Skocz do zawartości
IGNORED

Chcesz doswiadczyc 120dB i 16Hz w kinie domowym ? zapraszam do watku (a wlasciwie to do Piaseczna) :-)


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ja też miałem wszystkie u siebie. I różnice są. Moim zdaniem skok jakościowy największy był właśnie między nimi. Tym bardziej, że wydając nie małą kasę chciałem poczuć jak największą różnicę do klipscha r-112sw. I w pb tego przeskoku nie doznałem. Już wolałbym 115 klipscha do kina. Ale klipscha nie chciałem. Mój wzrok zwrócony był na markę svs. I tak się stało.

Mozesz zrobic z ciekawosci ,ale tak czy inaczej 4x PB3000 to o wiele za duzo w 20m2
I tu właśnie wolałbym skręcone pb3000 niż rozkręcone pb2000. Ale kto co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, STELVIO napisał:

No ja też miałem wszystkie u siebie. I różnice są. Moim zdaniem skok jakościowy największy był właśnie między nimi. Tym bardziej, że wydając nie małą kasę chciałem poczuć jak największą różnicę do klipscha r-112sw. I w pb tego przeskoku nie doznałem. Już wolałbym 115 klipscha do kina. Ale klipscha nie chciałem. Mój wzrok zwrócony był na markę svs. I tak się stało.

Roznice slyszysz, bo masz ino dwa suby, wiec czesc basu ginie po drodze do Ciebie. Ja mowie o warunkach takich ze nic prawie nie ginie 🙂 Masz, podobne porownanie bo grajace bez zadnych korekcji 2x 12" Klipsche RP vs 2x 14" Klipsche RP, nie ma szans zebys uslyszal roznice 🙂

I ja nie mowie ze mialem u siebie ze mialem, mam na mysli ze wszystkie graly w 4 subowej konfiguracji, wiec zadnych dolkow czy gorek i mozna bylo je w docenic w pelnej krasie 🙂 Jedyna wiec roznica to taka ze 3000 ciut nizej zejdzie bo ma wieksza membrane i tyle 🙂


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9 minut temu, STELVIO napisał:

I tu właśnie wolałbym skręcone pb3000 niż rozkręcone pb2000. Ale kto co lubi.

Roznica jest taka ze Ty teoretyzujesz, a ja Ci mowie z praktycznego doswiadczenia 🙂 Jak masz kase czy lubisz ja trwonic to mozesz i 4 PB Ultra wstawic, nie zaszkodzi poza uszczupleniem portfela 🙂 Ale nie zmienia to nic w tym ze w 20m2 nie uslyszysz roznicy miedzy PB3000 a PB2000PRO w ukladzie 4 subow Wetiego rozstawionych po rogach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu przekręcasz. Ja piszę o porównaniu 1 do 1nego. Druga sprawa, ja po kalibracji nie słucham wykresów. I dalej twierdzę, że jeden sub pb3000 daje o wiele więcej frajdy w kinie niż pb2000. I przestań już z tymi wykresami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, STELVIO napisał:

Nie wiem czemu przekręcasz. Ja piszę o porównaniu 1 do 1nego. Druga sprawa, ja po kalibracji nie słucham wykresów. I dalej twierdzę, że jeden sub pb3000 daje o wiele więcej frajdy w kinie niż pb2000. I przestań już z tymi wykresami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
emoji6.png

Nikt tu nic nie przekreca, odpowiedziales na moj komentarz ktory byl skierowany do donasalieri, a z nim rozmawialismy o tym ze chce dokupic 2x PB3000 do dwoch ktore juz ma, do ukladu Weltiego 🙂 Wiec odpowiadasz na moj komentarz najwyrazniej nie czytajac/rozumiejac o czym pisze i do czego sie odnosze 🙂 Ja nie mowilem o 1 do 1, ja mowilem o 4 subach w ukladzie Weltiego i do komenatrza o tym mi odpowiedziales 🙂

I tak, jak masz jeden czy dwa suby w pomieszczeniu albo pomieszczenie jest sporo wieksze niz 20m2 o ktorych rozmawiamy to mozesz uslyszec roznice pomiedzy PB3000 a PB20000PRO, ale to nie wynika z roznicy ogromnej w subach, a z problemow z basem ktore masz u Siebie (lub wiekszego pomieszczenia, lub jedno i drugie) 🙂

