Skocz do zawartości
IGNORED

Hackney Diamonds The Rolling Stones


thon022
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś premiera nowej płyty The Rolling Stones - Hackney Diamonds. To pierwszy album RS bez Charliego Wattsa - perkusisty zespołu, który grał na wszystkich jego dotychczasowych płytach. Ciekaw jestem tej płyty, zawierającej nowy, autorski materiał zespołu (poza coverem Muddy Watersa) od 2005 roku (album Bigger Bang).

Ktoś już ją słyszał ? Ja zamówiłem winyla - "rockowe" CD wydawane po 2000 r. są dla mnie niesłuchalne.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zgrabna płyta. Ja ich nie słucham jako pasjonat, ale miałem przyjemność przy odsłuchu. Żadnych udziwnień. Skrojona pod gusta fanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już na Tidal.

Własnie słucham, teraz nr.3 jest dobrze/bardzo dobrze.

Nie wiem jeszcze czy aż tak, jak twierdzi Piotr Metz -  "najlepsza od lat 70." zobaczymy.

Brzmienie, niestety skażone "loudness war", całość muzyki drze ryja ...a miał drzeć tylko Mick.

Forma wokalna (80 lat!!!) Micka - kooosmiczna 😳

Słychać, że gra inny drummer, dosadniej, mocniej, ale mi to nie przeszkadza.

Goście?

Jeszcze nie słyszałem (jestem przy nr. 5)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna płyta już po pierwszym przesłuchaniu. Super niespodzianka. Nie wiem od jakiego czasu jest to ich najlepsza płyta, za wcześnie na to, poza tym dwie poprzednie też były naprawdę dobre. Jest fajna energia i dobre kawałki, brak może mega hitów, ale jest za to sporo utworów, które nawet na ich płytach z lat 70-tych mogłyby mieć status „hidden gems”. Ogólna atmosfera kojarzy mi się z okresem „Some Girls” - „Tattoo You”. Bardzo dobrze, że ta płyta powstała, świat chyba potrzebuje takiej wyluzowanej muzyki.

PS po pierwszym przesłuchaniu, oprócz oczywiście „Angry”, najbardziej w pamięci został przebojowy, bujający „Mess It Up”, który mógłby się znaleźć na „Some Girls” i zaśpiewany przez Keitha „Tell Me Straight” - jedyny w swoim rodzaju i naprawdę dobry. Wpadek nie zanotowałem, może „Bite My Head Off” i kawałek z wydzierającą się niepotrzebnie Gagą są trochę słabsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, thon022 napisał:

autorski materiał zespołu (poza coverem Muddy Watersa) o

To nagranie (z niego, tysiące lat temu wzięli nazwę grupy) i umieszczenie go na finał płyty, moim zdaniem jest wielce znaczące.

Anyway, płyta super, do wielokrotnych powtórek jeszcze w ten weekend.

 

3 minuty temu, Drizzt napisał:

kawałek z wydzierającą się niepotrzebnie Gagą są trochę słabsze.

11, Sweet Sounds of Heaven?

Jest mz rewelacyjny, "jam" na zakończenie też, tutaj najlepiej słychać jakie Mick ma nadal możliwości głosowe.

Goście - Lady G. - ją słychać.

Ale Stevie Wonder, Maca i chyba miał być Elton John (?), to byc może tylko instrumentalnie. Może wkładka płyty realnej będzie mieć szczegółowe "credits".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, iro III napisał:

Brzmienie, niestety skażone "loudness war"

 

Godzinę temu, mgrkleszcz napisał:

Skrojona pod gusta fanów.

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to najlepsza płyta w dorobku zespołu ale i tak fajnie się jej słucha. Na razie przesłuchania z TIDAL ale szkoda by było nie kupić i nie postawić n półce 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound, nie jestem audiofilem, słuchającym tylko "wypieszczonych" dźwiękowo nagrań.

To są Stonesi, ich nowa płyta i nawet jakby brzmiała beznadziejnie, będę jej słuchał, bo tak! 😉

Prawdopodobnie wyd. winylowe będzie tego syfu pozbawione, tymczasem jest, co jest.

P.S. ten głos Jaggera...mnie męczy...mam nadzieje, że jest ...prawdziwy...a nie za pomocą SI "podkręcony" jego własnym głosem z lat 70-80 ??? 🤔🤫🤭           😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

Brzmienie, niestety skażone "loudness war",

Wszystkie 'brzmienia' muzyki rozrywkowej są od jakiegoś czasu 'skażone''. To jest efekt cywilizacyjny - obecnie głośniej się gra, głośniej nagrywa i miksuje i głośniej słucha. Pokolenie iPhonów słucha  w większości w słuchawkach, więc i słuch słabszy. Wystarczy porównać płyty z nagraniami z lat 70-tych i 80-tych do współczesnych - praktycznie wszystko dzisiaj brzmi głośniej. Tak się dzieje chyba już od lat 90-tych....???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywają głośniej, żeby te wszystkie małe głośniczki przenośne, na które nastała moda potrafiły to jako tako odtworzyć. Inaczej nie dałyby rady i sprzedawałyby się gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ich fanem, ale album całkiem całkiem. 

