Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny - Wasze konstrukcje DIY


Barthez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To niekoniecznie typowa tuba- raczej rodzaj falowodu, bo głównym zadaniem tego ustrojstwa jest rozpraszanie dookólne dźwięku. Nie sądzę, by pole profilu w funkcji oddalenia od membrany odpowiadało typowej tubie wykładniczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo- opisane wcześniej rozwiązanie polegające na zmianie oddalenia połówek "tuby", żeby znaleźć optymalną ch-kę, świadczy o nie trzymaniu geometrii wykładniczej, a co za tym idzie, skuteczność będzie niższa, jak zakładał producent głośnikadla współpracy tego drivera z tubą "firmową".

 

Co nie zmienia faktu, że kolumny mi się podobają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Oczywiście nie jest to typowa tuba na jej charakterystykę wpływa zarówno kształt obydwu części jak i ich wzajemne ustawienie.

Pytanie do autora kolumn - czy profile były jakoś wyliczanie czy robione na tzw. oko?

I jak z adaptacją akustyczną pomieszczenia? Kolumny ze względu na charakter promieniowania są dużo bardziej wymagające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolumn dookólnych adaptacja pomieszczenia nie jest tak oczywista, jak dla "normalnych". Tu należy brać pod uwagę, że dźwięki odbite są ważne ze względu na tworzenie przestrzeni, więc przetłumienie za i obok kolumn może "skasować" zalety tego rodzaju kolumny. Tu potrzeba sporo zabawy, dopasowywania pod własne ucho, ale efekty mogą być spektakularne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że napisał, że to głośnik firmy 18Sound, a ta firma robi głosniki estradowe, co już powinno dać do myślenia.

Drivery estradowe zazwyczaj mają efektywność trzy cyfrową, między innymi za sprawą dedykowanych hornów.

Niektórzy producencji podają nawet harakterystyki driverów z różnymi hornami.

 

W tym przypadku kolumny, driver musi mieć wysoką efektywność z racji zastosowanego "falowodu", przy którym driver już nie ma takiej skuteczności jak przy zastosowaniu zwykłego horna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne kino.

Na zdjęciach widać typ przetwornika i tubę...

 

No właśnie

to skuteczność przy użyciu tuby a w przypadku użycia takiego dookulnego rozpraszacza to będzie o 10dB mniej.

 

Nawet w testach stereoplay piszą, że max to 110dB przy 35W. Na logikę to producenci byli bu pociągani do odpowiedzialności karnej jakby bez widocznej naklejki o szkodliwości dla słuchu puszczali w obieg takie kolumny. Na mojej kosiarce ogrodowej jest taki napis "94dB i ucho"

 

Poziom tego forum pozostawia wiele do życzenia...

Dla zainteresowanych podaję kartę charakterystyki i proszę zobaczyć skuteczność głośnika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no to lepiej szukaj forum dla pieniaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie zachowanie jak powyżej zaniża poziom tego forum. Widocznie na charakter sławka213 miał wpływ długiego stacjonowania Armi Radzieckiej w jego mieście. Ludzie bez problemów emocjonalnych tak się nie zachowują...

всего хорошего sławku123 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, efektywność katalogowa tweetera nie ma wiele do rzeczy jeśli chodzi o efektywność kolumny ponieważ i tak jest ściszany do poziomu jaki zapewnia midwoofer czyli 96-101db. bo takie są efektywności dobrych estradowych dwunastek.

 

Całościowo załóżmy że zwrotnica midwooferowi też zabiera 2-3db, w najlepszym wypadku efektywność wypada koło 96 db.

 

Kolejna rzecz w przypadku Twoich kolumn to jeszcze to że midwoofer nie promieniuje prosto do mikrofonu pomiarowego czy słuchacza tylko w górę na stożek i dźwięk się odbija, to również zabiera efektywność.

 

Tak czy inaczej bardzo ładny zestaw i zapewne możesz śmiało próbować napędzać słabymi lampkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisałem we wcześniejszych wypowiedziach ,że kolumny mają 96dB. Właśnie dzięki charakterystyce zastosowanych głośników jak w oryginałach. Bałem się innych przetworników ,że nie osiągnę w tej konstrukcji tego,czego zakładałem.