Wiec jeszcze raz podkresle, ze w 20m2 w ukladzie takim ze energia produkowana przez suby nie jest niwelowana przez pomieszczenie (czyli w tym wypadku 4 suby w ukladzie Weltiego po rogach), nie uslyszysz roznicy pomiedzy PB3000 a PB2000PRO, bo o tym byla mowa 🙂



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło. Wiadomo że jeden pb3k jest lepszy/mocniejszy niz 1 pb2k. ale konfiguracja z czterema subami może dać bardzo zbliżone wyniki tych subów, więc dzięki za info i koryguję zapędy na dodatkowe 2xpb2k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, donsalieri napisał:

No i się wyjaśniło. Wiadomo że jeden pb3k jest lepszy/mocniejszy niz 1 pb2k. ale konfiguracja z czterema subami może dać bardzo zbliżone wyniki tych subów, więc dzięki za info i koryguję zapędy na dodatkowe 2xpb2k

Znaczy wiesz, tak jak mowie jak kasy jest nadmiar to nie zaszkodzi wstawic mocniejsze, ale jak kasy nie jest nadmiar to jako tylne suby nawet PB1000PRO Ci starcza 🙂 Pamietaj ze tylne suby maja za zadania ino poprawic problemy z wplywem modow na czestotliwosci kolo 50-60Hz w 20m2, a przy tylu to byle jaki sub da rade 🙂 Dwa PB3000 ktore masz spokojnie pociagna do 120dB ponizej powiedzmy 30Hz, wiec tak na prawde na tyl potrzebujesz suby ktore daja rade powyzej tego, czyli prawie kazde z rozsadnej polki 🙂

Ja teraz jak bym zaczynal od zera i chcial wszystko nowe i tylko do kina, to dalbym 2x RP1200SW na przod i 2x RP1000SW na tyl
 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym jeszcze kiedyś zaliczyć svs pb 16ultra. To moje takie małe marzenie .
Najlepiej 2szt
Chciałbym to poczuć i mieć swoje zdanie na temat tego doznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T napisał:

Znaczy wiesz, tak jak mowie jak kasy jest nadmiar to nie zaszkodzi wstawic mocniejsze, ale jak kasy nie jest nadmiar to jako tylne suby nawet PB1000PRO Ci starcza 🙂 Pamietaj ze tylne suby maja za zadania ino poprawic problemy z wplywem modow na czestotliwosci kolo 50-60Hz w 20m2, a przy tylu to byle jaki sub da rade 🙂 Dwa PB3000 ktore masz spokojnie pociagna do 120dB ponizej powiedzmy 30Hz, wiec tak na prawde na tyl potrzebujesz suby ktore daja rade powyzej tego, czyli prawie kazde z rozsadnej polki 🙂

Ja teraz jak bym zaczynal od zera i chcial wszystko nowe i tylko do kina, to dalbym 2x RP1200SW na przod i 2x RP1000SW na tyl
 🙂

Klipsze też mi się podobają, jednak SVS juz mam -wiec do kompletu bedzie. No i apka SVS rewelacja, kilka profili suba sobie ustawiam i w zależności czego slucham taki profil ładuję 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, donsalieri napisał:

Klipsze też mi się podobają, jednak SVS juz mam -wiec do kompletu bedzie. No i apka SVS rewelacja, kilka profili suba sobie ustawiam i w zależności czego slucham taki profil ładuję 🙂

Klipsche sa wydajniejsze niz SVSy 🙂 Do kina to lepszy zakup, chyba teraz to najlepszy zakup ogolnie ze wszystkich subow 🙂 I nie musisz miec wszystkich SVS, znaczy z technicznego punktu widzenia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Klipsche sa wydajniejsze niz SVSy  Do kina to lepszy zakup, chyba teraz to najlepszy zakup ogolnie ze wszystkich subow I nie musisz miec wszystkich SVS, znaczy z technicznego punktu widzenia
Jak już tak fajnie dyskutujemy to powiedz mi jak widzisz łączenie subwooferów konstrukcji otwartych z subami konstrukcji zamkniętych. Dokładnie mówiąc np na przód dwa pb3000, a na tył np dwa sb3000?
Co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, STELVIO napisał:
15 minut temu, T napisał:

 

Jak już tak fajnie dyskutujemy to powiedz mi jak widzisz łączenie subwooferów konstrukcji otwartych z subami konstrukcji zamkniętych. Dokładnie mówiąc np na przód dwa pb3000, a na tył np dwa sb3000?