20 godzin temu, Chicago napisał:

Wszystkie 'brzmienia' muzyki rozrywkowej są od jakiegoś czasu 'skażone''. To jest efekt cywilizacyjny - obecnie głośniej się gra, głośniej nagrywa i miksuje i głośniej słucha. Pokolenie iPhonów słucha  w większości w słuchawkach, więc i słuch słabszy. Wystarczy porównać płyty z nagraniami z lat 70-tych i 80-tych do współczesnych - praktycznie wszystko dzisiaj brzmi głośniej. Tak się dzieje chyba już od lat 90-tych....???

Za to na tych z lat 70 brak jest jakiejkolwiek dynamiki, a żeby wyciągnąć jakaś stopę to chyba trzeba mieć wzmacniacz estradowy plus do tego 4 kotły 30cm. Nie pisze ze ta nowa płyta jest wybitna, bas jest trochę za mocno podkręcony, ale... Np na moich słuchawkach Sony wh1000xm4 jest całkiem dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, soundchaser napisał:

Nagrywają głośniej, żeby te wszystkie małe głośniczki przenośne, na które nastała moda potrafiły to jako tako odtworzyć. Inaczej nie dałyby rady i sprzedawałyby się gorzej.

Może już z racji wieku troszkę gorzej słyszą ?🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yankes

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Yankes napisał:

Może już z racji wieku troszkę gorzej słyszą ?🙃

Przecież oni nie nagrywają tego dla siebie, poza tym mają topowych ludzi, którzy odpowiadają za produkcję i brzmienie. Widocznie tak miało być jak jest, a jest głośno, ale nie jakoś nieznośnie. Może być, jest to masowa produkcja, a nie audiofilska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Drizzt napisał:

Przecież oni nie nagrywają tego dla siebie, poza tym mają topowych ludzi, którzy odpowiadają za produkcję i brzmienie. Widocznie tak miało być jak jest, a jest głośno, ale nie jakoś nieznośnie. Może być, jest to masowa produkcja, a nie audiofilska.

To był delikatny sarkazm z mojej strony. Zgadzam się z Twoją opinią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drizzt napisał:

Przecież oni nie nagrywają tego dla siebie, poza tym mają topowych ludzi, którzy odpowiadają za produkcję i brzmienie. Widocznie tak miało być jak jest, a jest głośno, ale nie jakoś nieznośnie.

Muzycy często nie mają wpływu na jakość masteringu. Poza tym niektórym jest naprawdę wszystko jedno jak ich płyty brzmią. Ważne żeby muzyka się sprzedawała, a do tego jakość nie jest potrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat płyty - przesłuchałem raz i wystarczy. Nie jestem fanem Stonesów, ale całą dyskografię znam i lubię tylko niektóre płyty, zwłaszcza te z okresu 1971-76 (oprócz Exile..., której nie cierpię). Najnowsza wstydu grupie nie przynosi, chociaż wybitna też nie jest. Po prostu przeciętna, ale jak na 80-latków Panowie naprawdę trzymają się nieźle...zwłaszcza po takich przejściach. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest znaczenie tytułu.

Nie ma co szukać w słownikach ang-pol, chyba że idiomatycznych.

W slangu wschodniego Londynu  znaczy to - dźwięk lub częściej, to co widać na ziemi, po rozbiciu szyby samochodu lub wystawy sklepowej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2023 o 13:23, Drizzt napisał:

Super niespodzianka. Nie wiem od jakiego czasu jest to ich najlepsza płyta, za wcześnie na to, poza tym dwie poprzednie też były naprawdę dobre.

Na dzień dzisiejszy powiedziałbym że to takie nowe Steel Wheels mimo ewidentnego echa płyt z lat 70. Czyli płyta zaskakująco rewelacyjna mimo że poprzednie trzy (nie liczę coverowej) były świetne. Nie jest to płyta na odwal jak Tattoo You.

W dniu 20.10.2023 o 14:08, Chicago napisał:

Wszystkie 'brzmienia' muzyki rozrywkowej są od jakiegoś czasu 'skażone''. To jest efekt cywilizacyjny - obecnie głośniej się gra, głośniej nagrywa i miksuje i głośniej słucha.

Nie do końca. Część artystów (i ich wydawcy) szanują publikę i trzymają się poziomu DR7-8. Ci którzy gardzą publiką wydają takie gówno dźwiękowe jak ta płyta z DR5. I nie, nie jest tak jak tu piszą co niektórzy że "taka jest tendencja". bo winyl ma inny mastering i tam będzie min. DR10!

