Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha as 1100 jakie kolumny?


zibi69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem tego wzmacniacza, obecnie posiadam monitor audio silver 500, z yamaha jest trochę zbyt detalicznie, może warto by było wymienić, troszkę poszperałem w necie i trafiłem na sonus faber lumina v, co o tym połączeniu sądzicie?, a może może być lepiej z innymi, chciałbym by było bardziej muzykalnie i troszkę łagodniej, pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamahy to coś miękkiego i plastycznego typu Gato Audio lub Buchardt Audio 🤔 ale i Elaci Vela myślę że by się zgrały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus fabery to jest wręcz odwrotność Twoich Silverów 500. Warto je sprawdzić, bo to bardzo dobre kolumny w swoim budżecie i mimo że sam nie jestem fanem takiego grania, to akurat je polubiłem 😉 

Jaspery również są świetnymi kolumnami, ale to też coś całkiem innego. Sprawdziłbym też na pewno Audio Physici Classic 12, System Audio Legend 5.2 i 40.2, Polk Audio R600. Polki najbardziej rockowe, System Audio miększe, ale niezwykle muzykalne i przyjemne. AP Classic są równiejsze, bardziej średnicowe, niektórzy mogą je uznać za lżejszą wersję Sonus faberów. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy, wypożyczenia i indywidualne wyceny 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś ciepłego i spokojnego. Pylon może być dobrym pomysłem. Sam producent pisał gdzieś, że z Yamahą się to zgrywa. Z ciekawych kolumn może jeszcze być Dynaudio Evoke 30. To takie stonowane i gęste granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak metraż nie za duży to już wspomniane Polk nawet monitory Reserve 200 albo już droższe Legend. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, audioburak napisał:

Jak metraż nie za duży to już wspomniane Polk nawet monitory Reserve 200 albo już droższe Legend. 

Fakt, zapomniałem o L200 🙂 Jednak biorąc pod uwagę fakt, że obecnie są tam Silvery 500, to myślę, że R600 lub R700 mogą być odpowiedniejszą opcją. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2023 o 17:58, zibi69 napisał:

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem tego wzmacniacza, obecnie posiadam monitor audio silver 500, z yamaha jest trochę zbyt detalicznie, może warto by było wymienić, troszkę poszperałem w necie i trafiłem na sonus faber lumina v, co o tym połączeniu sądzicie?, a może może być lepiej z innymi, chciałbym by było bardziej muzykalnie i troszkę łagodniej, pozdrawiam.

Mam Yamahę A-S1100 wraz Eversolo DMP-A6 jako streamerem/DACiem i wydaje mi się, że dobrze to tego wzmacniacza pasują KEF R3/R3 Meta. Ja tam mam to zestawione, a trochę przetestowałem ustawień (choć ja akurat szukałem coś po R3 i doszedłem do Yamahy, a nie na odwrót). Zresztą R3 kupione w Q21.

Buchardt są też okay, ale trochę to za rockowy sound. Wydaje mi się, że R3 są bardziej naturalne jednak.

Nie jestem pewny czy Dynaudio Evoke to dobre byłoby zestawienie. One mają dość ostrą górę, Yamaha też, więc może być tego sporo. Ale na pewno to spoko głośniki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Songs for Pilots napisał:

Nie jestem pewny czy Dynaudio Evoke to dobre byłoby zestawienie. One mają dość ostrą górę, Yamaha też, więc może być tego sporo. Ale na pewno to spoko głośniki.

A to bardzo ciekawe ... Dynki znane są ze stonowanej góry ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

A to bardzo ciekawe ... Dynki znane są ze stonowanej góry ...

No właśnie czasem dość kłująca ta góra była w Evokach akurat, testowałem długo 20, 30. Także byłem zaskoczony tym. Contour 20 było już dużo lepiej z tym, generalnie świetna kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem daca na smsl su-9, i widać znaczną poprawę w brzmieniu, był dac magic 100 z zasilaniem tomanka jednak smsl go pożarł, jest więcej wszystkiego scena naprawdę dobry dac wiele potrafi a są ponoć dużo lepsze od su 9. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zibi69 napisał:

a są ponoć dużo lepsze od su 9. 

Są ale kosztują już od +4K w górę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym żeby sonusy były odwrotnością monitor audio.

Mówię o wyższych modelach. Lumina gra słabo. Tu brak jest rozdzielczości i muzykalności której szukasz.

W dniu 25.06.2023 o 20:28, zibi69 napisał:

A co sądzicie o pylon jasper? 

Przecenione.

Jeśli nie chcesz tracić detalu a jedynie uspokoić nieco samą górę pasma to do tej Yamahy ja także polecam elaci. Ewentualnie wyjść na poziom wyższy monitor audio do serii gold gdzie dostaniesz łagodniejszy dźwięk w górze pasma.