Dobre pytanie, i w dobrym kierunku bo T ma właśnie dwa otwarte i dwa zamknięte suby i sobie chwali 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, STELVIO napisał:
24 minuty temu, T napisał:
Klipsche sa wydajniejsze niz SVSy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Do kina to lepszy zakup, chyba teraz to najlepszy zakup ogolnie ze wszystkich subow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) I nie musisz miec wszystkich SVS, znaczy z technicznego punktu widzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak już tak fajnie dyskutujemy to powiedz mi jak widzisz łączenie subwooferów konstrukcji otwartych z subami konstrukcji zamkniętych. Dokładnie mówiąc np na przód dwa pb3000, a na tył np dwa sb3000?

Znaczy powiem Ci tak - w teorii system Weltiego powinien byc zrobiony na 4 takich samych subach. ALE w praktyce przetestowalem ze 40 roznych konfiguracji na ponad 10 roznych parach subow, zamknietych i otwartych i moge z przekonaniem powiedziec ze mozna spokojnie mieszac i modele i konstrukcje. Faktem jest ze jest wiecej roboty z zestrojeniem tego niz jak dasz wszystkie takie same, ale jak ogarniasz temat to nie jest to wielki problem 🙂

Z moich doswiadczen zaznaczam w 20m2 wynika ze potrzebujesz MINIMUM dwa mocne suby ktore schodza nisko, wiec preferowane otwarte, jako minimum rekomenduje 2x PB2000PRO czy RP1200SW i do tego dwa "wyrownujace" ktore moga byc i slabsze i zamkniete 🙂 W malych pomieszczeniach masz przewaznie duzy dol powyzej 40Hz, wiec jak dlugo sub daje rade powyzej tych 30Hz, czyli niemalze kazdy markowy to wiecej nie trzeba 🙂

W moim wypadku 2x dosc slabe i zamkniete Onkyo SKW940 spokojnie korygowaly problemy z modami pomieszczenia uzywajac tak mocnych subow jak RP1400SW jako glownych 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, STELVIO napisał:

Potwierdziłeś to co tłumaczyli mi moi kalibratorzy kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Zdałeś egzamin emoji23.png

Haha, dzieki, acz moze to oni zdali 😄 I mam nadzieje ze to nie jedni z tych co mowia ze jeden sub wystarczy w kinie 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, T napisał:

Klipsche sa wydajniejsze niz SVSy 🙂 Do kina to lepszy zakup, chyba teraz to najlepszy zakup ogolnie ze wszystkich subow 🙂 I nie musisz miec wszystkich SVS, znaczy z technicznego punktu widzenia 🙂

No i teraz namieszałeś, dwa klipsche z przodu ładnie by wyglądały w komplecie moimi RP280 ... szkoda że tej apki nie mają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, donsalieri napisał:

No i teraz namieszałeś, dwa klipsche z przodu ładnie by wyglądały w komplecie moimi RP280 ... szkoda że tej apki nie mają

Powiem Ci ze od czasu jak mam juz pelna konfiguracje Weltiego to nie odpalalem apki nawet razu 🙂 To tak dobrze wszystko razem gra po kalibracji Dirac ze jedyne co czasem przestawiam to glosnosc subow w amplitunerze, ale nic wiecej 🙂 A i to dla tego ino ze niektore filmy maja mocniejszy bas i jest po prostu za mocno, bo ja caly czas na granicy maksymalnej frajdy i przegiecia slucham 🙂 Ale poza glosnoscia subow nic kompletnie nie reguluje wiecej 🙂

Wspomne tez ze jesli sluchasz muzy to SVS zabrzmi lepiej 🙂 W kinie nie slyszalem roznicy w jakosci basu, tym bardziej ze w nowych Klipschach nie slychac juz portow, ale do muzy wolalbym SVSy 🙂

