Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka z CD na SACD


1engineer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, muda44 napisał:

A w tanich gorzej na różne sposoby 😉

Znasz jakiś DAC na ESS Sabre za 5K któryby grał barwnie i plastycznie ? Ja nie. 

A CD Pionieera za 5K tak miałby grać ? Jeśli inżynierowie Pioneera potrafią wydobyć z Sabre barwę i plastyczność to dlaczego inni nie potrafią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Piopio napisał:

Znasz jakiś DAC na ESS Sabre za 5K któryby grał barwnie i plastycznie ? Ja nie. 

A CD Pionieera za 5K tak miałby grać ? Jeśli inżynierowie Pioneera potrafią wydobyć z Sabre barwę i plastyczność to dlaczego inni nie potrafią ?

Czy to nie Ty całkiem niedawno twierdziłeś w wątku o ROSE że kość ESS 9038 PRO jest znakomita?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Znasz jakiś DAC na ESS Sabre za 5K któryby grał barwnie i plastycznie ? Ja nie. 

A CD Pionieera za 5K tak miałby grać ? Jeśli inżynierowie Pioneera potrafią wydobyć z Sabre barwę i plastyczność to dlaczego inni nie potrafią ?

Wystarczy do takiego odtwarzacza czy DACa podpiąć kabel zasilający Cardasa i masz i barwę i plastykę a to tylko kabel. Jest wiele zależności i możliwości kształtowania brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, audiofan01 napisał:

Czy to nie Ty całkiem niedawno twierdziłeś w wątku o ROSE że kość ESS 9038 PRO jest znakomita?

Jest dobra ale R2R jest lepsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, BlueDot napisał:
17 godzin temu, 1engineer napisał:

Dziś spakowałem tego Denona. Jednak to nie to, odsyłam go. Brzmieniowo odpadł. Wygrzanie myślę że niewiele tu zmieni, poza przykrym zapachem. Efektu wow nie było od samego początku. Miałem go na testach. Jak wspomniałem wcześniej na - na płytach cd Caspian m2 brzmieniowo rozłożył go na łopatki. 

Caspian to badziewie jakich malo, nie wiem co Ty tam slyszysz, ale dla mnie Caspian w porownaniu do Denona to jak zamulony swiateczny karp (Caspian) i wysmienite, precyzyjnie wykonane sushi (Denon). Ale co kto lubi.

Niestety nie słuchałem Caspiana. Z "nowożytnych" przed DENONEM miałem/mam u siebie 2 Rotele. Byłem z nich bardzo zadowolony [pod względem dźwięku], przyjechał DENON i otworzył mi świat na detale i przestrzeń, ale nie miałem w głowie złych myśli nt. dźwięku z Roteli. Na święta do drugiego zestawu w domu wyciągnąłem z pudełka Rotela i przeżyłem szok. Względem DENONa jakby ktoś koc narzucił. Jako, że w tym zestawie są inne kolumny [ale którym wcześniej nie brakowało wysokich] - skonfrontowałem w tym samym torze Rotela z gramofonem. I gramofon potwierdził, że Rotel ma kocyk.
Mnie ten DENON DCD-1700NE ujął bardzo i to jak gra cieszy mnie za każdym razem jak wkładam do niego płytę.
Planuję go jeszcze kiedyś porównać bezpośrednio do MOONa 260D, jeśli MOON okaże się znacząco lepszy zastąpi DENONA, a DENON zostanie przesunięty do zestawu, w którym obecnie gra CD Rotela, ale DCD-1700NE nie zamierzam się pozbywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MagneticFields
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piopio napisał:

Jest dobra ale R2R jest lepsze. 

Napiszę banał: wszystko zależy od aplikacji. Są kiepskie CD z R2R i świetne z DS. Rodzaj kości nie gwarantuje dobrego brzmienia.

Poza tym autor wątku myślał raczej o nowym lub prawie nowym urządzeniu. Więc jaki współczesny CD byś mu polecił który nie ma kości delta sigma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, BlueDot napisał:

Mam Denona 1520ae od nowosci, ladnych kilka lat i tez sie nic nie dzieje.

ja mam Marantz SA7003 od 2010r. Gra praktycznie codziennie ok. 1h z przerwą na ferie zimowe i wakacyjne 🙂

nie ma problemów z laserem chociaż może być tak, że kiedyś grał lepiej albo gorzej tylko nie pamiętam (no i sprzęt zmieniłem, tylko CD został). To co zaczyna irytować, czasami przyciski dają inną komendę np wciskam stop, włącza się pauza.

jestem na etapie szukania SACD - w budżecie do 10k PLN nie ma wiele - Denon 1700, Pioneer PD50 ae (dużo mniej popularny - tak mi się wydaje) , Arcam. Opinie są różne, bez odsłuchu się nie obejdzie. Pioneer mnie kusi bo PD70ae opinie miał świetne , moźe 50ae nie jest "gorszy"

potem ewentualnie Marantz SA12 ale budżet się nie spina.

