Skocz do zawartości
IGNORED

VOO VOO ranking płyt


jarrro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zespół wyjątkowy w Polsce. Bogata dyskografia. Może są tutaj jacyś wierni fani, którzy znają całą dyskografię?

Chodzi mi o tytuły o oceny płyt w skali od 1 do 5.

Mam Snopowiązałkę dla mnie 5

No i 7 skala 5

 

Waglewski nie jest młody, słychać różnice w brzmieniu głosu, gdy porówna się pierwsze płyty z ostatnimi. Ale to prawdziwy Artysta, teksty znakomite, przesiąknięte melancholią płynącą z poczucia przemijania. Bardzo cenię ten zespół. Ktoś coś????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wiernym fanem i znam całą dyskografię Wagli, nie tylko Voo Voo. Oceniać płyt się nie podejmuję. Płyty z lat 80’tych są wszystkie bardzo dobre. Potem nie przepadam za okresem Łobi jabi, w dodatku mocno się to zestarzało. Od Oov Oov jest znów bardzo dobrze i praktycznie wszystkie późniejsze płyty trzymają wysoki poziom. Moje ulubione to Dobry Wieczór, 7 i Za Niebawem. Premiera niezbyt mi za to podeszła, podobnie jak Anawa. Słabszy moment? Nieważne, jest jeszcze Fisz i masa innych projektów wokół waglowych. Jest czego słuchać. Świetny zespół, mój ulubiony polski. Waglewski jest genialnym gitarzystą, doskonałe teksty i muzyka to w jego przypadku oczywistość ale ta gitara jest zupełnie niepowtarzalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Będę musiał kupić, co polecasz albo poczekam na podwyżkę...
Nie! Jej nie będzie... Cholera. Coś pomyślę.
Dla mnie najlepsza polska płyta rockowa wszechczasów to Klaus Mitffoch Lecha Janerki, właśnie sobie odświeżyłem tę płytę, bo zacząłem słuchać w samochodzie. Szybciej się jedzie, a teksty ponadczasowe. Wagiel to jednak inna bajka. Ten mój początek o tym, że nie stać mnie, to takie głupie kokietowanie.

Byłem na jednym koncercie Wagla. Już nie pamiętam, jaką płytę promowali, ale było sympatycznie w Poznaniu.
Co ciekawe, Fisz ma bardzo podobny głos do ojca, normalnie można by ich pomylić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy można i "Świnie" dołożyć do zestawu rang?

1.Też na 5/5,

2.jak i "Sno-powiązałka" -5/5 

Wojciech Morawski tam dominuje (nad innymi 3 składnikami tej supergrupy - Waglewskim, Nowickim, Hołdysem). Tylko część z materiału ujrzała światło dzienne, bo cenzura czegoś tam nie zwolniła do rozpowszechniania. 

3. Proszę nie pomijać gry planszowej: "Małe Wuwu". Pan Janek Pospieszalski szyje tam znakomite figury geometryczne na basie. Dla mnie też 5/5.

Najbardziej miarodajna byłaby ankieta.

 

23 minuty temu, jarrro napisał:

najlepsza polska płyta rockowa wszechczasów to Klaus Mitffoch Lecha Janerki

Potwierdzam, tyle że zespołu. Jednak: Historię podwodną, Piosenki, Brygadę Kryzys, Cosmopolis oceniam podobnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Na stare lata człowiek wraca do muzyki z młodości. Muszę sobie resztę Janerki odświeżyć.
I jest jeszcze Porter Band Helicopters.
W ogóle to uważam, że najlepszy czas w muzyce to przełom 60 i 70 lat. Najciekawsza muzyka powstawała.

Przyznam szczerze bez bicia, że Brygady Kryzys nigdy nie słuchałem. Już bardzo się cieszę na dawkę pięknej muzyki. Koledzy, dziękuję bardzo.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, jarrro napisał:

Brygady Kryzys nigdy nie słuchałem. Już bardzo się cieszę na dawkę pięknej muzyki.

Zalecenia od szaleńca realizatora i zespołu załączonego na płycie:  "Słuchać głośno!" 

