Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka z CD na SACD


1engineer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chcę się Was poradzić :)

Mam obecnie odtwarzacz cd Roksan Caspian m2 podpięty do integry z tej samej serii, kolumny MA Gold 100. W kolekcji kilkanaście, kolejne w drodze - płyty sacd. Jaki odtwarzacz sacd polecicie który odczytuje płyty hybrydowe bez problemu? Rozważam kupno nowego/używanego. Arcam cds50, pioneer pd50 to z nowych. Ktoś na forum pisał że denon 1600 ma problem z czytaniem takich płyt a był to mój faworyt :(  Polecicie coś do 5-7 tys? Tak bez szaleństw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1engineer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wymieniłeś najciekawsze opcje raczej 🙂 Teraz kwestia brzmienia, jakiego szukasz? Sam nie spotkałem się z problemami przy odtwarzaniu SACD w Denonie DCD-1700NE

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1engineer napisał:

Polecicie coś do 5-7 tys?

Z nowych? Nic. Chyba, że chcesz zrobić krok do tyłu względem obecnie posiadanego odtwarzacza. Samo fakt czytania warstwy SACD nic nie daje. Tak samo jak nic nie daje bezpośrednie porównanie przeciętnie odtworzonego pliku DSD w porównaniu z dobrym PCM. Gdybyś faktycznie chciał uzyskać sensowną jakość dźwięku, szukaj używanych Moon lub Marantza. Inaczej tylko wydasz kasę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję.

Myślałem o tym denonie ale 1600 nie orientuję się jaka jest różnica względem 1700. Czytałem że 1600 ma problemy z odczytem nowych hybryd cd/sacd. Moon i Marantz...trudno o jakieś sensowne używki. Mam dosyć streamingu nie zlinczujcie mnie.

 

Caspian m2 cd brzmi wybitnie z tą integrą i na pewno nie pozbędę się tego cedeka. Natomiast kusi mnie brzmienie sacd stąd mój post.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, 1engineer napisał:

Natomiast kusi mnie brzmienie sacd stąd mój post.

Samo w sobie niewiele daje. O wszystkim  decyduje jakość odtwarzacza. Dobry CD zapewnia o wiele lepsze i barwniejsze granie niż przeciętny SACD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za bardzo wyboru, czyli w sumie masz dobrze. 🙂

Już podaję rozwiązanie [podane zresztą przez Q21] - DENON DCD-1700NE - Twoim przyjacielem będzie!
Bardzo dobry wybór i piszę to jako jego użytkownik od ponad 2 miesięcy.
Mam doświadczenie w ostatnich latach z odtwarzaczami od Rotela, które albo miały problemy z czytaniem płyt albo z głośnym napędem, albo z jednym i drugim na raz.
DENON DCD-1700NE przywrócił mi wiarę w CD. Raz, że chciałem mieć SACD, a dwa, że chciałem mieć porządny CD, dobrze grający i przede wszystkim z cichym kulturalnym napędem.
DCD-1700NE czyta wszystko bez problemu, a u mnie odtwarzacz gra non stop przy pracy, więc nie jest to okazjonalne słuchanie. Przerzuciłem przez niego już wszystko, co bywało dla innych odtwarzaczy problematyczne, tu nie ma problemu z niczym! Czyta wszystko jak marzenie. Napęd jest niesłyszalny na CD, trochę głośniejszy na początku odtwarzania SACD, ale to nie jest coś co przeszkadza słuchać. Mam odtwarzacz 80 cm od ucha i mówię o cichym słuchaniu wieczorem, w nocy. Np. pisząc tę wiadomość leci Diana Krall z SACD, na wzmacniaczu Moon głośność ustawiona na 17, czyli cicho i jest OK.

Dźwięk - rewelacja! SACD bardzo dobrze, ale ten odtwarzacz z CD wyciąga tak dużo, że zwykłe CD potrafią brzmieć jak SACD. Szczegóły, przestrzeń, etc. Rewelacja!