Do do dźwięku CD vs SACD - mam Brothers in Arms w obu wydaniach. SACD gra lepiej, bardziej przestrzennie, głeboko (ciężko być recenzentem dźwięku 🙂 ) - może to kwestia remasteringu , Knopfler zawsze pilnował jakości realizacji

Pozdrawiam wszystkich noworocznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was miał okazję zapoznać się/posłuchać jak gra Marantz SA12 lub SA10? Recenzje w necie znam, same superlatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 1engineer napisał:

Ktoś z Was miał okazję zapoznać się/posłuchać jak gra Marantz SA12 lub SA10? Recenzje w necie znam, same superlatywy.

Też jestem ciekaw jak zagrałby ten Marantz vs. DENON i Roksan.
Paradoksalnie Roksan może być u Ciebie "wąskim" gardłem, ale nie dlatego, że jest słaby. Zestaw może być tak dobrze dobrany, że w zakładanym przez Ciebie budżecie ciężko będzie przebić wrażenia z odsłuchu CD, które masz obecnie i które Ci pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2023 o 10:11, muda44 napisał:

Znam kilkanaście przypadków z 2000 i 2100 gdzie szybko lasery padły. Jak widać nie ze wszystkimi tak jest.

No tak a ja znam na swoim przykładzie że w nowych Pioneerach 30 i 50-tce lasery padają. Ale jak pisałem problem Pioneera jest taki że te lasery się rozjeżdżają, tzn. Po kilku tygodniach czy miesiącach, może na skutek używania reklamowanych tak mocno przez Pioneera jako największą zaletą tych odtwarzaczy płyt DVDR DSD, wczytuje wszystko dłużej.

Natomiast jeśli chodzi o dźwięk yo Pioneer wogóle nie różnicuje płyt CD i SACD, a to już jest dyskryminujące.

Płyta SACD MUSI grać wyraźnie lepiej od CD bo tak jest w odtwarzaczach hiendowych.

Owszem kiedyś Teac reklamował na łamach HiFi i Muzyki że wyprodukował odtwarzacz za milion zielonych, który płyty CD odtwarza z jakością nie do odróżnienia od SACD.

Tylko po cholerę komuś taki odtwarzacz.

PS nadal twierdzę że podstawą jest pełne zbalansowanie odtwarzacz-wzmacniach i połączenie zestawu XLR. Słuchałem takich za 500kzł i wyżej i takie mam zdanie. Zresztą wszyscy słuchający zawsze to potwierdzali po wielogodzinnych odsłuchach. Polecam sprawdzić na najnowszych Luxmanach i podobnych cenowo.

Identycznie sprawa ma się z płytami SACD- im drożs,y sprzęt tym przewaga SACD wyraźniejsza.

Zresztą nikt już chyba nie produkuje zwykłych odtwarzaczy CD, więc coś w tym jest.

6 godzin temu, PG napisał:

ja mam Marantz SA7003 od 2010r. Gra praktycznie codziennie ok. 1h z przerwą na ferie zimowe i wakacyjne 🙂

nie ma problemów z laserem chociaż może być tak, że kiedyś grał lepiej albo gorzej tylko nie pamiętam (no i sprzęt zmieniłem, tylko CD został). To co zaczyna irytować, czasami przyciski dają inną komendę np wciskam stop, włącza się pauza.

jestem na etapie szukania SACD - w budżecie do 10k PLN nie ma wiele - Denon 1700, Pioneer PD50 ae (dużo mniej popularny - tak mi się wydaje) , Arcam. Opinie są różne, bez odsłuchu się nie obejdzie. Pioneer mnie kusi bo PD70ae opinie miał świetne , moźe 50ae nie jest "gorszy"

potem ewentualnie Marantz SA12 ale budżet się nie spina.

