Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilanie sprzętu high-end - listwa, kondycjoner, regenerator czy UPS!?


HTaudio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba pierwszy w Polsce a może i na świecie tak szeroki test i porównanie systemów zasilania sprzętu audio gdzie rozpiętość cen jest 1000-krotna (od 40 zł za zwykła listwę, do ponad 40 tys. zł za PS Audio Power Plant 15).

Odsłuch był w następującej kolejności:

listwa FURUTECH FH E-TP60E - R,

zwykła listwa (30-50 zł),

listwa Taga Harmony PF-500 (345 zł),  

kondycjoner Taga Harmony PC-5000 (1990 zł),

kondycjoner Plixir BAC 400e (5990 zł),

regenerator PS Audio DirectStream Power Plant P15 (42750 zł),

ponownie Plixir oraz PS Audio, ale z dosyć dużą głośnością (Nightwish i Requiem Mozarta).

Odsłuch był grupowy w gronie 6 osób i zdania wszystkich uczestników były zgodne (w odróznieniu od odsłuchów kolumn, DAC czy wzmacniaczy gdzie często każdemu podoba się coś innego, szczególnie przy tym samym zakresie cenowym. Tutaj zakres cenowy był bardzo duży ale chodziło glównie o sprawdzenie czy wraz z ceną rośnie jakość brzmienia i czy zasilanie ma duży wpływ.

Ma -szczególnie było to słychać przy przejściu z listwy marketowej na Taga Harmony PF-500 i przy przejściu z listwy Furutech TP60E i kondycjonera Taga Harmony PC-5000 na kondycjoner Plixir BAC 400e. Różnica w cenie jest 3x ale różnica w brzmieniu była jeszcze większa.

Oczywiście  regenerator PS Audio Power Plant 15 podniósł brzmienie na jeszcze wyższy poziom w stosunku do Plixira i na Plixirze dało się odczuć ograniczenie mocy (400 W, producent zaleca 264 W ciągłej mocy a zmierzony pobór mocy wynosił ok. 260-300W) i po odsłuchach wywiązała się dyskusja czy kupić do sprzętu high-end PS Audio Power Plant 15 za 42 tys. zł czy Plixira za 5900 zł, lub przy większej mocy Plixir BAC 1000 za 10 900 zł -(1000 W) a różnicę wydać na lepszy wzmacniacz czy kolumny.

Na to pytanie można znaleźć odpowiedź jedynie przez odsłuch swojego systemu audio zasilanego tymi urządzeniami i porównanie!

Całość podsumowania, testy tych urządzeń w innych czasopismach i opis technologii użytych przez producentów: https://sklep.htaudio.pl/blog/podsumowanie-tygodnia-z-zasilaniem-listwy-kondycjonery-ups

Ps. UPS także on-line kompletnie nie nadają się do zasilania sprzętu audio -  UPS off-line degradował brzmienie chyba jeszcze bardziej, niż zwykła listwa. Natomiast UPS on-line (1 kVA) znacznie wygładził brzmienie (aż za bardzo) i w porównaniu z urządzeniami o takiej samej cenie (listwa Furutech i kondycjoner Taga) wypadł o wiele gorzej, dodatkowo wentylator, który w nim ciągle pracuje był dosyć głośny.

taga furutech kondycjonery2 (1).jpg

zasilanie w HTaudio inny sprzet.jpg

ps audio 15 htaudio 2 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, HTaudio napisał:

Różnica w cenie jest 3x ale różnica w brzmieniu była jeszcze większa.

Przepraszam, ale co za brednie.

ps. Poza tym przeczytałem bloga i dla mnie to kryptoreklama PS Audio. Akurat miałem kilka akcesoriów czy urządzeń tej firmy i jak dla mnie słabo to grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Przepraszam, ale co za brednie.

ps. Poza tym przeczytałem bloga i dla mnie to kryptoreklama PS Audio. Akurat miałem kilka akcesoriów czy urządzeń tej firmy i jak dla mnie słabo to grało.

Jakie miał Pan urządzenia tej firmy i czy to były regeneratory?

Bo jak wiadomo, każdy ma inny słuch i podoba mu (lub nie) się brzmienie z róznych kolumn, wzmacniaczy czy DACów. Ale akurat przy zasilaniu nie było takich róznic. Mogło to oczywiście wynikać z róznicy cenowej ale o to nam chodziło. Czy warto dać więcej pieniędzy za lepsze zasilanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zaślepienia takiej próby, to zwykła zabawa nie test i tak ten cały tekst należy traktować.