Realizator to teraz jest wzięty akustyk, zespół robił co chciał i to przez 3 miesiące w zimie stanu wojennego na supernowym sprzęcie studia na Wawrzyszewie, itd...

Płyta legenda.

Sorry, temat o W.W. jakby, ale skoro odświeżasz też pradawne rokendrole to też jedną z pierwszych wyprodukowanych* płyt warto poznać. Kiedyś musi być ten pierwszy raz.

*Np. Nocny patrol względem O! i debiutu albumowego Maanamu jest właśnie wyprodukowany, a nie tylko nagrany/zarejestrowany. 

PS. Piękno to sprawa względna.

Aha - zalecenia, żeby słuchać głośno, naprawdę są przydatne i skutkują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiut, maksymalna ocena.

 

"SNO-powiązałka", maksymalna z małym minusem.

 

"Świnie", świetna płyta, czy można ją zaliczyć do Voo Voo, podejrzewam, że Hołdys zgłosiłby zdanie odrębne:).

 

Późniejsza twórczość jakoś mniej mi podchodziła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenki z debiutu "Voo Voo" są udane, ale dlatego dla mnie "Sno-powiązałka" lepiej brzmi bo to senny concept album o spójnym nastroju. Na debiucie są jedynie epizody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jarrro napisał:

Mam Snopowiązałkę dla mnie 5

Jakie pięć?

Piętnaście! (a i coś tam jeszcze w zanadrzu).,😀🎸

Cudna, piękna, wspaniała, mądra i - na moim winylku już leciutko trzeszcząca płyta. Jedna z tych najlepszych i ukochanych.

I proszę nie pytać - czemu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

5 godzin temu, jarrro napisał:

Klaus Mitffoch Lecha Janerki,

A druga - "Historia podwodna".

Śmieszne jest, że gdym po latach banicji przybył "do kraju tego, gdzie okruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie"* - okazało się, że na kompakcie Tę Piękną Płytę jakieś ciule wydały w mono. Bo im się kajsik i jakisik button nie wdusił.

Oj, tam. I tak wszyscy wykupili na pniu.

 

Boli do dziś.

......

*Niejaki Norwid Cyprian Kamil, z domu Walnięty.

3 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Świnie", świetna płyta,

Ha!!!

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jarrro napisał:

Porter Band Helicopters.

....❤️

 

4 godziny temu, jarrro napisał:

Brygady Kryzys nigdy nie słuchałem. Już bardzo się cies

Z pierwszą Brygadą Kryzys (oficjalną, z chyba Tonpressu), to miałem tak, że "rzucili tekstem", że coś w sklepie będzie.

Zatem, zamiast iść do poyebaney szkoły na równie popieprzoną matmę, prowadzoną przez matoła - ustawiłem się rano grzecznie w kolejce i już w okolicy godziny 14 z hakiem - miałem wyśnioną płytę pod pachą.

Przychodzę do domu - wzmacniacz (jakiś tam WS coś) - głuchy. Taka jego...

 

No. Toteż pierwszą płytę Brygady wysłuchałem wedle brzęczenia igiełki w gramofonie.

 

 

Są rzeczy, których młodzi nie pojmą w żaden sposób; aliści serdecznie ściskam tych starych!🎸🤭

Jacek.

....

A na Helicopters to sobie sam ulepiłem folijkę, do której okładkę pieczołowicie wetknąłem. Mam do dziś.

I co ciekawe - często słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Świnie

A już z "I Ching" co wyprawiałem, by go nie zniszczyć - to już ludzkie słowo nie wypowie, ani nie określi.

 

Wspaniałe, piękne, cudowne i takie "na zawsze" - płyty.

 

Pozdrawiam Kolegów najuprzejmiej.

4 godziny temu, xetras napisał:

zalecenia, żeby słuchać głośno, naprawdę są przydatne i skutkują.

Kaśka Bush "Dreaming".

Owszem - skutkuje.

6 godzin temu, xetras napisał:

1.Czy można i "Świnie" dołożyć do zestawu rang?

