Skocz do zawartości
IGNORED

Czy też tak macie, że czasem jest już przesyt tego audio i ma się go po prostu dość?


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, szymon1977 napisał:

W czym problem? Wystarczy zrobić upsampling by się znów pojawiły 🙂

 

Dzięki któremu audiofilom typu Audroc (w przypadku jeśli nie boot), doskonale sprzedaje się, i oczywiście odpowiednio drożej "gięste" pliki ...🤣

24 minuty temu, Ajothe napisał:

Zależy od stacji. Były takie, które nadawały z CD lub winyla jak audycje w TRÓJCE gdy jeszcze istniała. 

W Dwójce PR, która o dziwo, nadal istnieje (po co komu takie radio z: klasyką, jazzem, awangardą, operą...gdy większość elektoratu ochoczo tupta nóżką przy biesiadnych i dyskopolo?), nadal odtwarzane są płyty winylowe np. Wieczór płytowy (niedziela, godz. 22:00)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, iro III napisał:

W Dwójce PR, która o dziwo, nadal istnieje (po co komu takie radio z: klasyką, jazzem, awangardą, operą...gdy większość elektoratu ochoczo tupta nóżką przy biesiadnych i dyskopolo?), nadal odtwarzane są płyty winylowe np. Wieczór płytowy (niedziela, godz. 22:00)

Z winyla jeszcze jest audycja w soboty o 13.00 ,,duża czarna". Jak tylko jestem w domu to słucham obowiązkowo. Lipcowe audycje poświęcone były muzyce Brahmsa. Dzięki programowi dowiedziałem o świetnym boxie co prawda cd w/w kompozytora pod batutą Semkowa a nagraną w NOSPR. Gorąco polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cortes napisał:

Dzięki programowi dowiedziałem o świetnym boxie co prawda cd w/w kompozytora pod batutą Semkowa a nagraną w NOSPR. Gorąco polecam!

Proszę o adres sprzedaży. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, piramidon napisał:

Proszę o adres sprzedaży. :)

Sklep internetowy polskiego radia. Realizacyjnie, edycyjnie, brzmieniowo petarda. Na alledrogo też widziałem, ale drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Drugi Polskiego Radia jest fajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 1siedem napisał:

stacje nadają ze skompresowanych plików

Dokładniej to transmisja ze studia do nadajników idzie z kompresją, najczęściej stratną (koszty).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cortes napisał:

Z winyla jeszcze jest audycja w soboty o 13.00 ,,duża czarna". Jak tylko jestem w domu to słucham obowiązkowo. Lipcowe audycje poświęcone były muzyce Brahmsa. Dzięki programowi dowiedziałem o świetnym boxie co prawda cd w/w kompozytora pod batutą Semkowa a nagraną w NOSPR. Gorąco polecam!

Dzięki za tę podpowiedź. Świetne wykonanie i realizacja. 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba w Spotify funkcja radio wykonawcy. Są tam wówczas utwory o zbliżonym typie muzyki. Klimacie. Wiele znam ale udało mi się tam znaleźć nowego wykonawcę którego nie znałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2023 o 12:05, szymon1977 napisał:

Poj.by oczywiście się zdarzają, ale black metal to raczej nie jest palenie kościołów a zwykły ateizm. Dziś Polska odchodzi ot Chrześcijaństwa, tak sobie myślę, że ta tematyka jest w społeczeństwie dość popularna. Korzenie black metalu to odwrócenie od pozoranctwa celebrytów, a nie kult Szatana. Bunt młodzieży wobec pustego i zakłamanego świata, podobny do dzieci kwiatów czy punk.

W Finladii czy Norwegii black metal jest dobrem narodowym i atrakcją turystyczną  Muzyka i śpiew 🙂 oczywiście nie musi się podobać, ale tyle chyba warto wiedzieć.

Yyyy nie chyba za daleko wyszedłeś tutaj. 

Po prostu nie słucham. Nie pasuje mi bit to wszystko 🙂

W dniu 13.08.2023 o 13:41, iro III napisał:

Polecam radio internetowe, takie gdzie nie ma reklam, bo same z datków, patronów słuchaczy się utrzymują.

Polskie -  RNŚ, 357, Rock Serwis.

