Skocz do zawartości
IGNORED

"biedawka" audiofila - sekcja taniego słuchania


piramidon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka internetowa grupa na Facebooku "Biedawka - sekcja taniego życia", której uczestnicy dzielą się sposobami na oszczędne życie. O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na takie treści, świadczy wzrost liczby jej użytkowników. Latem było to jeszcze 90 tysięcy osób, a teraz zbliża się do 140 tysięcy.

Zastanówmy się jak można za stosunkowo niewielkie pieniądze  uzyskać dostęp do bardzo dobrego dźwięku odsłuchu.

Moje pierwsza propozycja to:

- wzmacniacz głośnikowy Sabaj A30a.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję BRAK POŚPIECHU podczas poszukiwania sprzętu audio. Zaowocuje to kupnem za znacznie niższe pieniądze, bo czasem trafiają się duże okazje. Sam słucham na kolumnach kupionych za drobny ułamek ich wartości, bo gość nie wiedział, co sprzedaje i puścił je za 150zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

A ja proponuję BRAK POŚPIECHU podczas poszukiwania sprzętu audio. Zaowocuje to kupnem za znacznie niższe pieniądze, bo czasem trafiają się duże okazje. Sam słucham na kolumnach kupionych za drobny ułamek ich wartości, bo gość nie wiedział, co sprzedaje i puścił je za 150zl.

Co ta za kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piramidon napisał:

Zastanówmy się jak można za stosunkowo niewielkie pieniądze  uzyskać dostęp do bardzo dobrego dźwięku odsłuchu.

Bardzo dobry temat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, czester15.30 napisał:

Co ta za kolumny ?

IQ Sat5 z lat chyba 90tych. Były przybrudzone, brak jednego znaczka na maskownicy, a tkanina maskownicy w niektórych miejscach wymagała podklejenia do ramki. Poza tym w doskonałym stanie.

Teraz, odpicowane, grają w salonie. Pomimo tego, że nie były one wysoko pozycjonowane w ofercie firmy, ich dźwięk bardzo mi przypadł do gustu. Zwłaszcza, po zatkaniu kanałów b-r. Bas dopalam własnoręcznie wykonanymi subwooferem, który również stroniłem pod swój gust. Dużo własnej pracy zaowocowało również niskim kosztem. Opis w "Ukończonych projektach".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podstawki to też przeważnie moja robota. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przeglądam często 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam kupiłem od zawodowego muzyka wykonane na zamówienie kolumny typu "transmission line" za śmieszne pieniądze. Za same głośniki dostałby więcej- ale chciał oddać je w "dobre ręce"- bo je lubił.

Dwie trasy nie wyszły(covid itd) i trzeba było zmienić mieszkanie na mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat , rownież uważam, ze może wnieść mnóstwo cennej wiedzy. 
 

Moja propozycja to ifi goblu.  
Paczka zapałek, która potrafi pogonic słuchawki nawet 300 ohm. 
 

Cena z preorderu 699 zł i tyle powinien kosztować ten cudak maksymalnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a to nie będzie tak że te sprzęty wymienione tutaj zaraz zaczną kosztować x2?

Moja propozycja: Aiyima A07

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Kupiłem córce i nie chciałem wierzyć że to tak przyzwoicie gra fakt, że ma w prezencie fajne kolumny JBL L80T  od taty 😉 i w parze z tym maluchem bardzo fajnie jest plus fajna funkcjonalność i we /wy. Polecam . Używany za małe pieniądze do dostania . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłe zaskoczony z jaka szybkością rozwija sie ten wątek 😂w zasadzie było to do przewidzenia 🤷‍♂️

 

Niektorzy mogą z czystym sumieniem odsapnąć  …. Ufff 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 21:04, piramidon napisał:

Zastanówmy się jak można za stosunkowo niewielkie pieniądze  uzyskać dostęp do bardzo dobrego dźwięku odsłuchu.

