Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny - Wasze konstrukcje DIY


Barthez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Abstrachując od faktu, czy autor ma dane, wyniki badań, schematy, itp (a firma, jeśli porządna powinna wyniki pomiarów mu dać- w końcu za to zapłacił),chciałbym zauważyć, że opublikowanie charakterystyk kolumn w niczym interesów właściciela by nie naruszyło. Czy na podstawie wykresów mocy i momentu obrotowrgo dałoby się zbudować silnik??? A po wykresach można porównać różne silniki i w przybliżeniu stwierdzoć, który może być lepszy. Podpbnie z kolumnani, choć wykresy nie grają, mogą dużo powiedzieć o zrównoważeniu, zestrojeniu basu, czy przybliżonym profilu brzmieniowym, jednak na ich podstawie nawet magik nie zbuduje zwrotnicy. Autor nie chce się dzielić, ok, jego sprawa. Kolumny pokazał, spoko, są jego i ma prawo. Należy jednak czytać ze zrozumieniem i dotyczy to zarówno autora, jak i innych dyskutantów.

Pax, mości panowie. Wystarczy już sporów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W przypadku tych kolumn pomiary musiały by być robione w miejscu odsłuchu, bo ten typ "gra z pomieszczeniem" jak mało który. Osobiście słuchałem kolumn z równą charakterystyką, które wcale mi się nie podobały i takich, których nierówności w paśmie sięgały 20dB i słuchając klaskałem uszami z radości (może jestem zboczony audiofil... :/ ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słuchałem kolumn z równą charakterystyką, które wcale mi się nie podobały i takich, których nierówności w paśmie sięgały 20dB i słuchając klaskałem uszami z radości (może jestem zboczony audiofil... :/ ).

 

Wystarczy rozróżniać kolumny poprawnie zaprojektowane, od takich które wpasowują się w charakterystykę słuchu słuchacza.

Nie sądzę aby człowiekowi który ma słuch w idealnym stanie, podobały się kolumny z nierównościami 20db na charakterystyce (jeśli uważa się za audiofila, do tego jest hobbistą dziedziny audio, muzykiem, akustykiem i realizatorem dżwięku).

Jeśli natomiast się podobały to jedynie ze względu na swój charakter grania, bo były "inne".

Z drugiej strony, jeśli ktoś ma charakterystykę ucha odwrotną do charakterystyki tych że kolumn, to faktycznie mógłby klaskać uszami :)

 

Bez urazy oczywiście, stwierdzam tylko techniczne fakty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jestem zboczony audiofil.

zboczyłeś ach zboczyłes ale w dobra stronę:)

 

Dajcie Panowie juz pokój Pawełkowi, se zapłacił, sie pochwalił i se ma , nie jego wina ,ze w amoku będąc o pomiary i schemat zwrotki nie zapytał, by kolegów na forum uszczęśliwić

 

jedźcie do niego pomiary zróbcie konstrukcje osłuchajcie tylko nie zapomnijcie wnioskami z kolegami na forum sie podzielić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom tego forum pozostawia wiele do życzenia...

No niestety ale to nie tyczy się tyko tego forum .

96,a 97dB.

Duevel podaje 91dB swoich paczek i w to był bym wstanie jeszcze uwierzyć chociaż i tak pewnie jest trochę naciągnięte :)

Ten driver nie gra sam a notę katalogową trzeba umieć zinterpretować (warunki pomiaru itp)

Sam piszesz, że się nie znasz :)

 

Co do toczącej się dyskusji .

Fajnie, że podzieliłeś się zdjęciami .

Ale np. dla mnie dużo cenniejszy był ten pomiar i jakieś szczegóły techniczne , jakaś dyskusja techniczna .

Brzmienie to sprawa subiektywna , z jego opisów nic nie wynika szkoda wirtualnego atramentu .

Z pomiarów wynika wiele tak samo z dyskusji technicznej .

Zdjęcia nie da się posłuchać niewiele też można z niego wywnioskować.

Można jedynie skomentować wygląd jakość wykonania itp.

Ja się na stolarce nie znam a wygląd to ponownie sprawa gustu .

Rozumiem jednak ,że jesteś w tym technicznym temacie ignorantem .