Takowych też słucham 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2023 o 18:58, szpakowski napisał:

 

Szpaku na czym teraz słuchasz? mam na myśli wzmak, kolumny, źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do wątku głównego, to rozumiem, że na pewnym poziomie dalsze zmiany są bardziej sportem czy zabawą  ( ale też pewnie część natrętnie dąży do wyimaginowanego/rzeczywistego ideału) I niewiele wnoszą. Ale z drugiej strony to podziwiam, że możecie słuchać na sprzęcie, na którym niewiele słychać:) 

Tak drastycznego kroku wstecz nie jestem  wstanie zrobić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1siedem napisał:

podziwiam, że możecie słuchać na sprzęcie, na którym niewiele słychać:) 

Przyjemnie jest słuchać w domu z zestawu hifi a jeszcze lepiej w na koncercie np. w NOSPR ale to nie znaczy, żeby nie słuchać w ogóle w innych warunkach. Słucham w pracy z PC + słuchawki douszne, słucham w aucie z fabrycznego radia, słucham w pociągu czy w samolocie z komórki na słuchawkach BT z ANC, na grillu z głośnika BT. Ważna jest muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wygody słucham właśnie z głośniczka BT. Polubiłem. A sprzęt hifi stoi sobie spokojnie na swoim miejscu uśpiony i czeka… czeka na moment aż minie znużenie słuchania na nim. Przesyt jakiś chyba był …

ale na razie mi nie brakuje tej jakości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2023 o 15:40, slaaawek napisał:

Czy też tak macie? Lub macie to za sobą?

Jestem z Wami od 18 lat. 😉 Dziś traktuję Wasze towarzystwo jak grono przyjaciół. Problem o którym wspomniałeś, mam dawno za sobą. Nie lubię dawać dobrych rad, więc nie bardzo wiem, co Tobie napisać. Warto czasem zatrzymać się i popatrzeć na siebie z boku. Każde hobby ma sens, o ile nie zdominuje Twojego życia. Nadmierna pogoń za doskonałością nie ma sensu. Warto stawiać sobie mniejsze cele i cieszyć się tym co masz, bo nie wszystko co dziś wydaje się Tobie wspaniałe, jest dla Ciebie rzeczywiście dobre. Bez dystansu, realizmu i okresowej ascezy, nasycisz się, rozczarujesz i nic nie będzie Cię cieszyć. Tylko przy okazji zdrowienia, nie zaplącz się w jakąś "uzdrawiającą" filozofię, coby z deszczu nie wpaść pod rynnę. 😉

Muzyka... tu moja ewolucja jest tak ogromna, że trudno mi o tym pisać. Mnóstwo materiału odpadło jak tynk ze starej ściany. Pozytywne jest to, że niektóre realizacje mają np. 40, 50 lat, a brzmią świeżo jak dawniej.

Dobrego dnia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slaaawek napisał:

Dla wygody słucham właśnie z głośniczka BT. Polubiłem. A sprzęt hifi stoi sobie spokojnie na swoim miejscu uśpiony i czeka… czeka na moment aż minie znużenie słuchania na nim. Przesyt jakiś chyba był …

ale na razie mi nie brakuje tej jakości 

To musi być straszne zmęczenie materiału. Czasami systemy generują taka ilość detalu, że faktycznie może to być przesyt. 

Stąd może chwilowa pauza i przejście na coś mniej zawodowego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Potrzebny reset. To się zdarza niestety w każdym hobby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2023 o 15:40, slaaawek napisał:

Jestem tutaj już prawie 18 lat... mnóstwo wiedzy się przyswoiło, wiele rad przeczytało oraz sporo sprzętu "przewaliło"... Ostatnio wystarczy mi jakiś grajek bluetooth - wygoda po prostu.

Nie brakuje efektu stereo, głębi sceny, wydumanych iluzji przestrzennych... Po prostu gra muzyka:) Na pewno zmęczenie materiałem. Czy też tak macie? Lub macie to za sobą?