Wysłane z Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HTaudio po co drugi, taki sam temat tylko w innej zakładce? Nie można tam kontynuować?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się jeszcze na jednym. O cenie każdego urządzenia, o którym co prawda się wspomina w teście, ale nie uwzględnia się w ocenie ogólnej. Typowe polskie, tak jakby każdy klient miał na zawołanie do wyciągnięcia z tylniej kieszeni nieco ponad 45 tysi.

I druga najważniejsze konkluzja: trudno, żeby urządzenie 10x krotnie nie grało lepiej. Przecież wtedy byłby to absurd nieprawdaż?

Poza całym system użyty do testów jest w mojej ocenie narzuca pewne ograniczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się test podobał. Wykazał, że jest progresja w brzmieniu wraz ze wzrostem ceny. Do porządnego systemu warto pokusić się o zakup kondycjonera Plixir BAC 400e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przmor napisał:

Brałeś w nim udział?

Nie. Ale wierzę na słowo 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piopio napisał:

Do porządnego systemu warto pokusić się o zakup kondycjonera Plixir BAC 400e

A dlaczego tego konkretnie? Innych nie ma na rynku?

Gdybym miał system podobny jak w teście to wolałbym kupić porządną listwę za 10 tysi, a za pozostałe ponad 30 tysięcy wymienić wzmacniacz lub kolumny. Progres będzie zdecydowanie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Meloman napisał:

A dlaczego tego konkretnie? Innych nie ma na rynku?

Gdybym miał system podobny jak w teście to wolałbym kupić porządną listwę za 10 tysi, a za pozostałe ponad 30 tysięcy wymienić wzmacniacz lub kolumny. Progres będzie zdecydowanie lepszy.

Ja mówię o kondycjonerze za 5.990 😉 W życiu bym nie wydał 42K na zasilanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piopio napisał:

Ja mówię o kondycjonerze za 5.990 😉 W życiu bym nie wydał 42K na zasilanie. 

z tego typu kondycjonerow jak ten pixlir jest jeszcze denafrips: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, xsnailx napisał:

z tego typu kondycjonerow jak ten pixlir jest jeszcze denafrips: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki ! Fajna zabawka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Dzięki ! Fajna zabawka. 

planuje zakup tego by wpiąć przed dac i preamp. obecnie z uwagi na "jakość" linii (wahania od 210 do 260) u mnie  cały system mam za Eaton Powerware 9135 (obecnie ten ups występuje po faceliftingu jako Eaton 9SX 6000i RT3U) z  podwójna konwersja. Eatony są polecane z uwagi na znacznie lepszy kształt sinusa niż serie RT apc - oczywiście trzeba zadbać by było to odpowiednio przewymiarowane bo inaczej będzie niestety mulic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xsnailx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

W życiu bym nie wydał 42K na zasilanie. 

To kwota za sam kondycjoner.

A przecież przy nim nie będziesz używał kabli za 5-10 tysi prawda? Więc w takim wypadku koszty samego "zasilania" musiałby wynieść grubo ponad 100 tysiecy, może nawet 200, jeżeli ma się dzielonke, monobloki i dzielone źródło.

Nic tylko się decydować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Meloman napisał:

To kwota za sam kondycjoner.

A przecież przy nim nie będziesz używał kabli za 5-10 tysi prawda? Więc w takim wypadku koszty samego "zasilania" musiałby wynieść grubo ponad 100 tysiecy, może nawet 200, jeżeli ma się dzielonke, monobloki i dzielone źródło.

Nic tylko się decydować...

A kto bogatemu zabroni ? Nawet jak to nie ma sensu ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

A kto bogatemu zabroni ? Nawet jak to nie ma sensu ... 😉 

Jeszcze pół biedy, jak jest bogaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2023 o 18:54, staropolanka2000 napisał:

@HTaudio po co drugi, taki sam temat tylko w innej zakładce? Nie można tam kontynuować?

 

 

Wydaje się, ze generalnie temat jest niedoceniany ale w odróznieniu od kabli zasilajacych powinien wzbudzać z jednej strony mniej kontrowersji a z drugiej zachęcić osoby słuchające muzyki (szczególnie aspirujacych do high-endu) do przetestowania. Wiele osób ma sprzęt podlączony do zwykłej listwy marketowej a przy high-endzie jest już listwa audiofillska za 2000-3000 zł. Ale okazuje się, że można znacznie polepszyć brzmienie. Do tych testów i porównań zainspirował nas cytat z testu kondycjonera Plixira na stronie www.soundnews.net gdzie są testowane glównie DACi i o zasilaniu gościu tak napisał (tłumaczenie Google 🙂