Nic w tym złego każdy w jakieś dziedzinie jest .

Niemniej jest to forum DIY więc nie miej pretensji, że jesteś o pomiary pytany .

Z doświadczenia wiem jednak, że akurat w audio lepiej znać się na tych technicznych sprawach a budkę zamówić u specjalisty :)

Czyli odwrotnie niż to zwykle bywa .

 

Szkoda ,że kończy się znowu na zdjęciach bo konstrukcja oryginalna i niespotykana.

Pozostaje mi jedynie pogratulować i cieszyć się Twoim szczęściem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

91dB Duevel podaje przy modelu Bella Luna. Stary Jupiter i nowy Sirius ma 93dB. Według producenta.

Przy pomiarach moich nie byłem obecny i przekazuję tylko dane podane przez konstruktora moich zwrotnic.

Skuteczność taką można było uzyskać poprzez odpowiednio skonstruowaną zwrotnicę.Tak to miałem przedstawione.

Mozna by uzyskać jeszcze wyższą ,ale charakterystyka nie byłaby wówczas prawidłowa. Nie będę wdawał się w dyskusję o elektronice ,na której się nie znam.

Faktycznie trzeba było poprosić o te dane na potrzeby tego forum...

Co do DIY to jak nazwa wskazuje jest to "zrób to sam" ,a forum audiostereo ,a nie elektroda, więc nie koniecznie muszę znać się na elektronice ,a temat tyczył przedstawienia własnych konstrukcji kolumn. Mozna też wklejać fotki samych zwrotnic z głośnikami i podziwiać wykresy. Męczy mnie już ta dyskusja ,która do niczego pozytywnego nie prowadzi.

Skoro danych nie podałem - to nie i po co te złośliwości ? Nie wiem,nie znam się,nie orientuję się, jestem zarobiony...

Tematem nie jest moja konstrukcja i jej budowa w szczegółach. Nie jest to wersja kitu do samodzielnego wykonania i debata nad nim... Ile można powtarzać,że nie posiadam czegoś ,co wywołało tyle zgryźliwości ? I nie mam pretensji,że ktoś o te pomiary pyta ,a o sposób i charakter wypowiedzi. Skąd tyle nienawiści w teoretycznie katolickim Państwie ?

Jeżeli moderator ma taką możliwość ,najlepiej gdyby usunął wszelkie moje zdjęcia ,posty i temat zamknięty skoro wywołuje negatywne dyskusje nie w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moderator ma taką możliwość ,najlepiej gdyby usunął wszelkie moje zdjęcia ,posty i temat zamknięty skoro wywołuje negatywne dyskusje nie w temacie.

to nie nienawiść tylko zazdrość i ochota na poznanie dogłębne konstrukcji, w końcu ile kolumn dookólnych robi sie u nas? Nie buntuj sie tylko napisz do gościa co robił pomiary by Ci przesłał pliki:)

i ... mam nadzieje ,ze odsuwasz je z rogu pokoju na środek podczas słuchania:) konstrukcyjnie i wizualnie wygląda znakomicie, więc bądź dumny z tego ,ze tak wielu kolegów jest zainteresowanych Twoim projektem

nie ma co się bulserwować:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Paweł wrzucając tu swoje kolumny sądził pewnie, że jego praca, wysiłek zostaną docenione, a tymczasem dostał między oczy. To niestety przypadłość tego forum, samemu nieraz tego doświadczyłem. Jak napisał raven1985 to oryginalna konstrukcja jakiej tu chyba jeszcze nie było i pewnie stąd to całe zamieszanie, bo wielu by chciało -tak przynajmniej się domyślam, chociaż mogę być w błędzie - skopiować te klocki. Wiele razy pojawiały się ciekawe konstrukcje w tym temacie i jakoś nikt nie zapytał o zwrotnicę czy charakterystyki, więc dajmy już spokój, bo po tej całej nagonce nieprędko ktoś wrzuci tu swój projekt !