Mniej już o charakterystykach głośników... dla mnie osiągnięty efekt całości jest porównywalny z tym co podobało mi się słuchając Duevel'i na Audioshow i to jest istotą mojej konstrukcji. Jak wspominałeś ,można napędzać słabymi lampkami ,ale też mocniejszymi ,a odbiór muzyczny jest rewelacyjny.Chyba przede wszystkim o to w tym chodzi...Każdego co innego kręci :)

 

Może nie nieładnie to zabrzmi ,ale budowa tych kolumn kosztowała mnie bardzo dużo godzin przemyśleń ,pracy i pieniędzy. Dlatego też szczegółów konstrukcji ,wszelkich obliczeń ,pomiarów i elektroniki nie przedstawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiarów nie przedstawiam.

 

Nic by się nie stało jeśli byś je przedstawił oraz opisał ja je wykonywałeś.

Z pomiarów raczej nikt kopi nie wykona, więc będziesz mógł spać spokojnie.

Chyba że nie ma co pokazywać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co...

Wiedzą mogę się podzielić i się dzielę ,ale tą ,którą posiadam w danej dziedzinie. Konstruowanie zwrotnic na podstawie pomiarów głośników wcześniej "wygrzewanych" zleciłem firmie zewnętzrnej bo się na tym nie znam jak i nie mam warunków do pomiarów. Pisałem o tym na początku. Musiałem za to zapłacić i to nie mało. W związku z tym uważam ,że jest to dla mnie zrozumiałe aby te informacje , za które musiałem zapłacić zostawić dla siebie. I tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnymi charakterystykami mógłbyś się pochwalić bez straty, bo jeśli nie przedstawisz schematu i wartości elementów zwrotnicy, nikt nic nie zyska prócz Ciebie i uznania dla konstrukcji kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pisałem,że do domu zabierałem swoje kolumny i zwrotnice. Zostałem zaznajomiony z wynikami pomiarów i dla mnie to było wystarczające. W domu pomiarów nie słucham. Gdybym sam zwrotnice skonstruował i wykonał pomiary ,miałbym o czym dyskutować i przekazać swoją wiedzę. A,że jej w tej dziedzinie nie posiadam ,to nie mam się czym dzielić ...Pokazałem co sam wykonałem.Elektroniki na zewnątrz nie widać ,bo ją "ukryłem" we wnętrzu kolumn...

 

Być może mój błąd ,że wogóle pochwaliłem się tymi kolumnami...

Do błędu mogę się przyznać.

Aby przedstawić pomiary musiałbym zgłosić się do firmy ,która je wykonała,bo ja je tylko widziałem. Niewiele dla mnie one znaczyły w sensie posiadania. Kolumny mają mi służyć do przyjemnego słuchania muzyki, a pomiary owszem ,ważne ,ale do wglądu,że to jest poprawnie wykonane ...

 

"batalia" nie wiadomo o co i w jakim celu...

 

zamykam temat i go nie było...

 

...to nie tak ,że "wiem ,ale nie powiem"...

 

schematu i wartości elementów zwrotnicy też nie posiadam,żeby było jasne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja naciskam?

Po prostu napisałem, że pokazanie pomiaró nie byłoby stratą, a schematu nie wymagam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że zawiodłem ,ale nie potrafię sprostać wszystkim wymogom...

Kolego "porlick" ,gdybym posiadał wiedzę w dziedzinie konstruowania zwrotnic,możesz wierzyć lub nie ,podzielił bym się z Tobą tą wiedzą i schematem. Może razem byśmy wnieśli do tematu jeszcze coś nowego.

Dla mnie priorytetem było ,aby konstrukcja ,którą zbudowałem prawidłowo zagrała. Sam bym tego nie osiągnął,dlatego posiłkowałem się kimś ,kto (takie było założenie) się na tym zna i potrafi temat zamknąć.Robi to ktoś zawodowo i kasuje pieniądze jak za usługi w każdej dziedzinie. Jak samochodem jadę na zbieżność po wymianie elementów zawieszenia też pokazują mi wyniki,ja przyjmuję do wiadomości i korzystam z jazdy.Nie wnikam później w pomiary...Takie mam do tego podejście...

