Skocz do zawartości
IGNORED

Super przewód zasilający, a kiepskie druciki do gniazda IEC wewnątrz wzmacniacza…


Tajitsu
 Udostępnij

Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego?

    • Tak
      44
    • Nie
      46
    • Trudno powiedzieć
      10


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, paww napisał:

Nie ma co negować, że jakość kabli mają znaczenie na jakość połączeń i tym samym na dźwięk. Jeśli styki są dobrej jakości nie korodujące to wiadomo, że to ważne w systemie audio, jeśli linka miedziana jest dobrej jakości i nie utlenia się też to ma znaczenie. Chyba każdy miał przypadek w swojej historii, że styk przerywał, dźwięk trzeszczał, więc to dowód namacalny, że styki i przewody są ważne. Następna kwestia, kable mają swoją impedancję RLC, kwestia dopasowania impedancyjnego jest też raczej bezdyskusyjna w każdym systemie audio (zaznaczam sygnalnie bo tu można dużo rozważać). Ale też nie można od razu założyć a priori, że drogie uzasadnione pseudonaukowymi teoriami kable poprawiają dźwięk. Mają wpływ na dźwięk jak wszystko inne, tyle i tylko tyle. Tak to widzę.

I to jest rozsądne podejście. 

1 minutę temu, NRK napisał:

Nic nie będę udowadniał, bo mi się poprostu nie chce.

Kto wie, może jesteś jednym z wielu, który nic nie ma i bazuje tylko na tym, że wypożyczę, posłucham, oddam i opisze na forum. 

Jeśli nie potrafisz udowodnić swoich słów to nie pajacuj na przyszłość. Sam się ośmieszyłeś, więc tym razem ci daruję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, spokojnie napisał:

I to jest rozsądne podejście. 

Jeśli nie potrafisz udowodnić swoich słów to nie pajacuj na przyszłość. Sam się ośmieszyłeś, więc tym razem ci daruję.

Spokojnie to tylko kable, nie ma się co nakręcać 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, spokojnie napisał:

Jeśli nie potrafisz udowodnić swoich słów to nie pajacuj na przyszłość. Sam się ośmieszyłeś, więc tym razem ci daruję.

Widzę, że prawda zabolała i zaczyna się wyzywanie.

Żegnam, bywaj zdrów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paww napisał:

Spokojnie to tylko kable, nie ma się co nakręcać 🙂 

Spokojnie :)

Z kablami nie mam problemów i nie o jego zdanie o nich mam do NRK pretensje, tylko o gadanie głupot na mój temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, paww napisał:

Spokojnie to tylko kable, nie ma się co nakręcać 🙂 

Za późno ... już całe forum nakręcone na maxa i to po obu stronach barykady ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, spokojnie napisał:

Spokojnie 🙂

Z kablami nie mam problemów i nie o jego zdanie o nich mam do NRK pretensje, tylko o gadanie głupot na mój temat.

Producenci wzmacniaczy teraz też dodają wbudowany przetwornik DAC czyli zawsze jest jakby o jeden kabel mniej i to już mniejsze pole do ewentualnych sporów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, paww napisał:

Producenci wzmacniaczy teraz też dodają wbudowany przetwornik DAC czyli zawsze jest jakby o jeden kabel mniej i to już mniejsze pole do ewentualnych sporów. 

Za to można się pospierać co jest źródłem w takim sprzęcie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpakowski napisał:

pospierać co jest źródłem w takim sprzęcie

Jest jeszcze firmware czy też sterowniki, powód do kłótni zawsze się znajdzie.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ajothe napisał:

Zawsze pozostaje dylemat czy lepszy wzmak z dac, czy lepszy bez dac z zewnętrznym...🤣

Każdemu według potrzeb i zasobności portfela ... 

Jeden będzie dążył do ciągłego polepszania jakości dźwięku poprzez wymianę poszczególnych elementów na coraz to lepsze, ewentualnie lubi ciągłe zmiany, bo go to kręci. Drugi postawi na prostotę a jakość dźwięku będzie stawiał na drugim miejscu, ewentualne zmiany uzna za zbyteczne  ... 

Nie rozumiem po co te kłótnie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ajothe napisał:

Zawsze pozostaje dylemat czy lepszy wzmak z dac, czy lepszy bez dac z zewnętrznym...🤣

Osobiście uważam, że tematy o Dac-ach też są sporo podkoloryzowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech na chińskich wtykach powodował wrażenie zmulenia/ zbasowienia dźwięku. Ograniczał też wrażenie przestrzenności .Męczył mnie brakiem ekspresji , większej naturalności . DIY  z falownikowego powodowały że dźwięk był odbierany jako znacznie bardziej  przestrzenny , bardziej naturalny ale miały taki  rozlazły bas. Tak bym to opisał. Do Furutecha założyłem też testowo wtyki z Castoramy ale grało strasznie jazgotliwie i męcząco.

