

F9CF9D1E-1E89-47F4-B77C-2AF5A60F48B4.jpeg

ale ogrzewania pokoju brak 🙂

probowałeś z jakims pre lampowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

ale ogrzewania pokoju brak 🙂

probowałeś z jakims pre lampowym ?

Jeszcze nie.Przymierzałem się do kupienia jakiegoś, ale w międzyczasie wpadła mi w rączki okazyjnie integra lampowa rcm bonasus.I teraz zastanawiam się nad zrobieniem dwóch równoległych torów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

U mnie Hypex Nc252 również z Audiophonics po 3 miesiącach przemyśleń wygryzł naprawdę niezłego Cyrusa 8.2 

To ten Hypex ? :

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-s250nc-xlr-class-d-stereo-amplifier-ncore-2x250w-4-ohm-p-14185.html

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Tak 👍 na plus Audiophonics że są dobre terminale i wtyki (np neutrik xlr) oraz doskonała jakość montażu. 

Widziałem na ASR zdjęcia innego gotowca i wyglądał jakbym że szwagrem go składał w stodole 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnąłem języka ze żrodeł krajowych dystrybucyjno-sprzedazowych.

Okazuje sie, ze na ten model SMSL jest ogromne zapotrzebowanie i cały czas są braki ,w obecnej chwili również u producenta.

O kurczę...no to mamy hit?  Nawet nie ma szans na kilka dni testowych.

Ponawiam pytanie- gdzie są użytkownicy? 😉

(Jestem fanem SMSL, więc nuta sarkazmu jest minimalna)

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 13:08, Marcin_75 napisał:

Z tego co pamietam, używasz smsl do200.Masz więc wszystkie potrzebne wejścia.Alternatywą więc byłaby końcówka mocy lub monobloki purifi lub hypex, z do200 jako pre.Co działa dość dobrze.Ale ten VMW tez warty sprawdzenia.

@RobG1974
Napisz parę słów, jak wypada plebejska d klasa na tle kapitalnej, bądź co bądź integry?

U mnie hypexy zastąpiły niską końcówkę Accuphase.Ale męczy mnie jak to się ma do klasowej integry.

Powiem tak, A300 nie jest to klasa Leemy ale gra wystarczająco dobrze. Na początku jak podłączyłem grał dość ostro, ale po kilku dniach się chyba dogrzał i zaczął grać poważniej.  Jest bardzo czuły na źródło i okablowanie i dla mnie to jest duży pozytyw, ponieważ można trochę popracować nad dźwiękiem, ma bardzo dobrą dynamikę na basie. Oczywiście nie jest tak super, że pokazuje całą fakturę barwy instrumentów, ale poziom szczegółowości jest wystarczający. Mi trochę w nim brakuje powietrza, żeby ten dźwięk był bardziej naturalny, ale za 1000zł jest super dobrze. Natomiast Purifi ciągle słucham, bardzo przejrzysty barwa neutralna, zależna tak naprawdę od przedwzmacniacza, dynamika minimalnie ustępuję Tucanie i Hydrze ale jest dobrze, biorąc pod uwagę cenę. Teraz czekam w kolejce na nowy przedwzmacniacz lampowy, się robi i po nim sobie dużo obiecuję. Na razie słuchałem z LAB12 pre1, Primare Pre30 i Doge 8 Clarity. Z tych trzech najlepiej zagrał u mnie z Lab12 pre1. Bardzo dobre powietrze, dynamika, barwa. Z punktu widzenia barwy nawet bardziej mi się podobał z Lab12 niż  czysta Tucana II. Ale muszę kiedyś zrobić zlot kolegów i porównamy, żeby wyeliminować moje własne przyzwyczajenia, ale z tym czekam na nowe pre.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

Zaczerpnąłem języka ze żrodeł krajowych dystrybucyjno-sprzedazowych.

Okazuje sie, ze na ten model SMSL jest ogromne zapotrzebowanie i cały czas są braki ,w obecnej chwili również u producenta.

O kurczę...no to mamy hit?  Nawet nie ma szans na kilka dni testowych.

Ponawiam pytanie- gdzie są użytkownicy? 😉

(Jestem fanem SMSL, więc nuta sarkazmu jest minimalna)

Zabojady mają na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Skoro nikt nic nie wie o bohaterze wątku, to pokusiłem się ,bo z ciekawości nie wytrzymałem i postanowiłem zrobić SPRAWDZAM i kupić go.

