Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe do metalu


sajki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, a jak duże masz pomieszczenie? 🙂

Wstępnie na pewno warto sprawdzić Monitor Audio Silver 100, KEF R3 Meta, Audiovector QR1, Fyne Audio F500SP, są też fani metalu z Focal Aria 906, a także Gato Audio FM-8. Opcji jest sporo, wszystko zależy od tego, w jakim kierunku brzmieniowym chcesz iść z Twoich obecnych KEFów, bo o ile jakościowo przeskok będzie spory, tak sygnatura niekoniecznie musi przypaść Ci do gustu. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal to jeden z najtrudniejszych do odtworzenia gatunków dla kolumn, warto posłuchać profesjonalistów i dodatkowo pomyśleć o subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, paww said:

Metal to jeden z najtrudniejszych do odtworzenia gatunków dla kolumn

Bo zazwyczaj najgorzej nagrany i spaprany w produkcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ferszcik napisał:

Bo zazwyczaj najgorzej nagrany i spaprany w produkcji

Potwierdzam, często nagrany zbyt hałaśliwie i z nieodpowiednio mocną i wyrazistą linią basu. Nie żeby to było częste, ale zdarza się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, paww napisał:

często nagrany

 

26 minut temu, paww napisał:

Nie żeby to było częste

😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, J4Z napisał:

 

😆

Pewien błąd logiczny powstał w mojej wypowiedzi, dzięki za uwagę 🙂 

Jeszcze dodam, że sub do metalu jest więcej jak przydatny i naprawdę poprawa brzmienia może zaskoczyć. Zazwyczaj powodem niezadowolenia jest brak równowagi tonalnej, a z kolei niemożliwość uzyskania odpowiedniej jakości basu z podstawkowych kolumn może być przyczyną szczególnej irytacji, w tak ciężkiej muzyce jak metal. Proszę zwrócić uwagę, że na koncertach silna, odczuwalna linia basu w trzewiach, daje  właśnie ten drive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w pomieszczeniach jest deficyt basu, nie subbasu. Wtedy subwoofer nie pomoże. 

A wręcz może zaszkodzić, bo równie często jest podbicie ok. 50hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

(........)

Zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę. Neutralne i rozdzielcze głośniki to zdecydowanie dobry kierunek. Z odpowiedniej jakości elektroniką (w tym źródłem). Mam ATC i jest to zdecydowanie dobre granie. A jeśli źródłem jest winyl lub CD (lub dobry plik) - poprzeczka podnosi się. Zwłaszcza w przypadku takich zespołów jak Testament, który jest znany z bardzo dobrze nagranych płyt. 

Wiem. Ale mam swoje zdanie 🙂

dzięki:)

6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Po latach prób słuchania metalu na "płaskich" kolumnach powiem jedno słowo: nie (oczywiście co kto lubi).

Co masz na myśli mówiąc płaskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, podłogowe nie wchodzą w grę, muszę liczyć się też ze zdaniem żony.

Pokój ok 17m2.

Te Elac Vela raczej poza moim budżetem, a na używki pewnie ciężko trafić.

A ELAC Carina BS243.4? Też ponoć fajne, a mieszczą się w budżecie nawet nowe.

Focale, Triangle, B&W to chyba właśnie sypią mocno górą?

Jeżeli nie da się lepiej niż moje KEF q100, to trudno, nie zmienię ich. Może 5tys zł to nie jest kosmiczna kasa jak za kolumny, ale bez przesady, to też niemały pieniądz generalnie, więc może jednak coś się da polepszyć, szczególnie, że za KEF-y zapłaciłem paręset złotych (używki).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sajki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sajki napisał:

Jeżeli nie da się lepiej niż moje KEF q100

Do metalu to trudno trafić gorzej niż KEF q100

50 minut temu, sajki napisał:

Focale, Triangle, B&W to chyba właśnie sypią mocno górą?

Jak mieszkasz w UK to zapraszam (B&W)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q100 są zdecydowanie za małe to są tak naprawdę surrądy do kina domowego. 

Q350 to jest pełnoprawny monitor. 