Długo ćwiczyłem temat dobrego CD, w budżecie "nie z High End" i DENON w końcu zakończył poszukiwania. A po drodze kupiłem 4 odtwarzacze - 2 nowe, 2 używane. Zamiast od razu kupić DENONa, chociaż może dobrze, bo jak zaczynałem poszukiwania, to nie było jeszcze DCD-1700NE

Jako ciekawostka - tu siedzi autorski napęd Marantza, stosowany w odtwarzaczach z wcześniejszych serii SA i chociażby w nowym SACD 30n za kilkanaście K PLN. W wielu innych odtwarzaczach siedzą dziadowskie chińskie napędy.

Podsumowując, patrząc czego szukasz, z czystym sumieniem polecam DENON DCD-1700NE.

I co by inni nie pisali o SACD, że nie warto, to ja mam wielką radochę z tego, że mogę wsadzić do odtwarzacza płytę SACD i ją w ten sposób odtwarzać, czy to dotyczy hybrydy, czy płyty stricte SACD. A biorąc pod uwagę ostatnie wydania Polskich Nagrań w SACD, to jest dodatkowa motywacja do takiego odtwarzacza. Chociaż powtórzę się... tego, że SACD będą brzmiały dobrze - spodziewałem się, ale to jak brzmią na tym DENONie zwykłe red booki to jest dla mnie zaskoczenie mega, oczywiście na plus!

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale DCD-1700NE jest niby podobny w budowie do 1600, ale jednak trochę inny. Przede wszystkim obudowę ma głębszą: ok. 37 cm, przez to są trochę inaczej bebechy rozmieszczone i niektóre się różnią.

Ten odtwarzacz ma dla mnie jedną, jedyną wadę. Brak otwierania szuflady z pilota, ale biorąc pod uwagę to jak gra, nie jest to dla mnie problem. 🙂

Jestem pod takim wrażeniem DCD-1700NE, że myślę o tym, żeby może kiedyś dobrać jeszcze DCD-110, skoro DCD-1700NE gra tak jak gra, to jak musi grać model jubileuszowy? Na razie jednak jestem w pełni usatysfakcjonowany.

 

PS. Model 1600 jest schodzący 1700 to jego następca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MagneticFields
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MagneticFields napisał:

Nie masz za bardzo wyboru, czyli w sumie masz dobrze. 🙂

Już podaję rozwiązanie [podane zresztą przez Q21] - DENON DCD-1700NE - Twoim przyjacielem będzie!
Bardzo dobry wybór i piszę to jako jego użytkownik od ponad 2 miesięcy.
Mam doświadczenie w ostatnich latach z odtwarzaczami od Rotela, które albo miały problemy z czytaniem płyt albo z głośnym napędem, albo z jednym i drugim na raz.
DENON DCD-1700NE przywrócił mi wiarę w CD. Raz, że chciałem mieć SACD, a dwa, że chciałem mieć porządny CD, dobrze grający i przede wszystkim z cichym kulturalnym napędem.
DCD-1700NE czyta wszystko bez problemu, a u mnie odtwarzacz gra non stop przy pracy, więc nie jest to okazjonalne słuchanie. Przerzuciłem przez niego już wszystko, co bywało dla innych odtwarzaczy problematyczne, tu nie ma problemu z niczym! Czyta wszystko jak marzenie. Napęd jest niesłyszalny na CD, trochę głośniejszy na początku odtwarzania SACD, ale to nie jest coś co przeszkadza słuchać. Mam odtwarzacz 80 cm od ucha i mówię o cichym słuchaniu wieczorem, w nocy. Np. pisząc tę wiadomość leci Diana Krall z SACD, na wzmacniaczu Moon głośność ustawiona na 17, czyli cicho i jest OK.

Dźwięk - rewelacja! SACD bardzo dobrze, ale ten odtwarzacz z CD wyciąga tak dużo, że zwykłe CD potrafią brzmieć jak SACD. Szczegóły, przestrzeń, etc. Rewelacja!

