Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz lampowy (ew tranzystor) do 50 tys, nowy lub używany


Sebastian_2020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, plastik1989 napisał:

Coś w tym jest na pewno, sam miałem trzy amerykańskie auta z rzędu, a teraz następne trzy mam japońskie. I jedno jest pewne - jakość i design wnętrz, wytłumienia jest od słabej do tragicznej w japońskich, ale za to przez kilka lat prócz klocków i oleju nie naprawiłem nic w tych autach. Z kolei amerykańskie miały znacznie większy fun z jazdy, fajniejsze wnętrza (choć z tandetnych materiałów) ale psuły się, ciekły na potęgę, już nawet nie wspominam o spalaniu... Koniec końców wolę japońskie za święty spokój i niesamowitą niezawodność. 

W audio to trochę podobnie, jakość wykonania Accuphase to najwyższa mi znana z wszystkich sprzętów audio. Luxman troszkę gorzej, ale nadal świetnie. Jeśli chodzi o dźwięk to pewnie w latach 70tych można by traktować jako jakieś odtworzenie Amerykańskich brandów, ale obecnie po 50 latach bycia liderem w elektronice zdążyło wyrobić swój styl. Obecnie końcówki mocy z tych nowszych serii Accuphase tj. p4500, P7100, P7300 (ABklasa) A48 (A klasa) są świetne i moim zdaniem oferują najlepszy stosunek jakości dźwięku do ceny, w swoich kategoriach. Przy okazji są najlepiej wykonanymi sprzętami. Bardzo dobrze wypada też super Integra E800, IMO jedna z najciekawszych propozycji w tej cenie. Trochę gorzej wygląda sprawa z preampami, bo IMO są za drogie trochę i tutaj już takiej świetnej relacji cena/jakość nie widzę. 

Słuchałem accuphase kilka razy z różnymi kolumnami, nawet moimi bo wydawał mi się kiedyś fajnym pomysłem. Trochę chciałem nawet żeby mi się spodobał i dawałem mu kilka razy szanse. Wykonanie w środku rewelacja, na prawdę zachęcające, żeby wszyscy tak robili. Wzór do naśladowania. W u22 w Warszawie w tej samej sali i tymi samymi kolumnami lampizator pacyfic zagrał o niebo lepiej, żywo, barwnie, dynamicznie niż topowe pre i CD accu. 

Na targach accuphase z estelonem w zeszłym roku na prezentacji nautilusa. Każda osoba która była to wie co tam się podziało. Karykatura brzmienia. 

Gdzie można posłuchać accuphase i wyjściowe brzmienie z kolumnami jest takie świetne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase i Luxman to królowie nijakiego brzmienia. Niedawno miałem okazję posłuchać Luxmana D-03X, to najgorsze nowe urządzenie (za kupę kasy) z jakim miałem do czynienia od dłuższego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaviter napisał:

Accuphase i Luxman to królowie nijakiego brzmienia. Niedawno miałem okazję posłuchać Luxmana D-03X, to najgorsze nowe urządzenie (za kupę kasy) z jakim miałem do czynienia od dłuższego czasu.

W pewnym stopniu się zgodzę. W moim systemie słuchałem lux 505, 509, Accu 450, 480 i jak pokazał (mój finał) te marki poległy mimo iż ostro się na nie napalałem. Cały czas pozostawał niedosyt, czegoś brakowało. Wzmacniacze im starsze tym lepiej brzmiały. Rozwiązanie nieoczywiste okazało się dla mnie najlepsze. W połączeniu z odpowiednim okablowaniem (Tellurium Q Black Ultra xlr i głośnikowe) AA Maestro dał mi ciepłe, analogowe, dobrze kontrolowane dźwięki i radość ze słuchania.

Bez problemu napędzi Twoje Accordo i będzie nadal zapas mocy. Jako w pełni zbalansowany sprzęt powinien dobrze zgrać się z CD Metronome.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, S0nic napisał:

Wykonanie w środku rewelacja, na prawdę zachęcające, żeby wszyscy tak robili. Wzór do naśladowania.

Tak, to prawda, chyba najlepiej wykonane sprzęty od strony technicznej jakie znam w audio. 

8 godzin temu, S0nic napisał:

W u22 w Warszawie w tej samej sali i tymi samymi kolumnami lampizator pacyfic zagrał o niebo lepiej, żywo, barwnie, dynamicznie niż topowe pre i CD accu. 