No i bingo!

Jestem zachwycony, ani Xindak ani Haiku,których dzwięk doskonale pamiętam ,bo dopiero grały u mnie nie wywoływały takich emocji.

Słucham od 3-4 godzin najpierw wykorzystując sam VMV A2 podpięty do kompa , potem po optyku z WIIM Mini ,a na koniec po Bluetooth LDAC. Wszystko z serwisów steamingowych.

Jeszcze nie podejmuję się oceny, które podpięcie zagrało najlepiej. Każde jednak daje zaskakujący efekt.

Teraz słucham wykorzystując DAC SMSL DO200 podłączony do VMV A2 i wydaje mi się ,że nie mam już potrzeby wykorzystywania go. W tym wypadku nie wnosi wg mnie nic.

Jestem w szoku jak to gra ! Soczyście, barwnie i baaaardzo przestrzennie.

Idzie nowe !

SMSL rules 🙂

 

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, AiM-TV napisał:

no i jeszcze tanszy o połowę bliźniak vmv a2 - Sabaj A30a, zyskuje na popularności, trzeba go sprawdzić. A może ktoś miał już jakieś doświadczenia?

Ale nie ma trybu SDB, który ma tylko SMSL. A to jest zajebisty tryb.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4ncer napisał:

Co to za tryb?

To taki tryb equalizera , który dostosowuje się tak aby dźwięk był dynamiczny samemu dobierając bas i treble. Finalny efekt u mnie jest taki jakby środek pasma był na pierwszym planie. Taki trochę loudness tylko z tajemnicami opatentowanymi przez SMSL. Bardzo fajnie się sprawdza przy słuchaniu ciszej, czy oglądaniu TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomek_waw napisał:

To taki tryb equalizera , który dostosowuje się tak aby dźwięk był dynamiczny samemu dobierając bas i treble. Finalny efekt u mnie jest taki jakby środek pasma był na pierwszym planie. Taki trochę loudness tylko z tajemnicami opatentowanymi przez SMSL. Bardzo fajnie się sprawdza przy słuchaniu ciszej, czy oglądaniu TV.

O, ciekawe. Muszę poczytać A300, też się rozkochałem w D klasie, aktualnie gram na Arylicu ale planuję upgrade 🙂 Porównywałeś go z innymi wzmacniaczami w porównywalnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D4ncer akurat mogłem go porównać z tym co akurat miałem czyli Topping MX5 i Atoll in100se. Od Toppinga ma dużo więcej mocy i to czuć, barwa podobna ale dynamika lepsza. Przy Atollu też wstydu nie ma ale to trochę inne wzmacniacze z różną barwą i zastosowaniem. Ostatnio było sporo promocji na Elac UB52 i z nimi moim zdaniem świetnie się zgrywa i tworzy bardzo fajny niedrogi zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Odbiegacie od tematu 😉 

A co z tytułowym VMV A2 ( jest teraz za 4.5k zł na Amazon.pl - 2 tygodnie się czeka)..... Ktoś ma go już (poza jedną osobą w wątku) i czy macie porównanie do pięć razy tańszego A300??

Tylko tu juz wysylka z Shenzhen Ty Electronics Technology Co., Ltd.

Trzeba się liczyć pewnie z dodatkowymi oplatami.

Mialem tak przy zakupie Smsl do200 z Aoshida Audio.

Tego kupilem juz bez stresu na Audiophonics z dostawą w 4 dni robocze.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Odbiegacie od tematu 😉 

A co z tytułowym VMV A2 ( jest teraz za 4.5k zł na Amazon.pl - 2 tygodnie się czeka)..... Ktoś ma go już (poza jedną osobą w wątku) i czy macie porównanie do pięć razy tańszego A300??

Będzie porównanie z SMSL DA-9. A300 to ten sam poziom co DA-9 choć inna funkcjonalność. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Ile Francuzy biorą za wysyłkę?

To rozgrzej go przez tydzień czy dwa i czekamy na recenzję 🙂

 

Doliczają 13,50 euro za DPD.

Oczywiscie pelne sledzenie zakupu od przygotowania paczki na magazynie Audiophonics do odbioru.

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.