Skocz do zawartości
IGNORED

HDMI


Marek68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Też ma R28 i wiem jak to potrafi zagrać po i2s z Silentem. Rozumiem Twój zachwt. Dokupiłem so niego pilota wczoraj. Leci z Chin jak będzie dobrze to za 2 tygodnie będzie .

Ja mam taki kawałek plastiku, a żeby pogłośnić to klikam i klikam ( po każdym naciśnięciu słyszalny pstryk), podobno w najnowszych wersjach to poprawiono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marek68 napisał:

Ja mam taki kawałek plastiku, a żeby pogłośnić to klikam i klikam ( po każdym naciśnięciu słyszalny pstryk), podobno w najnowszych wersjach to poprawiono.

No zobaczymy do mnie leci lepszy wariant ten metalowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel z końcówką hdmi łączący urządzenia po i2s ok. Ale ja kabli LAN mimo usilnych prób nie słyszę. To już jest według mnie audio voodoo, ale może ja przygłuchy jestem. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Kabel z końcówką hdmi łączący urządzenia po i2s ok. Ale ja kabli LAN mimo usilnych prób nie słyszę. To już jest według mnie audio voodoo, ale może ja przygłuchy jestem. 😉

Słychać , słychać 😉. No ale na ślepo by się nie podjął rozróżnić 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomek1777 napisał:

No ale na ślepo by się nie podjął rozróżnić

🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marek68 napisał:

Dlaczego mam zmieniać mój wątek HDMI, przecież on też jest bez sensu.

 

Moim zadniem i owszem. Kup HDMI AOC i zapomnij o kablu HDMI raz na zawsze.

Kabel LAN (skrętka + 2xRJ45) to nie jest kable HDMI więc trochę nie na temat. Więcej zainteresowania i aprobaty na jego temat znajdziesz w wątku o Audiofilskim Switchu.

17 minut temu, Tomek1777 napisał:

Słychać , słychać 😉. No ale na ślepo by się nie podjął rozróżnić 😃

Na ślepo czy na trzeźwo?

😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, na trzeźwo to bym na pewno rozróżnił 😀.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 8.04.2023 o 21:56, staropolanka2000 napisał:

Kabel z końcówką hdmi łączący urządzenia po i2s ok. Ale ja kabli LAN mimo usilnych prób nie słyszę. To już jest według mnie audio voodoo, ale może ja przygłuchy jestem. 😉

Między kablami Ethernet rzeczywiście różnice są w dźwięku rzeczywiście dość małe, wiele mniejsze niż głośnikowych i sygnałowych. Podpowiem jedną rzecz - w wielkim skrócie : uważajcie na metalowe osłonki wtyków w cat..8 / ja wywaliłem kable LAN ze  złoconymi końcówkami (które wydawałyby się lepsze ..wyższa kategoria ) z systemu audio i przeprosiłem się z kablami tańszymi cat.6 z wtyczkami plastikowymi.
Okazuje się że następuje interferencja przez te metalowe osłonki między klockami połączonymi. Ale tego trzeba doświadczyć samemu, testując , może nie każdy sprzęt jest podatny na takie interferencje  obniżające jakość QS ale na pewno część jest, zresztą o tym na zachodnich forach też doczytamy - polecają łączenie np  klocków streamer/DAC max cat6. właśnie przez te osłonki
Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Marek333 napisał:

Między kablami Ethernet rzeczywiście różnice są w dźwięku rzeczywiście dość małe, wiele mniejsze niż głośnikowych i sygnałowych. Podpowiem jedną rzecz - w wielkim skrócie : uważajcie na metalowe osłonki wtyków w cat..8 / ja wywaliłem kable LAN ze  złoconymi końcówkami (które wydawałyby się lepsze ..wyższa kategoria ) z systemu audio i przeprosiłem się z kablami tańszymi cat.6 z wtyczkami plastikowymi.
Okazuje się że następuje interferencja przez te metalowe osłonki między klockami połączonymi. Ale tego trzeba doświadczyć samemu, testując , może nie każdy sprzęt jest podatny na takie interferencje  obniżające jakość QS ale na pewno część jest, zresztą o tym na zachodnich forach też doczytamy - polecają łączenie np  klocków streamer/DAC max cat6. właśnie przez te osłonki
Pozdrawiam

Żadna interferencja tylko ... masy, po których latają sygnały zamiast tam gdzie potrzeba 🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marek333 napisał:

uważajcie na metalowe osłonki wtyków w cat..8

Powiem szczerze, że się nigdy nad tym nie zastanawiałem. Ja mam takie kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@staropolanka2000 a spróbuj na kilka minut przełączyć się na RJ45 z plastikowymi wtyczkami...Przetestuj sam
Miłego dnia.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Marek333 said:

Okazuje się że następuje interferencja przez te metalowe osłonki między klockami połączonymi.