Ja we wcześniejszych postach zachwalałem końcówki mocy i to podtrzymuję. Natomiast preampy raczej nie są uniwersalne i pomimo tego, że są dobre, to jednak są potwornie drogie (zwłaszcza te wyższe modele) i nadają się raczej tylko do łączenia z końcówkami mocy z tej samej stajni. Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś używał tego preampa w innym, obcym systemie. Są do tego za drogie, a chyba ich główna zaleta to świetne zgranie z dedykowaną końcówką mocy. Więc jeśli ktoś użył ich oddzielnie bez końcówek mocy, to efekt mógł być przeciętny. Inna sprawa, to fakt, że nigdy lampowej barwy, zwłaszcza z takiego sprzętu jak Pacific, raczej się nie uzyska z trana. PS pamiętasz jakie konkretnie to były modele Accuphase? 

Co do CD Accuphase, to ja akurat wolę gramofon i lampowe pre phono. CD Accuphase dla mnie są zbyt techniczne i zachowawcze. Jedyny, który na prawdę mi się podoba to topowy, dzielony model, ale to poza moim zasięgiem finansowym. Natomiast znam wielu fanatyków wręcz, tych CD playerów i nie raz zostałem ustawiony do pionu, jak zacząłem utyskiwać na grę tych platerów... To też kwestia gustu... 

8 godzin temu, S0nic napisał:

Na targach accuphase z estelonem w zeszłym roku na prezentacji nautilusa. Każda osoba która była to wie co tam się podziało. Karykatura brzmienia. 

Rok temu nie byłem na AVS. Ale czytałem wypowiedzi ludzi na forach i właśnie sporo b. pozytywnych opinii widziałem. Nawet ktoś podesłał mi jakiś wpis Szymona z jego bloga, gdzie nawet on jednoznacznie nie był w stanie skrytykować ten zestaw, a jego uprzedzenia i brak obiektywności do tej marki jest powszechnie znany... 🙂 

W tym roku byłem i słuchałem, ale dosyć krótko - czy była to karykatura? MZ nie, chociaż akurat nie jestem fanem ani accutone, ani nie stać mnie na te kolumny, a co do zasady sprzętami które są dla mnie za drogie, staram się nie zawracać sobie głowy.  Ale znów, czytając wątek o AVS było bardzo dobrze ten pokój odebrany, też tam pisałeś, przejrzyj sobie na spokojnie i oceń stosunek osób które się nim bardzo zachwycały, do głosów krytycznych. Z tego co ja kojarzę, to jednak było znacznie więcej osób pozytywnie nastawionych do krytykujących. Może rozciągnąłeś swoją negatywną opinię na ogólny odbiór tej prezentacji i stąd wyszła ta karykatura? Widać, że jadnak większość ludzi słyszy inaczej niż Ty i wielu z nich się to podobało. Też jest taka opcja, że to po prostu nie jest granie dla Ciebie i tyle... Każdy ma swój gust. 

8 godzin temu, S0nic napisał:

Gdzie można posłuchać accuphase i wyjściowe brzmienie z kolumnami jest takie świetne?

No ja zwykle słucham u znajomych którzy te sprzęty mają... Jak nie masz żadnych, to możesz przyjechać do mnie w lecie, bo cały czas chodzi mi po głowie próba wymiany lampowych końcówek mocy na tranzystora i wtedy na pewno będę słuchał Accuphase, kilka różnych modeli. 

A szybki przepis na fajny dźwięk z tych sprzętów to jakikolwiek przyzwoity gramofon z dowolną wkładką MC od 4 tys zł wzwyż i do tego PHONO lampowe, też nie musi być drogie, nawet taki Manley Chinook jakiego mam wystarczy. Do tego końcówka mocy A48 lb P4500, jak najlepszy preamp linowy lub integra typu E800 i myślę, że w większości przypadków uzyskamy efekt conajmniej dobry.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrącę. Może jak chcesz zobacz również sprzęt z Esoteric. Integry mają spoko. Ze swojej strony mogę polecić f05 (teraz to chyba f02 i 03) - sam mam. Szukałem fajnego wzmaka. Wyszła integra dual mono.
Dla mnie bomba sprzęt do końca. Nie chce zmieniać. Przeszedłem z dzielonego sprzętu Rotela.
Gra z utopiami diablo i rose 150b i gramofonem clearaudio - bez phono. Phono mam wbudowany w f05. Więc odpuściłem sobie zewnętrzny (1arc arrow se)

Tak tylko wtrąciłem. Gra klasa Ab. Ale jak potrzebujesz A to f03. Myślę że w budżecie się zmieścisz. Posłuchaj i sam oceń.

Miłego i spokojnego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, plastik1989 napisał:

Tak, to prawda, chyba najlepiej wykonane sprzęty od strony technicznej jakie znam w audio. 