Osobiście kibicuję Pawłowi, bo znamy się od jakiegoś czasu i doceniam to, że mimo "zarobienia" zawodowego znajduje jeszcze chęci i przyjemność w budowaniu sprzętu i mam nadzieję, że się nie zniechęci i dalej będzie bawił się DIY, w końcu przydałby się teraz dobry wzmacniacz do tych kolumienek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro danych nie podałem - to nie i po co te złośliwości ? Nie wiem,nie znam się,nie orientuję się, jestem zarobiony...

Ojeju, koledzy są ciekawi, bo ładne paczki, posłuchać nie posłuchają, chociaż obrazków są ciekawi. Tym bardziej że nietuzinkowe, tubowych konstrukcji mało.

Tylko dyskusja poszła w jakąś głupią stronę.

 

akoś nikt nie zapytał o zwrotnicę czy charakterystyki,

Jak ktoś wstawia dwudzieste piąte monitorki, to szkoda pytać, konstrukcja typowa i pewnie dobrze zrobiona.

Ale Duevele, tubki, OB, TL czy klony MBLi to już inna para kaloszy i wzbudzają dużo większe zainteresowanie pod kątem technicznym. A tego nie idzie w żaden sposób ocenić bez kawałka wykresu.

 

@Paweł P, fajnie byłoby jakbyś jednak się podzielił (po uzyskaniu) obrazkami z pomiarów, może dostałbyś obrazek z charakterystykami poszczególnych przetworników, bo też ciekawe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek.xm

 

Tak ,mam odsuniętę od rogu pokoju ,ale tylko od lewego bo prawego z boku kolumny nie mam :) Jest dalej ,bo tam mam korytarz :(. Domu nie będę zmieniać pod dyktando kolumn. Tak to już pewnie jest ,że nie wielu ma specjalnie przystosowane pokoje odsłuchowe. Ustawienie takie charakteryzuje się tym,że środek odsuchu przesunął się w lewo. Ale nie przeszkadza mi to ,bo słuchając siedzę właśnie tak,że odbiór mam właściwy. Pomyślę kiedyś o jakiejś ściance bocznej na kształt parawanu. Problem jeszcze u mnie stanowi kominek bliżej prawej kolumny i dlatego są oby dwie około metra odstawione od tylnej ściany.

 

 

micwoj

 

 

Charakterystykę górnego przetwornika już wklejałem. Dolnego nie.

Jak zauważył kolega raven1985 ,karty producenta nie zawsze zgadzają się rzeczywistością i u mnie z dolnym było podobnie. Dobroć tego przetwornika znacząco różniła się od karty. Konstruktor zwrotnic sugerował zmianę,ale ja nie chciałem już "doinwestowywać" i tak nie tanich przetworników do zabawy w DIY. Nie ukrywam,że nie stać mnie na różnicę ,aby dołóżyć 3 czy 4 dodatkowe tysiące na inne dolne przetworniki,a kupione włożyć do szafy. Stąd potrzebne były zmiany konstrukcyjne wnętrza kolumn jak i dłuższa zabawa ze zwrotnicami. Konstruktor twierdził,że było by jeszcze lepiej gdyby jednak zastosować inne dolne. No niestety nie mam na półkach głośników do wyboru...

Zwróciłem też uwagę,że pomimo wygrzewania głośników przez konstruktora zwrotnic przed ich tworzeniem,kolumny zmieniały swoje brzmienie w domu w ciągu dwóch miesięcy i to na plus. Na początku bas mi nie do końca "pasował". Wydawało mi się go mało i za krótko i tekturowo. Nie jestem poetą. Wiadomo,że bardzo duże znaczenie ma jakość nośników np. CD są baaardzo różnie nagrane ,a większość po prostu beznadzieja. Nie miałem do czynienia z BSCD2. Może ktoś z kolegów wypowiedzieć się czy różnica jest warta wydanych pieniędzy na takie realizacje ? Ale wracając do tematu ,dzisiaj jest wszystko jak należy. Zmieniałem też lokalizację kolumn.Kolega raven1985 ponownie stwierdzi,że jest to moja ocena subiektywna i ma rację ,ale nie mogę tego wykazać na papierze w postaci wykresów. Czy takie pomiary można wykonać u mnie w domu ,gdzie one grają ? Może to by uspokoiło atmosferę na forum ?:)

 

Jestem wstępnie umówiony na pomiary,choć konkretnej daty jeszcze nie znam. Pan,który konstruował zwrotnice będzie miał wyjazd służbowy do miejscowości nie dalekiej ode mnie i wjedzie na pomiary u mnie na miejscu. Wówczas będę mógł sprostać wymaganiom stawianym na forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystykę górnego przetwornika już wklejałem. Dolnego nie

Jeśli mówisz o tej karcie katalogowej, to nic nie daje. Tuba zmienia zupełnie charakterystykę. Więc bez pomiaru w tubie nic nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ,zrozumiałem :)

Jak będę miał pomiary ,wówczas się odezwę i je wkleję...