Znaczy wiesz, mowie z punktu widzenia budzetu bo ja zawsze tak podchodze, nie ze Klipsche sa lepsze 🙂 Nie sa lepsze, sa tansze za nieco lepsza wydajnosc po prostu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Haha, dzieki, acz moze to oni zdali  I mam nadzieje ze to nie jedni z tych co mowia ze jeden sub wystarczy w kinie
Nie nie. Broń cie panie boże.
To sprawdzeni ludzie
Ale samemu dobrze jest też coś wiedzieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, STELVIO napisał:

Nie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Broń cie panie boże. emoji2357.png
To sprawdzeni ludzie emoji108.png
Ale samemu dobrze jest też coś wiedzieć emoji3516.png

Nie no, pewnie, ja lubie wszystko samemu robic wiec sila rzeczy trzeba cos tam wiedziec 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym niższych modeli od sb/pb 4000 ponieważ mają ten wyświetlacz lcd z przodu z tymi niebieskimi literami i cyframi podoba mi się to, więc wszystko co jest od sb/pb 3000 w dół nie jest dla mnie.

Ale mam inne pytanie jak poradzić sobie z falami stojącymi i z modami pomieszczenia i ich wpływam na bas, przy tylko jednym subie ale dużym sb4000?

Jeżeli ktoś nie planuję 2,3, 4 subów czy 8 subów to da się jakoś walczyć z tymi falami i modami przy jednym sporym subie z serii 4000. Jak akustycznie w sensie ile pułapek i ile absorberów i dyfuzorów.

Gdybym ja w swoim pokoju chciał ten układ tego Waitego, to musiał bym kupić jeszcze jednego sb4000 i dać go z przodu a z tyłu dać 2x jakieś tanie i małe.

Czy można dać jeden większy czyli sb4000 i dołożyć np. 3 x pb1000 i będzie taki układ na 1 dużym subie i na 3 małych subach czy to się sprawdzi czy nie ma sensu.

Czy ewentualnie 1x sb4000 i 1x pb/sb2000

                             1x sb4000 i 3x pb1000 Czy to ma sens?

                             1x sb4000 i 2x sb2000

Ale żaden z nich nie ma wyświetlacza LCD a podobają się mojej żonie te niebieskie literki i cyferki. Jak z tym walczyć?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JVC 4K napisał:

Ale mam inne pytanie jak poradzić sobie z falami stojącymi i z modami pomieszczenia i ich wpływam na bas, przy tylko jednym subie ale dużym sb4000?

Jeżeli ktoś nie planuję 2,3, 4 subów czy 8 subów to da się jakoś walczyć z tymi falami i modami przy jednym sporym subie z serii 4000. Jak akustycznie w sensie ile pułapek i ile absorberów i dyfuzorów.

Jesli chcesz miec jeden sub w malym/srednim  pomieszczeniu to masz praktycznie dwie opcje na zniwelowanie wplywu pomieszczenia:

1. zatrudnic dobrego akustyka, ktory na podstawie pomiarow powie Ci ile rezonansowych pulapek basowych potrzebujesz, strojonych na jaka czestotliwosc i gdzie je zamontowac. Nastepnie ktos Ci takie pulapki musi na zamowienie zrobic, no i potem je odpowiednio zamontowac.

2. mozesz zatrudnic akustyka lub metoda prob i bledow samemu ustalic gdzie postawic aktywne pulapki basowe. Zazwyczaj jest ich potrzeba pare sztuk, zaleznie od warunkow, i zawsze sa bardzo drogie.

Obie opcje beda sporo drozsze niz zrobienie systemu Weltiego na 4 subach, a czy na prawde dobre to juz zalezy od umiejetnosci wynajetego akustyka 🙂

Mozna zrobic system Weltiego na dwoch subach, ale z mojego doswiadczenia powiem ze takie rozwiazanie jest tylko dla ludzi ktorzy nie sa maniakami basu i nie potrzebuja aby bylo pie*dolniecie w kinie 🙂 Trzeba tez duzo mocniejsze suby zastosowac niz w przypadku 4 subow po rogach, bo rogi jak to rogi podbijaja niskie czestotliwosci i dzieki temu dostajemu bonus taki jak bysmy mieli z jedna czy dwie polki mocniejsze suby 🙂 U mnie w 20m2 w konfiguracji dwoch subow na srodku scian, dwa PB4000 nie dawaly mi tego co chcialem 🙂 Ladny bas, dobrej jakosci i z dobrym kryciem, ale nie ma tego poteznego poruszenia scianami i wnetrznosciami ktore lubie 🙂 Do tego sa potrzebne 4 suby w rogach 🙂