Ja we wcześniejszych postach zachwalałem końcówki mocy i to podtrzymuję. Natomiast preampy raczej nie są uniwersalne i pomimo tego, że są dobre, to jednak są potwornie drogie (zwłaszcza te wyższe modele) i nadają się raczej tylko do łączenia z końcówkami mocy z tej samej stajni. Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś używał tego preampa w innym, obcym systemie. Są do tego za drogie, a chyba ich główna zaleta to świetne zgranie z dedykowaną końcówką mocy. Więc jeśli ktoś użył ich oddzielnie bez końcówek mocy, to efekt mógł być przeciętny. Inna sprawa, to fakt, że nigdy lampowej barwy, zwłaszcza z takiego sprzętu jak Pacific, raczej się nie uzyska z trana. PS pamiętasz jakie konkretnie to były modele Accuphase? 

Co do CD Accuphase, to ja akurat wolę gramofon i lampowe pre phono. CD Accuphase dla mnie są zbyt techniczne i zachowawcze. Jedyny, który na prawdę mi się podoba to topowy, dzielony model, ale to poza moim zasięgiem finansowym. Natomiast znam wielu fanatyków wręcz, tych CD playerów i nie raz zostałem ustawiony do pionu, jak zacząłem utyskiwać na grę tych platerów... To też kwestia gustu... 

Rok temu nie byłem na AVS. Ale czytałem wypowiedzi ludzi na forach i właśnie sporo b. pozytywnych opinii widziałem. Nawet ktoś podesłał mi jakiś wpis Szymona z jego bloga, gdzie nawet on jednoznacznie nie był w stanie skrytykować ten zestaw, a jego uprzedzenia i brak obiektywności do tej marki jest powszechnie znany... 🙂 

W tym roku byłem i słuchałem, ale dosyć krótko - czy była to karykatura? MZ nie, chociaż akurat nie jestem fanem ani accutone, ani nie stać mnie na te kolumny, a co do zasady sprzętami które są dla mnie za drogie, staram się nie zawracać sobie głowy.  Ale znów, czytając wątek o AVS było bardzo dobrze ten pokój odebrany, też tam pisałeś, przejrzyj sobie na spokojnie i oceń stosunek osób które się nim bardzo zachwycały, do głosów krytycznych. Z tego co ja kojarzę, to jednak było znacznie więcej osób pozytywnie nastawionych do krytykujących. Może rozciągnąłeś swoją negatywną opinię na ogólny odbiór tej prezentacji i stąd wyszła ta karykatura? Widać, że jadnak większość ludzi słyszy inaczej niż Ty i wielu z nich się to podobało. Też jest taka opcja, że to po prostu nie jest granie dla Ciebie i tyle... Każdy ma swój gust. 

No ja zwykle słucham u znajomych którzy te sprzęty mają... Jak nie masz żadnych, to możesz przyjechać do mnie w lecie, bo cały czas chodzi mi po głowie próba wymiany lampowych końcówek mocy na tranzystora i wtedy na pewno będę słuchał Accuphase, kilka różnych modeli. 

A szybki przepis na fajny dźwięk z tych sprzętów to jakikolwiek przyzwoity gramofon z dowolną wkładką MC od 4 tys zł wzwyż i do tego PHONO lampowe, też nie musi być drogie, nawet taki Manley Chinook jakiego mam wystarczy. Do tego końcówka mocy A48 lb P4500, jak najlepszy preamp linowy lub integra typu E800 i myślę, że w większości przypadków uzyskamy efekt conajmniej dobry.  

Niestety E 800 Accuphase nie jest tak dobra na jaka wyglada.

Tannoy Westminster duzo duzo  lepiej zagral z Audo Note Meishu.Pomimo faktu ze sporo osob poleca E800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Accuphase nie mulą? Mam trochę ciepłej elektroniki już i nie chciałbym dopalać. Bardzo mnie zainteresował ten Audionet Watt, patrząc jak jest zbudowany. Taki trochę DCS dla biednych 😉 (to żart oczywiście, bo drogi skurczybyk) - bez dopalania dźwięku, z precyzją, dużą sceną - tak sobie go wyobrażam...  Wiadomo, że odsłuchu nic nie zastąpi, ale coś czuję, że może mi się spodobać, na podstawie intuicji i z czytania recenzji między wierszami oraz ma go nasz kolega forumowy z Accordo Essence i bardzo zadowolony.  🙂 Ktoś wspomniał, że takie tematy są często zakładane przez sprzedawców - może tak jest, ale akurat nie w tym przypadku.  Z drugiej strony ja wcale nie mam nic przeciwko, żeby sprzedawcy też się odzywali. Przecież i tak nic nie kupię bez finalnego odsłuchu, a że informują co mają nie uważam za zbrodnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, tomek7776 napisał:

Niestety E 800 Accuphase nie jest tak dobra na jaka wyglada.