Nie napiszę co kupić bo każdy ma swój gust, ale napiszę jak kupić. Przede wszystkim jeśli mamy ograniczony budżet (a ktoś ma nieograniczony?), to przyjąć musimy trywialny fakt: zapomninamy legendy o "kablach podnoszących brzmienie o 2 klasy" - system nie zagra lepiej niż wydamy kasy, dlatego skupiamy się na konkretach.

Zaczynamy od zakupu jak najlepszych kolumn, bo to kolumny w 90% definiują brzmienie systemu. Oczywiście nie chodzi o najlepsze sensu stricro a takie, na których nasze płyty, w naszej akustyce zagrają tak, jaki jest nasz kaprys.

Następnie do kolumn dobieramy wzmacniacz, który z kolumnami się nie pogryzie i da radę je napędzić. Dobrze, aby miał wejścia cyfrowe i wbudowany DAC, bo choć DAC zewnętrzny może zagrać lepiej, to różnica będzie tak mała, że bardziej opłaca się kasę dołożyć do kolumn.

Jeśli chodzi o transport i źródło to skupiamy się na funkcjonalności, bo pomijając jakieś zabytki wpływ na brzmienie jest niewielki. W zupełnosci wystarczy terminal PC, Daphile lub Volumio i jakiś prosty USBtoSPDIF conwerter.

Jeśli chcemy szybko i sprawnie trafić do celu, to uczmy się na cudzych błędach zamiast popełniać swoje. Więc gdy spotykamy porady typu:

- kable podnoszą jakość dźwięku o dwie klasy,

- wzmacniacz gra jak 2x mocniejszy,

- monitory grają jak podłogówki,

- podłogówki grają jak subwoofer,

- subwoofer dudni i buczy, nadaje się tylko do KD,

- cyfra brzmi cyfrowo,

To nie dajmy sie zmylić i idźmy dalej prosto do celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 21:04, piramidon napisał:

Jest taka internetowa grupa na Facebooku "Biedawka - sekcja taniego życia", której uczestnicy dzielą się sposobami na oszczędne życie. O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na takie treści, świadczy wzrost liczby jej użytkowników. Latem było to jeszcze 90 tysięcy osób, a teraz zbliża się do 140 tysięcy.

Zastanówmy się jak można za stosunkowo niewielkie pieniądze  uzyskać dostęp do bardzo dobrego dźwięku odsłuchu.

Moje pierwsza propozycja to:

- wzmacniacz głośnikowy Sabaj A30a.

 

 

Ten sabaj to 3kzl, absurdalny zakup, jeśli ktoś chce bardzo tani i obiektywnie dobrze grający sprzęt. Obecne daci i wzmacniacze nie wnoszą słyszalnych zniekształceń, poza lampowymi i jakąś zupełną taniochą. Więc najlepszy sposób na oszczędzenie kasy to nauczyć się rzetelnie porównywać urządzenia i nausznie przekonać, że drogie klocki są zwyczajnie zbędne do dziękowo niczego nie wnoszą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, haile napisał:

Ten sabaj to 3kzl, absurdalny zakup

Krytyka jest do przyjęcia , ale gdzie konkretna alternatywa?

Sabaj A30a. Kupiłem go za 2025zł na Hifi ekspres. Zapłaciłem w dolarach na Revolut.

Pomyślałem:

wzmacniacz 200W(4 Ohm)+ Dac + interkonekt między nimi+ przedwzmacniacz + Bluetooth LDAC = dobry zakup.

Pomiary dobre , opinie świetne, zgrabny(choć kolor nie podoba mi się), jedno urządzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, piramidon said:

Krytyka jest do przyjęcia , ale gdzie konkretna alternatywa?

Sabaj A30a. Kupiłem go za 2025zł na Hifi ekspres. Zapłaciłem w dolarach na Revolut.

Pomyślałem:

wzmacniacz 200W(4 Ohm)+ Dac + interkonekt między nimi+ przedwzmacniacz + Bluetooth LDAC = dobry zakup.