I jesli masz juz SB4000 to musisz dokupic drugi taki sam, pozostale dwa moga z nizszej serii, jak dlugo sa takie same. Suby w tym ukladzie graja parami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, T napisał:

Jesli chcesz miec jeden sub w malym/srednim  pomieszczeniu to masz praktycznie dwie opcje na zniwelowanie wplywu pomieszczenia:

1. zatrudnic dobrego akustyka, ktory na podstawie pomiarow powie Ci ile rezonansowych pulapek basowych potrzebujesz, strojonych na jaka czestotliwosc i gdzie je zamontowac. Nastepnie ktos Ci takie pulapki musi na zamowienie zrobic, no i potem je odpowiednio zamontowac.

2. mozesz zatrudnic akustyka lub metoda prob i bledow samemu ustalic gdzie postawic aktywne pulapki basowe. Zazwyczaj jest ich potrzeba pare sztuk, zaleznie od warunkow, i zawsze sa bardzo drogie.

Obie opcje beda sporo drozsze niz zrobienie systemu Weltiego na 4 subach, a czy na prawde dobre to juz zalezy od umiejetnosci wynajetego akustyka 🙂

Mozna zrobic system Weltiego na dwoch subach, ale z mojego doswiadczenia powiem ze takie rozwiazanie jest tylko dla ludzi ktorzy nie sa maniakami basu i nie potrzebuja aby bylo pie*dolniecie w kinie 🙂 Trzeba tez duzo mocniejsze suby zastosowac niz w przypadku 4 subow po rogach, bo rogi jak to rogi podbijaja niskie czestotliwosci i dzieki temu dostajemu bonus taki jak bysmy mieli z jedna czy dwie polki mocniejsze suby 🙂 U mnie w 20m2 w konfiguracji dwoch subow na srodku scian, dwa PB4000 nie dawaly mi tego co chcialem 🙂 Ladny bas, dobrej jakosci i z dobrym kryciem, ale nie ma tego poteznego poruszenia scianami i wnetrznosciami ktore lubie 🙂 Do tego sa potrzebne 4 suby w rogach 🙂

I jesli masz juz SB4000 to musisz dokupic drugi taki sam, pozostale dwa moga z nizszej serii, jak dlugo sa takie same. Suby w tym ukladzie graja parami 🙂

Dziękuję.

A czy orientujesz się gdzie mógłbym znaleźć takiego gościa z wiedzą i umiejętnościami który by mi zrobił te pomiary, ewentualnie gdzie i ile sztuk tych pułapek musiałbym kupić i w jakich miejscach na jakich ścianach i wysokościach musiałby być zamontowane.

Drugi nowy SB4000 kosztuje 11 myślę że gość z pomiarami i te pułapki by tyle aż nie wyszły. Nie można zrobić np. system Weltiego na jednym sb4000 i trzech pb1000, i dlaczego to nie jest możliwe albo np. jeden sb4000 i drugi pb2000 czy tak się nie da.

Czy Audyssey dobrze ustawia i mierzy suby, czy potrzebny jest do tego Dirac.

Znalazłem w sieci firma Mega Acoustic zadzwonię do nich i popytam co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda Weltiego albo Geddesa jest mozliwa. Ale wymaga odpowiedniego DSP i wielu pomiarow. Czyli to cos dla goscia majagego duzo pojecie o tym. Nie wierze, by ktos to zrobil „na zlecenie“

Zapomnij pasywne rezonansoww pulspki na sub-bas > rozmiary

Umiejscowienie aktywnych pulspek jest stosunkowo „proste“ -> tam gdzie powstaja odbicia, czyli na tylnej scianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JVC 4K napisał:

Dziękuję.

A czy orientujesz się gdzie mógłbym znaleźć takiego gościa z wiedzą i umiejętnościami który by mi zrobił te pomiary, ewentualnie gdzie i ile sztuk tych pułapek musiałbym kupić i w jakich miejscach na jakich ścianach i wysokościach musiałby być zamontowane.