Tannoy Westminster duzo duzo  lepiej zagral z Audo Note Meishu.Pomimo faktu ze sporo osob poleca E800.

Ale co to za porównanie…

1. Lampa vs tranzystor 

2. 8W vs 50W-200W (8-2ohm) 

3. Nowe Meishu jest droższe. Koszt dobrych lam do niego to dodatkowe kilkanaście tysiącu… 

 

Meishu nie ma szans poprawnie wysterować tych kolumn, co nie zmienia faktu że średnica i góra zapewne była lepsza.
 

Myślę, że jeśli ktoś szuka mocnego A klasowego tranzystora, to E800 jest jednym z najlepszych wyborów. Jeśli ktoś szuka lampy 300B w SE to żaden tranzystor go nie zadowoli. Tak samo jak ktoś szuka wzmacniacza który z dużym zapasem mocy wysteruje kolumny, to żadna lampa SE go nie zadowoli…  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2023 o 19:46, plastik1989 napisał:

 

Rok temu nie byłem na AVS. Ale czytałem wypowiedzi ludzi na forach i właśnie sporo b. pozytywnych opinii widziałem. Nawet ktoś podesłał mi jakiś wpis Szymona z jego bloga, gdzie nawet on jednoznacznie nie był w stanie skrytykować ten zestaw, a jego uprzedzenia i brak obiektywności do tej marki jest powszechnie znany... 🙂 

W tym roku byłem i słuchałem, ale dosyć krótko - czy była to karykatura? MZ nie, chociaż akurat nie jestem fanem ani accutone, ani nie stać mnie na te kolumny, a co do zasady sprzętami które są dla mnie za drogie, staram się nie zawracać sobie głowy.  Ale znów, czytając wątek o AVS było bardzo dobrze ten pokój odebrany, też tam pisałeś, przejrzyj sobie na spokojnie i oceń stosunek osób które się nim bardzo zachwycały, do głosów krytycznych. Z tego co ja kojarzę, to jednak było znacznie więcej osób pozytywnie nastawionych do krytykujących. Może rozciągnąłeś swoją negatywną opinię na ogólny odbiór tej prezentacji i stąd wyszła ta karykatura? Widać, że jadnak większość ludzi słyszy inaczej niż Ty i wielu z nich się to podobało. Też jest taka opcja, że to po prostu nie jest granie dla Ciebie i tyle... Każdy ma swój gust. 

W tym roku nie wchodziłem tam nawet. W 2022 byłem dłużej bo po prostu byłem ciekawy jak to gra. Z tego co pamiętam to w 2022 roku opinie nie były zbyt pozytywne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Jedyne co było "OK" to:

Wszystko co było instrumentem było strasznie dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku był inny model kolumn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale co to za porównanie…
1. Lampa vs tranzystor 
2. 8W vs 50W-200W (8-2ohm) 
3. Nowe Meishu jest droższe. Koszt dobrych lam do niego to dodatkowe kilkanaście tysiącu… 
 
Meishu nie ma szans poprawnie wysterować tych kolumn, co nie zmienia faktu że średnica i góra zapewne była lepsza.
 
Myślę, że jeśli ktoś szuka mocnego A klasowego tranzystora, to E800 jest jednym z najlepszych wyborów. Jeśli ktoś szuka lampy 300B w SE to żaden tranzystor go nie zadowoli. Tak samo jak ktoś szuka wzmacniacza który z dużym zapasem mocy wysteruje kolumny, to żadna lampa SE go nie zadowoli…  

Nie jestem specjalistą. Ale bardziej patrz na skuteczność kolumn. A te mają 99db. Czyt. Przy 1W odległości 1m grają cholernie głośno. To z 4m aby mieć 99db potrzeba ile W?

Nie chce wchodzić bo pewnie lepiej się znasz. Ale każdy wzmak je uciągnie.

Poza tym każdy ma własne zdanie co do wzmakow. Accu gryphony itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, NRK napisał:

W tym roku był inny model kolumn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te znane marki mają absolutnie niekorzystne ceny do brzmienia jakie mamy wyjściowo. Byłem teraz pierwszy raz posłuchać Nagry bo się naczytałem podobnie jak o accuphase kiedyś dawno temu. W życiu nigdy nie jest to warte tyle. Topowy zestaw HD, preamp, monosy, DAC z kolumnami Rockport. Brzmienie OK ale można za ułamek tej kwoty zrobić to podobnie.

I teraz do autora tematu:

Za 50 koła z takimi wymaganiami  to bym posłuchał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mówie, że od razu kupował, tylko posłuchał.