Na tą chwilę nie ma o czym debatować w tym temacie bo nic nowego nie wniosę ...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica omnipolarów podejrzewam że nastręcza podobnych trudności jak w przypadku dipoli. Płaska charka zrobiona z pomocą pomiarów okazała się kompletnym nieporozumieniem, i tylko punktem startowym do zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobna konstrukcja. Jest pokazana zwrotnica, ale pomiarów brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

OK ,zrozumiałem :)

Jak będę miał pomiary ,wówczas się odezwę i je wkleję...

I wtedy się znacznie... Nie wiem czy jesteś na to gotowy, może jednak ich nie wklejać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Przemyślę...

Ale nie znam jeszcze daty ,bo gość musi przyjechać, ale sam nie wie kiedy to nastąpi...

Mnie się nie spieszy :))) i mało interesuje ,ale on sam jest zainteresowany ,bo mu się koncepcja samemu podobała i jest ciekawy pomiarów po "wygrzaniu" u mnie w domu. Dolny głośnik ma fabrycznie bardzo sztywną membranę i wymaga trochę czasu aż się "rozhuśta" zawieszenie ,a co za tym idzie ,pewnie i charakterystyka się zmieni. Dźwięk się zmienił dla mnie bardzo znacznie. Oczywiście na plus. Może po ponownych pomiarach będzie jeszcze jakaś zmiana w elektronice ? Kto to wie ?....:)

Będę jeszcze próbować pokombinować z akustyką w pokoju,bo przy tradycyjnych konstrukcjach ma to kolosalne znaczenie ,a chcę zobaczyć czy w omnipolarnych coś wniesie i w jaką stronę...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że dla omni będzie miało to jeszcze większe znaczenie. Jakby nie patrzyć mała część mocy leci do ciebie bezpośrednio a większość odbitej. Więc jestem ciekaw jak to będzie facet mierzył u ciebie w mieszkaniu. Może mu wyjść kompletnie co innego :) I jak to mierzyć, farfieldem? Bo podziały żeby złapać fazę to normalny nearfield, ale żeby złapać równowage tonalną, to nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że pomiar trzeba będzie zdjąć z miejsca odsłuchowego, bo i dźwięk poszczególnych pasm musi się "zszyć", i dźwięki odbite muszą być złapane w sposób, w jaki dochodzą finalnie do słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim je odbierałem ,podobno pomiary były robione między innymi na łące na trawie i na podwyższeniu...

 

?

 

nie wiem , nie znam się ,nie orientuję się ,..jestem zarobiony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim je odbierałem ,podobno pomiary były robione między innymi na łące na trawie i na podwyższeniu

 

To w takim razie firma robiąca zwrotnice musiała wziąć pod uwagę lepszą interakcję niższych częstotliwości z pomieszczeniem i założyć wzniesienie charakterystyki na wyższych częstotliwościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na łące? zwykłe kopułki czy horny to tak ale te omnipolary,pomieszczenie to ich żywioł i granie dźwiękiem odbitym od ścian a nie niwelowanie tego na łące czy w komorze. Jak spojrzeć na przekrój poprzeczny, to to taki horn grający dookoła w płaszczyźnie poziomej.

 

Może łatwiej fazy im było mierzyć na łące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na łące?

 

Może łatwiej fazy im było mierzyć na łące.

 

Na świerzym powietrzu pomiary robi się wtedy (sprzęt HA), gdy nie mamy dostępu do komory bezechowej, a chcemy zniwelować odbicia na pomiarze.

Sprzęt PA mierzy się również na świerzym powietrzu z wiadomych przyczyn, tutaj chyba nie muszę tego tłumaczyć.