Drugi nowy SB4000 kosztuje 11 myślę że gość z pomiarami i te pułapki by tyle aż nie wyszły. Nie można zrobić np. system Weltiego na jednym sb4000 i trzech pb1000, i dlaczego to nie jest możliwe albo np. jeden sb4000 i drugi pb2000 czy tak się nie da.

Czy Audyssey dobrze ustawia i mierzy suby, czy potrzebny jest do tego Dirac.

Znalazłem w sieci firma Mega Acoustic zadzwonię do nich i popytam co i jak.

Definitywnie moge polecic Bartlomieja Chojnackiego z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , wspolpracuje tez z Mega Acoustics a oni robia rezonansowe pulapki basowe. Ile, jakich i gdzie zamocowanych dopiero moze Ci powiedziec akustyk po pomiarach 🙂

Moze sie zmiescisz w 11k z akustykiem i panelami, ale to dopiero sie dowiesz jak zatrudnisz owego 🙂 Acz zapewne bedzie blisko 🙂 Aktywne najtansze jakie widzialem to 8k za sztuke, a potrzeba bedzie pare sztuk 🙂

Co do tego czy jest mozliwe uzycie jednego SB4000 + 3 inne to nie wiem. Mysle ze daloby rade, ale definitywnie nie bedzie to proste i ciezko przewidziec jaki bedzie rezultat koncowy 🙂 Trzebaby bylo po prostu sprobowac i zobaczyc 🙂

Dla mnie osobiscie metoda Weltiego miala najwiekszy sens z racji na to ze pulapki basowe zajelyby kupe miejsca ktorego nie mam, a cale ogarniecie basu razem z subami kosztowalo mnie 9000zl (przed pandemia), czyli praktycznie tyle co jedna pulapka aktywna 🙂

3 godziny temu, xajas napisał:

Metoda Weltiego albo Geddesa jest mozliwa. Ale wymaga odpowiedniego DSP i wielu pomiarow. Czyli to cos dla goscia majagego duzo pojecie o tym. Nie wierze, by ktos to zrobil „na zlecenie“ emoji6.png

Nie jest to az takie trudne, i nie wymaga DSP 🙂 Znaczy w teorii wymaga, zabawa opoznieniami mozna dopiescic do idealu niskie tony 🙂 Ale uzywajac tylko w sumie regulacji glosnosci poszczegolnych subow uzyskuje swietne rezultaty, moze z DSP bylo by nieco szybciej/latwiej, ale definitywnie nie jest wymagane 🙂

A co do trudnosci - ja nie jestem fachowcem i poltora roku temu nie wiedzialem co to Welti jest 🙂 Spedzilem nie wiem, z tydzien po 8h dziennie na probach i testach aby to ogarnac na mysle przyzwoitym poziomie 🙂 Wiec jesli fachowiec nie jest tego w stanie zrobic na zamowienie, nawet nie znajac na dzien dobry tego systemu, to taki z niego fachowiec jak ze mnie baletnica 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2023 o 04:12, Adi777 napisał:

Spokojnie można coś dla siebie wybrać. No i są indyki, jak wielkie i rozbuchane produkcje zawodzą.

problem w tym że nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fetek napisał:

problem w tym że nie ma.

To musisz mieć jakiś specyficzny gust. Jakie gry są Twoimi ulubionymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adi777 napisał:

To musisz mieć jakiś specyficzny gust. Jakie gry są Twoimi ulubionymi?

nie gram tylko w gry sportowe. Nie, po prostu mierzi mnie liniowość, prowadzenie za rączkę, często mizerna grafika i sp... nawet kultowych tytułów weźmy np DL2 czy CP2077 choć ten drugi broni się fabułą i jest pozycją obowiązkową ale zbyt łatwą, totalnie nie zbalansowaną.

z ostatnich gier które mi się podobały to chyba tylko elden ring ale wkurzały aktualizacje, które bardzo dobry build potrafiły zmasakrować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2023 o 19:26, Gmow1977 napisał:

Mruczą sobie  cztery Suby w systemie SBA

pytanie laika, tak z ciekawości - skierowane także do innych znawców tematu - jak się ma takie 4 suby za ekranem to nie ma problemu z wachlowaniem materiału, czy to jest tak napięte i sztywne, że niezauważalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.