 

Aaa i dokup kilka paneli fotowoltaicznych 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu byłem napalony na Cirkle Labs. Posłuchałem setu za  gruby hajs i już mi przeszło. Zestaw p4500 i c2150 bardziej mi przypadł do gustu i po przekroczeniu trochę pułapu tego wątku można go sobie skompletować i taki mam właśnie cel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, NRK napisał:

Swego czasu byłem napalony na Cirkle Labs. Posłuchałem setu za  gruby hajs i już mi przeszło. Zestaw p4500 i c2150 bardziej mi przypadł do gustu i po przekroczeniu trochę pułapu tego wątku można go sobie skompletować i taki mam właśnie cel.

Accuphase ma takie oznaczenia?

Circle labs droższy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, NRK napisał:

Swego czasu byłem napalony na Cirkle Labs. Posłuchałem setu za  gruby hajs i już mi przeszło. Zestaw p4500 i c2150 bardziej mi przypadł do gustu i po przekroczeniu trochę pułapu tego wątku można go sobie skompletować i taki mam właśnie cel.

zamiast C2150 w tej cenie radziłbym kupić używany preamp np 2420 albo nawet 2400. Znacznie bardziej nasycone granie niż 2150, który jest moim zdaniem przeciętny i ograniczy tą końcówkę mocy. 

27 minut temu, S0nic napisał:

Byłem teraz pierwszy raz posłuchać Nagry bo się naczytałem podobnie jak o accuphase kiedyś dawno temu. W życiu nigdy nie jest to warte tyle. Topowy zestaw HD, preamp, monosy, DAC z kolumnami Rockport. Brzmienie OK ale można za ułamek tej kwoty zrobić to podobnie.

No ja sobie zrobiłem brzmienie (moim zdaniem) lepsze, niż daje NAGRA za pomocą Manley, również z kolumnami Rockporta. I Manley jest znacznie tańszy niż NAGRA. Ale akurat jak popatrzysz na końcówki mocy Accuphase to one na prawdę są konkurencyjne cenowo na tle konkurencji ze swojej ligii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plastik1989 napisał:

zamiast C2150 w tej cenie radziłbym kupić używany preamp np 2420 albo nawet 2400. Znacznie bardziej nasycone granie niż 2150, który jest moim zdaniem przeciętny i ograniczy tą końcówkę mocy.

Od czegoś trzeba zacząć 😀

8 minut temu, S0nic napisał:

Accuphase ma takie oznaczenia?

Zgadza się.

9 minut temu, S0nic napisał:

Circle labs droższy?

Według mnie trochę dużo za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, plastik1989 napisał:

Ale co to za porównanie…

1. Lampa vs tranzystor 

2. 8W vs 50W-200W (8-2ohm) 

3. Nowe Meishu jest droższe. Koszt dobrych lam do niego to dodatkowe kilkanaście tysiącu… 

 

Meishu nie ma szans poprawnie wysterować tych kolumn, co nie zmienia faktu że średnica i góra zapewne była lepsza.
 

Myślę, że jeśli ktoś szuka mocnego A klasowego tranzystora, to E800 jest jednym z najlepszych wyborów. Jeśli ktoś szuka lampy 300B w SE to żaden tranzystor go nie zadowoli. Tak samo jak ktoś szuka wzmacniacza który z dużym zapasem mocy wysteruje kolumny, to żadna lampa SE go nie zadowoli…  

Nie mam najmniejszego pojecia jak Meishu to zrobił.ale zagrał duzo lepiej od E800.

Chodz to Accu bylo faworytem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zada kres tym  bajaniom? Temat z d..., a idpowiedzi od sasa do lasa, może otwórzmy nowy wątek nt sensu życia? Dodam tylko że mi się podoba mój set, a wasze są do kitu, tzn za dużo mniej skompletowałem lepiej grający zestaw, a wy się bujajcie 🤪. Proponuję mniej trollingu od 2024 wszystkim forumowiczom, a zwłaszcza uporczywym trollom, którzy raczej nie wezmą moich prośb pod uwagę. Buon Natale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Canor obecnie produkuje 3 świetne wzmacniacze zintegrowane w klasie A (do 50 tys zł):

Canor AI 1.20: tranzystorowy, 2*50 W (opis producenta AI 1.20)

Canor Virtus I2: lampowy, 2*40 W (opis producenta Virtus I2)

Canor AI 1.10: hybrydowy, 2*40 W (opis producenta AI 1.10)

Na naszym blogu pojawiła się nasza recenzja wzmacniacza  Canor AI 1.20. Ciekawy i obszerny test tego wzmacniacza opublikował tez portal Stereo i Kolorowo: "Doskonale zaprojektowany, pięknie wykonany, genialnie grający. Zapewniający dźwięk dociążony, elastyczny i rozbudowany o sugestywnie nasyconych barwach. Dostarczający najwyższej jakości bogactwo brzmienia tonów średnich oraz niskich (choć nie zapomina też o wysokich!), trójwymiarową przestrzeń oraz wysublimowaną kulturę przekazu. (Dla optimum wrażeń muzycznych zalecane są głośniki o wyższej skuteczności ≥ 90 dB). Canor AI I.20 to wzmacniacz, którego chce się słuchać bezustannie, na okrągło i wciąż! Rekomendacja!"