Długo ćwiczyłem temat dobrego CD, w budżecie "nie z High End" i DENON w końcu zakończył poszukiwania. A po drodze kupiłem 4 odtwarzacze - 2 nowe, 2 używane. Zamiast od razu kupić DENONa, chociaż może dobrze, bo jak zaczynałem poszukiwania, to nie było jeszcze DCD-1700NE

Jako ciekawostka - tu siedzi autorski napęd Marantza, stosowany w odtwarzaczach z wcześniejszych serii SA i chociażby w nowym SACD 30n za kilkanaście K PLN. W wielu innych odtwarzaczach siedzą dziadowskie chińskie napędy.

Podsumowując, patrząc czego szukasz, z czystym sumieniem polecam DENON DCD-1700NE.

I co by inni nie pisali o SACD, że nie warto, to ja mam wielką radochę z tego, że mogę wsadzić do odtwarzacza płytę SACD i ją w ten sposób odtwarzać, czy to dotyczy hybrydy, czy płyty stricte SACD. A biorąc pod uwagę ostatnie wydania Polskich Nagrań w SACD, to jest dodatkowa motywacja do takiego odtwarzacza. Chociaż powtórzę się... tego, że SACD będą brzmiały dobrze - spodziewałem się, ale to jak brzmią na tym DENONie zwykłe red booki to jest dla mnie zaskoczenie mega, oczywiście na plus!

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale DCD-1700NE jest niby podobny w budowie do 1600, ale jednak trochę inny. Przede wszystkim obudowę ma głębszą: ok. 37 cm, przez to są trochę inaczej bebechy rozmieszczone i niektóre się różnią.

Ten odtwarzacz ma dla mnie jedną, jedyną wadę. Brak otwierania szuflady z pilota, ale biorąc pod uwagę to jak gra, nie jest to dla mnie problem. 🙂

Jestem pod takim wrażeniem DCD-1700NE, że myślę o tym, żeby może kiedyś dobrać jeszcze DCD-110, skoro DCD-1700NE gra tak jak gra, to jak musi grać model jubileuszowy? Na razie jednak jestem w pełni usatysfakcjonowany.

 

PS. Model 1600 jest schodzący 1700 to jego następca.

Podpisuję się pod powyższym....nabyłem na początku listopada i jestem bardzo zadowolony 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny głos na Denona 1700. Szkoda że nie ma wyjść zbalansowanych. Teraz zastanawia mnie czy to byłby dobry wybór do Caspiana m2. Z dedykowanym cd wszystko jest bardzo spójne, naturalne, analogowe jeśli tak to można nazwać, bardzo muzykalne granie co w połączeniu z moimi wstęgowymi podstawkami bardzo mi się podoba. Może jestem trochę spaczony bo to mój kolejny set Roksana ale jestem po prostu fanem marki a ten wzmacniacz dalej mnie zachwyca. Jednak chęć skosztowania sacd jest duża i mocno się zastanawiam nad wzpomnianym Denonem dzięki Waszym opiniom :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tego Denona i sam się przekonaj, czy to ma sens (ja uważam, że nie). Zdecydowanie wolałbym kupić gramofon jako alternatywę dla starego, dobrego CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, piotrek7 napisał:

Sprawdź tego Denona i sam się przekonaj, czy to ma sens (ja uważam, że nie). Zdecydowanie wolałbym kupić gramofon jako alternatywę dla starego, dobrego CD

Może być problem z odtwarzaniem płyt SACD na gramofonie, ale może ja nie jestem na bieżąco z techniką. 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2023 o 17:28, 1engineer napisał:

pioneer pd50

Od długiego czasu użytkuję poprzednika tego modelu czyli pd-d9 mk2. Jeżeli pd50 gra podobnie to wybrałbym tego pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pchać w SACD? Lepiej zainwestować w porządny odtwarzacz CD, ew transport plus DAC niż pchać się w SACD. Zresztą podobnie jest z tymi całymi gęstymi plikami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafal735r napisał:

ew transport plus DAC

Najczęściej zagra to gorzej od CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat mnie moda nie interesuje. 
Poza osobistymi preferencjami lub modą nie ma żadnej obiektywnej przewagi winyl nad cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu gramofon i małą kolekcję winyli ale stoi to w salonie i żona slucha swoich płyt. Ja w swojej "pieczarze" mam głównie cd i coraz większy apetyt na sacd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gramofon, ale wyłącznie do odtwarzania płyt, których nie wydano na cd.