Pomiary dobre , opinie świetne, zgrabny(choć kolor nie podoba mi się), jedno urządzenie

Tu sie zgodze. Bylem ostatnio z zakupionym na testy Sabajem w gosciach - dwa salony audio i Pan od ktorego kupilem kolumny, ktory mial najtanszy kabel zasilajacy drozszy niz ten Sabaj. Wszedzie wzbudzal zywe zainteresowanie i zdziwienie, ze taki maluszek moze tak grac. 

Podziele sie historia z dzisiaj. U wspomnianego Pana osluchwalismy kolumny ProAc studio 140 mk II na poczatku z jego sprzetem - Accuphase (ktorego pokretlo glosnosci ledwo co odrywalo sie od ziemi, tyle dawal pradu), srebrne przewody, osobna linia zasilania do audio, powymienianie bezpieczniki na jakies audio-lubne i generalnie wszystko, co razem kosztowalo 40 krotnosc Sabaja. Zestaw osobliwy w mojej ocenie, bo kolumny dziwnie tanie jak na caly sprzet, ale tak sie akurat trafilo. Pozniej podmienilismy sprzet na Sabaja, jego przewody na moje tanie Audioquesty, wlaczylismy BT LDAC. Serio, nie bylo wstydu. Nie jestem odklejony i nie napisze, ze nie bylo roznicy, ale byla na tyle niewielka w stosunku do przepasci jakie dzielily pieniadze ktore to napedzaly, ze sam gospodarz byl zywo zainteresowanym tym co to za sprzet i za jakie pieniadze mozna go kupic. Pewnie taki sprzet jaki byl tam do dyspozycji i te wszystkie detale zsumuja sie i rozwina skrzydla na sprzecie za grube tysiace, ale jezeli mowimy o sekcji taniego sluchania, to nie popadajmy w paranoje. 

Nie chce zaczynac jakiegos pobocznego watku, ale pomyslalem, ze to jest dobra historia na obrone "tanich" wzmacniaczy w klasie D. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedawka i 3000 zł za sam wzmacniacz? To ma być tanie granie? Tanie granie to np. amplituner Sony serii STR-DB xxxx QS z przyzwoitym DAC na pokładzie, dobrą sekcją stereo jak i dźwięku dookolnego do kupienia w okolicach 300-400zl. Do tego komplet głośników Canton serii LE przednie 107, centralny 105 i surround 101 a do tego uzywany projektor Optoma FullHD, komputer z demobilu z zainstalowanym LibreElec plus Kodi i mamy sprzęt do stereo i kina w cenie poniżej 3000zl. To jest tanie granie i do tego jeszcze tanie oglądanie a'la Biedawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, przmor said:

Biedawka i 3000 zł za sam wzmacniacz? To ma być tanie granie? Tanie granie to np. amplituner Sony serii STR-DB xxxx QS z przyzwoitym DAC na pokładzie, dobrą sekcją stereo jak i dźwięku dookolnego do kupienia w okolicach 300-400zl. Do tego komplet głośników Canton serii LE przednie 107, centralny 105 i surround 101 a do tego uzywany projektor Optoma FullHD, komputer z demobilu z zainstalowanym LibreElec plus Kodi i mamy sprzęt do stereo i kina w cenie poniżej 3000zl. To jest tanie granie i do tego jeszcze tanie oglądanie a'la Biedawka.

W pełni zgoda, natomiast często gęsto czytając tematy na forum można się poczuć jak taka biedawka chcąc wydać 3, 5 czy 7 tys złotych. Nie mówię, że Sabaj to bida opcja (i aby doprecyzowac, za 2200 zł, nie 3000), ale jak już pojawił się w wątku podobnie jak inne sprzęty klasy D, to warto o nim wspomnieć. 

