Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Monitor Audio Silver


jar_21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Chciałbym złożyć zestaw w oparciu o posiadane podstawkowe kolumny Monitor Audio Silver. Słuchanie głównie radio internetowe, Spotify/TIDAL także myślę o odtwarzaczu sieciowym typu Wiim. Jakie typy  wzmacniaczy sugerujecie, czy budżetowe Yamaha, Pionieer, CA czy też może chińskie klasa D typu Fosi Audio i pokrewne. Słucham różnych gatunków, w tym muzykę klasyczną, coraz mniej rocka (wiek robi swoje 😉 ), nie słucham metalu,hip-hopa, rapu. Pokój gdzie będzie stał zestaw jest to jakieś 30m (na dużym nagłośnieniu mi nie zależy). Z góry dziękuje za komentarze i podpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silvery są z mocną góra, nie wiem jak spasuje się z cyfrowym nalotem z wzmaków z klasy D. Muzyka klasyczna chyba jest dość wymagająca, duża dynamika i wielkie składy.  

Z innej beczki to Spotify i Tidal nie grzeszą jakością więc cyfra z DSP mogła by być na to lepkarstwem.

 

Napisz co chciał byś poprawić itp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Silvery są z mocną góra, nie wiem jak spasuje się z cyfrowym nalotem z wzmaków z klasy D. Muzyka klasyczna chyba jest dość wymagająca, duża dynamika i wielkie składy.  

Z innej beczki to Spotify i Tidal nie grzeszą jakością więc cyfra z DSP mogła by być na to lepkarstwem.

 

Napisz co chciał byś poprawić itp..

A czymżesz jest ów "cyfrowy nalot" wzmaków klasy D?

1 godzinę temu, jar_21 napisał:

Cześć 

Chciałbym złożyć zestaw w oparciu o posiadane podstawkowe kolumny Monitor Audio Silver. Słuchanie głównie radio internetowe, Spotify/TIDAL także myślę o odtwarzaczu sieciowym typu Wiim. Jakie typy  wzmacniaczy sugerujecie, czy budżetowe Yamaha, Pionieer, CA czy też może chińskie klasa D typu Fosi Audio i pokrewne. Słucham różnych gatunków, w tym muzykę klasyczną, coraz mniej rocka (wiek robi swoje 😉 ), nie słucham metalu,hip-hopa, rapu. Pokój gdzie będzie stał zestaw jest to jakieś 30m (na dużym nagłośnieniu mi nie zależy). Z góry dziękuje za komentarze i podpowiedzi!

Napisz przede wszystkim jakie to Silvery.

Zwykły Tidal to 16 bit i 44 kHz więc jakość płyty CD chyba nie jest zła. Dobry streamer wystarczy.

Ile kasiory możesz wydać? 

Muzyka klasyczna potrzebuje wzmacniacza bardzo wydajnego o sporej mocy, by w miarę możliwości ten potrafił jak najwierniej odwzorować przecież niemałą scenę, mnogość instrumentów, ich wielkość itd... O ile same kolumny mu na to pozwolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dołożyć ale nie usłyszysz na Bronze wydanych pieniędzy. Miałoby to sens, gdybyś w przyszłości brał pod uwagę zmianę głośników na coś lepszego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2024 o 20:06, Czlowiek97 napisał:

A czymżesz jest ów "cyfrowy nalot" wzmaków klasy D?

Strasznie iskrzące wysokie - mocno u ogólniam teraz.  Bo NAD 368 nie ma takiego czegoś, Dynaudio BM5 na cyfrowych koncówkach też nie... a Aiyime a07 gra analogowo na maksa... dobra wycofuję się przekonałeś mnie.

 

JA do Bronzów wziął bym na start Aiyima A07 -- TYLKO koniecznie z lepszym zasilaczem i opampami LM4652 -- tutaj masz pomary: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AndrzejPiaseczno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem, jaki dokładnie masz budżet, ale obecnie mamy w bardzo fajnej cenie wzmacniacz Rega iO 🙂 Do tego WiiM Mini i masz świetny zestaw, przyjemnie grający, a jednocześnie o niezbyt dużych wymiarach. Gdybyś chciał kupować gramofon w przyszłości, to iO posiada również fajny przedwzmacniacz. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jar_21 napisał:

Dziękuje za poradę, czy taka wymiana na LM4652 to myślisz coś trudnego? 

Jeśli nie masz pojęcia o elektronice, to mniej więcej tak, jakbyś wziął zwitek banknotów i spuścił je w toalecie. Nic trudnego. Zobacz na to urządzenie. Inwestowanie w lepszy zasilacz i opampy? Myślisz, że to ma sens? "Wzmacniacz" za ok 500 zł z jednym wejściem, do tego kasa na wymianę zasilacza i podzespołów, zapłacenie elektronikowi, który przerobi je. I co osiągniesz? Wywalisz kasę na gównianą zabawkę z jednym wejściem RCA. Wybacz ale takie porady warte są tyle co..... Masz ograniczony budżet to wydaj go na coś wartościowego. Polecaną wyżej Regę lub coś z rynku wtórnego. Choćby Regę Brio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2024 o 17:18, jar_21 napisał:

Jakie typy  wzmacniaczy sugerujecie, czy budżetowe Yamaha, Pionieer, CA czy też może chińskie klasa D typu Fosi Audio i pokrewne.

Poczytaj o Wiim Amp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za komentarze. Poczytałem, poszukałem i rzeczywiście lepiej kupić coś solidniejszego; przyszłościowo może będą lepsze kolumny.

I jak na teraz to Wiim amp nie ma sobie równych w tej klasie cenowej a i wymiarami żony nie odstraszy;)

Myślę że tego typu konstrukcje to początek końca tradycyjnych wzmacniaczy i oddzielnych odtwarzaczy sieciowych i very soon każda znana marka będzie miała swój model. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2024 o 19:13, AndrzejPiaseczno napisał:

z cyfrowym nalotem z wzmaków z klasy D

Skąd wy bierzecie takie rzeczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

Przepraszam, z czym?

Posłuchaj sobie Toppinga MX3 i będziesz wiedział o czym.

Ale masz rację taka Aiyima A07 nie ma tego nalotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.