 Jeśli brzmiałem zbyt podekscytowany i radosny, to dlatego, że nigdy nie słyszałem lepszego ulepszenia w moim systemie audio. Jeśli dodam WSZYSTKIE ulepszenia wszystkich moich kabli analogowych, cyfrowych i zasilających (więcej niż 10 kabli), te ulepszenia są dalekie od wydajności, jaką PLiXiR Elite BAC 400 wniósł sam do mojego łańcucha audio. Mogę słuchać muzyki przez cały dzień na kiepskich kablach, ale nie zrobię tego bez PLiXiR w moim łańcuchu. Za bardzo mnie to zepsuło.
Jeszcze raz przypominam, że zwykła, kosztowna zamiana kabla, czy to analogowego, cyfrowego czy sieciowego, nie będzie miała tak dużego wpływu, jak wysokiej jakości kondycjoner sieciowy. Ponieważ produkty z serii PLiXiR Elite BAC opierają się na najwyższej jakości i niestandardowych transformatorach toroidalnych i niczym innym, wierzę, że przyniesie to bardzo duży lub tylko duży wzrost wydajności w Twoim łańcuchu audio. PLiXiR przypomniało mi, że wciąż jest więcej basu, głębszy bas, bardziej wyrównane, głębiej brzmiące głosy, więcej wibracji w kablach, znacznie więcej informacji o wysokich tonach, znacznie lepsze podtrzymanie nut i ich naturalne wybrzmienie. Jest więcej niuansów, więcej ruchu powietrza, więcej wszystkiego"

 

Dlatego powtarzania nigdy nie za wiele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, HTaudio napisał:

Ale okazuje się, że można znacznie polepszyć brzmienie

Ja się nie będę wymądrzał, bo żadnego kondycjonera nie testowałem, ale raczej spotykam się częściej z opinią, że kondycjonery więcej psują niż poprawiają. W drogich systemach widziałem purystyczne listwy zasilające, bez żadnych lampek, włączników, bezpieczników itd. W systemie p.Pacuły chodziła do niedawna Oyaide Mts 6e, czemu nie jakiś kondycjoner? 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, staropolanka2000 napisał:

ale raczej spotykam się częściej z opinią, że kondycjonery więcej psują niż poprawiają.

W przypadku prądożernych końcówek mocy i wzmacniaczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest, że to nie gra, bo daje poprawę. Ale nie prawdą jest, że zmiany są jak w opinii 3xkrotne.

Poważniejszym jednak problemem jest cena co niektórych urządzeń. Należy przejrzeć na oczy niezależnie od swoich zarobków, czy aby na pewno jest to tyle warte. Bo właśnie sobie uświadomiłem, że ten kondycjoner PSAudio jest droższy od nowego samochodu (CityGO), którym jeździ moja żona.

ps. opinie, że sprzęt jest tyle wart, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić do mnie nie trafiają. Zresztą nie o tym jest ta dyskusja, ale o RACJONALNEJ wycenie sprzętu audio.

4 minuty temu, Piopio napisał:

W przypadku prądożernych końcówek mocy i wzmacniaczy. 

To wszystko zależy od parametrów kondycjonera. Ja używam Titana One, który ma dedykowane 16A i 3680W przy napięciu 230 V. Poprawa jest słyszalna, ale oceniam ją na maksymalnie 5-10%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Ja się nie będę wymądrzał, bo żadnego kondycjonera nie testowałem, ale raczej spotykam się częściej z opinią, że kondycjonery więcej psują niż poprawiają. W drogich systemach widziałem purystyczne listwy zasilające, bez żadnych lampek, włączników, bezpieczników itd. W systemie p.Pacuły chodziła do niedawna Oyaide Mts 6e, czemu nie jakiś kondycjoner? 😀

Tak było kiedyś jak Accuphase robił swoje pierwsze kondycjonery, które w budowie przypominały wzmacniacze mocy ze swoimi ograniczeniami-tak jak wspomniany W. Pacuła testował Accuphase PS-510 https://www.highfidelity.pl/artykuly/0612/accup.html

Gdy tak jak w Plixirze jest tylko sam duży specjalny torroid to tych problemów nie ma ale oczywiście jest ograniczenie mocowe wynikające z samego transformatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Meloman napisał:

Problemem nie jest, że to nie gra, bo daje poprawę. Ale nie prawdą jest, że zmiany są jak w opinii 3xkrotne.

Poważniejszym jednak problemem jest cena co niektórych urządzeń. Należy przejrzeć na oczy niezależnie od swoich zarobków, czy aby na pewno jest to tyle warte. Bo właśnie sobie uświadomiłem, że ten kondycjoner PSAudio jest droższy od nowego samochodu (CityGO), którym jeździ moja żona.

ps. opinie, że sprzęt jest tyle wart, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić do mnie nie trafiają. Zresztą nie o tym jest ta dyskusja, ale o RACJONALNEJ wycenie sprzętu audio.