Ja wykonałem konstrukcje kolumn i cieszę się ,że temat zakończony dla mnie sukcesem. Zwał jak zwał...

Pomijam,że nie jestem zadowolony z kolorystyki po lakierowaniu,ale jest to temat do skorygowania w przyszłości. Zabrakło wiedzy...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Być może mój błąd ,że wogóle pochwaliłem się tymi kolumnami...

Chyba jednak nie skoro wzbudziły one zainteresowanie

...to nie tak ,że "wiem ,ale nie powiem"...

Ale każdy ma do tego pełne prawo. Jak ktoś poświęcił czas i pieniądze na zdobycie wiedzy to może nie być skłonny do udostępniania jej za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruowanie zwrotnic na podstawie pomiarów głośników wcześniej "wygrzewanych" zleciłem firmie zewnętzrnej bo się na tym nie znam jak i nie mam warunków do pomiarów. Pisałem o tym na początku. Musiałem za to zapłacić i to nie mało. W związku z tym uważam ,że jest to dla mnie zrozumiałe aby te informacje , za które musiałem zapłacić zostawić dla siebie. I tyle...

 

Spoko, rozumiem.

Chciałem tylko zobaczyć charakterystykę jaką się udało z takiej konstrukcji osiągnąć.

 

Aby przedstawić pomiary musiałbym zgłosić się do firmy ,która je wykonała,bo ja je tylko widziałem. schematu i wartości elementów zwrotnicy też nie posiadam

 

To trochę dziwne.

Przykład ze zbieżnością kół jest nie do końca trafny w tym przypadku.

Jak ja zamawiałem 9 lat temu zwrotnicę do moich pierwszych kolumn "na poziomie" (bo wcześniej sam dłubałem), to dostałem kilku stronicową dokumentację na której było wszystko.

Taka dokumentacja się przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz "widzę", zapewne masz rację. Pierwszy raz robiłem coś takiego. Jak już wspominałem ,zawoziłem surowe kasty + głośniki i mocowanie z możliwością regulowania odstępów "stożków" daleko ode mnie bo ponad 300km. Jak je odbierałem to skupiłem się praktycznie już na powrocie,bo w tym samym dniu pojechałem jeszcze dalej na "odsłuchy" różnych wzmacniaczy lampowych. Chciałem już jak najszybciej wrócić z kolumnami do domu po ponad dwumiesięcznym oczekiwaniu. Na chłodno moja w tym wina,że nie dopilnowałem aby mieć dokumentacje. Kontakt z wykonawcą zwrotnic się nie urwał i być może jest to do uzyskania. Nie wiem,nie zgłębiałem tematu...

 

Chciałem tylko w wątku "kolumny - wasze konstrukcje DIY" pokazać swoje "wypociny". A ,że byłem zachwycony ,że tak to ujmę słuchaniem na Audioshow oryginałów ,zapragnąłem zbudować swoje. Jeżeli komuś również przypadłby dźwięk z tego typu konstrukcji do gustu, może sobie pokombinować. Widziałem na you tubie - facet zrobił sobie kolumny z jednym głośnikiem(chyba) i pojedynczym prostym małym stożkiem i też był bardzo zadowolony z uzyskanego efektu i dużo mniejszym nakładem (wszystkiego).