Do do dźwięku CD vs SACD - mam Brothers in Arms w obu wydaniach. SACD gra lepiej, bardziej przestrzennie, głeboko (ciężko być recenzentem dźwięku 🙂 ) - może to kwestia remasteringu , Knopfler zawsze pilnował jakości realizacji

Pozdrawiam wszystkich noworocznie

Ta płyta poza warstwą SACD, ma warstwę CD zapisaną w HDCD. Jeśli znajdziesz gdzieś odpowiedni odtwarzacz z takim dekoderem to posłuchaj, to dopiero robi wrażenie. 

Sporo płyt SACD ma warstwy HDCD, nie wiem czy celowo bo to przecież tzw. Gęste płyty, ale nagrane są super.

20 godzin temu, muda44 napisał:

Wystarczy do takiego odtwarzacza czy DACa podpiąć kabel zasilający Cardasa i masz i barwę i plastykę a to tylko kabel. Jest wiele zależności i możliwości kształtowania brzmienia. 

No to poleciałeś. Ludzie tu od lat twierdzą że im 16 bitów z CD wystarczy, bo nie słyszą różnicy, a Ty twierdzisz że kabel zasilający słyszych. Toż zaraz Cię zlinczują...

23 godziny temu, Piopio napisał:

Ty jako fachowiec powinieneś wiedzieć, że kość mimo wszystko narzuca swój charakter. Współczesne kości DAC są krokiem wstecz jeśli chodzi o CD. 

Nie rozumiem Twojego wpisu, twierdzisz że nowe Luxmany czy Accu mają gorsze układy DAC niż odtwarzacze sprzed dekad ?

A co z zamianą zapisu na płytach CD w locie na DSD, słuchałem, zresztą używam w domu i brzmi to sto razy l

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Audroc napisał:

Płyta SACD MUSI grać wyraźnie lepiej od CD bo tak jest w odtwarzaczach hiendowych.

Mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Czym lepszy odtwarzacz tym mniejsza różnica między warstwami, a i tak najwięcej  zależy od realizacji konkretnego nagrania, w tym masteringu dla różnych wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audiofan01 napisał:

Mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Czym lepszy odtwarzacz tym mniejsza różnica między warstwami, a i tak najwięcej  zależy od realizacji konkretnego nagrania, w tym masteringu dla różnych wersji.

Dokładnie o tym pisałem. Płyty SACD są przygotowywane bardziej pod audiofilskiego słuchacz, nawet warstwa CD jest nagrywana często jako gęsta HDCD. Oczywiście gdyby SACD stało się standardem, to nikt by discopoli w HDCD nie wydawał. Ale na razie mamy tylko perełki Niemena itp. Stąd przywiązanie do jakości.

Natomiast  tak jak pisałem na odtwarzaczach za kilkaset tysięcy zł widać, a raczej słychać wyraźnie przyrost jakościowy na płytach SACD, oczywiście tych audiofilskich. Jeśli trafi się Sting czy kilka innych to im nic nie pomoże.

Posłuchaj najlepszych płyt świata jak choćby MinMax Kraftwerk tam różnica jest słyszalna.

Inna sprawa to fakt że taki odtwarzacz, o czy już pisałem w locie za.ienia płytę CD na DSD i w sumie ciężko na tych słabiej nagranych płytach coś odróżnić. 

33 minuty temu, pantagruel napisał:

Ja pierdzielę, co za teorie. Fotony zdychają, czy jak niby...

Spoko, nie ma co się denerwować, lepiej ludziom cierpliwie tłumaczyć, ja mam w tym wprawę.

Odtwarzacz SACD to praktycznie to samo co DVD. Laser ten sam I płyty standardowe DVD.

Jak pisałem wcześniej jak ktoś ma odtwarzacz Pioneera 30 czy 50tkę to może sobie na DVDR nagrywać płyty SACD z netu i słuchać. Chyba żaden i ny odtwarzacz tego nie potrafi.

Tylko trzeba uważać bo nowsze Pioneery chyba te z literkami AE już mają zwykłe lasery CD i płyt SACD nie czytają.

PS- lasery w DVD mają to do siebie że są mniej żywotne, trudniejsze w wymianie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Audroc napisał:

Posłuchaj najlepszych płyt świata jak choćby MinMax Kraftwerk

Czyli potwierdzasz moje spostrzeżenia, że decydująca jest realizacja, a nie warstwa.

 

18 minut temu, Audroc napisał:

nawet warstwa CD jest nagrywana często jako gęsta HDCD

Dziwne. Mam ok. 40 płyt SACD w tym ani jednej gdzie warstwa CD jest nsgrana w HDCD, przynajmniej nie ma takiej informacji. Skąd masz taką wiedzę, jakie przykładowe płytytakie są?