Nie,ja tak nie mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, slaaawek napisał:

Dokładnie tak. Potrzebny reset. To się zdarza niestety w każdym hobby

Kiedyś wpadł znajomy, to właśnie powiedział, że masa detali taka, że nie może się skupić i czuje soe zdezorientowany 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Ajothe napisał:

Kiedyś wpadł znajomy, to właśnie powiedział, że masa detali taka, że nie może się skupić i czuje soe zdezorientowany 😁

widocznie dla niego Twój system jest zbyt ofensywny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

widocznie dla niego Twój system jest zbyt ofensywny

Jak ktoś jest kompletnie nieosluchany to każdy taki może być, zwłaszcza że u mnie nie jest jakoś wybitnie detalicznie.... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami prosty sprzęt np. dla niektórych głośnik bt daje więcej melodyjności w muzyce a i radości niż duży system. Potrzebne jest jedno i drugie. Raz dyskoteka raz filharmonia... Ja uciekam od znudzenia między gatunkami. Ale słucham w domu, w pracy, w aucie to daje mi różnorodność odsłuchów.

Może to jest metoda na nudę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez basic44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy drugi system, który będzie np kompletnie odmienny, ale to może kiedyś się spełni 😁

Szkoda, że nie przepadam za słuchawkami, bo to jest też fajna zmiana jak ktoś lubi...mi jednak brakuje tego uczucia obecności muzyki w słuchawkach jest jakaś sztuczność....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie… czuje ze to znużenie spowodowane jest szukaniem dróg poprawy brzmienia. Dostrzegłem jednak ze to nie jest poprawa a po prostu inny za każdym razem jego charakter. Do tego dokłada się ustatkowanie po czym znowu odruch zmiany tego charakteru. W końcu myśle sobie w imię czego ciągle te zmiany przecież zawsze będzie inaczej. 
 

poza tym brak muzyki, w ogólnodostępnych środkach masowego przekazu która potrafiła by dluzej zatrzymać przy radioodbiorniku. Wszystko jest oklepane. A poza tym te playlisty na Spotify np. rowniez są już podobne, nie potrafią zaskoczyć….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ajothe napisał:

Mi się marzy drugi system, który będzie np kompletnie odmienny, ale to może kiedyś się spełni 😁

A mi trzeci półaktywny.🤔🔊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ajothe napisał:

Jak ktoś jest kompletnie nieosluchany to każdy taki może być, zwłaszcza że u mnie nie jest jakoś wybitnie detalicznie.... 

 

bez względu na stopień osłuchania jeśli komuś przeszkadza dźwięk to go nie przekonasz , że jest super

kiedyś z kolegami audiofilami z północy chodziliśmy po wystawie audio i koniecznie chcieli mnie zaprowadzić do pokoju Witka Albeckiego bym posłuchał systemu jaki złożył na wystawę

nie pamiętam już jaka elektronika była ale kolumny na Accutonach .... słuchałem trochę i dałem dyla ... koledzy byli mocno zaskoczeni gdy powiedziałem ,że tego nie da się słuchać, że to nie moja estetyka dźwięku

ale na następną wystawę system był już przygotowany zupełnie inny i było wręcz referencyjnie

choć po chłodnej stronie mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ajothe napisał:

Mi się marzy drugi system, który będzie np kompletnie odmienny, ale to może kiedyś się spełni 😁

Ja w sypialni ma mam micro (Onkyo - a jakże!), które gra spokojnie a nie atakuje koncertowym rozp.dolem jak B&W w salonie. Jakość mizerna, ale takiej odmiany czasem potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, slaaawek napisał:

poza tym brak muzyki, w ogólnodostępnych środkach masowego przekazu która potrafiła by dluzej zatrzymać przy radioodbiorniku. Wszystko jest oklepane. A poza tym te playlisty na Spotify np. rowniez są już podobne, nie potrafią zaskoczyć….

Musisz chyba znaleźć jakiegoś muzycznego mentora.. 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste 🙂

ile można słuchać gitar, pochodów basowych, popisów na bębnach, niuansów elektroniki, bajecznych smyczków …. No kuźwa nuda Panie 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slaaawek napisał:

To nie jest takie proste 🙂

ile można słuchać gitar, pochodów basowych, popisów na bębnach, niuansów elektroniki, bajecznych smyczków …. No kuźwa nuda Panie 🙂

 

 

to się nazywa malkontenctwo , drogi Kolego 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.