No chyba że całkowicie chcesz zmienić brzmienie i bardzo je złagodzić to wówczas kef R meta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie Sonus Fabery są rozjaśnione i lekkie w dźwięku. Co najmniej wejście w serie Olympica coś tam gwarantuje. Ale z drugiej strony to wolałbym omawiane VELA 408, które są tańsze i moim zdaniem mają więcej do zaprezentowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzychu72 napisał:

Podaj jeszcze wielkość pomieszczenia, bo chyba nie napisałeś, oraz maksymalny budżet. 

Pokój 38m, budżet drugie tyle co dałem za Yamahę czyli 12tys., mogą być z rynku wtórnego jeśli znajdę w stanie bardzo dobrym, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mozesz posluchac jak ta Yamaha gra u mnie z Martin Logan Motion 60xt

A tutaj z Warfedale Denton 

 

A tutaj te same kolumny ale raz z Yamaha a w drugim filmiku z Stello. Mozesz zauwazyc jaka jest roznica miedzy wzmacniaczami bo graja ten sam numer.

 

A tutaj dla odmiany z Pathos Logos, ale ten wzmacniacz mialem w innym pomieszczeniu wiec porownanie nie miarodajne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego w Polsce Martin Logan jest tak malo popularny i w zasadzie nie polecany. To pieknie grajace zestawy. Do pomieszczenia takiego jak Twoje to jak znalazl. 2 x 8" na basie na 100% zapewni dobra zabawe.Te glosniki graja bardzo wiarygodnie, niczego nie maskuja, brzmienie jest otwarte i swobodne i pozbawione jakiejkolwiek kompresji. Doskonale nadaja sie do cichego sluchania jak i do przylojenia od czasu do czasu.

Jak chcesz moge nagrac video z utworem z Twojego ulubionego repertuaru zebys mial porownanie. Nie kazdy slucha tego samego.

Pozdrawiam

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

😝

Chyba popatrzeć 

Cos slychac. Wiem ze YT nie jest najlepszy do tego typu porownan, ale roznice miedzy glosnikami czy wzmacniaczami da sie wylapac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, BlueDot napisał:

Cos slychac. Wiem ze YT nie jest najlepszy do tego typu porownan, ale roznice miedzy glosnikami czy wzmacniaczami da sie wylapac

Ja słyszę jak gra głośniczek w moimi tablecie . Jak na ten rozmiar jest całkiem nieźle 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piotrek7 napisał:

Ja słyszę jak gra głośniczek w moimi tablecie . Jak na ten rozmiar jest całkiem nieźle 

Nie masz sluchawek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BlueDot napisał:

Nie masz sluchawek?

Na słuchawkach dobrze słychać, niezłe masz te sprzęty zwłaszcza ten drugi wzmacniacz Pathos jest kozak 

Tylko ten bas strasznie podbity jakby jakiś sub grał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TRRoR napisał:

Na słuchawkach dobrze słychać, niezłe masz te sprzęty zwłaszcza ten drugi wzmacniacz Pathos jest kozak 

Tylko ten bas strasznie podbity jakby jakiś sub grał

To prawda. Ta jest kiedy sprzet mam ustawiony na dluzszej scianie, dlatego pracuje nad tym zeby go przestawic na krotsza. Musze zaslepic drzwi i wyciac je w innym miejscu.

Pathos fajny sprzet, jednak mi bardziej siadla Yamaha 🙂

AS1100 gra tez fajnie z nowymi Wharfedale Linton, ale ich wyglad nie kazdemu podejdzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BlueDot napisał:

To prawda. Ta jest kiedy sprzet mam ustawiony na dluzszej scianie, dlatego pracuje nad tym zeby go przestawic na krotsza. Musze zaslepic drzwi i wyciac je w innym miejscu.

Pathos fajny sprzet, jednak mi bardziej siadla Yamaha 🙂

AS1100 gra tez fajnie z nowymi Wharfedale Linton, ale ich wyglad nie kazdemu podejdzie. 

Właśnie posłuchałem twój filmik z yamaha i martin logan i naprawdę brzmi to fajnie miło się tego słucha, a właśnie o podobne brzmienie mi chodzi przyjemne w odsłuchu i jednocześnie nie tracąc na niuansach brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zibi69 napisał:

Właśnie posłuchałem twój filmik z yamaha i martin logan i naprawdę brzmi to fajnie miło się tego słucha, a właśnie o podobne brzmienie mi chodzi przyjemne w odsłuchu i jednocześnie nie tracąc na niuansach brzmienia. 

Duzym plusem jest to ze podczas cichego sluchania jest dokladnie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.