18 minut temu, Audroc napisał:

Natomiast  tak jak pisałem na odtwarzaczach za kilkaset tysięcy zł widać, a raczej słychać wyraźnie przyrost jakościowy na płytach SACD, oczywiście tych audiofilskich

To jest jakiś margines marginesów, ilu jest na forum posiadaczy odtwarzaczy za kilkaset tysięcy? Tutaj dyskusja jest o sprzętach w okolicach 10 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, audiofan01 napisał:

Czyli potwierdzasz moje spostrzeżenia, że decydująca jest realizacja, a nie warstwa.

 

Dziwne. Mam ok. 40 płyt SACD w tym ani jednej gdzie warstwa CD jest nsgrana w HDCD, przynajmniej nie ma takiej informacji. Skąd masz taką wiedzę, jakie przykładowe płytytakie są?

A kto w ogóle teraz produkuje odtwarzacze ( i wydaje takie płyty masowo) z dekoderami HDCD? Kiedyś naim, to wiem, bo miałem (i grało dużo lepiej z takich płyt, ale HDCD nie ma nic wspólnego z SACD, oczywiście). Nie wiem nawet czy naim nadal wyposaża swoje odtwarzacze w ten dekoder. Szkoda, format był lepszy (imo) od zwykłego CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, audiofan01 napisał:

Więc jaki współczesny CD byś mu polecił który nie ma kości delta sigma ?

Za 5K to raczej trudno 😉 
Ale mnie chodziło o nieprawdziwy opis brzmienia CD opartego na delta sigma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Za 5K to raczej trudno 😉 
Ale mnie chodziło o nieprawdziwy opis brzmienia CD opartego na delta sigma. 

W tym właśnie problem z R2R ale w droższych sprzętach bywa róźnie, np. taki Accuphase chyba się nie bardzo zna na dobrym brzmieniu, bo wszystko z aktualnej oferty ma na kościach delta sigma.😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, audiofan01 napisał:

bo wszystko z aktualnej oferty ma na kościach delta sigma.😉

W bardzo drogiej aplikacji ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piopio napisał:

W bardzo drogiej aplikacji ...

To dlaczego w tej bardzo drogiej aplikacji, gdzie udział kosztu kości nie jest wielki, stosuje gorsze Twoim zdaniem te delta sigma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To, co jest w samej kości, nie jest w dobrych odtwarzaczach sprawą decydującą (tak może jest w taniej chińszczyźnie, gdzie wprost wykorzystuje się zapisane tam algorytmy i programy). Ileż to razy pisało się tu i wszędzie, że aplikacja najważniejsza, a często własne programowe modyfikacje także. Dzisiaj są odtawarzacze na sabre ...38 pro i na Burr Brown 1704 (czy jakoś tak, któe miałem 15 lat temu w naim), nowe AKM. Zupełnie inne, i dzieli je przepaść technologiczna obecnie. Ale wszystkie dobrze zaimplementowane mogą służyć dobremu dźwiękowi. Sam czekam na sprzedaż fezz dac z kością Burr Brown i jednocześnie zrobię sparing z Wandlą od Ferrum, będącą autorską kontrukcją włącznie z oprogramowaniem kości (szkoda, że nie będzie takiej możliwości z schiit audio na jeszcze zupełnie innych, technologicznych kościach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pantagruel napisał:

Ileż to razy pisało się tu i wszędzie, że aplikacja najważniejsza

Też to pisałem. Teoretycznie bardzo dobre współczesne  aplikacje zarówno kości R2R jak i  DS powinny działać na korzyść R2R ale to już jest dyskusja na zasadzie jedni lubią blondynki, a inni brunetki, a czym lepszy sprzęt typu wspomniany Accu czy Esoteric itp. to te różnice się zacierają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Czyli potwierdzasz moje spostrzeżenia, że decydująca jest realizacja, a nie warstwa.

 

Dziwne. Mam ok. 40 płyt SACD w tym ani jednej gdzie warstwa CD jest nsgrana w HDCD, przynajmniej nie ma takiej informacji. Skąd masz taką wiedzę, jakie przykładowe płytytakie są?

To jest jakiś margines marginesów, ilu jest na forum posiadaczy odtwarzaczy za kilkaset tysięcy? Tutaj dyskusja jest o sprzętach w okolicach 10 tys.