Hmmmm ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bum1234Masz rację użyłem niewłaściwego słowa 🙂   Ale przecież każdy wie o co chodzi. Proszę nazwij to poprawnie jeśli chcesz. Szczerze .. nie wiem jak nazwać "naukowo i technicznie"  ten proces /oddziaływania, który zachodzi między tymi metalowymi końcówkami RJ45, przyznaję się otwarcie. 🙂 
Ale problem występuję i zgłaszam dla "potomnych" , bo sprawdzałem dokładnie, na słuchawkach najlepiej bo gwarantują najdokładniejsze oddanie dźwięku, lepiej niż na kolumnach
MIłego dnia !

PS. Kto zechce sprawdzi sobie i będzie wdzięczny za nakierowanie, inny nie i też będzie szczęśliwy 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, odszukam, potwierdzenia tych niedorzeczności przez innych userów z for zachodnich. To tak na szybko z brzegu, żeby nie było, że cuduję 🙂  : 

1. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
"Using cat 8 cables from router to streamer messed up sound"

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sometimes more is not better -or- Ethernet Overkill

I recently replaced my 30' Cat 6 cable with a pair of TP Link fiber converters, ended with a Cat 8 cable to my streamer. This was a good upgrade for sure, however I started to notice haze and grain in vocals after I installed a new digital cable between my streamer and DAC. The digital cable was an improvement in resolution, which probably made the problem more obvious, but not yet critical. I recently replaced the Cat 6 links between router/modem and router/FMC with a pair of Cat 8 cables. Everything took another slight step down.

I then replaced all three of the Cat 8 links with the original Cat 6, and my system is back to exceptional clarity.

 

3.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post  w środku wątku:

I have also tried a few ethernet cables for the "last" leg going into the streamer. They do make a difference. Currently am using the Triode Wire Labs cable.
Have read some reports stating that for hifi cat6 is better, as Cat7 or 8 have shielding, which might not be ideal for the sound.
I recently made a DIY Cat7 cable using a Viablue cable with Telegartner connectors. It didn't sound as good as my Triode Wire Labs cable. But then I checked the continuity, and there was a problem with one of the conductors  Need to order some more Telegartner connerctors to redo this experiment.

----Dobra dalej nie szukam, w każdym razie bardzo wielu userów na zach forach to potwierdzało więc sprawdziłem samemu, potwierdziło się u mnie, więc się z naszą Ekipą podzieliłem. Miłego poprawiania ..... 🙂  i słuchania!
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie muszę dowodzić.
Po prostu podzieliłem się doświadczeniem empirycznym. Jeśli ktoś zechce, to skorzysta, sprawdzi sam, jeśli nie, to nie i też dobrze. Nie ma problemu. 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 00:41, yayacek napisał:

Bardzo dużo czego? 

Chyba chodzi o mała moc obliczeniowa pana piszącego te mądrości,stąd deficyt
🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bum1234 napisał:

Daj spokój to przecież teksty a la Pacuła, więc czego to ma dowodzić?

kazdy ma autorytet taki-na jaki zasługuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 21:09, Marek333 napisał:

uważajcie na metalowe osłonki wtyków w cat..8 / ja wywaliłem kable LAN ze  złoconymi końcówkami (które wydawałyby się lepsze ..wyższa kategoria ) z systemu audio i przeprosiłem się z kablami tańszymi cat.6 z wtyczkami plastikowymi.

Obudowy wtyczek z obu stron kabla muszą być połączone z ekranem przewodu inaczej d4 z cat 8 jeśli chodzi o wtyczki

 

 

Kolega @pmcomp napomknął ale nie rozwinął tematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Obudowy wtyczek z obu stron kabla muszą być połączone z ekranem przewodu inaczej d4 z cat 8 jeśli chodzi o wtyczki

 

 

Kolega @pmcomp napomknął ale nie rozwinął tematu

Ja juz o tym pisalem kilkanascie razy w watku o audiofilskich switchach ale ich zwolennikom klapki na oczach zaslaniaja prawdę dlaczego kable LAN moga zmieniać dzwiek. Podobnie jak w kablach zasilajacych AC.

Wrzucilem na luz 🙂 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2024 o 12:30, Marek333 napisał:

OK, odszukam

Jeszcze mu frytki przynies i fajka 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
On 3/18/2023 at 1:53 PM, pmcomp said:

Możecie wypróbować jakiś kabel optyczny HDMI (AOC)?