Tak te marki które wymieniłeś faktycznie sypią górą no i pytanie właśnie czy lubisz takie brzmienie. Jak widać niektórzy bardziej lub mniej świadomie dobierają do podobnego repertuaru właśnie te kolumny. Ja na przykład nie mógłbym na takich słuchać tego typu muzyki. 

Te elaci carina to bardzo fajne paczki. Niewielkie a grające bardzo przyjemnie dołem pasma do tego mają rzetelną średnicę i bardzo udaną górę. 

Celował bym jednak w 403 które zaproponował kolega wyżej oraz znajdują się w którymś z moich postów wcześniejszych.

Są nieco większe jeszcze ładniej wykonane. Po wejściu modeli 2 ich cena spadła przez co atrakcyjność bardzo wzrosła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  się podpisuję pod twierdzeniem,  ze dobra kolumna zagra wszystko co najmniej dobrze albo bardzo dobrze. A nagrania tzw. audiofliskie, z dwoma ścieżkami na krzyż i pogłosem, przestrzenią zrobią wrażenie na {prawie) każdym sprzęcie.

Zgadzam się, że po pierwsze metal jest bardzo trudny do odtworzenia i często jest tak przez słabe nagranie.

Dla mnie kolumna "do metalu" musi być właśnie nieostra ale z mięsem, wypełnieniem średnicy (wokale, ale przede wszystkim GITARY). W miarę rozdzielcza, to jest dopiero sztuka, nie bas.  Bas dobry i wykop, drive na nim to 50-80 HZ a nie 30 35 gdzie się to głównie czuje, a nie słyszy.

Musi mieć "talent" do odtworzenia gorszych nagrań.

I dlatego ja zapodam Dynaudio Focusy 160 - używane są do znalezienia w granicach 4000.

One zagrają dobrze lub bardzo dobrze każdą muzykę. Miodnie. Fantastyczne kolumny za te pieniądze moim zdaniem.

Jeżeli ktoś chce monitora z "podłogowym" basem to na pewno bardzo wiele Dynek go ma.

Natomiast Emity 20 to dla mnie słaby dźwięk - stare niskie modele typu Audience 50, 52, 2/7 były dużo lepsze.

Aha, i też uważam, że tak od razu nie musisz mieć super pieca ze 150 watami/8 ohm. Spróbuj z tym Rotelem, jak będzie za słabo to (kiedyś) wymienisz. Nawet z Dynaudio, warto spróbować, waty watom nierówne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przem77 napisał:

Zgadzam się, że po pierwsze metal jest bardzo trudny do odtworzenia

Oczywiście, że nie. Chyba, że mamy do czynienia z budżetowym badziewiem, gdzie jedyną koncepcją, która przyświeca konstruktorowi to cięcie kosztów poparte zwykłym partactwem. Lub drugi przypadek, gdy mamy do czynienia z audiofilsko spier...nym zestawem, który jest w stanie odtwarzać piękne pojedyncze dźwięki a wykłada się na muzyce. Dobrej jakości zestaw bez trudu zagra speed, trash, black czy post metal. 

A tak na marginesie. Pokażcie mi kapelę metalową, która gra z takim wypierdem i dynamiką jak 

Jakich głośników szukać? Takich, które nie będą ograniczeniem dla muzyki. Dlatego wspomniałem o ATC. Choć za cholerę nie polecę ich do Rotela. Prędzej  Quadral Platinium + Two, Revel Concerta 2 lub JBL HDI 1600 (używki). Lub szukać używek JBL 4312. 

A jak ktoś twierdzi, że cechą tej muzyki jest niski poziom nagrania, niech najpierw posłucha go z dobrego winyla. Bo źródło ma tak samo istotne znaczenie jak głośniki czy wzmacniacz 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

jak ktoś twierdzi, że cechą tej muzyki jest niski poziom nagrania

Vs

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Vs

 

 

10 minut temu, piotrek7 napisał:

A jak ktoś twierdzi, że cechą tej muzyki jest niski poziom nagrania, niech najpierw posłucha go z dobrego winyla.

Jak to co napisałem  się ma do tych garażowych produkcji odtwarzanych w formacie mp3 które wkleiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak to co napisałem  się ma do tych garażowych produkcji odtwarzanych w formacie mp3 które wkleiłeś?