Ja zapragnąłem aby to było jak najbliżej oryginału i dużym nakładem(wszystkiego:) ale nie byłbym zadowolony ,gdybym ze zwrotnicą sam walczył i przy dużym nakładzie pracy i pieniędzy całość zmarnował. Dlatego pisałem ,że dla mnie to sukces,że osiągnąłem to co było w założeniach. I na dzisiaj wiem,że nie wrócę już do tradycyjnych kolumn...a taka konstrukcja zostanie u mnie raczej już na zawsze :)

 

Jeżeli komuś bardzo będzie zależało na pomiarach,mogę się "kiedyś" umówić i zaprosić do siebie na pomiary jeżeli "ktoś" dysponuje własnym sprzętem. Ja z tymi "kastami" już nigdzie nie pojadę ...raz ,że duże ,dwa - bardzo ciężkie...dwie osoby mają co robić z podnoszeniem "tego". Stożki mają średnicę 40cm, kasty 42 x 80 ,a całość wysoka na 140 cm , więc większe od B&W 800setek... a poza tym nie chcę uszkodzić czegoś przy transporcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie skoro wzbudziły one zainteresowanie

 

Ale każdy ma do tego pełne prawo. Jak ktoś poświęcił czas i pieniądze na zdobycie wiedzy to może nie być skłonny do udostępniania jej za darmo.

 

Rozumiem,

 

ale co by się stało gdyby udostępnił porostu za frajer, to co tak mozolnie zdobył. Byłoby mu żal, się podzielić. No przecież już ma te wymarzone kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pozbawiłby innych radości z mozolnego zdobywania wiedzy i satysfakcji, że doszli do czegoś sami ;)

Swoją drogą nie rozumiem, dziecięcego oburzenia na kogoś kto wie ale nie powie, tak jakby w dobie internetu cała wiedza powinna być dostępna za darmo w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seyv za zrozumienie

 

Pojawienie się sławek213 ponownie prowadzi do nikąd...:)

Nie podzielę się z nim czyms ,czego nie posiadam...

"wrzuciłem" zdjęcia (robione komórką) swoich kolumn i tym się dzielę...

 

 

sławek213 zapytaj Harpi o szczegóły swoich konstrukcji i oczekuj tam informacji.

Ja pokazałem jak moje wyglądają i opisałem moje wrażenia z dźwięku. Nie jestem poetą i nie opiszę tego w piękniejszy sposób.Jest to moja opinia . Na forum można cokolwiek podziwiać jak obrazy. Albo się komuś podoba lub nie. To już kwestia gustu. Proponowałem aby takiej konstrukcji posłuchać na Audio show w W-wie na jesień i tyle. Jak pisałeś mam już swoje wymarzone kolumny i nic mnie więcej nie interesuje niż słuchanie muzyki a nie wykresów . Na marginesie ja o nich nie marzyłem. Było to moją zachcianką a nie marzeniem i zachciankę zrealizowałem. Nie mam marzeń. Chodzę twardo po ziemi i jestem realistą. Stać mnie na coś lub nie. Jak mnie nie stać to o tym nie marzę. Jeżeli jest coś realnego wówczas mogę do tego dążyć. Ale pomiary moich kolumn to coś ,co mnie już nie interesuje skoro są zrobione i grają. Zawsze pewnie można coś poprawić ,ale nie jestem tym zainteresowany. Jedź na Audioshow ,zrób pomiary i się tym delektuj. Mnie się nie czepiaj ,bo Ci nie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na Audioshow ,zrób pomiary i się tym delektuj. Mnie się nie czepiaj ,bo Ci nie pomogę.

 

Dziękuję za szczerość, ale jestem w stanie sobie zrobić kolumny każdej maści. Z zawodu jetem Elektronikiem z doświadczeniem ZURITowskim, tak że ze skrzynki po piwie zrobię hajendowe kolumny. (oczywiście to jest żart)

A co do pomiarów o które koledzy prosili to chodzi o poznanie konstrukcji i sposobu w jaki zostały zaprojektowane.

Kopiować na tym forum raczej nikt tu nie che (nie mówię teraz o Tobie), bo chłopaki potrafią świetne rzeczy postawić na nogi (np Marian, Faterpio, Sławki, Piotrki i dwudziestu innych)

 

Następna sprawa to opublikowanie planów lub schematów. Chodzi o to, by sobie pomagać, tak jak to było kiedyś za bardzo dawnych czasów, kiedy się szło razem z kumplami na polowanie lub jak wspólnymi siłami budowano chałupę dla kowala lub chłopa.