1.Też na 5/5,

2.jak i "Sno-powiązałka" -5/5 

Raz, xetras... Raz!!!!  Ci postawię dużą kawę (bo wiem, że z alkoholem zerwałeś).

🤭😀

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski TOP muzyki rock i okolice.

Gdyby Waglewski senior i Janerka urodzili sie w np. GB jestem pewny, że nie raz graliby z Frippem, podobne w/g mnie muzyczne "horyzonty" i rytmiczne DNA.

Mam już jakiś czas temu wydany CD box na 30 lat Voo Voo, tu pięknie zremasterowane i wydane płyty od debiutu do OOV OOV + dwa koncerty z 2012 i 2015 Jarocin.

Drugiej części boxu chyba jeszcze nie wydano?

Chciałbym zwrócić uwagę na muzykę ale nie swoją, którą proponują do słuchania Waglewscy ojciec i syn, kiedyś w radiu, którego już nie ma, dziś w RNŚ.

Zawsze, czy to jest punk, czy elektronika, rock czy klasyka, awangarda, czy jazz, jest to świetnie dobrane, wybrane, konieczne do posłuchania, lub poznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

A na Helicopters to sobie sam ulepiłem folijkę, do której okładkę pieczołowicie wetknąłem. Mam do dziś.

Takie płyty (winyle!), które za pieczołowicie "skombinowane" pieniądze, samemu się wystało w kilometrowej kolejce, zestawionej z podobnych świrów i przyniosło z dumą do domu jest trochę; Helicopters, debiut MANNAMU, Republiki (ta to miała cenę z innej galaktyki - 6 stów!!!)I Ching, Świnie, SBB Welcome...i nadal się je z czułością przytula, nawet jak słucha się teraz z lepiej wydanego, później CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, iro III napisał:

samemu się wystało w kilometrowej kolejce, zestawionej z podobnych świrów i

A pierwsza Lady Pank...:

- brało się u baby okładkę, u drugiej - papierek, u trzeciej - płytę.

Zaś płaciło się za wszystko - chłopu.

 

(jedna z krakowskich księgarni, przez litość przemilczę, która)...

😀🎸

Miłego dnia!❤️🐈

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, iro III napisał:

Mam już jakiś czas temu wydany CD box na 30 lat Voo Voo, tu pięknie zremasterowane i wydane płyty od debiutu do OOV OOV + dwa koncerty z 2012 i 2015 Jarocin.

Drugiej części boxu chyba jeszcze nie wydano?

Chciałbym zwrócić uwagę na muzykę ale nie swoją, którą proponują do słuchania Waglewscy ojciec i syn, kiedyś w radiu, którego już nie ma, dziś w RNŚ.

Zawsze, czy to jest punk, czy elektronika, rock czy klasyka, awangarda, czy jazz, jest to świetnie dobrane, wybrane, konieczne do posłuchania, lub poznania.

Oczywiście, że już dawno wyszła część 2 boxu na 30 lat Voo Voo, mam obie części na półce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Audycji Wagli w RNŚ słucham w każdy wtorek, nawet alarm na 19:00 mam ustawiony, co by nie przegapić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, zebrało dziadków na wspomnienia...
Ze mną jest trochę inaczej. Z winylami rozstałem się, gdy CD wynaleziono, z CD rozstałem się, gdy pliki się pojawiły.
Słucham właśnie Brygady Kryzys i cieszę się jak dziecko, bo to genialny punk rock, bałem się, że będzie reggae, za nim nie przepadam.
Co z tego, że temat się rozjechał, nie ucieknie. Tęsknię często do debiutu Mannamu, dla mnie to czołówka, ale nagranie jest tak słabej jakości, że po kilku utworach nie daję rady. Albo jeszcze raz spróbuję.
I taką świętą płytą , słuchaną na winylu, była SBB memento z banalnym tryptykiem.
Mnie to do dziś rzuca na kolana, kiedy słucha się pierwszej strony, czekając na suitę z drugiej, gdzie Skrzek śpiewa córko, zabici leżą pośród sadu... Ależ to jest mocne.
Posiadacze boxów! Które najlepsze płyty VV?
Dziś jest inna sytuacja od PRL-u. Wtedy był utrudniony dostęp do muzyki, dziś jest jej za dużo, nie wiadomo, czego słuchać. Kultura nadmiaru w każdym wymiarze.
Udanego dnia!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam też uwagę na płyty nagrane przez komplet Wagli, czyli ojca z synami.