Mialem w domu przez chwilę Loxjie A30. Pan chcący go kupić zabrał ze sobą dwa małe głośniki podstawkowe i jakiś wielgachny budżetowy subwoofer. W 30m2 salonie to grało, może nie wybitnie, ale wiadomo o co chodzi - a były to kolumny za +/- 300 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez markov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super watek na miarę dzisiejszych skopanych czasów 😄 To ja dorzucę cos od siebie - jak nie chcemy wchodzić na nie wiadomo jaki poziom - to polecam najwięcej włożyć kasy w głośniki. Tam sa największe "straty" jakości w całym torze audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, markov napisał:

Bylem ostatnio z zakupionym na testy Sabajem w gosciach - dwa salony audio i Pan od ktorego kupilem kolumny, ktory mial najtanszy kabel zasilajacy drozszy niz ten Sabaj. Wszedzie wzbudzal zywe zainteresowanie i zdziwienie, ze taki maluszek moze tak grac. 

Podziele sie historia z dzisiaj. U wspomnianego Pana osluchwalismy kolumny ProAc studio 140 mk II na poczatku z jego sprzetem - Accuphase (ktorego pokretlo glosnosci ledwo co odrywalo sie od ziemi, tyle dawal pradu), srebrne przewody, osobna linia zasilania do audio, powymienianie bezpieczniki na jakies audio-lubne i generalnie wszystko, co razem kosztowalo 40 krotnosc Sabaja.

Jeśli ktoś myśli, że te wszystkie badziewia podnoszą mu jakosć dźwieku każdy o klasę, to się później dziwi, że chińczyk bez tych badziewi gra tylko i kilka klas gorzej.

1 godzinę temu, markov napisał:

...te wszystkie detale zsumuja sie i rozwina skrzydla...

1000 zer daje w sumie jedno wielkie ZERO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie - może niekoniecznie dla każdego, ale warto spróbować, zwłaszcza jako alternatywa dla mniejszych zestawów głośnikowych. Chodzi o aktywne monitory, interfejs audio czy jakiś tani dac i malina czy prawdziwy komputer. Więcej nie trzeba, a w zależności od rozmachu zmieścimy się ze wszystkim (monitory, dac, malina) w 2k, a za 5k można mieć już wypasy albo całkiem duże dziesięcocalowe paczki. Tylko czy to tanio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

To ja od siebie - może niekoniecznie dla każdego, ale warto spróbować, zwłaszcza jako alternatywa dla mniejszych zestawów głośnikowych. Chodzi o aktywne monitory, interfejs audio czy jakiś tani dac i malina czy prawdziwy komputer. Więcej nie trzeba, a w zależności od rozmachu zmieścimy się ze wszystkim (monitory, dac, malina) w 2k, a za 5k można mieć już wypasy albo całkiem duże dziesięcocalowe paczki. Tylko czy to tanio...

A jakis konkretny przyklad takich monitorow? Wiekszosc z nich to monitory bliskiego pola, wiec co mozesz polecic do sluchania muzyki powiedzmy w 25m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BlueDot napisał:

A jakis konkretny przyklad takich monitorow? Wiekszosc z nich to monitory bliskiego pola, wiec co mozesz polecic do sluchania muzyki powiedzmy w 25m2?

Albo coś z ośmiocalowym dołem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i inne firmy

albo na całość 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KRK ma swoją aplikację room correction.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, przemak napisał:

Chodzi o aktywne monitory, interfejs audio czy jakiś tani dac i malina czy prawdziwy komputer

dobry kierunek 👍

U mnie np interfejs audio Focusrite Clarett 2 Pre Usb zastąpił Rme Adi DAC 2FS. Mimo niższej ceny gra od niego dla mnie znacznie lepiej. Z kolei końcówka mocy Hypex zastąpiła Cyrusa 8.2 dac. Hypex z Rme grał tak sobie, nawet chciałem go sprzedać, ale po zmianie daca gra rewelacyjnie. 

Miałem też ostatnio monitory Adam audio A7x - one właśnie chyba jeszcze  lepiej grają z 3 metrów niż z bliska - znakomita alternatywa dla dobrego Hifi.