Natomiast wzmacniacz zintegrowany Canor Virtus I2 to już w pełni wzmacniacz lampowy o którym lowbeats.de napisał: "Nowy wzmacniacz zintegrowany stanowi swego rodzaju punkt odniesienia w swojej górnej półce cenowej: niesamowicie dobrze i pięknie brzmiący, uniwersalny wzmacniacz lampowy w najlepszym tego słowa znaczeniu, który także u nas zbiera najgorętsze rekomendacje ze względu na jeszcze lepsze wydajność. Jak mówiłem: Canor jest na fali."

Canor AI 1.10 tak jak pozostałe dwa wzmacniacze Canora jest urządzeniem wybitnym co potwierdza test z The Absolute Sound: "Pod każdym względem Canor AI 1.10 jest znakomitym wzmacniaczem zintegrowanym. Jest zbudowany z myślą o trwałości, a inteligentne cykle nagrzewania i schładzania sprawią, że zestaw lamp będzie działał sprawnie przez wiele lat. Ożywia pełen potencjał dźwiękowy czcigodnego KT88. Przejrzystość transjentów i przejrzystość sceny dźwiękowej to jego wizytówki, atrybuty, które powinny zadowolić melomanów na całe życie. Entuzjastyczna rekomendacja z dwoma kciukami w górę!"

Niedługo zacznie się tzw. Canor on Road, gdzie z wybranych salonach będzie mozna posłuchać tych wzmacniaczy. U nas w Poznaniu będzie to od 19 lutego do 2 marca.

canor virtus i2b.jpg

canor ai110b.jpg

canor AI 120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 21:42, plastik1989 napisał:

Znam te karty na wylot, bo kilku użīwałem. Owszem to nic nadzwyczajnego i odstają jakości od reszty wzmacniacza. ALE jak mówiłem, używki da się kupić od 1500 zł. Nowe to koszt od 3-5 tys. Na tle urządzeń po dziesiątki tysięcy złotych to relatywnie mało. Jest to miły dodatek, można użyć jako zapasowe źródło, albo na czas dozbierania na dobre CD. Bardziej chciałem zaznaczyć tą "drobną" różnicę w cenie 5tys karta w Accu vs 30tys karta w Gryphon. Jakość obu raczej nie może się równać, żadnemu poważnemu, zewnętrznemu źródle. 

No to chyba nie sprawdzałeś cennika ostatnio 🙂. Obecna cena to 80 tys. Ja jakieś 1-1,5 roku jak się przymierzałem to kosztował (chyba) 65 tys, myślę, że nawet wtedy ciężko by po rabatach zbić cenę do 50 tys. 

Z tego co mi wiadomo to 100% Japończyk. 

No właśnie też tak czytałem, podobno tam są po prostu tylko powiązania finansowe z Chinami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, HTaudio napisał:

Ciekawy i obszerny test tego wzmacniacza opublikował tez portal Stereo i Kolorowo:

Ale takie rekomendacje to nadają się co najwyżej do zakładki Start. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2023 o 12:06, baksiu napisał:

Czy ktoś zada kres tym  bajaniom? Temat z d..., a idpowiedzi od sasa do lasa, może otwórzmy nowy wątek nt sensu życia? Dodam tylko że mi się podoba mój set, a wasze są do kitu, tzn za dużo mniej skompletowałem lepiej grający zestaw, a wy się bujajcie 🤪. Proponuję mniej trollingu od 2024 wszystkim forumowiczom, a zwłaszcza uporczywym trollom, którzy raczej nie wezmą moich prośb pod uwagę. Buon Natale.

Kiedyś byłem na grupowych odsłuchach jednego z najlepszych i najdroższych sprzętów ampli + CD/SACD + kolumny TAD chyba coś koło miliona.

Też ludzie mówili że u nich w domu to większą przestrzeń, ciepełko itp.

Nie zgadzam się, podobnie opisywałem ostatnie najnowsze Bowersy za kilkaset tysięcy. Dźwięk perfekcyjny, poukładany, muzycy przed kolumnami jak żywi naturalnej wielkości. Bas cholernie twardy niemalże estradowy, no w końcu to tylko domowe Bowersy i pomieszczenie maleńkie 30-50 m2 w takim salonie audio, to jednak nie koncert.