Ostatnia Basia dla przykładu DR10 na CD i płyta nie brzmi staroświecko. Można? Można!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Yodzisław napisał:

Ostatnia Basia dla przykładu DR10 na CD i płyta nie brzmi staroświecko. Można? Można!

Jaki tytuł tej płyty, jeśli można zapytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Yodzisław napisał:

Nie jest to płyta na odwal jak Tattoo You.

Dla mnie Tattoo You jest zdecydowanie lepsza. To dość nietypowa płyta Stonesów - składanka z wcześniejszych niepublikowanych nagrań, ale kompozycyjnie broni się o niebo lepiej niż najnowsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarkM napisał:

Jaki tytuł tej płyty, jeśli można zapytać?

Ostatnia od dołu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 godziny temu, soundchaser napisał:

Dla mnie Tattoo You jest zdecydowanie lepsza. To dość nietypowa płyta Stonesów - składanka z wcześniejszych niepublikowanych nagrań, ale kompozycyjnie broni się o niebo lepiej niż najnowsza.

Nic tam do siebie nie pasuje, słychać że to zbieranina utworów z różnych okresów i sesji. "Slave" świetny, ale mogli się wysilić i rozwinąć część wokalną Jaggera... Ale to oczywiście nie jest zła płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ich umiarkowanym fanem, ale... po trzykrotnym przesłuchaniu stwierdzam, że coraz bardziej mi się podoba. Płyta nagrywana przez dość długi okres i, jak wyczytałem, na dwóch utworach bębni jeszcze Charlie Watts. 

Zaraz ją znowu włączę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój faworyt z tej płyty na teraz - zdecydowanie tr. 11 - Sweet Sounds of Heaven.

GaGa daje radę, (nie pierwszy raz zresztą), jest niemal tak dobrze jak niegdyś z fantastyczną Lisą Fisher w Gimme Shelter.

Luzacki charakter, świetne jamowe granie, rewelacyjne wokale, jedyna słyszalna solówka gościa, S. Wonder na el. piano.

Znalazlem na Tidalu szczegółowe opisy, każdego utworu, wiadomo kto i kiedy gra ale jedynie w tym utworze gościa instrumentalnego - S.. Wondera wysłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Mój faworyt z tej płyty na teraz - zdecydowanie tr. 11 - Sweet Sounds of Heaven.

GaGa daje radę, (nie pierwszy raz zresztą), jest niemal tak dobrze jak niegdyś z fantastyczną Lisą Fisher w Gimme Shelter.

Luzacki charakter, świetne jamowe granie, rewelacyjne wokale, jedyna słyszalna solówka gościa, S. Wonder na el. piano.

Znalazlem na Tidalu szczegółowe opisy, każdego utworu, wiadomo kto i kiedy gra ale jedynie w tym utworze gościa instrumentalnego - S.. Wondera wysłyszałem.

Tak, ten utwór (Sweet Sounds of Heaven) coraz lepiej wchodzi. Wszystko mi w nim pasuje poza właśnie Gagą, która za bardzo jak na mój gust się napina. Jej partia jest w tle, wyciszona, może właśnie po to, żeby nie przykryła Micka swoim wokalem.

Co do wcześniejszych kolaboracji RS z kobietami na wokalu, to zapamiętałem to wykonanie Gimme Shelter z Fergie na rocznicowej ceremonii Rock & Roll Hall of Fame. Fergie wypadła wtedy moim zdaniem świetnie, więc to nie tak, że jestem przeciwnikiem kobiet na wokalu z RS czy tym bardziej kobiet w ogóle 😉

 

Co do gości to ja jeszcze wyraźnie słyszę mocno sfuzzowany bas Sir Paula w „Bite My Head Off” - chyba nadal moim najmniej ulubionym utworze z nowego albumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Mój faworyt z tej płyty na teraz - zdecydowanie tr. 11 - Sweet Sounds of Heaven.

Tak. To nagranie rzeczywiście się wyróżnia. Jedyne, które zwróciło moją uwagę, oprócz znanego już wcześniej, zgrabnego openera Angry, wymyślonego na podobnym patencie co Start Me Up.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimme Shelter live to tylko z Lisą!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szkoda, że nie ma chorzowskiego wystepu z '98, gdzie "zdarzył" się dodatkowy, wyuzdany teatrzyk a Lisa była (ubrana w mini, mini kiecuszkę) "lisana" tym jęzorem...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się robi Biznesy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła

Made in Czechy. Z bliska jeszcze paskudniejsza ta okładka niż na zdjęciach, aż po oczach bije 😅. Wydanie jednak całkiem staranne - 180 gram, rozkładane, ze skromną wkładką, ale porządną kopertą, z miękką folią w środku.  

Zabieram się za słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.