 

zwykłe kopułki czy horny to tak ale te omnipolary,pomieszczenie to ich żywioł i granie dźwiękiem odbitym od ścian a nie niwelowanie tego na łące czy w komorze.

 

Zwykłe kolumny również "grają do tyłu i na boki" (fala akustyczna), ale te odbicia od ścian do słuchacza docierają troszkę później niż z omnipolarów (odległość źródła dźwięku od ściany).

Zresztą w obu przypadkach możemy ten czas skracać lub wydłużać ustawieniem kolumn jak i ustrojami akustycznymi.

Zwrotnica tutaj nie ma znaczenia, kolumny mają grać poprawnie, głośniki mają grać w fazie (czoło kolumny) a resztę robi pomieszczenie.

 

To w takim razie firma robiąca zwrotnice musiała wziąć pod uwagę lepszą interakcję niższych częstotliwości z pomieszczeniem i założyć wzniesienie charakterystyki na wyższych częstotliwościach.

 

Tak, w zamkniętym pomieszczeniu zawsze będzie więcj basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze. Taki trochę odpowiedni komory bezechowej. Czyli mierzysz właściwie tylko dźwięk bezpośrednio docierający z głośnika.

O ile przy tradycyjnych, że tak powiem jednostronnych kolumnach staramy się ten dźwięk odbity pochłonąć i rozproszyć tak, żeby stanowił dodatek do dźwięku bezpośredniego, o tyle z omni nie jest tak łatwo, bo w pomieszczeniu grają w dużej mierze dźwiękiem odbitym i bardziej zależą od otoczenia. Cholera wie jak to stroić, żeby było dobrze (albo jak mierzyć) w docelowym pomieszczeniu nie posiadając do niego dostępu :) A odpowiedź pomieszczenia też nie w całości jest pożądana i co, korygować mody pomieszczenia zwrotnicą? Też bez sensu.

Będąc takim projektantem gdzieś się na coś trzeba zdecydować tak żeby było poprawnie i żeby dobrze grało w pomieszczeniu. Podejrzewam że nad tą zwrotka parę godzin posiedzieli, bo temat nieczęsty i ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość (kolumny z głośnikami) spędziła u nich ponad dwa miesiące :)

Czy cały czas poświęcali na to ,to nie wiem ?...raczej nie ,bo nie sposób "ślęczeć" nad czymś tyle czasu ,ale praktycznie do dnia odbioru coś dłubali. Wiem z informacji telefonicznych. Wiem też ,że stworzyli dwa komplety zwrotnic ,drugi z inną charakterystyką. Gość ma do mnie jeszcze przyjechać na pomiary i z tym drugim kompletem. Chce podłączyć (na zewnątrz) abym miał możliwość oceny ,co mi bardziej będzie odpowiadać...zobaczymy co to wniesie do zmiany dźwięku ?

Za dużo w audio możliwości przekazu i za dużo czynników mających wpływ na odczucia. Do tego każdy inaczej słyszy i ma inne doznania co do czerpania z tego przyjemności. Oczywiście mowa cały czas o audio i muzyce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Pytanko do praktyków: Jak i czym pomalować, by uzyskać "baranka"? Może nie aż tak, ale powierzchnia ma być "niegładka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje paczki estradowe były malowane Nitromalem.

Najpierw rozcieńczonym psikasz pistoletem aby pokryć całą obudowę kolorem (im lepiej i dokładniej pokryjesz tym lepszy będzie efekt końcowy), a potem ten sam nitromal nakładasz pistoletem do baranka na niskim ciśnieniu. W trakcie tej czynności pistolet wypluwa "babole" które bardzo szybko zasychają i powstaje struktura.

 

Gęstość Nitromalu jak i ciśnienie dobierać eksperymentalnie (im gęstszy nitromal i niższe ciśnienie, tym większe "babole").

Do rozcieńczania Nitromalu nie używać najtańszych rozpuszczalników typu "Dragon".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do praktyków: Jak i czym pomalować, by uzyskać "baranka"? Może nie aż tak, ale powierzchnia ma być "niegładka".

Do lakieru dosypać trochę talku. Ilość dobrać doświadczalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.