Mam i znam "Matka, Syn, Bóg" z 2013r  - doskonała.

Teraz widzę że na Tidalu, jest też od nich z 2008r. (bez tytułu) i nowsza, z 2020r . "Duchy ludzi i zwierząt", 

te muszę koniecznie poznać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też jakąś wspólnie nagraną. Tylko że dziś świat kompletnie zwariował. Bo albo słuchamy ciągle nowości, ja tak mam, że ciągle coś nowego wpada w ucho. Środa - cztery zachwyty, czwartek- pięć zachwytów innych. Zapominam, czego słuchałem w środę. I to mój błąd. Dlatego staram się skupiać na jednej płycie.... Nie. To się nie uda. Najczęściej słucham fragmentami, trochę tego, trochę tamtego. Maanam właśnie leci z debiutu, da się tego słuchać, nie jest tak źle nagrane. Ale ciary chodzą po plecach... Boskie Buenos. Kora jest wielka.
Chłopaki! Przez 80 dni nie miałem dostępu do muzyki, wzmacniacz padł, a teraz jak dziecko wszystko chłonę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) b masz rację, ich płyty są świetnie zrealizowane, płyty 7 i nagrania pierwszego o tytule środa używam do testowania wzmacniaczy. Mój jest najlepszy na świecie... Oczywiście żart, ale bywa oddałbym go za żadne skarby, ba, gdyby go ukradli, kupiłbym drugi taki sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

Zwracam też uwagę na płyty nagrane przez komplet Wagli, czyli ojca z synami.

Mam i znam "Matka, Syn, Bóg" z 2013r  - doskonała.

Teraz widzę że na Tidalu, jest też od nich z 2008r. (bez tytułu) i nowsza, z 2020r . "Duchy ludzi i zwierząt", 

te muszę koniecznie poznać.

 

To koniecznie musisz poznać „Duchy Ludzi i Zwierząt”. To najlepsza płyta WFE. Doskonała rzecz, trochę mniej rockowa niż „Matka, Syn, Bóg”, ale jak dla mnie dużo ciekawsza, tekstowo i muzycznie.

PS ta z 2008 ma tytuł: „Męska Muzyka”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Drizzt napisał:

To koniecznie musisz poznać „Duchy Ludzi i Zwierząt”.

Jeszcze dziś to zrobię, to niedopuszczalna zaległość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarrro napisał:

Brygady Kryzys i cieszę się jak dziecko, bo to genialny punk rock, bałem się, że będzie reggae, za nim nie przepadam.

Brygada nie grała reggae, reggae grał Izrael.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem te dwie płyty Waglewski Fisz, zgrywam do plików, ale mam zlew ustawioną prędkość zgrywania, no i czekam jak głupi. Jutro do Asusa zadzwonię, to powiedzą mi, gdzie się zmienia prędkość nagrywania.
Te dwie płyty ojca z synem to w aucie będę słuchać, leży to u mnie w domu od lat, jedna jeszcze w folii, ta z 2015, być może, że w ogóle jej nie słuchałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej oceniam te pozycje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.bcf05ee8e36f51eeb56c7190086d2a5e.png

image.thumb.png.9ba6354fa2b2bbb12cf7cd6950beb008.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2023 o 02:50, Bezlitosna Niusia napisał:

Z pierwszą Brygadą

My, pierwsza brygada.🙂

Była Brygada,  Izrael, dorzucę jeszcze Legendę Armii, jako jedną z najważniejszych płyt z tamtych lat i będziemy mieli muzyka, który łączy te wszystkie zespoły z VOO VOO, czyli Piotrka Żyżelewicza.

ps. Bylem kiedyś na koncercie VOO VOO w Moskwie. 😀

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.