Mały zestawik za kilkanaście tysięcy też mam w sypialni na lampie. Też jest słodko, ciepełko Norah Jones aż mi do łóżka włazi, ale to nie to, to tylko sypialnia i tylko mały sprzęcik za kilkanaście tysięcy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Audroc napisał:

Kiedyś byłem na grupowych odsłuchach jednego z najlepszych i najdroższych sprzętów ampli + CD/SACD + kolumny TAD chyba coś koło miliona.

Też ludzie mówili że u nich w domu to większą przestrzeń, ciepełko itp.

Nie zgadzam się, podobnie opisywałem ostatnie najnowsze Bowersy za kilkaset tysięcy. Dźwięk perfekcyjny, poukładany, muzycy przed kolumnami jak żywi naturalnej wielkości. Bas cholernie twardy niemalże estradowy, no w końcu to tylko domowe Bowersy i pomieszczenie maleńkie 30-50 m2 w takim salonie audio, to jednak nie koncert.

Mały zestawik za kilkanaście tysięcy też mam w sypialni na lampie. Też jest słodko, ciepełko Norah Jones aż mi do łóżka włazi, ale to nie to, to tylko sypialnia i tylko mały sprzęcik za kilkanaście tysięcy...

zgadzam się z Tobą, a gdzie napisałem inaczej? to był sarkazm odnoszący się do wielu pierdół wypisywanych w tym durnym wątku. Koncert to jest to, szkoda, że trzeba na większość imprez plenerowych czekać do wiosny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2023 o 14:31, tomek7776 napisał:

Niestety E 800 Accuphase nie jest tak dobra na jaka wyglada.

Tannoy Westminster duzo duzo  lepiej zagral z Audo Note Meishu.Pomimo faktu ze sporo osob poleca E800.

W dniu 19.12.2023 o 10:49, tomek7776 napisał:

Nie mam najmniejszego pojecia jak Meishu to zrobił.ale zagrał duzo lepiej od E800.

Chodz to Accu bylo faworytem.

W dniu 18.12.2023 o 20:56, Kuniu napisał:

Nie jestem specjalistą. Ale bardziej patrz na skuteczność kolumn. A te mają 99db. Czyt. Przy 1W odległości 1m grają cholernie głośno. To z 4m aby mieć 99db potrzeba ile W?

Nie chce wchodzić bo pewnie lepiej się znasz. Ale każdy wzmak je uciągnie.

Poza tym każdy ma własne zdanie co do wzmakow. Accu gryphony itd.

W dniu 18.12.2023 o 20:26, plastik1989 napisał:

Ale co to za porównanie…

1. Lampa vs tranzystor 

2. 8W vs 50W-200W (8-2ohm) 

3. Nowe Meishu jest droższe. Koszt dobrych lam do niego to dodatkowe kilkanaście tysiącu… 

 

Meishu nie ma szans poprawnie wysterować tych kolumn, co nie zmienia faktu że średnica i góra zapewne była lepsza.
 

Myślę, że jeśli ktoś szuka mocnego A klasowego tranzystora, to E800 jest jednym z najlepszych wyborów. Jeśli ktoś szuka lampy 300B w SE to żaden tranzystor go nie zadowoli. Tak samo jak ktoś szuka wzmacniacza który z dużym zapasem mocy wysteruje kolumny, to żadna lampa SE go nie zadowoli…  

Meishu 8W (8~4Ω); E-800 50W (8Ω).

W podobnej cenie Esoteric S-05

s-05_rear_narrow.jpg

20W minimalna dedykowana moc wzmacniacza do monitorów Franco Serblin Accordo.

Tannoy Westminster z Dual Concentric w obudowie dorzucającej do efektywności i dynamiki.

Dual Concentric to dynamiczne, zawężone pasmo i bardziej konturowe, niż detaliczne. Neutralność i detal - średnie/przeciętne. Ale dynamika jest topowa z Tannoy Westminster i brzmienie trzymane krótko przy średnicy.

Tannoy Westminster w dużej mierze jest/był krojony pod jakieś tam lampowe wzmacniacze do Dual Concentric.

Ew. dostawiona kopułka tzw. przeszkadzajka tannoya coś tam może podkręcić w górze i pogorszyć w scenie i spójności brzmienia. Niejednemu jedno poprawiało, inne pogarszało.

Tannoy Westminster Royal grały ze wzmacniaczem mocy OTL 40W, przedwzmacniaczem EAR 912 i odtwarzaczem Audio Research. Było życie, dynamika i fajny level SPL.

Podłogowe domowe TAD z dużo słabszą dynamiką, jak martwe, jak zwykłe sypialniane kolumny.