Właśnie w tym rzecz, że nijak... no chyba, że dla kogoś pojęcie "metal" ogranicza się do produkcji dobrych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie całkiem sporo tej muzyki brzmi prawie że garażowo.

A jeżeli chodzi o trudność odtworzenia, to jest to po prostu gęsta muzyka, a taka zawsze jest trudniejsza.

Trochę jak np symfonika. A w metalu mamy często młócące talerze, dwie gitary prawie zawsze, charczący wokal, dwie stopy, jak to nie jest bardzo dobrze zrealizowane, w miarę selektywnie, a do tego brzmi ostro i czasem nawet nagrane jest jakoś badziewnie, to wyjdzie zaszumione, jazgotliwe, kakofonia i/lub zlana pulpa.

Rozdzielczość jest kluczem, a jednocześnie złagodzenie tego jazgotu, dla mnie przynajmniej. Musi być wykop, energia i mięso, ale nie oznacza to (dla mnie) ostrości ani potęgi i koniecznie najniższego basu.

Ale na pewno nie ma jednego dobrego sposobu odtworzenia tej muzyki, co kto lubi, no chyba, że neutralność, wyrównanie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Przem77 napisał:

Ale na pewno nie ma jednego dobrego sposobu odtworzenia tej muzyki,

Wkleiłem dwie dość skrajnie przeciwnie zrealizowane płyty: czy istnieje system tak dobry, że obie zagrają równie dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

Wkleiłem dwie dość skrajnie przeciwnie zrealizowane płyty: czy istnieje system tak dobry, że obie zagrają równie dobrze?

Nie wiem,
ale na moim nie da sie tego słuchac.
Kolumny i wzmacniacz dają radę,ale ja nie.
Co to za gruz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szymon1977 napisał:

Wkleiłem dwie dość skrajnie przeciwnie zrealizowane płyty: czy istnieje system tak dobry, że obie zagrają równie dobrze?

Myślałem że nie, ale dlaczego na słuchawkach wszystko gra mi dobrze? Wydaje mi się, że między innymi dlatego, że nie ma dziur na basie. Nigdy nie gra chudo, czy jazgotliwie do tego stopnia że nie mam ochoty słuchać. W przeciwieństwie do stereo gdzie i tak już wywalczyłem sporo, niestety kosztem ilości informacji. 

Bardzo chciałbym posłuchać u użytkowników, którzy mają profesjonalnie, dobrze zrobioną akustykę, typu @muzofan ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są systemy czy też słuchawki jak widać na powyższym przykładzie które po prostu nie uwydatniają błędów czas realizacji nagrań. Dlatego słucha się ich przyjemnie i Nie kłują nas akcenty złe.

Są jednak także takie systemy których celem jest pokazanie detalu w przestrzeni przy głębi I to czasem odbywa się kosztem uwydatniania źle zrealizowanych płyt. 

Kiedyś pozwoliłem sobie wziąć na audio show własne płyty i faktycznie jedna z nich powiedzmy była akceptowalna. 

Kilka systemów się po prostu rozpadło na niej. Do tego stopnia że pan z pylona zareagował i wyjął mi ją czym prędzej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, J4Z napisał:

Myślałem że nie, ale dlaczego na słuchawkach wszystko gra mi dobrze?

Nie wiem, może akustyka pomaga?

8 godzin temu, J4Z napisał:

Wydaje mi się, że między innymi dlatego, że nie ma dziur na basie. Nigdy nie gra chudo, czy jazgotliwie do tego stopnia że nie mam ochoty słuchać. W przeciwieństwie do stereo gdzie i tak już wywalczyłem sporo, niestety kosztem ilości informacji. 

A ja mam dwa systemy: na pierwszym druga płyta gra źle, a na drugim źle gra pierwsza płyta... choć kroczek po kroczku zmierzam, by pierwszy stał się kompromisem. Żadna płyta nie zagra wtedy źle, ale czy któraś zagra dobrze? Na szczęście ja nie jestem audiofilem i nie jest ujmą na moim honorze, wcisnąć loudness gdy słucham Horda "Form", a  muzyka jest pierwsza klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich systemach ciężka muza gra złe. 