1 realizacja jest najważniejsza, od niej zależy czy wyjdzie fajna płyta, czy też koszmar. Muzycy potrafią zebrać się na nowo po latach, często pomaga im Steven Wilson itp. Żeby wydobyć jak najwięcej że starych nut.

Kilka lat temu Jethro Tull nagrali swoją najlepszą płytę Aqualung całkowicie od nowa na nowoczesnym sprzęcie.

W związku z tym nas w tym temacie nie interesuje realizacja bo są różne, tylko ta sama realizacja wydana w różnych formatach.

2 znaczek HDCD kosztuje. Udaj się do kolegi lub do salonu gdzie mają odtwarzacz HDCD i poproś o sprawdzenie płyt. My tu pisaliśmy o Brothers in Arms a ta wersji SACD jest nagrana w HDCD. Kiedyś zamieszczałem tu zdjęcia innych, zdjęcia wyświetlacza zdaję się NAD542 itd. Najwięcej ścieżek w HDCD można było znaleźć na płytach z serii 24 K Gold. Drogie ale zacne. Kiedy ta firma przeszła z CD na SACD ścieżki CD nadal były nagrywane w HDCD.

3 na sprzętach do 10kzł ciężko będzie coś usłyszeć, ale na drogich Bowersach z serii 8 i tańszym Luxmanie gra to bardzo szczegółowo bez kłującej Góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, audiofan01 napisał:

To dlaczego w tej bardzo drogiej aplikacji, gdzie udział kosztu kości nie jest wielki, stosuje gorsze Twoim zdaniem te delta sigma?

Trzeba zapytać inżynierów Accuphase ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pantagruel napisał:

A kto w ogóle teraz produkuje odtwarzacze ( i wydaje takie płyty masowo) z dekoderami HDCD? Kiedyś naim, to wiem, bo miałem (i grało dużo lepiej z takich płyt, ale HDCD nie ma nic wspólnego z SACD, oczywiście). Nie wiem nawet czy naim nadal wyposaża swoje odtwarzacze w ten dekoder. Szkoda, format był lepszy (imo) od zwykłego CD.

Jak pisałem płyt jest sporo nawet warstwy CD na płytach SACD, więc jak ma się taki odtwarzacz jako drugi to fajnie posłuchać. Ja często mam wrażenie że warstwa HDCD brzmi jeszcze bardziej miękko i aksamitnie od SACD z tej samej płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Audroc napisał:

2 znaczek HDCD kosztuje

To dość dziwne. Ktoś zapłacił za możliwość nagrania i nie dostał w cenie możliwości zamieszczenia znaczka? Piractwo może? 

16 minut temu, Piopio napisał:

Trzeba zapytać inżynierów Accuphase ...

Spodziewałem się takiej odpowiedzi😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/28/2023 at 7:24 PM, muda44 said:

Wystarczy do takiego odtwarzacza czy DACa podpiąć kabel zasilający Cardasa i masz i barwę i plastykę a to tylko kabel. Jest wiele zależności i możliwości kształtowania brzmienia. 

Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam takie głupstwa.

Najgorsze jest to, że jest to zwykłe wprowadzanie ludzi w błąd. To si nazywa nieuczciwość, podlana ignorancją.

5 hours ago, audiofan01 said:

To dlaczego w tej bardzo drogiej aplikacji, gdzie udział kosztu kości nie jest wielki, stosuje gorsze Twoim zdaniem te delta sigma?

Bo nie wierzą w voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Audroc napisał:

Kilka lat temu Jethro Tull nagrali swoją najlepszą płytę Aqualung całkowicie od nowa na nowoczesnym sprzęcie.

Nikt, a tym bardziej Jethro Tull nie nagrywał Agualung "od nowa, na nowoczesnym sprzęcie".

Mam teraz w rękach tą płytę i czytam; "40th anniversary LP edition The Steven Wilson Stereo Remix MMXI"

"...All of the analog tapes were transfered at Abbey Road, and the (original) sessions were then reconstructed and remixed in Logic Audio 9.4.1.  ...."

Ty jak zwykle - coś tam, gdzieś tam przeczytałeś/usłyszałeś, niestety nie-do-końca dobrze zrozumiałeś.

Były takie przypadki, nagrywania od nowa, jeszcze raz, całych historycznych płyt,

np. J M Jarre Oxygene, wydana w 2007, przez Aero Productions, Capitol Music/EMI France.

To się nazywa Re-Record.

Aqualung Jethro Tull i inne prace S. Wilsona, to są  Re-mixy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.