Są takie o długości np. tylko 1,8m. Przepustowość spec HDMI 2.1 czyli pełne 48Gbps. Ciekawi mnie czy i co będzie z dźwiękiem jak źródło i DAC zostana od siebie galwanicznie odseparowane. CZyli jak przy połączeniu TOSLINKiem.

Testowałem w wersji HDMI 2.1, marki nie pamiętam ale nie ma to większego znaczenia (kilka stów za chyba 10 metrów).

Generalnie po co to?

Jak wiemy to dane cyfrowe, czyli kabel jest bez znaczenia, ale... o ile do monitorów typu Full HD lub 2560x1600@60Hz, 8 lub 10 bit koloru starczało co popadnie (z grubsza kabel za 3-4zł w hurcie był jak jak najbardziej ok) to przy 4k już nie do końca, powiedzmy że te 12zł w hurcie 5 lat temu. Ale jaja zaczęły się dziać 3 lata temu przy HDMI 2.1 (RTX 3000) i 4k 120Hz HDR - czyli 48Gbps. To już musi być porządny kabel (za 30-40zł). Porządność kabla to jest stała odległość pomiędzy splecionymi parami, aby pojemność na każdym odcinku była taka sama, za 30zł złote wtyki w gratisie 😉

48Gbps jak na miedź to jest sporo, tak to jest 48x szybciej niż zwykła sieć 1 giga bit.

To jest coś bardzo podobnego do tego czego się używa w szybkich sieciach komputerowych i w sumie mam kompa pracowego zapiętego na QSFP28 (100GbE) a taki HDMI 2.1 to coś pomiędzy QSFP+ 40GbE a QSFP28 (w zasadzie jest to najbliżej Mellanoxowego standardu QSFP+ 56GbE).

do sedna... problemem jest tutaj że mamy 4 pary w takim HDMI, każdy śle 12Gbps czyli pierońsko duże częstotliwości co powoduje że spora moc idzie w.. grzanie kabla, odbiorniki ledwo są w stanie to odebrać bo sygnał słaby i/lub rozmyty.

więc kable sieciowe QSFP+ 40GbE są miedziane tylko do długości 5 metrów (może ktoś robi 7 metrów jeszcze), powyżej są tylko światłowody.

No i z tego samego powodu HDMI 2.1 są do 5 metrów. 

Stare kable HDMI działały w Full HD nawet przy 15 metrach, ale to nie zadziała jak się chce puścić 4k 120Hz HDR... kabel starego typu zazwyczaj nie przepuści nawet jak ma tylko 2 metry, bo nie trzyma parametrów (zwłaszcza że HDMI 2.0 miało 3 pary na dane i czwarta to zegar - więc mogła być "gorsza", HDMI 2.1 ma 4 pary na dane i zegar razem z danymi leci).

więc kabel HDMI 2.1 światłowodowy ma.. 4 nadajniki i 4 odbiorniki na dane każdy z nich 12Gbps i kilka kabli danych dodatkowych niskiej częstotliwości - z tego powodu jest kierunkowy bo z jednej strony nadajniki a z drugiej odbiorniki. Np. gotowy kabel sieciowy światłowodowy QSFP+ ma z jednej strony 4 nadajniki i 4 odbiorniki i z drugiej to samo, więc nieważne którym końcem się zapnie do komputera którym do switcha.

ok tyle...

Teraz tak najciekawsza rzecz jak brzmi? Tak samo jak każdy inny działający kabel HDMI 😉 (tak "słuchałem" na nim stereo 192/24, DTS oraz DTS-X i Atmosa).

Ostatnia rzecz: na 100% nie mają one separacji galwanicznej tak jak toslink, są takie nadajniki i odbiorniki z zasilaczami nie wiem czy w wersji HDMI 2.1 (pamiętam takie DVI do 2650x1600 - szło po 1 światłowodzie) ale to pewnie koło 2000zł kosztuje (strzelam) do 48Gbps.

i żeby nie było w domu z powodu szumów i izolacji galwanicznej używam właśnie toslinków a nie spdifa - tego w muzyce ofc. nie słychać ale kiedyś (z 10..15 lat temu) robiłem testy na Denon 3802 i toslink faktycznie robił rożnicę z szumami tak że szum był na poziomie 20bitu, i słychać było 23 bit (testowane tak: duża głośność, muzyka zakodowana na 2 ostatnich bitach, 24bitu już nie było słychać za bardzo szumiało). A przy miedzi cyfrowej było odrobinkę bardziej zaszumione, nie pamiętam ile bardziej ale chyba conajmniej dwukrotnie.