Kiedyś mialem zamiar szukać odpowiedniej konfiguracji ale dałem sobie spokój oraz uwolniłem od męki mój portfel.

Jak to rozwiązałem? Po prostu poszedłem w system słuchawkowy. Po co się katować jak można posłuchać od czasu do czasu muzyki z przyjemnością nie drażniąc innych przy okazji.

Moze to jest jakieś rozwiazanie?
Sadze, że za połowę ceny przeznaczonej na zakup mógłbyś już coś dobrego wybrać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki, z których jestem zadowolony.

Dzięki za wszystkie propozycje, najbardziej 'na papierze' przekonują mnie któreś Elac. Poszukam i posłucham w miarę możliwości to, co tu polecaliście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sajki napisał:

Dzięki za wszystkie propozycje

Kup dowolne plus BBE SONIC MAXIMIZER w wersji konsumenckiej.

 

Żadne monitory nie nadają się do metalu, bo mają za niski SPL oraz za wąskie pasmo w dół. A te wyjątki które są, będziesz szukał na rynku wtórnym latami. Na tym powyższym każda kolumna skorzysta, ucho ma tę cechę, że bardzo łatwo przyzwyczaja się do obszerniejszego, niższego, bogatszego dźwięku. Dlatego radiowcy sztucznie obniżają tembr swojego głosu, a DJ-e przepuszczają głos przez maszynkę, żeby nabrał głębokości i wibracji. Nawet pijani ludzie na zabawie taki bardziej akceptują, więc i fani metalu. Wykonawcy tej muzyki zresztą też specjalnie charczą nisko. I wszystko pasuje.

Raptem parę stówek i masz gwarantowany efekt. Nowa kolumna ze starej - lepsza niż każda nowa.

Oczywiście wersję studyjną też możesz kupić, ale wtedy z kabelkami i podłączeniem trzeba sobie poradzić.
Dlatego zalecam wersję z cinch i do tego te "skrzynki" cywilne są niewielkie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kwasior21 napisał:

Na moich systemach ciężka muza gra złe. 

Kiedyś mialem zamiar szukać odpowiedniej konfiguracji ale dałem sobie spokój oraz uwolniłem od męki mój portfel.

Jak to rozwiązałem? Po prostu poszedłem w system słuchawkowy. Po co się katować jak można posłuchać od czasu do czasu muzyki z przyjemnością nie drażniąc innych przy okazji.

Moze to jest jakieś rozwiazanie?
Sadze, że za połowę ceny przeznaczonej na zakup mógłbyś już coś dobrego wybrać. 

Kiedyś przez wiele lat byłem przekonany, że nie da się w warunkach domowych uzyskać dobrej jakości rocka czy metalu, takiej jak na słuchawkach. Teraz wiem, że jak jest odpowiednio wytłumione pomieszczenie i odpowiednia ilość i jakość basu, to się da. Słuchanie na słuchawkach to też wielka przyjemność i wygoda, bo można słuchać dowolnej muzyki spacerując np. wzdłuż Wisły 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paww napisał:

takiej jak na słuchawkach

Nie na każdych dobrze będzie się słuchać metalu. Np. Sennheiser 800-tki otwarte nie bardzo się spiszą. Właśnie słuchawki są profilowane przez producenta, dlatego niektóre można dobrać pod taki gatunek muzyki.

I do kształtowania równowagi między wysokimi i niskimi tonami służy wskazany SONIC MAXIMIZER - gdy chcemy "stworzyć" kolumny odpowiednie do metalu.

Słuchawki dają wrażenie bliskości źródeł, co jest dobre głównie dla wokalu, ale metal z dobrych kolumn będzie brzmiał ciekawiej, bo wszystkie elementy nabiorą proporcji i masy (w słuchawkach te na skraju panoramy stereo - często lokowane są tam gitary - brzmią cieniutko i tej cechy słuchawek się nie zmieni, bo muzyka nie była kiedyś miksowana do odsłuchu słuchawkowego).

Także najpierw trzeba dobrać właściwy materiał testowy, żeby kupować kolumny (czy słuchawki) do metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.