Tannoy Kingdom Royal (którymi szymcio faber się jarał) były słabiutkie i także nie mają tej dynamiki co Westminster Royal.

westminsterroyal-he(1).jpg613ceaff8f872842f2b9ea95f67338c42c8899da

Z dużo bardziej neutralnymi, uniwersalnymi, o dużej rozpiętości, to ten Audio Note Meishu Phono Silver Tonmeister ducha wyzionie i może jeszcze przetworniki/voice-coil uszkodzi.

Pokażcie, co Audio Note Meishu potrafi przy Revel ULTIMA Salon2

Czy zagrają jak z topowymi/wyczynowymi solid-state.

Ekstremalne wymagania od amplifikacji i niska efektywność, ale jak się rozbuja pożądanymi solid-state, to jest poziom wysoki, także SPL :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dmvCqRg.png

Do tego pokażcie, co Meishu potrafi z uśrednionymi (jak to Coaxial) brzmieniowo TADami Reference One

OCHfbU8.jpegpeXlGLn.jpeg

W dniu 16.12.2023 o 23:00, plastik1989 napisał:

końcówki mocy z tych nowszych serii Accuphase tj. p4500, P7100, P7300 (ABklasa) A48 (A klasa) są świetne

W dniu 16.12.2023 o 23:00, plastik1989 napisał:

Bardzo dobrze wypada też super Integra E800

Jak wypadają przy Accuphase M-6000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie to bym zamówił te monobloczki, będzie koncertowo, jeśli reszta, a zwłaszcza głosniki to nie jakieś popierdułki, classowy topowy sprzęt, jakich już prawie nikt nie robi w cenie poniżej 100 000zł, sam się zastanawiam, ale jednak nie jestem gotów, bo przyznać się żonie do takiego wydatku, no chyba żeby na sztuki kupować ;P, to się nie zorientuje 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2023 o 19:29, Sebastian_2020 napisał:

bez finalnego odsłuchu

No właśnie... Może zamiast finalnego odsłuchu przed zakupem zorganizować odsłuchy próbne. Jeśli mieszkasz w okolicach Poznania to chętnie podjechałbym z moim Accu  na godzinkę czy dwie. I wcale nie zamierzam go sprzedawać ... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Super combo,powinno zagrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Accordo:

Miałem w domu Accuphase A48 oraz P4500. Ten pierwszy zagrał bardzo poprawnie, uporządkowanie, ale odrobinę nudno. Wtedy uważałem, że mógłbym żyć z tym dźwiękiem, dopóki nie posłuchałem Vitusa. Ten drugi Accu (P4500) nie nadaje się do Accordo, gra zbyt ostro, natarczywie. Oczywiście, moim zdaniem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 godzin temu, Sovereign napisał:

Jak wypadają przy Accuphase M-6000?

Nie wiem, nie słyszałem nigdy M6000.  

Ale to monoblok, pracujący w AB klasie, ciężko go porównać do A-klasowej Integry. 

Myślę, że głównym kryterium takiego porównania, będzie jakość przedwzmacniacza użytego do M6000 oraz jak mocno prądożerne będą kolumny użyte w takim porównaniu.

W przypadku monitorów SF raczej ze sporą górką mocy wystarczy takie E800 by je wysterować, kolejne setki Wattów z monobloków jakie ma M6000, już wiele nie zmienią w takim przypadku. Przynajmniej tak mi się wydaje.

No i dwa takie monobloki, wysoki model preampa oraz dodatkowe okablowanie, to nawet kupując ten sprzęt z drugiej czy trzeciej ręki, to raczej wyjdzie dużo więcej, niż nowa E800, nie mówiąc już o używce... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/10/2023 at 10:06 PM, Sebastian_2020 said:

Jak w temacie, powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem. Wzmacniacz lampowy ale w miarę brzmiący neutralnie a nie "lampowo"  (w sensie słodko i muląco), lub tranzystor brzmiący ciut "lampowo" w podobnej cenie. Ważny aspekt dostępności i niezawodności lamp. Wzmacniacz dla kogoś, kto miał całe życie lampy, ale ma dość kwestii związanych z serwisem i zaczyna się zastanawiać nad tranzystorem. Bardzo ważny aspekt brzmienia wokali. Słuchana muzyka - generalnie małe składy jazz, wokal i muzyka barokowa. Może ktoś coś poradzi.... Będzie to grało z odtwarzaczem i streamerem Metronome oraz monitorami Franco Serblin Accordo.  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

A jakiego wzmacniacza uzywales do tej pory w tym systemie? Albo jakiego miales wogole do tej pory?

wzmacniaczy jest mnostwo, ale jezeli szukasz czegos co ma wspolny dzielnik miedzy lampa i tranzystorem, to znowu sie powtorze - Vitus bedzie najleprzy. Jeszcze podobnie maja wzmcniacze hybrydowe, np Soulnote albo Riviera Lab.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.