PS. i2s słane kablem - to bardzo dziwny pomysł, raczej to do komunikacji chip-chip powinno być, tam idzie kilka MHz więc pójdzie po byle czym (nawet i po kablu z wieszaka na ubrania metalowego), ale i tak dłuuuugie kable wchodzące bezpośrednio w DACa (rozumianego jako chip nie urządzenie) to nie jest mądre z punktu widzenia analogowego perfekcjonizmu, ale wciąż na brzmienie wpływu nie ma 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie cala prawda bo … kabel optyczny HDMI AOC daje izolacje galwaniczną bo to jest swiatlowod. Podobnie jak QSFP+. Transmisja 48Gbps dziala do 100 metrów.

Mam taki w domu, jeden z pierwszych na swiecie przywieziony z Chin, wydarty producentowi z gardła 😉 . To bylo tak jakos w 2017 roku. Potrzebowalem dlugiego kabla do projektora, ok. 30m do 4K, nic na miedzi nie dawalo rady, dzialal jedynie HDBaseT po skretce ale tylko do 10,2 Gbps ale baaardzo dlugo sie synchronizował. A ten ma 50 metrow i smiga do dzis. 3 x 6 Gbps w standardzie HDMI 2.0.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x6Gbps w 2017 - ladny kabel - 4k HDR 60Hz przejdzie! 

W moim na 99% masy byly polaczone oraz dane i2c, swiatlowodem ida tylko dane wlasciwe - obrazu i dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełna galwaniczna separacja to w takich: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko to jest HDMI 1.4 tutaj, ARC pewnie nie działa i Ethernet, pewnie nadajnik nie zobaczy czym jest odbiornik itp..

 

ten być może śle dane w 2 strony, to ma BYĆ MOŻE funkcje ARC eARC i być może widzi co jest podpięte z 2giej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przy czym ma wtyczkę SFP+ BiDi czyli 10GbE więc ~HDMI 1.4

te od 48Gbps powinny mieć wtyk QSFP+ w trybie IB (4x 14Gbps) lub QSFP28 w trybie 100GbE, na szybko nie znajdę

 

kable światłowodowe HDMI 2.1 mają za cel działać na odcinku np. 10 czy 40 metrów (miedziane nie zadziałają - bo za daleko) więc skupiają się na tym żeby linie danych działały nie na separacji galwanicznej, reszta pinów typu i2c / ethernet zadziała jeszcze na takim odcinku po miedzi, dogada się z ekranem/projektorem odnośnie parametrów, ARC eARC też zadziała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mttj napisał:

3x6Gbps w 2017 - ladny kabel - 4k HDR 60Hz przejdzie! 

W moim na 99% masy byly polaczone oraz dane i2c, swiatlowodem ida tylko dane wlasciwe - obrazu i dzwieku.

To byl wtedy jedyny na rynku taki dlugi kabel puszczajacy 4K@60 HDR, dlatego go kupilem. Co do masy nie pamietam już dokladnie, gdzies i tutaj i na HDTVPolska zamiescilem jego parametry i rysunki jak jest wykonany. Wtedy to był top topów, dopiero w 2018 markowe brandy zaczely takie wypuszczać za taczki pieniedzy. A potm sami Chinole popusli rynek i na Amazon mozna bylo kupic dowolne odcinki „za grosze”. I dzisiaj też mozna.

Ja za te 50 metrow dalem jakieś 300 zł 🙂 . Od tamtego czasu do transmisji video nie dotykam sie miedzianych kabli.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.03.2023 o 06:13, staropolanka2000 napisał:

Nie rozumiem tylko tych krucjat niesłyszących

He he, krucjaty niesłyszących..

 

To nie są krucjaty niesłyszących.

Żaden niesłyszący nie wybrałby gorszego przewodu, jeśli mógłby posiadać lepszy.

 

Kable są drogie, a najlepsze bardzo drogie.

..

Jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o ...

Żaden niesłyszący nie wybierze gorszego wzmacniacza, gorszych zespołów głośnikowych, gorszego źródła.. niczego, tylko ..

Trzeba zapłacić..

 

Ciężko zapłacić dziś za wysokiej klasy sprzęt, a gdzie tu kable..

..

W dniu 13.03.2024 o 21:09, Marek333 napisał:

Między kablami Ethernet rzeczywiście różnice są w dźwięku rzeczywiście dość małe

Różnice są takie, że bez właściwego kabla operowanie takim systemem jest bezcelowe, z punktu widzenia wierności przekazu, ten kabel jest na początku systemu, więc determinuje wszystko, osoby dobrze zaznajomione z tematem wiedzą i rozumieją co to znaczy niedoskonałość źródła dźwięku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.