A jedyną płytę SACD którą miałem wymieniłem na wersję DVD Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Po co się pchać w SACD? Lepiej zainwestować w porządny odtwarzacz CD, ew transport plus DAC niż pchać się w SACD. Zresztą podobnie jest z tymi całymi gęstymi plikami. 

Autor tematu napisał, że ma kilkanaście płyt SACD i kolejne w drodze, dlatego ten wątek jest o kupnie odtwarzacza SACD.

Dla mnie np. było to między innymi spełnienie niespełnionego marzenia sprzed lat - mieć odtwarzacz SACD.

Trochę nie rozumiem "nawracania" i zawracania z obranego przez kogoś pomysłu, nie pakuję się w wątki o plikach, żeby udowadniać, tym, którzy lubią słuchać plików, że płyty CD/SACD są lepsze.

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Vinyle są ciekawsze od SACD

Nie o tym jest temat, poza tym jedno nie wyklucza drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MagneticFields
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MagneticFields napisał:

Nie o tym jest temat, poza tym jedno nie wyklucza drugiego.

Temat dotyczy oczekiwań wynikających ze zmiany nośnika i różnic pomiędzy formatami i nośnikami. Tak więc wcale nie odchodzimy od tematu, w najgorszym wypadku patrzymy na niego z innej perspektywy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, msankowski napisał:

A jedyną płytę SACD którą miałem wymieniłem na wersję DVD Audio.

DVD-Audio fajne. SACD nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2023 o 17:28, 1engineer napisał:

Rozważam kupno nowego/używanego. Arcam cds50, pioneer pd50 to z nowych. Ktoś na forum pisał że denon 1600 ma problem z czytaniem takich płyt a był to mój faworyt 😞 Polecicie coś do 5-7 tys? Tak bez szaleństw 🙂

Sprzedam ci za stówkę Samsung HD-745, jeszcze działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Temat dotyczy oczekiwań wynikających ze zmiany nośnika i różnic pomiędzy formatami i nośnikami. Tak więc wcale nie odchodzimy od tematu, w najgorszym wypadku patrzymy na niego z innej perspektywy. 

Jednak nadinterpretujesz. 🙂
"W kolekcji kilkanaście, kolejne w drodze - płyty sacd. Jaki odtwarzacz sacd polecicie który odczytuje płyty hybrydowe bez problemu?"
Takie padło pytanie, zadane przez autora wątku.

43 minuty temu, 1engineer napisał:

Dziękuję Ci za propozycję ale umawiam już testy Denona 1700.

Nie wiem czy dostaniesz używanego, czy nowego. Na wszelki wypadek, jeśli nowego - nie zrażaj się tym jak on śmierdzi fabryką. To przechodzi, ale wystraszyć może, pierwszym odruchem było, że zwrócę, ale na szczęście się powstrzymałem i dałem mu szansę. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1700 już jakiś czas.  Jestem również tego zdania , że to świetne urządzenie i kupiłbym ponownie. 

Jedyną jego wadą jest , że jak nowy to śmierdzi .   Czytałem o tym przed zakupem i  faktycznie tak jest 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi tylko na sacd i powiem Wam że pewnie na święta zawita do mnie ten odtwarzacz. Ciekaw jestem porównania warstwy cd z moim Roksanem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 1engineer napisał:

Zależy mi tylko na sacd i powiem Wam że pewnie na święta zawita do mnie ten odtwarzacz. Ciekaw jestem porównania warstwy cd z moim Roksanem...

Też jestem ciekaw, koniecznie podziel się spostrzeżeniami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2023 o 19:46, piotrek7 napisał:

Vinyle są ciekawsze od SACD

Nie, taśmy są ciekawsze i proponuję iść tą drogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadne taśmy nie idę, nie moja bajka. W piątek kurier przywozi Denona także podzielę się wrażeniami. Wesołych Świąt dla wszystkich odwiedzających post :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.