Dopiero po długim okresie postanowiłem dokupić chociaż jeden wtyk Furutech FI-C15 (G) bo tylko taki płaski wtyk nie blokuje mi wejść chinch.   Gdybym nie odczuł pozytywnej różnicy to na pewno  nie kupiłbym kolejnych wtyków i na tym jednym bym poprzestał. Jakbym miał opisać  zmiany to poprawiła się precyzja grania wzmacniacza , przestrzenność i bas. Wzmacniacz gra bardziej żywo i naturalnie . Czasem najdzie mnie tak dla sprawdzenia i podłączam   tzw kable komputerowe  i jakoś nie mogę się przekonać do dźwięku który generuje wtedy wzmacniacz.  Może to kwestia  akustyki pokoju , bo np  wyszła w nim wada  strojenia  zwrotnicy w pierwszej wersji B&W 601.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, paww napisał:

Producenci wzmacniaczy teraz też dodają wbudowany przetwornik DAC czyli zawsze jest jakby o jeden kabel mniej i to już mniejsze pole do ewentualnych sporów. 

Spór o kable jest dla mnie tak samo sztuczny jak spór o to co jest źródłem. 

Jeśli ktoś w swoim systemie nie słyszy różnicy kabli, to mam z tym luz. Jego system, jego pokój, jego uszy. Problem pojawia się kiedy ktoś zaczyna mi wmawiać, że jeśli on nie słyszy, to ja też nie powinienem. Więc ze sporu o kablach robi się spór o to czy mam mu wierzyć. Pojawia się dysonans między tym co słyszę swoimi uszami, a tym co usiłuje mi wmówić kablosceptyk. W takiej alternatywie zdecydowanie opowiadam się po stronie moich uszu, bo to co słyszę jest dla mnie faktem a nie wiarą z internetu.

Żeby nie było, że najeżdżam tylko na kablosceptyków, to jako równie niedorzeczne traktuję abstrakcyjną marketingową poezję producentów kabli, jak i doprowadzane do absurdu argumenty i przykłady kablosceptyków. To dla mnie tak samo bez znaczenia, bo tego nie słyszę, a jedynie czytam. Co mnie obchodzi czy kabel ma zastosowane jakieś super-hiper technologie skręcania nieziemsko czystych miedzianych żył w nano-srano oplocie, albo czy stu innych słuchaczy w ślepym teście potwierdziło, że kabel za tysiaka brzmi tak samo jak wieszak? Dopóki sędzia ostateczny, czyli moje uszy tego nie potwierdzi, dopóty jedno i drugie jest równie nieistotne.

I tak samo było z dyskusją o źródle. Ani nie zrozumiałem po co ona była, ani co miałaby wnieść gdyby któraś ze stron wygrała niezbitym argumentem. No bo co zmieni w moim odbiorze muzyki sytuacja, w której będę niezbicie wiedział że źródłem w moim systemie jest element X a nie Y? Usłyszę więcej i lepiej albo będę spokojniej spał? 

Jednak w obu przypadkach jest element wspólny. Tu chodzi o wykazanie, że moja mojszość jest mojsza niż twojsza. I tyle. Dlatego uważam te spory za sztuczne i bezsensowne. Niezależnie od tego ile kabelków mam w systemie lub co jest źródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzeus67 napisał:

Dopiero montaż oryginalnych wtyków Furutecha pokazał mi różnicę na plus .

ŁAŁ!

Powiadasz potrzebna była zmana wtyków.

Zatem nie jest prawdą, jakoby sieciówki naważniejszym zadaniem jest "filtracja zakłóceń"?

Czyżby dopiero z "odpowiednią" konfekcją na końcach filtrowanie zachodzi?

No bo chyba jednak same wtyczki słabo "filtrują"?

Oj, cosik mi się wydaje, że właśnie "zaorałeś" Waćpan, opcję sieciówki jako hajend "filtra"...🤔

Tak patrząc na Twoją "teorię", aż boję się zapytać - po cóż u licha ta cała "reszta", prócz wtyczki i gniadka, oryginalnego (na F.) oczywiście, na końcach tego przewodu zasilającego?

3 godziny temu, szpakowski napisał:

Każdy, ale to każdy posiadający odrobinę doświadczenia audiofil wie jaka jest sygnatura brzmienia rodowanych wtyków Furutecha i Oyade ... posiadając taką wiedzę można dobierać kable do swoich urządzeń. Owszem, zapewne nie wszystkie połączenia się sprawdzą

Miałem Cię jedna za poważniejszego, audiofila wyczynowego ale jednak poważnego.

Nie wstyd Ci, tak po ludzku tłumaczyć na poważnie taki idiotyzm techniczny, że wtyczka sieciówki i jej rodowanie ma wpływ na "sygnaturę brzmienia" systemu audio???!