To wszystko zależy od parametrów kondycjonera. Ja używam Titana One, który ma dedykowane 16A i 3680W przy napięciu 230 V. Poprawa jest słyszalna, ale oceniam ją na maksymalnie 5-10%.

Tak do końca nie wiadomo czy Isotek Titan One to kondycjoner czy listwa. Moc prawie 4 kW to bardzo duzo i na pewno nie ma tam elementów aktywnych jak w PSaudio. Nie ma także pełnego transformatora separujacego z odczepami na uzwojeniu wtórnym bo wtedy musiałby ważyć 40 kg. Jasne, że PS Audio o takiej mocy jest bardzo drogi ale najtańszy tzw. regenerator PS Audio Power Plan 3 kosztuje 12900 zł (300 W mocy ciagłej i 900 VA szczytowej). Przez to na końcu odsłuchów wywiązała się dyskusja czy myśląc o zakupie nowego sprzętu kupić taki PS Audio za ponad 40 tys. zł czy np. przy potrzebie takiej mocy tańszego o 30 tys. zł  PLIXIR Elite BAC 1500 i "zaoszczędzone" pieniądze wydać na droższy wzmacniacz czy kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Chcę mieć na wejściu prądu STABILIZATOR- obecnie w sieci mam 239-241V, cały czas, od 1-2 lat (pomiary wiarygodne)

A chcę mieć 225-230 V.  Z tolerancją do 2%, choć lepiej mniej

Konsumpcja 500-600 W

Oczywiście stabilizatory to samo zło, ale jak lampy NOS były specyfikowane, to o 230 a tym bardziej 240 V  nikt nie słyszał.

Za bardzo bardzo złym i bardzo bardzo  niedobrym stabilizatorem 

czeka bardzo niezwykle audiofilska reszta. 

Chodzi mi tylko o stabilizator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wytworzyć prąd do zasilania swoich urządzeń ale to kosztuje około 50 tys.zl. Było tu na forum opisywane urządzenie, które zmienny prąd z sieci zamieniało na stały a następnie ten stały na zmienny. Są też UPS on-line ale Ty jesteś audiofil więc raczej nie zaspokoją Twoich potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, absinth3 napisał:

Panowie!

Chcę mieć na wejściu prądu STABILIZATOR- obecnie w sieci mam 239-241V, cały czas, od 1-2 lat (pomiary wiarygodne)

A chcę mieć 225-230 V.  Z tolerancją do 2%, choć lepiej mniej

 

Kup PSAudio, ewentualnie wersję dla dla biedaków (mam starszy model tego urządzenia, nie wiem jak ten nowy brzmi)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2023 o 11:46, Meloman napisał:

problemem jest cena co niektórych urządzeń

Albo jesteśmy w dziale hi end i piszemy na temat poprawy - jaka tylko jest możliwa do uzyskania - bez wzgledu na koszty, albo postepujemy ekonomicznie.

Ludzie, inżynierowie, zastanawiają się, co by tu jeszcze dało się zastosować , aby jakakolwiek poprawa bezwzględna w ogóle mogła nastąpić, a nie nad tym co ile kosztuje.

Oczywiście jakiś rozsądek utrzymać trzeba, jednak jeśli poprawa jest zauważalna, to nawet wysoka cena dla niektórych nie będzie przeszkodą.

Materiały z zasilania są potwornie drogie, tylko przypomnę, a ile ich należy zastosować - to chyba jest oczywiste, ile ważą elementy zasilające ...

Okablowanie m in od strony zasilania może kosztować - dziś mamy do czynienia z osobami które dorobiły sie fortun, takiego wydatku nawet nie zauważą.. to dla nich są te wszystkie topowe konstrukcje ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

@HTaudio czemu nie wzięliście do zbiorczego testu przewodów zasilających  od p. inż. architekta Witolda Kamińskiego (WKAudio)?

Np. czegoś z modeli: The One, The Two, The Air, The RedAir? 

 

W dniu 24.06.2023 o 10:48, iro III napisał:

....highendowy ZASILACZ samego urządzenia 

- patrz ASR Emitter.

Całkiem słusznie obnosisz się z tym że z niego korzystasz bo to zdrowy podział sprzętowy - rozdział  toru sygnałowego w osobnej skrzyni i zasilania tej skrzyni w drugiej skrzyni.

Zauważ jak grubo i solidnie zasilacz zewnętrzny daje  wzmacniaczowi kopa kiedy trzeba. Ma czym - grubym i solidnym.

Inna koncepcja może być też inna (chociażby zasilanie 3-fazowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.