A najlepsze w tym że wszystkie wymienione przeze mnie nie mają potocznie przez audiofili założonego charakteru studyjnego - grają barwnie, szczegółowo, nasyconym ale przy tym klarownym dźwiękiem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, piramidon napisał:

Sabaj A30a. Kupiłem go za 2025zł na Hifi ekspres. Zapłaciłem w dolarach na Revolut.

Pomyślałem:

wzmacniacz 200W(4 Ohm)+ Dac + interkonekt między nimi+ przedwzmacniacz + Bluetooth LDAC = dobry zakup.

Pomiary dobre , opinie świetne, zgrabny(choć kolor nie podoba mi się), jedno urządzenie

Z chińczykami bywa tak, że pojawiają się znikąd, garstka miłośników robi zamieszanie jakbyśmy mieli do czynienia z jakąś audio-rewolucją, po chwili sprawa przycicha, a miłośnicy przeistaczają się w szarych użytkowników marek z tradycjami typu NAD, Rotel, Marantz... oczywiście życzę Ci nieskończonej satysfakcji z brzmienia.

A wracając do sukcesu jest zdefiniować wlasne widzimisię, i krok po kroku świadomie dążyć do jego realizacji. Pierwszy system nigdy nie będzie trafiony, istotne aby kasę wydawać na modyfikacje w realny sposób zbliżające nas do celu krokami siedmiomilowymi, a nie trwonić na ułudę gdzieś na granicy percepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny wątek wypromował kiedyś n.p. wzmacniacz Grundig FineArts V3.

Osobiście mogę dołożyć do tego jeszcze zupełnie ignorowany Grundig FineArts M100-A i M100-R. Jest to V2 skompresowane do obudowy midi. 2x80W w sinusie, gra co najmniej dobrze i da się kupić poniżej 100zł.

Z innego poziomu biedy:

Jeżeli ktoś całe życie marzył o Kappa 9.2 czy Renaissance 90 to taki QSC EX4000, MX3000A czy PL236 (też PLX3002 czy 3602) z rynku PRO, przy tych kolumnach,  nie ma konkurencji we wzmacniaczach z rynku Hi-Fi do 20-25kzł, a kosztuje dwadzieścia razy mniej.

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 21:04, piramidon napisał:

Zastanówmy się jak można za stosunkowo niewielkie pieniądze  uzyskać dostęp do bardzo dobrego dźwięku odsłuchu.

I natychmiast pojawia się pytanie co to znaczy bardzo dobry dzwięk oraz co to są stosunkowo niewielkie pieniądze ?  Może dla uściślenia dyskusji określić chociaż konkretny poziom ceny ?

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, TUX napisał:

I natychmiast pojawia się pytanie co to znaczy bardzo dobry dzwięk oraz co to są stosunkowo niewielkie pieniądze ?  Może dla uściślenia dyskusji określić chociaż konkretny poziom ceny ?

TUX

Bardzo trafna uwaga. Warto zrobić przedziały cenowe np. 2k , 5k oraz nieskończoność 🤷‍♂️😂😂

podzial ze względu na odsłuch słuchawkowy oraz sprzęt wolnostojący. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, przemak napisał:

...aktywne monitory, interfejs audio czy jakiś tani dac i malina...

Jak dodać do tego subwoofer to wychodzi mój sposób na audio:-)

Dziwne, że to się tak słabo popularyzuje.

Ludzie wolą chyba oddzielne klocki i "kablowe DSP".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Froju napisał:

Jak dodać do tego subwoofer to wychodzi mój sposób na audio:-)

Dziwne, że to się tak słabo popularyzuje.

Ludzie wolą chyba oddzielne klocki i "kablowe DSP".

Prawda jest ze te propozycje troche sycza/szumia. Ja tego zniesc nie moge.

Nie wiem, moze w tych nowszych wersjach cos sie pozmienialo, ale kiedys mialem chyba Rokit 5 do kompa do gier i strasznie syczaly.

No i nie wiem jak z odsluchem z odleglosco trzech metrow, jak by na to nie patrzec to monitory bliskiego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.