Ale jest i to podkreślone, azali to plan "ucieczki, jakby co", czy zwykłe, dęte "alibi"? 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paww napisał:

Jeśli styki są dobrej jakości nie korodujące to wiadomo, że to ważne w systemie audio, jeśli linka miedziana jest dobrej jakości i nie utlenia się też to ma znaczenie. Chyba każdy miał przypadek w swojej historii, że styk przerywał, dźwięk trzeszczał, więc to dowód namacalny, że styki i przewody są ważne

Prawda, solidny styk jest ważny!

Też to pamiętam z lat 70. 80.

Później, od czasu kiedy zacząłem stosować przewody i wtyczki z rynku pro, kłopotów koniec definitywny nastał.

Jeszcze jedna zgoda - z podkreślonym fragmentem, tak! Wtedy trzeszczało i przerywało...

 

...tylko cóż to ma wspólnego z "SYGNATURĄ BRZMIENIA"!!!???

2 godziny temu, paww napisał:

Następna kwestia, kable mają swoją impedancję RLC,

Mają, pewnie że mają!

...tylko pomijalnie maciupeńką wobec impedancji źródła, wzmacniacza, kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, paww napisał:

za kabel dałem coś około chyba 40 złotych to mój umysł uznał

Taka sztuczka umysłu, który stwierdził zmianę , bo WIEDZIAŁ o zakupie. 😁😁😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, iro III napisał:

Miałem Cię jedna za poważniejszego, audiofila wyczynowego ale jednak poważnego.

Widzisz jak to się można pomylić ... 😉

Wyczynowy owszem przyznaję się jestem nieustannie ale poważny to już jak się okazuje nie zawsze 😅 

30 minut temu, iro III napisał:

Nie wstyd Ci, tak po ludzku tłumaczyć na poważnie taki idiotyzm techniczny, że wtyczka sieciówki i jej rodowanie ma wpływ na "sygnaturę brzmienia" systemu audio???!

Wstyd? Dlaczego? Toż przecież na końcu wypowiedzi zamieściłem odpowiednią mordkę 🙃 

Jednakże miło mi, że udało mi się "wkręcić" takiego starego forumowego wyjadacza jak Ty 😄

36 minut temu, iro III napisał:

Ale jest i to podkreślone, azali to plan "ucieczki, jakby co", czy zwykłe, dęte "alibi"? 🤣

K woli wyjaśnienia mogę Ci wysłać na pw fotkę moich kabli i listwy zasilającej ... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Jednakże miło mi, że udało mi się "wkręcić" takiego starego forumowego wyjadacza jak Ty 😄

No to spoko, wolę się czuć "wkręcony", jednakowoż z przeświadczeniem, że o jedengo oszołoma mniej niż się chwilę temu wydawało. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, porlick napisał:

Taka sztuczka umysłu

To ja chyba jednak jego(umysłu) nie posiadam. Wydałem ok.20 tys na wszelkiego rodzaju kable i listwy i jakoś on (umysł) nie wyłapał większej sceny, lepszego basu i tak dalej. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wyrzucać tyle kasy, którą można przeznaczyć na coś, co rzeczywiście poprawi jakość dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, raz to jest suma wszystkiego co mam. Mówiąc w skrócie, nazbierało się.

Dwa,  lubię wiedzieć co w trawie piszczy. A trzy, poprostu fajnie to wygląda.😀

Za szafką.🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

Za szafką.🤪

Fajnie wyeksponowane 🤨

Ja swoje ukrywam. Oprócz głośnikowych, choć moje QED'y nie są jakoś spektakularnie widowiskowe. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się kupować dobry i solidnie wykonany element. Fakt, trochę to kosztuje a jak potrzeba trochę tych elementów, to robi się już niezła sumka. No ale kupuje raz, podłączam i zapominam o temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i warto mieć swoje zdanie, tymbardziej że u każdego są inne warunki. 

Chodzi o proporcje 🙂

Na przykład zmiana Dac wpłynie na brzmienie o wiele znaczniej jak wymiana kabla 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak będzie pikuś w porównaniu z poprawą akustyki w pomieszczeniu. A nawet dopracowaniem ustawienia samych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, porlick napisał:

poprawą akustyki w pomieszczeniu

Tu niestety jest związany z tym problem i brzmi on "małżonka"😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, NRK napisał:

Tu niestety jest związany z tym problem i brzmi on "małżonka"😄

O kurczę to jest dopiero śliski temat, łatwo się wywrócić 🙂 

36 minut temu, porlick napisał:

To i tak będzie pikuś w porównaniu z poprawą akustyki w pomieszczeniu. A nawet dopracowaniem ustawienia samych kolumn.

Zgadzam się to jest ważniejsze niż tona wzmacniaczy i kabli 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpakowski napisał:

Za późno ... już całe forum nakręcone na maxa i to po obu stronach barykady ... 

Ja mam na to („”&:/&?!, dopracowuję sobie system; co słyszę to poprawiam co nie słyszę tego nie poprawiam, muzyka jak cieszyła lata tak cieszy i to jest clou tej zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.