 

A chwalenie się że mam a ty nie masz bo jesteś pierdoła, jest wzruszającą prostotą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz poważne problemy.

Wejdź sobie na pierwszą stronę tego tematu i zobacz jak inni wklejają zdjęcia swoich prac. I nikt jakoś się ich nie czepia mimo,że większość wkleja tylko zdjęcia. Czepiaj się ich lub wejdź na temat : "Wielki projekt ponad wszystkie" i czepiaj się kolegi areczka . On też zlecił komuś wykonanie zwrotnic ,a ,że jest mądrzejszy ode mnie w tej dziedzinie,to go wyniki interesują,a mnie nie bo ja z tym nic nie zrobię. Tłumaczenie Tobie czegokolwiek ,to jak tłumaczenie psu ,że nie ma gryźć kapci. Jesteś strasznie męczący...Już kolega Seyv dał Ci do zrozumienia Twoje infantylne zachowanie. Odpuść sobie , weź zabawki i idź na inne podwórko...Ten temat właśnie powstał ,aby się pochwalić swoimi DIY i tyle. Można podziwiać i tyle w temacie. Ważne ,że ludzie mają pożyteczne zajęcia ,których Tobie widocznie brakuje. Skoro jesteś taki dobry jak twierdzisz to po co Ci pomiary moich kolumn? Jesteś przecież tak dobry,że ja Ci nie pomogę... tym bardziej,że się na elektronice nie znam. Również w odróżnieniu od Ciebie nie chwalę się w jakiej dziedzinie posiadam wiedzę. Nie wypowiadaj się w liczbie mnogiej ,bo tylko Ty uczepiłeś się pomiarów moich konstrukcji. Ja nie czepiam się Twojego ZURiTowskiego doświadczenia...Zrób swoje konstrukcje i omawiaj na forum. To nie jest temat dotyczący budowy zwrotnic ,czy "przedstawcie swoje pomiary"... Ojciec powinien Cię skarcić za takie zachowanie...na kogo Ty wyrosłeś ? Chyba ,że jeszcze rośniesz :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Z zawodu jetem Elektronikiem z doświadczeniem ZURITowskim, tak że ze skrzynki po piwie zrobię hajendowe kolumny. (oczywiście to jest żart)

Osobiście myślę, że aby zrobić dobre kolumny trzeba być na równi dobrym muzykiem (akustykiem) jak i elektronikiem - to luźna dygresja nie skierowana bezpośrednio do Twojej osoby.

Następna sprawa to opublikowanie planów lub schematów. Chodzi o to, by sobie pomagać, tak jak to było kiedyś za bardzo dawnych czasów, kiedy się szło razem z kumplami na polowanie lub jak wspólnymi siłami budowano chałupę dla kowala lub chłopa.

Idea szczytna ale w obecnych czasach coraz mniej się chyba sprawdza - coraz więcej jest takich, którzy chcą by im pomagać sami nie mając do zaoferowania nic w zamian.

Co do pomagania to lepiej dawać "wódkę, znaczy wędkę" niż rybę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że aby zrobić dobre kolumny trzeba być na równi dobrym muzykiem (akustykiem) jak i elektronikiem - to luźna dygresja nie skierowana bezpośrednio do Twojej osoby.

 

 

Podpisuję się każdą kończyną. Dokładnie tak jest jak piszesz.

 

Temat wędki lub ryby to najlepiej na bocznicy. Pewnie mamy różne zdania oraz argumenty lecz fakt, że nad takimi sprawami sie pochylamy dobrze o nas świadczy

 

Tłumaczenie Tobie czegokolwiek ,to jak tłumaczenie psu ,że nie ma gryźć kapci.

 

proszę nie porównuj mnie do psa.

 

Ojciec powinien Cię skarcić za takie zachowanie...na kogo Ty wyrosłeś ? Chyba ,że jeszcze rośniesz :)))

 

Masz racje mój ojciec mnie bił! Bo był silniejszy o demnie. Potem już nie.

 

Powiedz, już nie bijesz dzieci, tylko dręczysz?

 

Prada?

 

NIe ma śladów na ciele tylko na duszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.